2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

günaydın canım... inşallah sorunsuz şu günleri atlatırsınız... dualarımız oğluşun ve seninle canım..

günaydın canım.. maalesef hamilelikte ve doğumdan sonra bu duyguları yaşaman çok normal... duygu geçişlerimiz oluyor.. inşallah bu durumu en kısa sürede atlatırsın.. konuşacak, dertleşecek kimsen yok ise bize bol bol yaz.. aklında kalan soruları, sorunları ne varsa... ben mesela göz yaşıma hakim olan bir insanım ama şimdi açılınca musluk maalesef kapanmıyor ve bu öyle bi ağlayış değil küçük bir çocuğun hıçkırıklarla ağlaması gibi... farkındayım bu durumun ama elimden bir şey gelmiyor durduramıyorum kendimi... o yüzden sende bizimle yazış bol bol.. ki içinde birikip bebek doğduktan sonra daha da büyümesin içindekiler... şimdi teksin ama o zaman anlayacaksın ki kendinden daha önemli canın olacak hayatında... 3 ayı atlattıktan sonra hayırlısı ile her şey daha kolay olur önemli olan o dönemi atlatmak emin ol.. çocuk sahibi olmak bir yandan çok güzel bir duygu... ilerleyen günlerde birkaç sene sonra anlayacaksın kendin için değil hep onun için yaşadığını... içini ferah tut arkadaşım...

kaç gündür foruma giremiyorum nedense şifrelerim iptal olmuş deli oldum neyseki bugün hallettim.
baş dönemlerim hala devam ediyor canım ara ara.
bir de cuma günü kontrolümüz vardı kasıklarıma regl sancısı gibi sancılar girmeye başladı bazen onu sordum dr. yalanacı doğum sancıları hafiften başlamış dedi korkmadım değil. bu oğlan zamanından öncemi gelecek ne bilmiyorum.
1350 gr olmuş bide 35 cm bu,oyu :) 35 lik rakı kadar
en enterasanıda 1,5 ay öncesine kadar eşimin kopyasısıydı ağız burun gözler. ama şimdi öyle bir değişmişki kuzucum aynı ben olmuş. doktorum bile şaşırdı bu kadarda değişilmezki arkadaş

birde arkadaşım baan yusuf suresini okumamı yada dinlememi söyledi. güzel ahlaklı sakin bir çocuk olmasına yardımcı oluyormuş. yer gök duayla vallahi okuyun bence

ay caniimm ama o kadar normalki dun esimin eline yag sicradi buzdolabina ilk baktim sonra yana yakila tum evde merhem aradim.Meger ilk baktigim yerdeymis adam 20vdakika kivrandi hele uyku sersemi iciyormussun neyseki gercekten de zararli bir ilac degilmis.

gecmis olsun bebegin iyiymis neyseki uzulme canim.diyetse yapicaz diyeti ben de dikkat ediyorum yediklerime artik ben de 22 nisani bekliyorum senle gunlerimiz pespese sanirim mobil uygulamadan dogum haftasini gormuyorum.bak 3 hafta kaldi

Cam miii arkadasim sen naaptin ne cami.birak bel agrisi allahtan asagi ucmamissin.yapma boyle ya agirlik merkezi onde oldugundan dengeni kaybetseydin .hic uzulme bosver cam kalsin.beline de uzuldum ama kendibe de bebise de dikkat et..

Canım çok önemli bişey değil zaten ya salla gitsin ))
Olur mu öyle şey, biz de bilelim doktorlar, doktor eşlerini niye normal doğum yaptırmak istemiyorlar, oluşabilecek komplikasyonlardan dolayı dava açmasından mı korkuyorlar eşinin...

Aslında bel fıtığım olmasa epidural normal yapmaya çalışırım ama epiduralin bünyeme nsıl bir etki yapacağını bilmiyorum. Bel fıtığı olan kuzenim epidural normal yaptı ve hiç bir sorun yaşamadı ama yine bel fıtığı olan bir arkadaşım epidural sezeryan yaptı ve aylarca bel ağrısından çocuğuyla doğru düzgün ilgilenemedi, hiç bir sorunu olmayan yani bel fıtığı olmayan bir arkadaşım da epidural normal doğum yaptı, eşi iş arkadaşımdı ve şunu söyledi, hastane bize epidural normal doğumun prenses doğum olduğunu söyledi ama eşim 1-2 ay boyunca hep ağrı kesicilerle ayakta kaldı hep beli ağrıdı dedi...

