2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar omega 3 kullanan var mı.ben başlamayı düşünüyorum.şuan decavit ve gyno ferro sanol kullanıyorum.omega 3 kullanan var mı

bugün şeker hamurlu kurabiye denememin 2.günü bakalım olcakmı :KK1: bitince detayları paylaşırım yine.. :KK34:

ablamda kursuna gidiyor arnavutkoyde kuzenimin ilk bebişinin doğum partisinde yapacak ilk defa inş güzel olur :KK16::KK16::KK16: fotoğraflarda çok renkli görünüyormuş bu detaylar:KK1:

Kızlar biberon için hangisini ve kaç milimliği düşünüyosunuz en başta kaç tane biberon alsak yeterli olur:26::26::26:

canım nerelerdesin sen,msjını görünce hemen selam vereyim dedim... Oğluşun nasıl? Hamilelik takvimine baktım da kocaman olmuşsunuz siz artık... 31.haftadasın ne güzelll:KK16:

Sıkma canını şekerin düşmüş ya, o da normale döner elbet... Benim de biraz fazla gibi ama şeker yüksek olduğu içinmiş...

peki doktora tekrar kontrole gittinmi suyun için ne dedi senin doktor?

annemden tarifini alıp yazarım canım... bende çok kötü olduğumdan seni çok iyi anlıyorum canım..:KK14::KK14:

aah ah ben de bıktım artık, bi çözüm bulsak da rahatlasak :KK43:

Guzel anneler gunaydinnnn benim mide yanma problemim yok cok sukur ama kabizlik var malesef ve ben kabizligi hergun bir dilim ananas yiyerek ve gunde 4 km yuruyus yaparak coZdum bilginize hatunlarrrr

ananası bı ara yıyodum, ne zamandır yemedım ama bak aklıma soktun şimdi denemekte fayda var hem sevdıgımde birşey :KK31: ama 4 km için bişi diyemem, zaten calışıyorum yürüyorum da ama kendimi iyi hıssedıp bıraz fazla zorlasam akşama pertim çıkıyo, 4 km yurudukten sonra belimi düşünemiyorum :26:

günaydın güzel anneler takipteyim yazmaya halim yoktu şimdi iiyim çok şükür baş ağrısı geçirdim öle böle değil tam 36 saat ilaç içmiorum bebeğime bişe olmasın die minoset parol tamol her ne olursa olsun masum oldığuna inanmıorum hapların daa önceden düşüğüm olduğu içinde birazda paniğim ağrının son zamanları ağlamaya başladım artık preeklamsi den korktum(yüksek tansiyon gebelik zehirlenmesi bu haftalarda oluomuş) çünkü ağrı başımın arka kısmında ensensen beynime doğruydu yüksek tansiyondan şüplelendim ağrıdan ağlamaya başlayınca eşimle hemen hastane gittik tahliller usg tansiyon herşey çok güzel migren atağı geçiriomuşum daa önceden varmıydı dedi doktor yoktu dedim muhtemelen artık migrenin var dedi hamilelikte yakalanan hastalıklar kolay kolay geçmezmiş doğumdan sonra nöroloji uzmanına gözükçem şuan allaha şükür iiyim allah kimseye vermesin o ağrıyı benden bukadar arkadaşlar :KK50:

çok gecmiş olsun :KK16: insanın neresi agrıyosa canı ordaymış derler ya, herkeste turlu turlu seyler türüyo demekki bu dönem, inş hepımı sıkıntılarımızdan kurtulur, saglıkla evlatlarımızı kucagımıza alırız :emir_bebek:

Günaydın kızlar..birşeyler sormak istiyorum.
Sizinde bebeğiniz aşağıya vuruyorumu? bnm iki gundur vuruyor.sanki alttan çıkacakmış hissi veriyor bana.
Ve su gibi akıntınız var mı sizinde.

benim vuruyordu hatta son kontrolde doktora da sordum, iyi ki sordun cunku halk arasında senin bebek erken gelcek erken dogumun gostergesı bu fılan derler ama oyle bişi yok korkutmalarına ızın verme seni dedi, aşağısı gerili bi davul gıbıymıs sanırım bebek hareket ettikce öyle hissedersin dedi :26:

Kızlar 15 dakikadır kızım bi garip hareket ediyor. Çok belirgin çok güçlü ve karnımın içinde yuvarlanıyor gibi sanki. İçim bi tuhaf oluyor bayılacak gibi hissediyorum, kanım çekiliyor. Böyle olacağını söylemişlerdi ama hissedince garip oldum. Karnımın şekli bile yamulup yumuluyor. O hareketler olurken midem bulanıyor başım feci dönüyor

o içim çekilio kanım çekilio tarzıdnaki şeyi ben de bi ara sık sık yaşıyodum, sanki o hareket ederken değilde içimde dönerken oluyo gıbı gelıyodu bana, içim vakumlanıo gibi, elim ayagım bı tuhaf oluyodu, çok iyi anlıyorum seni, ben de cocuklu arkadaslarıma sormustum, genelde dönerken olduğunu soylemıstı onlarda :KK31:

