2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Gunaydinnnn :KK54:
Allah (c.c.) sabir versin bacim :KK19:
Bu arada senin safak kac belli mi ???
Yani dogum iznin ne zaman :KK52:

amin bacım saolasın 8hafta önce 8 hafta sonra olmak üzere 16 hafta iznimiz varmıs ben önceki sekiz haftanın 5 haftasından çalışabilir raporu alıp sonrasına ekletmeyi düşündüm Allah izin verirse haziran başında izne ayrılcam tabi işyeri işlerde aksama olursa kucaağında bebeğinle hemen geri başlatırız diyorlar şaka yada gerçek sinirimi bozuo bu durum :KK37: rabbimden hayırlısını diliyorum son aylar psikoloji dahada bozuluomuş anlaşılan

:KK3:günaydın kızlaarr iki gündür belimde kayma gibi bişe hissediorum sanki bel ve iki bacak heran çıkacakmış gibi yumuşamış kemikler eklemlerde gevşeme bu olsa gerek vücut doğuma hazırlanıo :KK49:

]Ogluna masaallah bacim :nazar:
Kac haftaliksin su an ???
Dogum tarihi hakkinda doktorun bilgi verdi mi acaba ???
Ayrica aman suyunu ihmal etme bu zamanlardaki en ufak enfeksiyon bile bizim icin risk....
Gecmis olsun :KK19:

Tesekkur ederim, 32 haftaligiz su an
dogum tarihiyle ilgili bisey soylemedi henuz

amin bacım saolasın 8hafta önce 8 hafta sonra olmak üzere 16 hafta iznimiz varmıs ben önceki sekiz haftanın 5 haftasından çalışabilir raporu alıp sonrasına ekletmeyi düşündüm Allah izin verirse haziran başında izne ayrılcam tabi işyeri işlerde aksama olursa kucaağında bebeğinle hemen geri başlatırız diyorlar şaka yada gerçek sinirimi bozuo bu durum :KK37: rabbimden hayırlısını diliyorum son aylar psikoloji dahada bozuluomuş anlaşılan
Hakkinizda hayirlisi olsun bacim dedigin gibi....
Saka ilede karisik olsa bu tarz konusmalara sinirlenmemek elde degil haklisin...

Tesekkur ederim, 32 haftaligiz su an
dogum tarihiyle ilgili bisey soylemedi henuz
Peki bacim....
Hemen hemen ayni gidiyoruz sanirim...
Bana 23 mayis - 6 haziran arasi dedi normal dogum icin...
Tabi bebislere kalmis tarih falan hikaye :nazar:

Kizlar bugun kontrole gittim oglum masallah 2200 gr olmus gelisimi 1 hafta ilerideymis, bu arada benim idrarim geldiginde karnimin alt kisminda agrim oluyodu bi de arada yanma hissediyodum doktora soyleyince idrar tahlili istedi, az miktarda idrar yolu enfeksiyonu cikti monurol die bi toz antibiyotik verdi aranizda kullanan var mi?
bi de b u idrar yolu iltihabi neden olur ki acaba, gunde 3 lt su iciyorum zaten ama yine de cikti iltihap

Maşallah oğlun tosun olmuş bile şimdiden :nazar: :nazar: İdrarda enfeksiyon bende hep çıkıyor maalesef :KK50: monurol ilk aylarda içtim tek doz kullanılıyor zaten.2 ay öncede fitil aldım o da tek kullanımlıktı.2 gün öncede yine üromisindi yanlış hatırlamıosam ondan aldım.Bu şekilde geçirip bitiricez hamileliği inşallah.Ama merak etme ilaçlar bişey yapmıyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsin :KK34:

Peki bacim....
[/QUOTE]

Aynen oyle bebeklere kalmis, ben dogum konusunda cok kararsizim sen nasil dusunuyosun

Kizlar bugun kontrole gittim oglum masallah 2200 gr olmus gelisimi 1 hafta ilerideymis, bu arada benim idrarim geldiginde karnimin alt kisminda agrim oluyodu bi de arada yanma hissediyodum doktora soyleyince idrar tahlili istedi, az miktarda idrar yolu enfeksiyonu cikti monurol die bi toz antibiyotik verdi aranizda kullanan var mi?
bi de b u idrar yolu iltihabi neden olur ki acaba, gunde 3 lt su iciyorum zaten ama yine de cikti iltihap
Canım maşallah demek lazım sana. Seninki bizim bebeklerden önde herhalde hafta olarak. Benim oglan daha 1 kilolarda geziyor.
Idrar yolu icin geçmiş olsun. Ben hamile olduğumu bilmeden kullanmıştım o ilacı ilk başta. Sen de kullan aksatma.
günaydın güzel anneler

