2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
burayı ihmal eder gibiyiz.....genelde diğer taraf daha yoğun oluyor..ama burası bizim ilk göz ağrımız..burası olmasa böyle tanışamazdık biraraya gelemezdik burası olmasa orasıda olmayabilirdi...o yüzden lütfen gereken ilgiyi gösterelim hatunlar ...:KK34::KK34::KK34:

ben yavaştan çıkıyorum arkadaşlarım....endişesiz...stressiz......sağlıklı...huzurlu güzel geceler akşamlar bizimle olsun....hepinizi ve meleklerinizi kocaman kocaman öpüyorum.....güzel günler bizimle olsun.....sizleri seviyoreeeee....

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

burayı ihmal eder gibiyiz.....genelde diğer taraf daha yoğun oluyor..ama burası bizim ilk göz ağrımız..burası olmasa böyle tanışamazdık biraraya gelemezdik burası olmasa orasıda olmayabilirdi...o yüzden lütfen gereken ilgiyi gösterelim hatunlar ...:KK34::KK34::KK34:

ben yavaştan çıkıyorum arkadaşlarım....endişesiz...stressiz......sağlıklı...huzurlu güzel geceler akşamlar bizimle olsun....hepinizi ve meleklerinizi kocaman kocaman öpüyorum.....güzel günler bizimle olsun.....sizleri seviyoreeeee....

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Orasi mi orasi da neresi:KK53::KK53::KK53:
Biz burda sikintidan patlarken siz baska yerlerde mi bulusuyorsunuz yoksa :KK22::KK22::KK22:
Cok sinirlendim cooooookk:KK20::KK20::KK20:
Ayrica hih :KK19::KK19::KK19: veee:KK33::KK33::KK33:

Gunaydin kizlar benimki de uyutmayanlarda. Sagolsun gecede binbesyuzzz defa tuvalete kalk sirt agrilarin yuzunden etrafini yastiklarla cember icine al ayyy icim sisti 😄 mizah degil gercek sisti yani 😄 dogurunca yuzustu yatip iki elimide yana avip iki ayaklarimi da yana acip uyucam 10 dk bile olsa raziyim.. Ama yine de kizim bi yana dunya bi yanaa :))

Aynen ben de sere serpe yatmayı öZledim :KK70:
Nereye dönsem orayı tepio dier tarafa dön dio.. Nereye döneyim oğlum seçenek yok yaf :S

ben de sol kalca agrisindan muzdaribim.bu arada redy cim lcw den small giyiyomusum hamilelikten once.Hamilelikte hic giyinmedim ordan.

Sen icini ferah tut yeter ki hersry duzelir,)

Ya sen bu kadar insani niye bozuyon:))hee oglum da cok iyi haftasına gore ilerdeymis tam 1500 grsmmis boyu da 40 cm dye sallayivereydin gor bizdeki mutlulugu.:))

he bu arada zeki kadının hali başka resim olmayınca avatar a cevirmis cok da guzel olmus pek de tatli maşallah:)

Saol muuujjjummmm :* :)) ben de s veya m giyiyodum da şimdi l iyi oluo bu göbeğe :KK70:

güzel ve içini ısıtan,rahatlatan haberlerle gel inş güzelim...

Allah yardımcın olsun canıııım güzel haberlerle döneceksin inşallah biz demin geldik kontrolden iyice tostik olmuş bebiş..tüm güzel dualarım seninle :KK49: sende sev göbüşünü yerime

Ama grubu bulamıyorumki. Tam adı ne tatlım?

Bu arada iyi haberlerle gel inşallah tatlım. Haber verirsin gelince

Gusel ve istedigin kadar mutlu haberlerle gel cnm duam seninle Allahim hayirlisi ve iyi olanini nasip etsin insAllah

günaydın herkese... Ema 'cım dualarımız seninle ve oğluşunla... güzel haberlerini bekliyoruz canım... bizde de bugün görüş günü var bakalım bizim kız içerde neler yapıyor...:KK1::KK1:

mmkbl ve diğer arkadaşlar kızım var oğlum yok ama 2 tane ikizler burcu erkek yeğenim var.. erkek bebeklerde ilk aylarda pipisinde kireçlenme oluyor. bu durumdan dolayı sünnet olmaları gerekebiliyor. erkek bebekleri krem yardımıyla kireçlenme olayına bağlı olarak pipisinin üstündeki eti aşağı yukarı yaparak kireç tutmamasını sağlamanız gerekiyor. kireçlenme olayı bebişlerin canının çok yanmasına sebep şimdiden aklınızda bulunsun... erkek bebek anneleri bu konuyu daha iyi bilirler.. hastane bunları söylememişti. çocuk dr gittiğimizde onlar söylemişti. bende bu konuyu sizinle paylaşayım dedim. ilkinde bilmediğimiz için sünnet yaptırmak zorunda kaldık çünkü çok kireçlenmiş. ama ikinci erkekte bu durumu bildiğimizden hep yaptık ve kireçlenme olmadı... benim oğlum olsaydı erkekler hep sünnet ve askerlik anılarını anlatır ya bence her erkeğin aklında yer etmesi gereken şeyler bunlar... kolay büyümesinler... acıyı da bilsinler... tatlıyı da.... insanın hayatında anıları olmalı diye düşünüyorum..

