2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Merhaba arkadaslar normalde kan hapi kullaniyordum dr artik kan surubuna geçelim dedi. Ferplex surup verdi iki gündür içiyorum. Ama inanilmaz rahatsizim midem surekli kaziniyor gibi elim ayagim kesiliyor acliktan ölüyomusum gibi. Bir seyler yiyorum ama midemin kazınması gecmiyor. Kan surubu böyle seyler yapar mi ? Onu kullanmadan once böyle bir sıkıntım yoktu :KK43:

32. Veya 37. Haftada dogum izni basliyor, yani dogumdan sonra 13 hafta dogum iznimiz oldugundan sezeryanda verdikleri rapor o sure icinde kaldigindan bir ise yaramaz. Ama Dr unla konus, dogum izninin bitiminde rapor verirlerse kullanabilirsin...[/B]

canlarımmm çok sağolun doktorumu aradığımda çıkmak üzereymiş gitmedim..yatıp uzandım sonra baktım geçmiş ama çok kötüydü ya kızlar..hele dün akşam! kabustu! bu kız hamile strese sokmayalım demeyen insanlar var işyerinde..hiç olmucak şeyleri sorun ediyolar aranmıcak konular için benii arıyoloar çözüm değil problem bulmak için uğraşıyolar...hele bi tanesi kendi hamileliğinin başında işten çıkmış kadın..ben karnı burnunda koşturuyorum ayıpn ya! bi an önce çıkıp kurtulmak istiyorum..kendi sancılarım bana yetiyo
ayrıca bu konu hakkında bi sorum olucak kızlar bu ayın 27sinde randevum rapor tarihimde 21 nisan..bu randevumda rapor tarihimekadar doktorum rapor yazabilirmi..bu benm diğer doğum raporumu ve doğum paramı etiklermi..yada en azından 10 gün yazsın diyorum..doktorum yazalım dedide ben istememiştim en son gittiğimde

32. Haftana kadar kullanabilirsin raporunu, dogum iznini etkilemez. 657 DE 8. Gunden sonra maasda biraz dusus oluyor ama cok degil. Sen ozeldeydin degilmi canim, orada biraz daha farkli istersen muhasebeci daha iyi bilir, bence al raporu canim, kendini o kadar iyi hissedeceksin ki , 32. Hafataya kadar kendini yenilenmis hissedeceksin.

Son düzenleme:
merhaba kızlar.herkese mutlu hafta sonları..dün bizde doktora gittik.kızımı gördüm diyemem resmen sırtı dönük yatıyordu..ama çok şükür sağlıklı..1.334 gr olmuş.doktorumuz iyi dedi.benimde karnımda kasılmalarım vardı.sanki bebek kalkıp oturuyor o derece şişiyordu sol tarafım.doktorumuz kasılmaların bu haftalarda normal olduğunu söyledi.ama ne olur ne olmaz diye bebeğimiz tüp bebek olduğu için nidilat diye bi ilaç verdi.şimdi onu alıyorum günde 3 defa.erken doğum önleyici.ama şu an için erken doğumluk bi riskimiz yokmuş çok şükür..allahım hepimize sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin..
bu arada 20-23 mayıs arası sezeryan için gün verecek..haziranda olmuycak bebeğim.gelişmesi çok güzel.tahminen o aralıkta olur dedi..

maşallah yavruna canım kocaman olmuş artık ne güzel günününe de belirlemissin hayırlı kolay bir doğum olsun inş:nazar::nazar::nazar:

Kızlar bugün şeker yüklememiz vardı bizim de...Buradan okuduğum kadarıyla ve ablamın da tecrübeleri nedeniyle eşimle gittim hastaneye

Ama korktuğum gibi olmadı, çok şükür ayılma bayılma göz kararması hatta açlık hissi bile olmadı. Yalnız heyecandan gece gözüme doğru

düzgün uyku girmemişti. Bu yüzden öğleden sonra tahlillerin çıkmasını bekleyemedim, eve geldim uyudum uyandım ama başım ağrıyor.

Gelelim doktorun söylediklerine:
-Bebeğin baş gelişimi 27+1 çıktı, 3-4 gün önden gidiyormuş, maşallah...
-Bebeğin iç organlarına baktı, böbrek mi dalak mı artık neyse işte o 4 mm çıktı. sınırda dedi, takip edeceğiz bunu dedi.
-Rahim ağzı uzunluğunu ölçtü 4,5 mm çıktı, o da iyi dedi.
-Tansiyonum 9/7 çıktı. Aç gittiğim için düşün çıktığını söyledi.
-Kilo olarak 89 çıktım tartıda toplamda 14 kilo almışım.
-Bu ay 3 kilo almışım.
-Bebeğin kilosu 974 gr dedi. Ortalama bir kilosunun olduğunu söyledi.
-Boyu 34 cm.
-Bebeğin tahmini olarak doğacağı tarih 16 haziran dedi.