Herkese guzel bir haftasonu diliyorum. Güzel haberler aldigimiz bir gun olur :nazar:

]

Gunaydin guzeller :KK16:
Nasilsiniz bakalim :KK19:

günaydın bacılar güzel haftasonları oğluşumla çalışamalara devam :KK37:

:KK3:günaydın kızlaarr iki gündür belimde kayma gibi bişe hissediorum sanki bel ve iki bacak heran çıkacakmış gibi yumuşamış kemikler eklemlerde gevşeme bu olsa gerek vücut doğuma hazırlanıo :KK49:

Herkese günaydın gusel annelerr :))

Günaydın kızlarrr :KK16: ve minik tosbaları :KK52:

Bu arada herkese günaydın :) bende herkes EMA gözüküyor yine o yüzden nick göremiyorum...
Dr dan güzel haberlerle dönen herkese çok sevindim.
Endişeyle dönenlere şifa dileğimi ve iyi dileklerimi gönderiyorum.
Sevgiler...😊

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hepinize günaydın güzel anneler. Musmutlu bir haftasonu hepimizee

Son düzenleme:
Maşallah oğlun tosun olmuş bile şimdiden :nazar: :nazar: İdrarda enfeksiyon bende hep çıkıyor maalesef :KK50: monurol ilk aylarda içtim tek doz kullanılıyor zaten.2 ay öncede fitil aldım o da tek kullanımlıktı.2 gün öncede yine üromisindi yanlış hatırlamıosam ondan aldım.Bu şekilde geçirip bitiricez hamileliği inşallah.Ama merak etme ilaçlar bişey yapmıyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsin :KK34:
Evet oglum minik bi tosun olmus zaten karnima sigmiyo sanki disari firlicakmis gibi duruyo, ilaci dun gece ictim umarim faydasi olur bidaha tekrarlamaz enfeksiyon

Canım maşallah demek lazım sana. Seninki bizim bebeklerden önde herhalde hafta olarak. Benim oglan daha 1 kilolarda geziyor.
Idrar yolu icin geçmiş olsun. Ben hamile olduğumu bilmeden kullanmıştım o ilacı ilk başta. Sen de kullan aksatma.

Sana da gunaydin canim, 32 haftaligiz su an ama gelisimi hep 1 hafta ileride benim oglumun nazar degmesin, bana da fazla gibi geliyo kilosu ama nedense doktorum gelisimi bu sekilde giderse 3.5 kg civari dogar demisti o zaman cok iri degilmis bizim sipa diye dusunduk esimle

Peki bacim....

Aynen oyle bebeklere kalmis, ben dogum konusunda cok kararsizim sen nasil dusunuyosun[/QUOTE]
Bir aksilik olmaz ise normal dusunuuorum ....
Benim plasentam sekilli belki sezeryanda olabilir ama doktorum su an icin normal gorunuyor dedi hayirlisi :KK19:

Gunaydin kizlar. biz doktordan geldik kizimla. bas ve kemik gelisimi cok iyi haftasiyla uyumlu dedi doktor ama karin cevresi yani kilosunu belirleyen olcumde 1000 gr cikti kizim ve doktor iki hafta geriden geliyor kilosu dedi. zayif bir bebekmis yemene dikkat edip kilo almasini saglayabilirsin dedi. normalin alt sinirindaymis kilosu. bu sorun degil cok saglikli bir gebelik ama kilosunun 1300 olmasi gerekirdi bu ay dedi :-( duzenli beslenmiyorum kizimda zayif kaliyor anlayacaginiz. bizden haberler bu kadar. bugun yolculuk var arada bir yazarim sizlerede :-)

Gunaydin kizlar. biz doktordan geldik kizimla. bas ve kemik gelisimi cok iyi haftasiyla uyumlu dedi doktor ama karin cevresi yani kilosunu belirleyen olcumde 1000 gr cikti kizim ve doktor iki hafta geriden geliyor kilosu dedi. zayif bir bebekmis yemene dikkat edip kilo almasini saglayabilirsin dedi. normalin alt sinirindaymis kilosu. bu sorun degil cok saglikli bir gebelik ama kilosunun 1300 olmasi gerekirdi bu ay dedi :-( duzenli beslenmiyorum kizimda zayif kaliyor anlayacaginiz. bizden haberler bu kadar. bugun yolculuk var arada bir yazarim sizlerede :-)

aman kemik gelişimi iyi olsunda canım biraz daha zamanımız var nasılsa kilo alımları için sen yinede 2 saatte bir bişiler yemeye çalış tombili olsun kızın

