2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ne aldınız yada ne almayı dusunuyorsunuz????

kangru çok istiyordum seviyordum ama özellikle erkek bebekler için önerilmiyormuş.. Bacak arası için zararlı olduğunu okurum + kalça çıkıklığı falan bisürü şey.. O yüzden vazgeçtim..

Benim sipa 24 saat yer degistigi icin babamiz cok goruyor
Bu gunleri ileride cok ozleyecegiz cok

Bende birkac hafta sonra hazirlamayi dusunuyorum bacim...
35. Haftamda olmus olacagim ne erken ne gec olur sanirim...

Ya evet ama ev sahibi olamayacağız henüz, kiradayız burada da ama senelerdir buradayız, ev sahibi bizden biz de ondan ço memnunduk, kendi evimiz gibiydi burası.. Hem anneme de çok yakındı, oğluşum da annemle kalıyor, annemin kendi evi, yine onlara yakın bir ev bulabilecek miyiz bakalım ?
Neyse kısmet hayırlısı diyeyim ne diyeyim... Ama taşındığımız evde de kısmetse senelerce kalırız sanırım, ya da inşallah çok kalmadan hayırlısı ve sağlıklısıyla kendi evimize geçeriz belki belli de olmaz :)
Burada kalsak kızımız epey bir büyüyene kadar kalırdık, çok rahat geniş de bir evdi. Kısmet...

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim yer sikintim oldugu icin kizimi besik ve sifonyerle buyuttum. Simdi ayni besikte oglumuda buyutecegim insallah. Bir en gec iki yasina geldimi hooooopp misafir odasini disari atacagim ve miniklerime tam takir oda cekecegim insallah

İnşallah herşey gönlünce güzel olur :)
Yap tabi ohhh :) Misafire salondaki üçlü neyine yetmiyormuş canım :)

iyiyim çok şükür bnmde karın ağrılarım kramplarım çok oluyo yatıyorum dinleniyorum geçiyo ağırlaştıkça şikayetler artıyo

Benim sipa 24 saat yer degistigi icin babamiz cok goruyor
Bu gunleri ileride cok ozleyecegiz cok

Bende birkac hafta sonra hazirlamayi dusunuyorum bacim...
35. Haftamda olmus olacagim ne erken ne gec olur sanirim...

Ne güzel baba da her şeye şahit oluyor :)
Baba demişken geçen c.tesi eşim " baba eğitimşne gitti" :)
Ne güldüm ne güldüm; bana diyor ki öyle 40 ı çıksın yarı 40 ı çıksın diye sakın bekleme bebeğin 10 gün evde kalması yetiyormuş, senin 40 gün evde kalıp depresyona girmene gerek yok, stes olmayacakmışsın, sütün gelmezmiş. 10 gün kalır sonra bebişle istediğin yere gezersin tamam mı karıcım dedi. :)
Bir de wrap diye bir şey varmış arada babaların onu takıp bebeği içine yerleştirip kalp atışları ve kokularını tanıtmaları gerekiyormuş, alalım hem sen de o ara biraz kendi işlerini yaparsın, yarım saat en az öyle durması gerekiyormuş bebeklerin dedi. Anneyle göbek bağı ve emzirme koku alma gibi bağları oluyormuş, babaların da benzer bağı kurması ileride çocukların ruh sağlığı için mühimmiş dedi. Ben kızımla bağ kurucam hem onunla belli saatlerde oynamam ve gazını çıkarmam da benimle iyi bir ilişki kurmasına yardımcı olacakmış dedi.
İyi ki gitmesi için teşvik etmişim :)
Ben de hala çantayı hazırlamadım daha ama yakın bir zamanda hazırlayayım diyorum, bakalım kısmet...
Az evvel bir arkadaşımın doğum yaptığı haberini aldım, oğlu oldu, çok sağlıklıymış ikisi de, arkadaşımla konuştum tek dediği inan ki tarifsiz bir duygu yaşıyorum, tek söyleyebileceğim çok mutluyum :)
Darısı bizlerin de başına sağ salim hayırlısı ve vaktiyle inşallah :)

Slm arkadaslar forum kendi kendine sifremi degistirdigi icin bayadir girememistim tabi okuyorum arada bu hafta sonu izne ayrilcam artik hazirliklarin hizini arttiririm diye dusunuyorum sizinlede daha cok paylasirim

canım valla bilemiyorum şimdi ne desem yalan olur saklama koşulları hakkında fikrim yok

Ben de bunu aldim kizlar yeni dogumdan 3 yasa kadar kullaniliyor. Kullananlar da cok memnunmus

bebeğe canım.. zemzem suyu ve hurma sünnet olduğu için bir damla veriliyormuş canım.. peygamber efendimiz bu şekilde yapıyormuş..

geçen arkadaşım da dedi ama ben inanmamıştım.ama bebeğe anne sütünden başka birşey vermeyın deniyor.ciğerleri kaldırmıyormuş

bugün şeker hamurlu kurabiye denememin 2.günü bakalım olcakmı bitince detayları paylaşırım yine..

Aynen bacim bende acikcasi 40 gun boyunca evde bunalim geciremem yani....
Kv dem ile karsilikliyiz zaten kendimi toparlar toparlamaz hemen gecicem karsu daireye...
Saga sola gidrr gezerim yani
Ayrica babanin oyle egitimlere gitmesi oldukca guzel...
Bizim babamizda simdiden oglum dayan az kaldi sen dogduktan sonra anneni anneannene gonderir basbasa kaliriz diye konusup duruyor
Arkadasina su anda imrenmedim desem yalan olur
Saglicakla buyutmeyi nasip etsin Rabb'im

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…