2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

canım biz babymax die bi markanın aldık oldukça sağlam duruyo tekerlekler 360 derece dönüyo kırt kısmı 3 pozisyon alıo çift kademeli ister bebek bana dönük istersem dışarı dönük çevremde en pahalısından tutta en ucuzuna kadar kullanan insanlardan edindiğim bilgi bebek arabası alırken marka modele takılma bence hafif olsun rahat sürebil manevralarını kontrol et bide sırt kısmı bebiş için rahat olsun gerisi bence önemli değil.çünkü bebiş zaten dışarıda olacağı için mutlu önemli olan senin bi yokuştan çıkarken inerken yada avmde gezerken rahat sürüp dönüşlerde zorlanmaman..bide otobüse dolmuşa binerken arabayı kaldırabilmen..

ne güzel işte, ilaçları ne kadar az kullanırsak o kadar iyi. mesela ben maalesef riskli gebelik grubunda olduğum için kafadan bi iğne, bi coraspin alıyorum. normal gebeler bunları almaz. demir ilacı kan değerlerine bakmaksızın doktorların fix verdiği bir ilaç. vitamine gelince, ben kullanmıyorum doktorum vermedi yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. zaten gynoferrosanol içeriği demir yoğunluklu az miktar folik asit ve b12 barındırıyor. kalsiyuma gelince yine doktorum vermedi, süt ve süt ürünleri bol miktarda tüketildiğinde gerek yok ayrıca kalsiyum almaya. onu da bebek için değil kendimiz için almalıyız. bebek zaten tüm kalsiyumumuzu sömürüyor, biz süt veya yoğurt tüketmezsek bizim kemiklerimize zararlı olabilir. onun dışında magnezyum tabletleri kramplar yaşam kalitemizi etkilerse önerilen bir ilaç. örneğin ben şu ara başlayacağım galiba. ilaç konusu benim bildiğim bunlar

Son düzenleme:

Kızlar selam,
Uzun zamandır hep facebooka yazıyorum orası daha pratik geliyor bir de buradaki onarım bakım işlemleri beni gerdi giremedik edemedim diye uzak kaldım :)
Yeni yazılarım var, bir yandan da kasığımdaki sorunla uğraşmaktayım ve bunalmaktayım :)
Blogta hem sorunları hem de gebe okulunda öğrendiklerimi aktarmaya devam ediyorum...

Gebe okulu 2. Gün: gebelikte psikolojik değişiklikler ve doğum sonrası depresyon

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/gebe-okulu-2-gun-gebelikte-psikolojik.html

Gebe Okulu 3. Gün: Gebelikte Beslenme

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/gebe-okulu-3-gun-gebelikte-beslenme.html

26 ve z27. Haftalar, bası beklenmedik sorunlar can sıkar...

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/03/26-27-haftalar-bas-beklenmedik-sorunlar.html

Gebe Okulu 4. Gün: A'dan Z'ye Bebek Bakımı/ Yeni Annelerin Bilmesi Gereken Her Şey

http://beybilianne.blogspot.com.tr/2014/04/gebe-okulu-4-gun-z-bebek-bakm-yeni.html

Sorularınız olursa yakutseda@gmail.com dan ulaşabilirsiniz, gebe okulundaki sunumları da gönderemediğim arkadaşlarıma gönderebilirim :)!

Sevgiler

çok teşekkür ederim canım banada bir şey vermedi tabi haklısın keşke hiç ilaç kullanmak zorunda kalmasak..dilerim son ana kadar sıfor riskle sağlıkla bebeğini kucağına alırsın hiç sıkıntı yaşamadan.2 gecedir çığlıklarla uyanıyorum sağ alt baldırıma sanki bıçak saplıyorlar..yürükende çok acıo elleyemiyorum bile aynı yere sanırım iki defa girdiği için oldu galiba..inşallah hepimiz sağ salim kavuşacağız minnoşlara <3

aynenn yaa bende gece wc ye kalktığımda tırsıorumbide sancım gece tutarsa die ki gece regl olmuştum son reglimlde muhtemelen gece sancı başlar diorum tabii allah bilirde napalım öle yada böle doğuracaz

amin inşallah hepimiz sağlıkla kucaklarız yavruları aynen kramplardan ben de muzdaribim, bir de midem hassas nasıl içeceğim magnezyum bilemiyorum. o kadar ilaçtan sonra bir de onu içmek de istemiyorum ama dediğin gibi yeri kalıyor gündüz bile rahatsız ediyor.