Doktorum doğum iznimi ne zaman başlatmak istediğimi sordu. Eğer önceki 5 haftayı doğum sonrasına

aktarmak istersen 32. haftaya randevu vereceğim dedi. Ben de aktarmak istediğimi söyledim ve 5 hafta

sonraya randevu verdi. Bazı arkadaşlar doktorunun artık 15 günde bir çağıracağını yazmış. Ben 5 hafta

sonra gideceğim bir sonraki kontrole...

canım ne güzel herşeyin yolunda olması güzel yavrunada kocaman bir nazar boncuğu:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

ay boyle konusunca ben de mi alıp koysam bı koseye dıyorum, ama benım vuccudun bı haftası bı haftasını tutmuyo ki :KK1: gercı gecelık almayı dusunuyorum onunda gobek kısmı her halukarda olur herhalde :KK1: hepımıze vaktınde dogumlar nasıp etsın Allah :KK16:

Âmin inşallah vaktiyle gelir bebişlerimiz:nazar:
Ama dediğin gibi gecelik alınabilir, zaten doğumdan sonra giyeceğimiz için öyle gebelikteki kadar olmuyor göbişler :) çok küçülmüyorlar birden ama yine de nispeten biraz daha küçük oluyor göbişler :)

aynı dert bendede var bir misli daha fazlası benim midem sabahları resmen gaz üretiyor köpürüyor söküp atasım geliyo midemi
günaydın bacım

bende hiç kullanmıyorum valla badem yağı almıştım öylece duruyo bu aksamdan tezi yok hergün sürücem

senin için hayırlısının nasıl olacağına inanıyorsan öyle yap canım tek basınaysan büyük sorun tabi bide sezaryan diyosun bencede annenin yanında olmak daha iyi ama eşin gelebilecekmi her aksam senin yanına oda önemli tabi sonuçta ilk günler oda görmek isticektir sende onu görmek isticeksin tabiki

canım doğuma 3 gün kala eşim yanıma gelecek 1 hafta kadar kalacak bizimle kısmet olursa :) hakkımızda hayırlısı

Merhaba arkadaslar normalde kan hapi kullaniyordum dr artik kan surubuna geçelim dedi. Ferplex surup verdi iki gündür içiyorum. Ama inanilmaz rahatsizim midem surekli kaziniyor gibi elim ayagim kesiliyor acliktan ölüyomusum gibi. Bir seyler yiyorum ama midemin kazınması gecmiyor. Kan surubu böyle seyler yapar mi ? Onu kullanmadan once böyle bir sıkıntım yoktu :KK43:

konu hakkında bilgim yok ama bence böyle bariz farklılıklar varsa doktoruma sor canım...

Slm!!!!
Kızlar yine ben :) uzun bir aradan sonra... 5 ay migren çektim bu arada! Geçmedi :KK43:
Bu sabah aboneliği okurken bir arkadaş 'uygulaması çıkmış' yazmış! Okumamla yüklemem bir oldu :) teşekkür ediyorum!
Sizi sürekli okuyodum, yazamıyordum.
Daha önce yazmıştım ama atlanmış olabilir. Yaş 31, il ist, doğum 18 haziran, erkek! Eklerseniz sevinirim!

Bu arada:
Ciğer sormuşsunuz, yüksek miktarda A vitamini zarar! O yüzden ciğer yasak kızlar! :)

Tekrar geleceğim, umarım kaynayabilirim! Herkese bol hareketli günler :)

Slm!!!!
Kızlar yine ben :) uzun bir aradan sonra... 5 ay migren çektim bu arada! Geçmedi :KK43:
Bu sabah aboneliği okurken bir arkadaş 'uygulaması çıkmış' yazmış! Okumamla yüklemem bir oldu :) teşekkür ediyorum!
Daha önce yazmıştım ama atlanmış olabilir. Yaş 31, il ist, doğum 18 haziran, erkek! Eklerseniz sevinirim!

Bu arada:
Ciğer sormuşsunuz, yüksek miktarda A vitamini zarar! O yüzden ciğer yasak kızlar! :)

hoşgeldinnnnnnn tekrar..kayna tabi.... :) bu arada çalışıyor musun bu kadar erken kalktığına göre..gerçi ben izin günümdeykende erken kalkıyorum alışkanlık..

.

nöbetçi forumcu çilekten herkese günaydın..bir pazar sabahı evlerinizde mışıl mışıl uyurken yada güzel bir kahvaltı hazırlarken ben nöbeti devraldım...hepimizin günü güzel geçsinnn :)
kahvaltnızı edin güzel güzel....sonra hava güzelse bir yürüyüş yapın..sonrada alışverişe çıkın :) birarada buraya uğrayıp bir selam verin kızlar :)
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

nöbetçi forumcu çilekten herkese günaydın..bir pazar sabahı evlerinizde mışıl mışıl uyurken yada güzel bir kahvaltı hazırlarken ben nöbeti devraldım...hepimizin günü güzel geçsinnn :)
kahvaltnızı edin güzel güzel....sonra hava güzelse bir yürüyüş yapın..sonrada alışverişe çıkın :) birarada buraya uğrayıp bir selam verin kızlar :)

Günaydın canımm, haftasonu çalışmamama rağmen çokkk uzun zamandır haftasonları en geç 8 de uyanıyoruz. Dün 7 de uyandık bugün 8 de bütün gecede lavobaya taşınıyoruz. Babamız uyansın diye bekliyoruz sıkıldık.