Benim hiç bir şikayetim yoktu, miyom felan gibi ama adet dönemlerim çok kötü geçerdi, her ay başı babam beni okuldan alıp hastaneye götürürdü...Bende bel fıtığı olduğu için canım spinal düşünmüyorum, spinal belimi mahvetti...
[/QUOTE]
Adet donemi sancilarindan bahsetmissiniz ay ben neler cektim o sancilardan.ne agrilar onlar. Birde dogum onun 10 kati yuz katiysa ufff ...Isten okuldan dershaneden kac kez eve geldim.bir keresinde oyle bir kilitlendim ki esimin eli ayagi buz kesti yapabilecegi bir sey de yok cok korktu..Umarim dogumdan sonra gecer bu agrilar.

Masallah gercekten oyuncak bebek kivamina gelmis.oyyy kuzu gibiiii.nazar degmesin.
Ne guzel en buyuk destegin kocan en yakininda .guzel sans bence bu degisimler normal bir de bunun ustune lohusa sendromu diye bir sey var. Ayrica bir suru erkek arkadasimiz eslerinin dogumdan sonra cok degistigini sadece bebekle ilgilendigini soguk inatci sert oldugunu uzulerek anlatiyorlar.ben de dusunuyorum acaba ben de mi öyle olucam diye .hamilelik nedeniyle hormon degisimi yuzunden zaten degisiyor insan bir de yine dogumda hormon degisimiyle kakici kotu huylarimiz olmasin sakin.Ben kocasina illallah dedirten kadinlardan olmak isremiyorum

canım çok geçmiş olsun alah kolaylık versin.nstde sancı çıkmamaıs güzel bişey erken dogum olmıcak inşaallah

günaydın hatunlar... hastalara şifalar inşlh bu aralar işyeri yogun tek tek okuyamıyorum ama oğluşum ve benim dualarımız sizler ve yavruşlarınızla..duygusal fiziksel yönden son raddelerindeyiz sanki hepimiz rabbim sabırlar versin

biz doktora sorduk sünnet durumunu ürolog ve çocuk cerrahı bakıyomuş pipiye önce bebeğin damar yapısı vs uygunsa hemen yapabiliolarmış doğumun ertesi günü falan. 24 saatte de iyileşiyomuş böle olunca. bana kalsa hemen yaptırırım lokal anestezi yapıolarmış.
daha sonra yaptırırsan genel anestesi veriolarmış onu pek istemiyorum.
babamızda hemen olmasını pek istemiyor. doktorlar verecek son kararı bekleyip göreceğiz

Haaaaaa bu arada bugun yeni bir ay ve 1Nisaaaaaaannnnn sakalara dikkat edin.Hepimiz icin güzel bir ay olsun

Son düzenleme:
Günaydın güzel annecikler.

Benim de dün kontrolüm vardı. Benim net adet tarihim olmadığı için haftamız biraz karışık. Belirlediğimiz tarihe göre dün tam 28 haftalıktık, ama bebiş 29 haftaya daha uygun duruyor vs... Son gittiğimde yüzünü göstermediği için o kadar özlemiştimki... Maşallah kocaman olmuş. Kilomuz 1300 gr olmuş. Uzun saçları var ensesinde , ayağı kocaman olmuş çok şaşırdım 5,7 cm çıktı ayağı. Anası gibi koca ayak mı olacak yoksa yavruşum Zaten doktorum 4d ultrasonda göstermedi, oysaki yüzü de dönüktü. O yüzden hiç doyamadım yavruma :84: 4 hafta sonra tekrar kontrolümüz var. Ondan sonra 2 hafta arayla gidecekmişiz artık.

ttet, maşallah canım bebişine yuvarlacık suratlı Benimki Oval suratlı gidiyo, babasına mı benzeyecek nedir

Son düzenleme:
yine çok ara verdim......alıntılarla az sonra karşınızdayım....hepimize güzel günler olsun...

ablam aklıma geldi yazdıklarınızı gorunce ablam 2 yıl once ultrasondaki bebegının goruntulerını buzdolabının ustune asmıştı bıze de bı heyecan anlatmıştı telefonda ne guzel bı heyecan allah bıze de nasip etsin şimdi yaşı doldu hızla buyuyo şimdiki halini de yanına asmış bundan buyuk mutluluk olmaz dıo