canım miden o şekilde rahatsız olduğunda limonlu su iç yada elma ye ben resmen limonlu su ve elma sayesinde mide hassasiyetimi yendim..hele bebiş saçlanırken elma benim canyoldaşım oldu :) halada ne zaman kaynasa koşup elma yiyorum :)

aynenn yaa bende gece wc ye kalktığımda tırsıorumbide sancım gece tutarsa die ki gece regl olmuştum son reglimlde muhtemelen gece sancı başlar diorum tabii allah bilirde napalım öle yada böle doğuracaz

Bak ben onu bilmiyordum , Son adet gördüğümde gece uyuyamamıştım karın ağrısından ( kaçtane majezik içmiştim belli değil..

bende hiç ilaç kullanmıyorum kendimi biraz kötü hissetmeye başlamıştım bebeğe haksızlık mı yapıyorum diye snde kllanıyormuşun yandaş buldum

kramplar haftada bikaç kez ve sadece geceleri bana da oluyor. Alt baldırda ve bağırarak uyandıran cinsten. Kocam bacağımı dimdik uzatıp ayak parmaklarımı geriye katlıyor hemen geçiyor acı da kalmıyor. Bi keresinde o yokken oldu kendim geçirmeyi beceremedim o yüzde ertesi bikaç gün yürürken hep acıdı. Sizde geçmesini sağlayamadığından ağrıyordur

midem hele demire başlayalı hiç kendine gelemedi. bir elmayı deniyeyim olmazsa tşkler tavsiyen için

bende hiç ilaç kullanmıyorum kendimi biraz kötü hissetmeye başlamıştım bebeğe haksızlık mı yapıyorum diye snde kllanıyormuşun yandaş buldum

ya ben doktorları anlamıyorum bazıları hiç bir açıklama gereği duymadan kutu kutu ilaç veriyor. halbuki çoğu gereksizmiş. misalen benim arkadaşıma demir bile vermemiş kızın demiri zaten üst sınırdaymış, bol yeşillik yiyodum ondan yükseldiğini düşünüyorum diyor :26:

Sevgili anneler merhabalar;
Biz bugun doktora gittik. Kilomuz 1200 gr olmus,boyumuzda 35cm. 1 hafta onden gidiomusuz. Tam yuzunu gorcektikki eliyle kapatti hemen gostermedi. Sadece o arada burnunu gordum top gibi hafif kalkikti. Suymuz normal ama biras daha fazla olmasi gerek dedi. Gunde 2.5 3 lt su icmek gerekiyomus. Allahtan yaz geliyo yoksa icilmez o kadar. Bizden bu kadar :)))

Geçen sene mart ayında miyom ameliyatı oldum.Açık ameliyattı aynı sezeryan gibi ve 9 tane miyom çıkardılar rahmim patates çuvalına döndü o yüzden normal doğumda rahimin yırtılma riski var

Patates çuvalı mı :) Allah iyiliğini versin.
Çok geçmiş olsun canım.Bende sezeryan olacam da korkuyorum biraz.

Eki Görüntüle 1050414

kese yapmayı düşünen varsa bu da bir fikir olabilir...

Yapacak çok şey var ama yatmaktan başka çarem olmadığından birşey yapamıyorum canım.

Yazılarını okuyacağım inşallah arkadaşım.
Bir ara maili de atayım bana da sunumları gönderirsen çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler bilgiler için canım.

maşallah bebeğine Neden kapatırlar yüzleriini acaba , bizi meraktan çatlatmak içinmi :)

peki canım kan değerlerinde bi eksiklik var falan diyemi verdi yoksa bunlar olması gerekenlermi?

yok canım herhangibi değerimde yükseklik düşüş falan yok..bitek aspirin ve folbiol'ü önceden 2 düşüğüm var diye önlem amaçlı kullanıyorum,o kadar..diğerlerini 4.aydan beri kullanıyorum..

canım maşallah büyüyor minikler yavaş yavaş..Allah hep güzel mutlu haberler paylaşmaı nasip ettirsin inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…