2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
selam anneler yazılar 2 gün girmedin mi birikiyor maşallah umarım herkes iyidir.. ben bgn ağlayıp duruyorum dertleşmek istedim sizinle eşimin işi sallantıda aslında eşim çok güzel çalışıyor ama firma müdürü ikide bir arayıp küçülmeye gidebiliriz satışı çok yapın yoksa işten çıkartılırsınız diye tehdit ediyor benim de şu dönemde bunları duymayı içim kaldırmıyor, o kadar kötü hissediyorum ki kendimi burda yazanları bile okudukça ağlıyorum bebeğim de strese giriyor bu şekilde biliyorum ama elimde değil kurtulamıyorum bu düşüncelerden :KK43: bir de doğumun sezeryan olacağını öğrendim doktorumdan aslında hiç istemiyordum canım buna da çok sıkılıyor.. böyle işte kızlar herkesi öpüyorum Allah hepimize evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin..

bebekler nasipleriyle geliyor. benim eşim de serbest çalıştığı ve kendi işi olduğu için bu tarz şeyler olabiliyordu, geçim kaygısı, gelecek kaygısı vs. tabi sizinki daha stresli bir durum işten çıkarılma durumu Allah korusun olmayacak inşallah. ama unutmayın ve inanki O bir kapıyı kapatsa daha güzel bir kapı muhakkak açılacak. tam ben hamileyken ummadığımız bi yerden bir iş çıkmıştı bizim biraz olsun rahatlamıştı eşim. sonra oğlum 5 aylıktı ev aldık hiç hesapta yokken ve eşim hayatta cesaret edemeyecekken. Tüm sıkıntılarınızın geçeceğini düşünün O'na sığının dua edin, bebek de kendini iyi hissetsin :KK34:

evde önceden denemelik olarak az aldığım keçeler vardı, az önce hem canım sıkıldı hemde onları değerlendireyim dedim bunu yaptım :21: bir de gittim astım kapıya :KK1: o değilde renkler FB gibi oldu :KK1: babam görse bayılııııııııııııııııır ama eşim akşam görünce sırf renkten ötürü sevmedim diyecek heheheheheh...

Eki Görüntüle 1049215

kayınpeder damat farklı takımlardalar demek :KK1: biz de oğluşa tulum, body fılan bakarken bazen ustunde çok sevımlı aslancık desenleri olanları goruyorum eşim hemen ustunde aslan var onun, olmaz dıye mızmızlanıyo ben de çaktırmadan usul usul götürüyorum kasaya :KK1::KK1:

şükür haber aldık canım..çok merak ettim faceden de yazdım ama dinlendiğin için giremediğini düşündüm...senide yavrunuda bütün tehlikelerden korusun Allahım....öpüyoruz sizi kocaman...

çilekğim az önce sana cicilerimiz sayfasında bir yazı yazdım ama belki hemen göremezsin diye burdan da yazayım dedim. aldığın gecelik ve pijama takımı hakkında sorularım var canım. ürünleri teslim aldın mı kalitesi vs nasıl memnun kaldın mı? bir de beden olarak ne almak gerekir hiç bir fikrim yok:KK43: hem gecelik hem pijamada sabahlığı ortak kullanma fikri hoşuma gitti ama netten olunca cesaret edemedim yardımcı olur musun?

Kizlar tek tek telden mesajlari alintilayamadim.hepinize ayri ayri cook tesekkur ederim..ilginiz ve desteginiz icin.isyerinden bi kac saatligine izin alip gittim burdaki dr.a..kendi dr.um dedigim gibiburda degil biz ilcedeyiz isimiz dolayisi ile..neyse hastaneye gittim biraz sira vardi.sekretere soyledim bu arada ilcedeki tek kadin dogumcu dr.bu.durumu soyledim kayit yapalim dedi tamam dedim.ama hemen gorunuym demedm bende istemem kimsenin hakkini yemek..kiz bana otur dedi dr geldi anlattim durumu hemen..ters gunundemiydi neydi..sok oldum.dedim ben hemen acil geldim telaslandim dunden beri..bu acil bi durum degil kac kisinin hakkini yiyosun biz kavga ediyoruz vs vs.bende ben bekleyebilirdim dedim.sekreteri bi yandan bu biyandan saydirdilar.haklisiniz belki ama ilk gebeligim neyin acil olup olmadigini bilemem dedim.kanaman olursa bilmem ne olursa o acildir dedi..bende dedim etraftanda duyuyoruz kasilmalari ve bebek hareketlerini ciddiye alin diye dedim o yuzde diye halen aciklama yapiyorum.adam bi yandan bakiyo bi yandan soyleniyo õlú bile olsa bebek bu bile acil degil dedi ..tamam dedim pisman oldn zatrn geldigime dedim.dun de boyle hasta geldi basina toplamis herkeesi dedi sekreteri.ama acil degildi dedi anliyacaginiz sinir sistemin bozup ciktim:))ama cok sukurki bebegim saglikli ya sukur bunada.bakarken kilosunu soyledi bide cevirdi bak kalp atisi dedi elime tutuaturdu ulttason kagidini.heralde ters gunuydu kizlar..hatta cikarken ortam yumusasin diye ayy bebegimi strese soktunuz ama dedim gulerek yine saydirdi.ciktim annemi aradim sinirden agladim baya..insanlik hali ne diyimki heralde sinirliydi biseye bana patladi...ama sukur bebek iyiymis..uzun oldu.k.bakmayinnkizlar...iyiki varsiniZ..icimi doktum rahatladim:))