Gecmis olsun bacim :KK16:
Kiz on kisi birden nasil girdiniz odaya :KK53:
Neyse sen ilaclarini duzenli kullan bacim...
Kanin hizlica artar ins. :nazar:

Gecmis olsun bacim...
Gun kurusu kayisi tukettin mi hic ?
Ben onun sayesinde hic olmadimda belki sende de ise yarar :KK34:

Hayirli haberlerle gel ins. . Bacim :KK16:

kayısıyı yedim, sonra suda beklettım fılan onu yıyemedım mıdemı kaldırdı:26: kaynattım suyunu ıctım fılan, daha ne yapcam bılmem :KK31:

Ne güzel baba da her şeye şahit oluyor :)
Baba demişken geçen c.tesi eşim " baba eğitimşne gitti" :)
Ne güldüm ne güldüm; bana diyor ki öyle 40 ı çıksın yarı 40 ı çıksın diye sakın bekleme bebeğin 10 gün evde kalması yetiyormuş, senin 40 gün evde kalıp depresyona girmene gerek yok, stes olmayacakmışsın, sütün gelmezmiş. 10 gün kalır sonra bebişle istediğin yere gezersin tamam mı karıcım dedi. :)
Bir de wrap diye bir şey varmış arada babaların onu takıp bebeği içine yerleştirip kalp atışları ve kokularını tanıtmaları gerekiyormuş, alalım hem sen de o ara biraz kendi işlerini yaparsın, yarım saat en az öyle durması gerekiyormuş bebeklerin dedi. Anneyle göbek bağı ve emzirme koku alma gibi bağları oluyormuş, babaların da benzer bağı kurması ileride çocukların ruh sağlığı için mühimmiş dedi. Ben kızımla bağ kurucam hem onunla belli saatlerde oynamam ve gazını çıkarmam da benimle iyi bir ilişki kurmasına yardımcı olacakmış dedi.
İyi ki gitmesi için teşvik etmişim :)
Ben de hala çantayı hazırlamadım daha ama yakın bir zamanda hazırlayayım diyorum, bakalım kısmet...
Az evvel bir arkadaşımın doğum yaptığı haberini aldım, oğlu oldu, çok sağlıklıymış ikisi de, arkadaşımla konuştum tek dediği inan ki tarifsiz bir duygu yaşıyorum, tek söyleyebileceğim çok mutluyum :)
Darısı bizlerin de başına sağ salim hayırlısı ve vaktiyle inşallah :)

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

daha oncede yazmıstım topıkte de cevap verne olmadı boyle bıldıgınız egıtım semıner tarzında seyler var mı acaba, ama sehır olarak ankarada :44: ne zaman netten arastırsam ıstanbulda cıkıyo, ankarada bulamadım bı turlu, eşimle birlikte katılabılecegımız bısey bulsam tam super olcak :emir_bebek:

kızlar omega 3 kullanan var mı.ben başlamayı düşünüyorum.şuan decavit ve gyno ferro sanol kullanıyorum.omega 3 kullanan var mı

Efa daily kullaniyorum ben omega icin ....
Decaviti banada doktorum yazmisti ama mumkun olmadigim surece kullanmiyorum bacim.....
Dogal olarak almaya calisiyorum...
Doktorumda karsi zaten ....
Kan hapi birde omega 3 umu aliyorum ....
Balik yIyebilsem onuda kullanmam ya neyse :KK34:

Aynen bacim bende acikcasi 40 gun boyunca evde bunalim geciremem yani....
Kv dem ile karsilikliyiz zaten kendimi toparlar toparlamaz hemen gecicem karsu daireye...
Saga sola gidrr gezerim yani :KK76:
Ayrica babanin oyle egitimlere gitmesi oldukca guzel...
Bizim babamizda simdiden oglum dayan az kaldi sen dogduktan sonra anneni anneannene gonderir basbasa kaliriz diye konusup duruyor :KK53:
Arkadasina su anda imrenmedim desem yalan olur :KK16:
Saglicakla buyutmeyi nasip etsin Rabb'im :nazar:

:) sağlıkla huzurla ve hayırlısıyla bizim de meleklerimizle gezme tozma zamanımız gelecek inşallah :))

ananası bı ara yıyodum, ne zamandır yemedım ama bak aklıma soktun şimdi denemekte fayda var hem sevdıgımde birşey :KK31: ama 4 km için bişi diyemem, zaten calışıyorum yürüyorum da ama kendimi iyi hıssedıp bıraz fazla zorlasam akşama pertim çıkıyo, 4 km yurudukten sonra belimi düşünemiyorum :26:

çok gecmiş olsun :KK16: insanın neresi agrıyosa canı ordaymış derler ya, herkeste turlu turlu seyler türüyo demekki bu dönem, inş hepımı sıkıntılarımızdan kurtulur, saglıkla evlatlarımızı kucagımıza alırız :emir_bebek:

benim vuruyordu hatta son kontrolde doktora da sordum, iyi ki sordun cunku halk arasında senin bebek erken gelcek erken dogumun gostergesı bu fılan derler ama oyle bişi yok korkutmalarına ızın verme seni dedi, aşağısı gerili bi davul gıbıymıs sanırım bebek hareket ettikce öyle hissedersin dedi :26:

o içim çekilio kanım çekilio tarzıdnaki şeyi ben de bi ara sık sık yaşıyodum, sanki o hareket ederken değilde içimde dönerken oluyo gıbı gelıyodu bana, içim vakumlanıo gibi, elim ayagım bı tuhaf oluyodu, çok iyi anlıyorum seni, ben de cocuklu arkadaslarıma sormustum, genelde dönerken olduğunu soylemıstı onlarda :KK31:

kayısıyı yedim, sonra suda beklettım fılan onu yıyemedım mıdemı kaldırdı:26: kaynattım suyunu ıctım fılan, daha ne yapcam bılmem :KK31:

daha oncede yazmıstım topıkte de cevap verne olmadı boyle bıldıgınız egıtım semıner tarzında seyler var mı acaba, ama sehır olarak ankarada :44: ne zaman netten arastırsam ıstanbulda cıkıyo, ankarada bulamadım bı turlu, eşimle birlikte katılabılecegımız bısey bulsam tam super olcak :emir_bebek:

Ankara yı ben de bilmiyorum ama İstanbul da çok var bunu sağlayan hastane...
Umarım sen de bulursun Ankara da :KK66:

ablamda kursuna gidiyor arnavutkoyde kuzenimin ilk bebişinin doğum partisinde yapacak ilk defa inş güzel olur :KK16::KK16::KK16: fotoğraflarda çok renkli görünüyormuş bu detaylar:KK1:

aaaay yapmasıda çok eğlenceli..hatta kurabiye kısmı hazır kalıplarıda hallettim şu an fırında kurabiyesi pişiyo..bakalım süslemeden sonra nasıl olcak..hemen 2.deneyimini paylaşıcam sizle :KK34:

sana özelden mesaj attım canım bakarsın...

aaaay yapmasıda çok eğlenceli..hatta kurabiye kısmı hazır kalıplarıda hallettim şu an fırında kurabiyesi pişiyo..bakalım süslemeden sonra nasıl olcak..hemen 2.deneyimini paylaşıcam sizle :KK34:

beklıorum canım sabırsızlıkla :KK1:
ablama gösteririm bende hediye diye cok ozenıor o da:KK1::KK1: bebeğin dogunca mevludunde falan anı olarak yaparsın belki:KK8:

merakla beklıyoruz :KK23: topıkce gaza getireceksin bizi de :KK76:

sana özelden mesaj attım canım bakarsın...

çok tşkkur ederım canım, gözüm markette kara lahana arıycak, inş işe yarar :KK31:

Ankara yı ben de bilmiyorum ama İstanbul da çok var bunu sağlayan hastane...
Umarım sen de bulursun Ankara da :KK66:

aah istanbulllll, ne arasam orda varr:KK31:

aah istanbulllll, ne arasam orda varr:KK31:[/QUOTE]

Canım eğer plates istersen Lokman hekimde öyle bir uygulama var ve eğitimlerde oluyor ama essiz. Ilgilenirsen tlf no veririm ilgili kişinin. Ben bir defa gittim çok beğendim çalıştığım için devam edemedim. Ama eşli katilabilecegimiz bir eksin bulursan banada haber verir misin :KK66:)

Canım eğer plates istersen Lokman hekimde öyle bir uygulama var ve eğitimlerde oluyor ama essiz. Ilgilenirsen tlf no veririm ilgili kişinin. Ben bir defa gittim çok beğendim çalıştığım için devam edemedim. Ama eşli katilabilecegimiz bir eksin bulursan banada haber verir misin :KK66:)

ben de calısıyorum canım o yuzden haftasonu olan kısa bılgılandırme nıtelıgındekı egıtımlerınden de olabılır uzun soluklu bıseye ben de katılamam :26: aslına bakarsan özellikle eşli olsun, eşimle birlikte gidebilelim istıyorum gercı buldum da eşlisi kaldı :KK1: :KK1: bulursak haber verelım bırbırimıze :KK34:

Son düzenleme:
kızlar bu arada bısı sorucam öğlen akıntı muhabbetı geçmiş, ben de bazen enfeksıyon fılan var mıdır dıe takılıyorum, ama daha yeni tam kan ve idrar tahlili verdim, öyle bişi denilmedi :26: acaba oyle bı durum olsaydı bunlarda çıkar mıydı yoksa ayrı bı tahlıl-test fılan mı gerekır :44:

Son düzenleme:

KADRAJ CIM BUGÜN Bİ YAZI OKUDUM SENİNDE ÖYLE GALİBA BEBEKLER DÖNERKEN HAREKLERİ DEĞİŞİR VE BULANTI YAPARMIŞ SENİN BEBİŞ DÖNÜYO GALİBA....:KK52::KK52::KK52:

X