ben iki tane hastane çıkışı aldım bir tanede hastaneden vereceklermiş.... fotoğraf falan düşünmüyorum ben..yani profesyonel olarak..makina var ... kuzenim çekerim demişti..ay ben o işleri hiç düşünemiyorum ben direk bebeğimin doğacağı ana odakladım kendimi...eli ayağı düzgün mü sağlıklımı...biliyorsunuz sıkıntı yaşadık...tek istediğim zekası herşeyi tam olsun...bana fazla asortik bu tip işler :KK1::KK1::KK1:
fikrimi söylemem gerekirsede biraz koyu pembeli bir takım al çok açık olmasın..nette baktım genelde mavi yada pembe....annesi onlar melek ne giydirsen o dünya harikası çıkacak fotoğraflarda..

:nazar: :nazar: :nazar: maşallahhh canım..bebişte güzel büyümüş...darısı bizlerin başına..

EMAcığımm..inşallah güzel haberlerle gelirsinnnnn canım..bu güzle günde tüm dualarımız sizinle...

hoşgeldin...sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım ikiz meleklerini..

face adresine attım canım mail adresimi..teşekkür ederim..

cancanımm..benim iki gündür göğüslerimde başladı ama öyle çok rahatsız edecek şekilde değil...eskiden ben kaşıntım olduğunda alerjik olurdu bazen..tuzlu su sürerdim...ama şimdi hamileisn..dokunur falan..

uyku muykuuu nerde...bütün bir gecem sağa dönükmüyüm sola dönükmüyüm .hesaplamakla geçiyor...hep kesik kesik :)

güzel güzel haberlerle gel olurmu canım arkadaşımmm......ve teyzesinden Elif Hiraya kocaman öpücükler...selamlar...

ALlah kavuştursun eşinle canım.......hayırlı teskereler olur inşallah....sanada hayırlı cumalar...

günaydın mujummmm......Asyam Meleğimle biz iyiyiz..hasta olacak gibiyiz ama olmıcaz inşallah...sıralama fikri benimde hoşuma gitti..zor değilse Pufpuf niye olmasın ..tabi yapılabilecek birşeyse seni uğraştımayacaksa..

Biz geldikkkk oğlumun güzel teyzeleri ve minik tatlı arkadaşları...
Bugün yine nst ye girdik çok şükür kasılma sancı yok.Rahim ağzı uzunluğu daha çok kısalsaydı alttan bakacaktı dr ama pazartesi gün ki ölçümle aynı çıktı.
Kan uyuşmazlığı iğnemizi doğumdan sonra olacaktık ama kanama filan olduğu için yarın iğnemi olacam inşallah.
Bir sonra ki randevum (oğlum rahat durursa) 1 hafta sonra.
İnşallah yine ben geliyorum diye alarm vermez :)
Bizden haberler böyle canlar.Geçmişe bakamadım.Umarım hepiniz iyisinizdir.
Şimdi biraz dinlenecez oğlumla.
Sizi çok seviyoruz iyi ki varsınız :103::103::103:

Bugün yine nst ye girdik çok şükür kasılma sancı yok.Rahim ağzı uzunluğu daha çok kısalsaydı alttan bakacaktı dr ama pazartesi gün ki ölçümle aynı çıktı.
Kan uyuşmazlığı iğnemizi doğumdan sonra olacaktık ama kanama filan olduğu için yarın iğnemi olacam inşallah.

Ne guzel haberlerle gelmissinnn hadi gozun aydinn canim benim kuzumu gormeme 23 gun daha var. cok ozledim yavrumu cokkk

Kızlar, birlikte çalıştığımız arkadaşın kardeşi 35 haftalık hamile bu hafta doktor kontrolüne gitmişti bebeğin ayak uzunluğunun 2 hafta geriden geldiğini söylemişler. Ben emin olamadım biz rutin muaynelere gittiğimizde doktor bir ölçüm yapıyor mudur? Yarın doktor kontrolüm var özellikle sorucam ama bu konuyu duyduktan sonra kafamı çok kurcalar oldu?

Birde detaylı ultrasonda bebeğe giden damarlarında sertleşme olduğu ortaya çıkanlar, sonradan bu konu ile ilgili bir kontrole girdiler mi?

Kafamda bin tane soru işareti var.

Gözün aydın cnm :))) bol bol dinlen :KK66:)) oğluşun da zamanında gelsin inş :KK66:

Kızlar, birlikte çalıştığımız arkadaşın kardeşi 35 haftalık hamile bu hafta doktor kontrolüne gitmişti bebeğin ayak uzunluğunun 2 hafta geriden geldiğini söylemişler. Ben emin olamadım biz rutin muaynelere gittiğimizde doktor bir ölçüm yapıyor mudur? Yarın doktor kontrolüm var özellikle sorucam ama bu konuyu duyduktan sonra kafamı çok kurcalar oldu?