canim bu kodaman mudurlerin altlarina yaptiklari baski.adam herk3se ayni giciklikla davraniyordur emin ol.adamin satisi iyoyse cikarmaz hatta onlari esin gibi adamlar kurtarabilecegi icin baski yapiyordur.benum de esim satis isinde ayni seyleri biz de yasadik anliyorum seni.Esinin senin destegine ihtiyaci var benimki de uzulup duruyordu gelecegimiz icin.gun olur devran doner.her sey yoluna girecektir.hamileyiz duye sadece biz ilgi beklemeyip biraz da biz ilgi göster meliyiz .yoksa yanliz hissediyorlar kendilerini.

haklısın canım aslında bana çok ihtiyacı olan zamanlar oluyor ama çoğu zaman dile getiremiyor gebeyim diye biliyorum bunu.. ilgi bağımlısı oldum ben de eşimi ihmal eder oldum, kendini yalnız hissettiğine eminim..

her bebek kısmetıyle gelir demiş atalarımız canım, boyle seyler düşünüp ihtimaller üzerine kendini de bebeğini de üzme :KK16: ayrıca satışlar umdukları gibi gitmediğinde bazı işyeri sahipleri bu tür tehditleri akıllarınca motıvasyon aracı olarak kullanırlar :KK4: duymayın takılmayın derim ben :KK34:

ayrıca bence doğum şeklinden cok bebegın ve senın saglıgın onemlı, hangısının doğru olduğu yonunde doktorun bı fıkır beyan etmısse bu konuda üzülecek bişi yok, hayırlısı olsun ikiniz içinde :KK31:

hayırlısı canım doğru söylüyorsun benim bu sezeryan meselesiyle ilgili en çok korktuğum konu her kafadan bir ses çıkması yok kırk gün yataktan kalkamazsın yok sütün gelmez fln bunlardan dolayı endişem yoksa önemli olan bebeğimin sağlıkla gelmesi tabi ki..iş meselesi de dediğin gibi kasten yapıyor müdürler ben farkındayım ama insan üzülüyor yine de böyle şeyler insanı motive etmiyor tam tersi motivasyonu düşürüyor bence..

bebekler nasipleriyle geliyor. benim eşim de serbest çalıştığı ve kendi işi olduğu için bu tarz şeyler olabiliyordu, geçim kaygısı, gelecek kaygısı vs. tabi sizinki daha stresli bir durum işten çıkarılma durumu Allah korusun olmayacak inşallah. ama unutmayın ve inanki O bir kapıyı kapatsa daha güzel bir kapı muhakkak açılacak. tam ben hamileyken ummadığımız bi yerden bir iş çıkmıştı bizim biraz olsun rahatlamıştı eşim. sonra oğlum 5 aylıktı ev aldık hiç hesapta yokken ve eşim hayatta cesaret edemeyecekken. Tüm sıkıntılarınızın geçeceğini düşünün O'na sığının dua edin, bebek de kendini iyi hissetsin :KK34:

canım sabah akşam dua ediyorum Allah kabul ederse, tabi ki herşey Allah'tan ama öyle bir sorumluluk ki aldığımız insan ister istemez endişeye düşüyor ya gerektiği gibi bakamazsam bebeğime diye.. hayırlı olsun canım eviniz barkınız da inşallah Rabbim bize de nasip eder o günleri görmeyi..