Günaydın Güzel Anneler ve Onların Tatlı Mis Kokulu Bebişleri...

Hepimize Çok Güzel Bir Pazar Olsun...

Günaydın canımm, haftasonu çalışmamama rağmen çokkk uzun zamandır haftasonları en geç 8 de uyanıyoruz. Dün 7 de uyandık bugün 8 de bütün gecede lavobaya taşınıyoruz. Babamız uyansın diye bekliyoruz sıkıldık.

bende her pazar yatarken yarın izin günüm uyucam diyorum arkadaşım.. sabah 8 de kalkmış oluyorum ama insanın işe gitmeyecğini bilmesi o duygu bile insanı rahatlatıyor acayip..yaşasın pazartesi :)

Günaydın Güzel Anneler ve Onların Tatlı Mis Kokulu Bebişleri...

Hepimize Çok Güzel Bir Pazar Olsun...
,

günaydın canımmmmmmm :)

Hepinize günaydın kızlar biz De erkenciyiz bugün yaramaz uyutmayan oğlum yüzünden:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Slm!!!!

Bu arada:

Hosgeldincanim, biz genelde burdayiz bazen facedeyiz... Ciger icin A vitamininden dolayi demisin, o zaman havucta mi yasak, Ben bu konuyu bir arastirayim merak ettim.

canim ya insaallah bu dediklerini en kisa zamanda sende yaparsin, esinde iyilessin sende dogum iznini baslat, vallaha pazar tatil matil yok bize, acikma var her daim acim sabah 6 dan beri ayaktayim. Atistiriyorum birseyler geri yatiyorum. Esim aksam yatarken 10 dan once kalkmam ona gore ugrasmayin bosuma diyor :KK52:.

Aynen canim, galiba hamile evi klasigi bu durum, herkes ayni modda. Bende yap kahvaltini yine yatarsin diyorum, colugun cocugun ac diyorum, cocugun ac diyince akan sular duruyor hemen firliyor yataktan:KK1::KK1:

Son düzenleme:
Hosgeldincanim, biz genelde burdayiz bazen facedeyiz... Ciger icin A vitamininden dolayi demisin, o zaman havucta mi yasak, Ben bu konuyu bir arastirayim merak ettim.
canim ya insaallah bu dediklerini en kisa zamanda sende yaparsin, esinde iyilessin sende dogum iznini baslat, vallaha pazar tatil matil yok bize, acikma var her daim acim sabah 6 dan beri ayaktayim. Atistiriyorum birseyler geri yatiyorum. Esim aksam yatarken 10 dan once kalkmam ona gore ugrasmayin bosuma diyor :KK52:.Aynen canim, galiba hamile evi klasigi bu durum, herkes ayni modda. Bende yap kahvaltini yine yatarsin diyorum, colugun cocugun ac diyorum, cocugun ac diyince akan sular duruyor hemen firliyor yataktan:KK1::KK1:

inşallah canım..az kaldı :) bebeğim iyi olsunda razıyım ..tekmelerini benden esirgemesin yeterki ben çalışayım..kuzu tekme atmassa bütün günüm mahfoluyor..
:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

İyi pazarlar kızlar yorucu gunler bızı bekliyo dun yenı ev tuttuk bugun eşim badanaya gıdıcek ben buyuk ihtimalle evde kalıcam haftayada taşınıcaz bu işlerin arasında perşembe kontrolum var ve belkı doktorum haftaya pazartesi için işbaşı verebılırım dedı yogun gunler benı bekliyo bıran önce taşınıp yerleşmek istiyorum bebişimin eşyalarınıda yerleştiricem çok güzel olucak bu arada dün bebek odası için sticer aldım almayı düşünen arkadaşlar varsa koçtaşta çok çeşit var ben ordan aldım bırde pazartesi artık 30 hafta oluyoruzzz büyüdük mü ne bende sezeryan düşünüyorum benımde büyük ihtimalle mayısın 3-4 haftası gerçekleşir diye düşünüyorum

İyi pazarlar kızlar yorucu gunler bızı bekliyo dun yenı ev tuttuk bugun eşim badanaya gıdıcek ben buyuk ihtimalle evde kalıcam haftayada taşınıcaz bu işlerin arasında perşembe kontrolum var ve belkı doktorum haftaya pazartesi için işbaşı verebılırım dedı yogun gunler benı bekliyo bıran önce taşınıp yerleşmek istiyorum bebişimin eşyalarınıda yerleştiricem çok güzel olucak bu arada dün bebek odası için sticer aldım almayı düşünen arkadaşlar varsa koçtaşta çok çeşit var ben ordan aldım bırde pazartesi artık 30 hafta oluyoruzzz büyüdük mü ne bende sezeryan düşünüyorum benımde büyük ihtimalle mayısın 3-4 haftası gerçekleşir diye düşünüyorum

canım benim inşallah işbaşı yapana kadar bütün işlerini bitirmiş olursun..Allah yardımcın olsun canım.....yakınlarda olsaydıkta yardım edebilseydik.:KK31::KK31::KK31:..

X