Maşallah kızına :nazar: :nazar: Annesi birazcık daha dikkat et olurmu?kemik gelişimi iyiyimiş zaten kilo aldırmak içinde günde 1 adet muz ye mesela çok abertmamak koşuluyla keçi boynuzu pekmezi veya üzüm pekmezi ye sütünü de ihmal etme..İyi yolculuklar bu arada :KK34:

Sana da gunaydin canim, 32 haftaligiz su an ama gelisimi hep 1 hafta ileride benim oglumun nazar degmesin, bana da fazla gibi geliyo kilosu ama nedense doktorum gelisimi bu sekilde giderse 3.5 kg civari dogar demisti o zaman cok iri degilmis bizim sipa diye dusunduk esimle
Telefondan giriyorum o yüzden haftanı göremiyorum tatlım. Ama hic 3.5 kg dogcak gibi değil maşallah:-)
Aaa canım neden düzenli beslenmiyorsun? Miden mi bulanıyor? Biraz dikkat et bakalım bebisine iyi bak annesi:-)

o dediğin çizgi bütün hamişlerde oluyor. yaa benim koltuk alttalrımda koyulaşma oldu. Temiz olduğu halde kapkara pis kıllı gşibi görünüyor deli olcağım
yaaa benimde koltuk altım ve kasıklarım kapkara oldu geçen gün sıfır kol bir elbise denedim lohusayken giymek için o kadar çirkin görünüyo ki koltuk altım elbiseyi almadım bile acaba doğumdan sonra geçecek mi bu karalık:44:
Kızlar, birlikte çalıştığımız arkadaşın kardeşi 35 haftalık hamile bu hafta doktor kontrolüne gitmişti bebeğin ayak uzunluğunun 2 hafta geriden geldiğini söylemişler. Ben emin olamadım biz rutin muaynelere gittiğimizde doktor bir ölçüm yapıyor mudur? Yarın doktor kontrolüm var özellikle sorucam ama bu konuyu duyduktan sonra kafamı çok kurcalar oldu?

Birde detaylı ultrasonda bebeğe giden damarlarında sertleşme olduğu ortaya çıkanlar, sonradan bu konu ile ilgili bir kontrole girdiler mi?

Kafamda bin tane soru işareti var.
canım her gittiğimde bacak karın çevresi kafa ölçümü yapılıyo hatta benim kızımın göbek çevresi ilk kontrollerde normaldi sonra iki hafta geriden geliyodu gelişim geriliği olabilir bile dedi felaket tellalı doktor en son gittiğimde haftasıyla uyumluydu herşeyi yani bu aralar dalgalanma olabiliyor kafana takma bir de sağ damarımda kan akışı yavaş demişti en son gittiğimde ona da normal dedi canım
canım ben de içtim o ilaçtan bi gecede rahatladım çok fenaydı ağrım sen de iyileşirsin inşallah çabucak

günaydın güzel anneler

Herkese guzel bir haftasonu diliyorum. Güzel haberler aldigimiz bir gun olur :nazar:

Gunaydin guzeller :KK16:
Nasilsiniz bakalim :KK19:
[/QUOTE]

günaydın bacılar güzel haftasonları oğluşumla çalışamalara devam :KK37:

Herkese günaydın gusel annelerr :))

Günaydın kızlarrr :KK16: ve minik tosbaları :KK52:
günaydın hatunlarr hepimiz için mutlu bol tekmeli sağlıklı bir haftasonu olur inşallah
canım benim bebeğimde önceleri biraz ufaktı karın çevresi küçüktü büyüdü sonradan maşallah ben her gün bir yumurta ceviz hurma kuru incir yiyorum aç karnına iki kaşık doğal pekmez içiyorum yatmadan bir bardak süt ve muz haftada bir kere balık yiyorum et ve tavuk yiyemiyorum maalesef bol bol meyve ve özellikle kivi omega3 deposuymuş ve bebeğe faydalıymış onuda bol yiyorum biraz besle kendini büyür bebişin Allahın izniyle

X