hayırlısı canım doğru söylüyorsun benim bu sezeryan meselesiyle ilgili en çok korktuğum konu her kafadan bir ses çıkması yok kırk gün yataktan kalkamazsın yok sütün gelmez fln bunlardan dolayı endişem yoksa önemli olan bebeğimin sağlıkla gelmesi tabi ki..iş meselesi de dediğin gibi kasten yapıyor müdürler ben farkındayım ama insan üzülüyor yine de böyle şeyler insanı motive etmiyor tam tersi motivasyonu düşürüyor bence..

işte bıze gore motıvasyon düşürücü sınır bozucu seyler, ınsanların psıkolojılerıyle nasıl oynadıklarının farkında değiller, kendileri yaşamamış ki buna benzer seyler empati yapmaları zor, onlara gore çalışanlar işsiz kalma tehdidi ile daha cok calısacaklar, daha cok satıs yapacaklar falan fılan çalışanın psıkolojısını düşünen kim :KK4: eşine sen de destek ol canım arkadaslar haklı, senin üzüldüğünü görüp daha da uzulmesın, erkekler zaten boyle durumlarda daha dik durmaya bişileri belli etmemeye calısıyolar :KK31:

sezeryan olanların da, normal dogum yapanların da ıyı-kotu yasadıkları tecrubeler hıkayeler var, bi de hem doktoruna hem de hamılenın bunyesinden bunyesine de degısıyo sanırım sonrasında yasanılanlar hakkımızda hayırlı olanı dıleyelım:KK31:

kayınpeder damat farklı takımlardalar demek :KK1: biz de oğluşa tulum, body fılan bakarken bazen ustunde çok sevımlı aslancık desenleri olanları goruyorum eşim hemen ustunde aslan var onun, olmaz dıye mızmızlanıyo ben de çaktırmadan usul usul götürüyorum kasaya :KK1::KK1:

babam deli gibi FB aşığı,eşim ise BJK :KK1: oyyy bi görsen nasıllar :KK1: ama FB'yi anımsatan hiçbişeyi almıyo aldırmıyo asla eşim,yazık babamında almak için öyle görmek için içi gidiyo biliyorum..aslında çocuğun babasının takımını tutması taraftarıyım ama babam işte
:KK17:

evde önceden denemelik olarak az aldığım keçeler vardı, az önce hem canım sıkıldı hemde onları değerlendireyim dedim bunu yaptım :21: bir de gittim astım kapıya :KK1: o değilde renkler FB gibi oldu :KK1: babam görse bayılııııııııııııııııır ama eşim akşam görünce sırf renkten ötürü sevmedim diyecek heheheheheh...

Eki Görüntüle 1049215
ayy pufpuf çok tatlı olmuş yıldızlara bayıldımm ellerine sağlık:KK16:

babam deli gibi FB aşığı,eşim ise BJK :KK1: oyyy bi görsen nasıllar :KK1: ama FB'yi anımsatan hiçbişeyi almıyo aldırmıyo asla eşim,yazık babamında almak için öyle görmek için içi gidiyo biliyorum..aslında çocuğun babasının takımını tutması taraftarıyım ama babam işte

uuuy bu dede için artık sen toruna bı fener tulumu gıydır, fotoğrafını cekıp cercevelettır baban koysun karsısına :KK34:

işte bıze gore motıvasyon düşürücü sınır bozucu seyler, ınsanların psıkolojılerıyle nasıl oynadıklarının farkında değiller, kendileri yaşamamış ki buna benzer seyler empati yapmaları zor, onlara gore çalışanlar işsiz kalma tehdidi ile daha cok calısacaklar, daha cok satıs yapacaklar falan fılan çalışanın psıkolojısını düşünen kim :KK4: eşine sen de destek ol canım arkadaslar haklı, senin üzüldüğünü görüp daha da uzulmesın, erkekler zaten boyle durumlarda daha dik durmaya bişileri belli etmemeye calısıyolar :KK31:

sezeryan olanların da, normal dogum yapanların da ıyı-kotu yasadıkları tecrubeler hıkayeler var, bi de hem doktoruna hem de hamılenın bunyesinden bunyesine de degısıyo sanırım sonrasında yasanılanlar hakkımızda hayırlı olanı dıleyelım:KK31:

canım çok saol iyi dileklerin için hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah..

benim eşim fanatik değildi babamla abimin takımına transfer ettik kendisini :KK66: bu arada bizim bebişlerimiz adaş olcak pufpuff :KK66:

Eki Görüntüle 1049215
hhiihihihi bayıldımmmmmmmm cok guzel su kece ısıne bende baslamam lazım yaaa :KK53:
Kizlar tek tek telden mesajlari alintilayamadim.hepinize ayri ayri cook tesekkur ederim..ilginiz ve desteginiz icin.isyerinden bi kac saatligine izin alip gittim burdaki dr.a..kendi dr.um dedigim gibiburda degil biz ilcedeyiz isimiz dolayisi ile..neyse hastaneye gittim biraz sira vardi.sekretere soyledim bu arada ilcedeki tek kadin dogumcu dr.bu.durumu soyledim kayit yapalim dedi tamam dedim.ama hemen gorunuym demedm bende istemem kimsenin hakkini yemek..kiz bana otur dedi dr geldi anlattim durumu hemen..ters gunundemiydi neydi..sok oldum.dedim ben hemen acil geldim telaslandim dunden beri..bu acil bi durum degil kac kisinin hakkini yiyosun biz kavga ediyoruz vs vs.bende ben bekleyebilirdim dedim.sekreteri bi yandan bu biyandan saydirdilar.haklisiniz belki ama ilk gebeligim neyin acil olup olmadigini bilemem dedim.kanaman olursa bilmem ne olursa o acildir dedi..bende dedim etraftanda duyuyoruz kasilmalari ve bebek hareketlerini ciddiye alin diye dedim o yuzde diye halen aciklama yapiyorum.adam bi yandan bakiyo bi yandan soyleniyo õlú bile olsa bebek bu bile acil degil dedi ..tamam dedim pisman oldn zatrn geldigime dedim.dun de boyle hasta geldi basina toplamis herkeesi dedi sekreteri.ama acil degildi dedi anliyacaginiz sinir sistemin bozup ciktim:))ama cok sukurki bebegim saglikli ya sukur bunada.bakarken kilosunu soyledi bide cevirdi bak kalp atisi dedi elime tutuaturdu ulttason kagidini.heralde ters gunuydu kizlar..hatta cikarken ortam yumusasin diye ayy bebegimi strese soktunuz ama dedim gulerek yine saydirdi.ciktim annemi aradim sinirden agladim baya..insanlik hali ne diyimki heralde sinirliydi biseye bana patladi...ama sukur bebek iyiymis..uzun oldu.k.bakmayinnkizlar...iyiki varsiniZ..icimi doktum rahatladim:))

ayy bız sana ne dedik bosver dr u uyuzmus o uyuz ama hersey yolundaymıs ya onemlı olan o :nazar:

selam anneler yazılar 2 gün girmedin mi birikiyor maşallah umarım herkes iyidir.. ben bgn ağlayıp duruyorum dertleşmek istedim sizinle eşimin işi sallantıda aslında eşim çok güzel çalışıyor ama firma müdürü ikide bir arayıp küçülmeye gidebiliriz satışı çok yapın yoksa işten çıkartılırsınız diye tehdit ediyor benim de şu dönemde bunları duymayı içim kaldırmıyor, o kadar kötü hissediyorum ki kendimi burda yazanları bile okudukça ağlıyorum bebeğim de strese giriyor bu şekilde biliyorum ama elimde değil kurtulamıyorum bu düşüncelerden :KK43: bir de doğumun sezeryan olacağını öğrendim doktorumdan aslında hiç istemiyordum canım buna da çok sıkılıyor.. böyle işte kızlar herkesi öpüyorum Allah hepimize evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin..
Allah hayırlısını versin arkadaşım. Her bebek nasibiyle gelir derler. Allah baska bir yerden verecektir içini ferah tutmaya çalış zor olsa da.

Eki Görüntüle 1049215
Can sıkıntısı sana iyi geliyor. Devam et böyle :-)

Deli doktor! Bazen benim doktor da yapıyor onu sinir oluyorum. Iki güzel kelime duymak için gidiyoruz yaptıkları şeye bak. Amann canım bosver artık, bebegini görmüşsün iyiymiş ya gerisi bos

O zaman senin kızına kocaaman bir maşallah diyoruz. Iyi haberler almak çok güzel:-)Stresten etkileniyor maalesef bebekler. Sonra biz de onları tekrar hareket ettirinceye kadar akla Karayı seçiyoruz. Ama nihayetinde biz de insanız, motor değiliz. Üzme canım kendini, bebegin iyidir hareketleri artar bikac saate.
♥♥♥ Nasılsın çilegim?