Birde detaylı ultrasonda bebeğe giden damarlarında sertleşme olduğu ortaya çıkanlar, sonradan bu konu ile ilgili bir kontrole girdiler mi?

Evet canm baş cevresi karın cevresi femur uzunluğu yani bacak uzunluğu hepsi her gittiğimde haftalık olarak değerlerini söylüyor bZm Dr ..cocugun gelişimi de bundegerleere göre belirleniyor zaten

Bacağa bakarlar ama ayağa baktıklarını bilmiodum... O geri-ileri olayları son ana kadar oynarmış ve ısrarla her ölçümde 2 hafta üzeri oynama varsa anlamlıymış.. Zaten ölçümleri kesin yapamıolar, tamamen tahmini.. Ve bir ortalamaları var..
Sağlık sorunu olmadıkça, hepimizin boyu posu ayrı, anne karnında da aynı olamayız. Minyon bebek var boylu bebek var bence -dediğim gibi sağlık sorunu yoksa- bunlar bebeğin kendi özellikleri, kendi kişiliği...

Bir de her doktor her ölçümü söylemio. Hassas olanları belirtio.. Bana şimdiye kdr ne sudan ne rahmin durumundan bahsettiler... Hatta ben sordum şaşırdı :KK70: Hassas bi nokta gördüğünde söylüolar merak etme...

Diğer konuda bilgim yok malesef

Bacağa bakarlar ama ayağa baktıklarını bilmiodum... O geri-ileri olayları son ana kadar oynarmış ve ısrarla her ölçümde 2 hafta üzeri oynama varsa anlamlıymış.. Zaten ölçümleri kesin yapamıolar, tamamen tahmini.. Ve bir ortalamaları var..
Sağlık sorunu olmadıkça, hepimizin boyu posu ayrı, anne karnında da aynı olamayız. Minyon bebek var boylu bebek var bence -dediğim gibi sağlık sorunu yoksa- bunlar bebeğin kendi özellikleri, kendi kişiliği...

Bir de her doktor her ölçümü söylemio. Hassas olanları belirtio.. Bana şimdiye kdr ne sudan ne rahmin durumundan bahsettiler... Hatta ben sordum şaşırdı :KK70: Hassas bi nokta gördüğünde söylüolar merak etme...

Diğer konuda bilgim yok malesef

Elhamdulillah bana da hicbirsey soylemiyo ben sorarsam cevapliyo ama Allah dagina gore kar hastasina gore doktor veriyo heralde diye uydurayim cunku bana zirt pirt yorum yapsa ben takarim kendime zehir ederim 9 ayi.

ahh kuzum benim yaa sakın o günleri aklına getirme. öyle bişey olmayacak çünkü. o ilk zamanlar herkes bi ara kötü haberleri almıştı peşpeşe hatırlamıyor musun? bak hangi sorun devam etti? hiç biri! ne böbrek büyümeleri kaldı ne su azalmaları ne down sendromu riski... erken doğum riski dedikleri aşağıda yerleşmiş plasentalar bile yukarı çıktı:) doktorlar bizi boş yere heycanlandırdı. kuzucuklarımız Allahın izniyle sağlıklı sıhhatli olacak annesi. akıllı ama azıcık yaramaz olcaklar bi de. sonra biz yaramazlıklarından dolayı kızınca da sarılıp gönlümüzü alcaklar:KK16::KK16: kek yapınca da hamurunun dibini parmaklıcaklar bi de:KK16::KK16: sen herkesi güldürüyorsun ama bugün hüzünlenmeye yer arıyor gibisin bak kızarım haa:KK20:

Hep söylerim 'cahillik mutluluktur!' Bu kdr bilmek anca stres yapıo insanda :KK43:(( rahatlık krallıktır :)
Allahım kimseye hiçbir şekilde evlat hasreti acısı yaşatmasın!!! Bütün sorunlar böööle eriyip gitsin inş!!!

Hadi gözünaydın canım. Rahat dursun bakayım o yakışıklı, gelirsem ısırırım totosunu :KK9:

Kizlar bnm belimde ve kasiklarim da adet sancisina bnzer sızılar var.. aklima kotu seyler getirmiyorum yalanci sanci dedikleri şey bu mu oluyo acaba..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim cok sukur ne guzel haberlerle gelmişsin ins. Bebisin zamaninda gelir hayirlisiyla kucagina alirsin☺☺

Guzel haberlere sevindim madallah size daha erken misafirimiz gelmesin :)
Kizlar bnm belimde ve kasiklarim da adet sancisina bnzer sızılar var.. aklima kotu seyler getirmiyorum yalanci sanci dedikleri şey bu mu oluyo acaba..

No no nooo kotu dusunce yok zaten yalanci sanci ise normal uzanip dinlendiginde agri geciyorsa panik yok diyor diyor. :KK66:

yalancı sancıyı bilmiyorum ama hemşire bana kasıklardan başlyıp bele doğru sızı sancı hissedersen ve bu sıklaşırsa doğum sancısıdır dedi

X