Sorma canım yaa, ne büyük heyecan DOktor kontrolündeki o 5-10 dk hiç ama hiç yetmiyor insana. Doğduklarında bakalım nasıl olacak davranışlarımız

Sorma canım yaa, ne büyük heyecan DOktor kontrolündeki o 5-10 dk hiç ama hiç yetmiyor insana. Doğduklarında bakalım nasıl olacak davranışlarımız

valla pamuk seker gıbı yegenım var herşeyden cok sevıorum hatta laf aramızda bazen nısan-nlıma bıle valla onnun sevgısıne ne sen ne annem yetişemezsınız dıorum bozuluo

annelık kım bılır nasıl otesındedır dusun ıste evlenınce 1 yıl doldurup hemen cocuk yapıcam bu gıdısle yaş geldi geçio

herkese günaydın bayagıdır giremedım ama aklım hep burda ne var ne yok dıye.hepimize hayırlı, mutlu günler dılıyorum

bende yarın gideceğim kısmetse doktora kızımı görmeye :) özledim bebeğimi :) muhtemelen yarın bana 5 hafta daha çalışabilir raporu yazar son 5 hafta yani :)

canım benim dr 32nci hafta bitiminde yazacakmış raporu o da ayın 14üne denk geliyor. seninki de benim hesaptan ayın 10unda yazması gerekiyor? bakalım bugün son 5 hafta raporunu alabilirsen haber et merak ettim:44:

canım benim dr 32nci hafta bitiminde yazacakmış raporu o da ayın 14üne denk geliyor. seninki de benim hesaptan ayın 10unda yazması gerekiyor? bakalım bugün son 5 hafta raporunu alabilirsen haber et merak ettim:44:

bende tam kestiremiyorum işte cnm. bebeğin gelişimine göre hafta hesaplaması yapılıyor ya o yüzden dedim belki benim kızım büyümüştür 32 haftalık olmuştur diye dedim ama bakalım gidince göreceğim. buraya yazarım cnm merak etme :)

Ayyy güldürdün beni, çok şekersin Valla yeğenini bu kadar seviyorsan, kendi çocuğuna sevgin nasıl olur tahmin edebiliyorum. O yüzden bence de 1 yıldan fazla bekleme. Hem doya doya seversin yavrunu Allahım da inşallah nasip eder istediğinde hemen

ben de doktor randevuma son 3 gün kala biraz yediklerime dikkat edeyim diyorum tartıda az çıkayım diye ama inadınaymış gibi daha şimdiden canım bir sürü şey istiyor

Ben de öyle yapayım diyorum ama daha çok yiyorum valla Zaten giysilerle botlarla tartılıyoruz... Bir de ben hep akşamüstü gidebiliyorum doktora. E haliyle gün içinde yiyip içiyoruz, onun da ağırlığı oluyor. Sonra tartıda şok hıhhh. Dün dr 'Bu kez biraz fazla kilo almışız' dedi zaten, sinir oldum. Yemicem işte hiçbir şey

Canım faranjit oldum ama doktora gitmedim. Alternatif tıptan faydalanmaya çalışıyorum
yine çok ara verdim......alıntılarla az sonra karşınızdayım....hepimize güzel günler olsun...

Seni kaçak! Nerdesin yine?

Çok geçmiş olsun canım. Allah acil şiflar versin bebeğine ve sana. Neden olmuş olaiblirki böyle birşey çok mu yordun kendini acaba?

Miğde yanmasından ölüyorum, benim oğlan saçlı mı olacak nedır.

Canım benimde dün çok yanıyordu. Ama bunun saçla alakası yok. Gevşeyen miğde kapağımızdaki ve büyüyen bebeğimizin baskısı sonucu oluşuyor.

Maşallah süphanallah :):).. Ama ben de bir gariplik var kesin artık bunu analadım. Yaa ben hiç birşey göremiyorum yani görüyorum ama ayırt edemiyorum

canım yaaa benim gittiğim hastanenin ultrasonu 3 boyutlu değil normal sıradan 2 boyutlu ultrasan dr. birşeyler görüyor anlatıyor ama ben hiç bişrey ayırt edemiyorum. bu yüzden normal bir muayene ücreti vererek ultrasonu 3 boyutlu 4 boyutlu olan bir yerde bir kes muayene olmak isityorum bebeğimi görmek için. Sen hangi hastaneye gittin??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…