yeşilim eriğimi iyiyim canım...hsonu sınav varda onun hazırlıklarını yapıyorum açık kalmış..burda gibi gözüküyorum ama aslında pc başında değildim...herzamanki gibi işyerindeyim çalışıyorum çalışıyorum ama keyfim iyi Allaha şükür :)

ceriiikkkimmmm..cnaım sezeryanı hiçç kafana takma...Hayırlısı neyse o olsun kuzum..bebeğin sağlığı için belki sezeryan daha iyi olacak..bedne normal doğum istiyorum ama doktor ne derse o olacak..eşinin işinde de inşallah bir sorun çıkmaz arkadaşım...sen düşünme bunları stres yapma ağlama..Allah bir kapıyı kaparsa diğerini açar...melek onlar melek..kısmetleriyle gelir arkadaşım...hadi şimdi gül kendine gel biraz :) eşinde üzülüyordur çok..seni böyle görünce daha çok üzülür..sen güçlü bir annesin :)

Eki Görüntüle 1049215

benlikmiş tam :) bir FBli olarak çok sevdim..EŞim benim Es-Es ve Bjk li ..ama evde fincanlar kalemler vs Fenerbahçelidir..hatta ananesi birde FBLİ tulum almış :) bende eşime süpriz yapıp Es-Esli bir hastane çıkışı alıcam :)

çilekğim az önce sana cicilerimiz sayfasında bir yazı yazdım ama belki hemen göremezsin diye burdan da yazayım dedim. aldığın gecelik ve pijama takımı hakkında sorularım var canım. ürünleri teslim aldın mı kalitesi vs nasıl memnun kaldın mı? bir de beden olarak ne almak gerekir hiç bir fikrim yok:KK43: hem gecelik hem pijamada sabahlığı ortak kullanma fikri hoşuma gitti ama netten olunca cesaret edemedim yardımcı olur musun?

kuzum kusura bakma hsonu sınav var..onlarla uğraşıyordum...yeni gördüm...ben Mark-ha.com dan aldım canım..müşiteri ilişkilerini aradım kaç beden almam lazım dedim onlarda hamile olmadan önce bedeniniz neyse ona göre alın dedi..onlar o bedenlere özgü hamileliklerine göre yapılıyor büyük almayın dedi..ben 38 aldım.geldi kalitesi çok iyi..renkleri vs oldukça kaliteli çok sevdim.....beli hamile pantolonları gibi pijamanın..üstüde rahat açılıyor emzirmek için ideal.. :)

boşver canım....uyuz adam..gününde değildi belkide..ama olsun bebişimiz iyimiş...ne güzel..sen tedbiri elden bırakmadın içinde rahatlamış oldu ... :)

Hemencecik git annesi kizimizi gor sonra bize haberlerini getir :-) o zaman muhabbet daha bir keyiflenir :-)

hadi hadi koşş koş koş.. Büyük gün ve büyülü anlar tadını çıkar.. Sonra gel bize anlat :KK34:

Gunaydin bacilarimmmm....
Yahu alinti yapayim dedim 10 u buldu yazmaya yeltensem yarim saat en az yazmam gerekirdi hic baslamayayim dedim :KK9:
Opuyorum hepinizi :KK54:

---

Bebeginin hareketini hissedemeyen bir arkadasi okumustum....
Bacim hastaneye hemen gidemiyorsanda bence ana saglik ocagina git kalp atislatina baktir....
Bu aralar siki takip altina almamiz lazim yavrularimizi....
Allah (c.c.) korusun kordon dolanmasi vs. Oldugunda hareketleri azaliyor yavrularin...
---
Cann bacim guzel haberlerle gel ins. :nazar::KK16:

iyiyiz kuzumla çalışıyoruz beraber..hadi git gel bize güzellll güzelll haberler getir....ve selam söyle teyzelerinden...

kalk kalk görüş güü gelsi melegımıze bızden bol kokulu opucuk gonder

hihihihihihi ben yokmuyummmmm ask olsun:2:

hihihihi hosgeldin bacım naber nasılsın nasıl gidiorrr :21:

Insallah canim .Her organimiz ne kadar onemli umarim bu problem kendiliginden kaybolur.

Senin cirkin dedigin bu bebek mi? Annesi nasil da masum ve tatli.Nazarim degmesin 41 kere masallah kirpikleri bile gozukuyo oyy oyyyy

Haftasonlari yapacak cok is okuyor hem evde hem de hazirlik anlaminda ama sanki basiretim baglaniyor.yetisemiyorum hic .:KK43: Bazen canim sadece uyumak istiyor hic bir sey yapasim olmuyor.

Canim arkadasim bebeginin guzel haberlerini getirirsin insallah.

ema aklim sende .Hayirli haberlerinin takibindeyim.

Delirdiniz mi kiz siz :KK1::KK1: benim cadi kizi goturdum doktora. Oglusu gormeme bir hafta var daha :KK52::KK52::KK52:

X