2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ben kednı esyalarımı bebek detarjanıyla yıkamadım alerjık bı durumda olmadı,bence gerek yok,ben dıger oglumda kendıme ayrı oglumada ayrı canta yapmıstım zaten onun cantası kucuktu bebek bakım cantaları varya onda kullandım hurc a geerk duymadım herseyını takım takım katlamıstım yıne aynı sekıl yapmayı dusunuyorum

Ben de oğlumda senin yaptığın gibi iki çanta hazırlamıştım, hiç bebe deterjanıyla yıkamak o zaman da şimdi de aklıma gelmemişti.
Acaba ben mi hata ediyorum diye düşünüyordum ama sanırım o kadar da korumacı olmaya gerek yok. Nihayetinde belli bir yaştan sonra o da bizim deterjana geçecek nasılsa değil mi ama ?

dün akşm üstü işyerinde stres ve yorgunluktan sinir krizi geçirdim ağlamaktan kasılmaktan mahvoldum yüzüme su dökerek sakinleştirdiler dün çok gerildim bu sabhtan itibarenden resmen göbek deliğimin olduğu yer çekilio sanki..hele son bir saattır ayaklarımı kıvırıarak yatıyorum uzattığımda göbek deliğimn olduğu kısım çok gerilio ve sancıyo..doktoru arasammı gitsemmi napsm bilemiyorum böyle bşey yaşayan varmı

Canım öncelikle geçmiş olsun :KK43:
Bence gidemiyorsan bile mutlaka arayıp haberdar et dr unu.

tam anlamıyla aşermelerim olmadı ama bu fotoya bayıldım:KK1:

Benim canım ilk üç ay çok meyve istiyordu. Eşim bazen bunu dikkate alıyır bazen de önemsemeyip o kadar da canın çekiyor öu gerçekten diyordu. Bu fotoğrafı mail attım bir gün ve o gün bugün eve acil servisiniz emrinizde diye diye keyifle getiriyor her ne söylersem :)

Kızlar bugün şeker yüklememiz vardı bizim de...Buradan okuduğum kadarıyla ve ablamın da tecrübeleri nedeniyle eşimle gittim hastaneye

Ama korktuğum gibi olmadı, çok şükür ayılma bayılma göz kararması hatta açlık hissi bile olmadı. Yalnız heyecandan gece gözüme doğru

düzgün uyku girmemişti. Bu yüzden öğleden sonra tahlillerin çıkmasını bekleyemedim, eve geldim uyudum uyandım ama başım ağrıyor.

Gelelim doktorun söylediklerine:
-Bebeğin baş gelişimi 27+1 çıktı, 3-4 gün önden gidiyormuş, maşallah...
-Bebeğin iç organlarına baktı, böbrek mi dalak mı artık neyse işte o 4 mm çıktı. sınırda dedi, takip edeceğiz bunu dedi.
-Rahim ağzı uzunluğunu ölçtü 4,5 mm çıktı, o da iyi dedi.
-Tansiyonum 9/7 çıktı. Aç gittiğim için düşün çıktığını söyledi.
-Kilo olarak 89 çıktım tartıda toplamda 14 kilo almışım.
-Bu ay 3 kilo almışım.
-Bebeğin kilosu 974 gr dedi. Ortalama bir kilosunun olduğunu söyledi.
-Boyu 34 cm.
-Bebeğin tahmini olarak doğacağı tarih 16 haziran dedi.

Doktorum doğum iznimi ne zaman başlatmak istediğimi sordu. Eğer önceki 5 haftayı doğum sonrasına

aktarmak istersen 32. haftaya randevu vereceğim dedi. Ben de aktarmak istediğimi söyledim ve 5 hafta

sonraya randevu verdi. Bazı arkadaşlar doktorunun artık 15 günde bir çağıracağını yazmış. Ben 5 hafta

sonra gideceğim bir sonraki kontrole...

Maşallah :nazar:

ben de kendıme bısı almayalı baya zaman gectı, kredı kartı ekstrelerımız de bebek magazası isimelri var nerdeyse artık sadece :KK1: :KK1: bazen bısıler begenıp elıme aldıgımda kendimi frenliyorum, eşim de şaşırıyo, almıyo musun dıyo, aay ben o parayla kac tane zıbın alırım dıyorum :KK1::KK1:
küçük hedıyeler tabı kı ınsanı mutlu eder, buyuk seyler beklentısıne gırmek sadece bana garıp gelıyo :26: sağa saglım doguralım bebişlerimizi kucagımıza alalım da hepımız ıcın en guzel hedıye bu olcak :KK16:

bız de durum o şekilde, yukarıda da yazdım, zıbın üstünden hesap yapar olduk :KK1::KK1::KK1: zaten vucudumuz sureklı degısıo, kıyafete para yatırmaya gerek yok bu donemde, ben de sonrasında da gıyebılcegım tayt tunık seklınde dolanıyorum ortalarda, normalde de tayt gıymeyı hıc sevmezdım şimdi formam gıbı oldu :KK1:

küçük hedıyeler tabıkı olabılır, o bebek tabıkı ıkımızın eserı doğamız geregı bız tasıyoruz doguruyoruz, eşimiz o mutlu sona ulaşmanın anısına küçük hedıyeler alabılır, zaten hedıye almayı kim sevmez hele de bız bayanlar :KK16: sadece beklentıyı buyuk tutmaya gerek yok, herkesın ımkanları dahılınde tabıkı :KK34:

:KK1::KK1::KK1: onca torun verıyoruz dıyosunnn :KK1:

bence o varısten değildir ya:26: hamıle krampları bahsettıgın bacaga sık gırer hatta gece uyurken bıle, magnezyum eksıklıgınden oldugunu soyluyolar, muz yemek ve soda içmek iyi gelıyormuş, soda dedıgımde oyle meyvelı sodalar degıl tabıkı, onlar sadece aroma katılmış gazlı sular, sade maden suyu ıcmek yararlı, asıl mınerallı su onlar cunku katkısız :KK34: oyle ıcemem dıyosanız ıcıne lımon sıkın, dogal meyve suyu karıstırın :KK34:

hıc oyle dusunmemıstım ama onları bebek deteryanıyla yıkamk mantıklı geldı okuyunca denıyebılırım, ama daha ortada lahusa pıjamam ya da emzırme sutyenım yok :KK1: ben de mesela hamıle oldugumu ogrendıgımden berı duş jelı yerıne banyoda dalının bebek sampuanını kullanıoyorum, sonucta bebek yıkanıyosa daha dogaldır dıe :26: ama bu deterjan işini aklımın bı kosesıne yazdım :KK31:

Valla hediye ben de beklemiyorum, her anımda yanımda olsun yeter. Sağ salim kavuştuğumuzda meleğimize zaten ikimiz için de en büyük hediye olacak :KK66:

Emzirme sütyeni ve geceliğimi de ben geçen hafta almıştım sanırım. Etrafımda erken doğuma giden o kadar çok arkadaşım oldu ki valizi şimdiden hazırlayayım neme lazım der hale geldim. Zaten. Benim de bu riskim vardı, şimdi iyiyiz ama insan tetikte olmalıymış onu da gördüm yani... Sağ salim ve vaktiyle hayırlısıyla kavuşalım bebişlerimize inşallah. :nazar:

Valla hediye ben de beklemiyorum, her anımda yanımda olsun yeter. Sağ salim kavuştuğumuzda meleğimize zaten ikimiz için de en büyük hediye olacak :KK66:

Emzirme sütyeni ve geceliğimi de ben geçen hafta almıştım sanırım. Etrafımda erken doğuma giden o kadar çok arkadaşım oldu ki valizi şimdiden hazırlayayım neme lazım der hale geldim. Zaten. Benim de bu riskim vardı, şimdi iyiyiz ama insan tetikte olmalıymış onu da gördüm yani... Sağ salim ve vaktiyle hayırlısıyla kavuşalım bebişlerimize inşallah. :nazar:

ay boyle konusunca ben de mi alıp koysam bı koseye dıyorum, ama benım vuccudun bı haftası bı haftasını tutmuyo ki :KK1: gercı gecelık almayı dusunuyorum onunda gobek kısmı her halukarda olur herhalde :KK1: hepımıze vaktınde dogumlar nasıp etsın Allah :KK16:

dün akşm üstü işyerinde stres ve yorgunluktan sinir krizi geçirdim ağlamaktan kasılmaktan mahvoldum yüzüme su dökerek sakinleştirdiler dün çok gerildim bu sabhtan itibarenden resmen göbek deliğimin olduğu yer çekilio sanki..hele son bir saattır ayaklarımı kıvırıarak yatıyorum uzattığımda göbek deliğimn olduğu kısım çok gerilio ve sancıyo..doktoru arasammı gitsemmi napsm bilemiyorum böyle bşey yaşayan varmı

kötü bısı olduğunu dusunmuyorum, buyuk ıhtımal dun yasadıgın gergınlık ve vucudunun kasılması sebebıyle oluyo, aslında sınırlerımıze hakim olmalıyız cunku o mınık melekler herseyı hıssedıyolar ama işte soylemesı kolay bılıyorum bazen ınsanın sınırlarını cok zorluyolar :26: nıe hamiş olduğunu bıle bıle o kadar ustune geldıler onu da anlamıs degılım :KK20: sen sevdıgın muzıklerı dınleyıp, bı kıtap fılan okuyup aklını dagıt canım, rahatlat kendını de vucudunu da :KK34: ben de hamılelıgımın ilk baslarında bı kere cok sınırlenıp aglamaya baslamıstım, içim çekilio gıbı hıssetmıstım, kasılmıştım fılan :26: dınlenınce duzelmıstı :26: gecmezse içini rahatlatmak ıcın bı doktora gozukmende de fayda var tabı:44:

ayneeeeen bizimde öyle canım.. bütçemiz,birikimimiz hep ortak.. asla ayrı gayrı harcamayız ve en ufak bişeyi bile birbirimize sorarak alırız.. bu doğum hediyesi olayı gelenek değil bence sadece uydurulmuş bi istek :KK1: hehehehe aynen dediğin gibi hediyeye gidecek para zaten ortak bütçemizden gitmiş olacak bencede tam bebiş doğmuş ihtiyaçlar artcakken pahalı şeylere lüzum yok

zaten hamılelık durumunu oğrendıgımızden berı ikimizde canla başla didiniyoruz bebiş için, bütceyı daha fazla zorlamanın faydası yok diye dusunuyorum ben de :KK34: ortaklaşa ortaya koydugumuz paradan gıdıp bana beşi bı yerde alsa nolcak ben o paraya bebeğime neler neler alırım :KK1: ama tabıkı elınde bı demet cıcekle gelmesıne uzerıne bı not iliştirmesine sesim çıkmaz :KK1:

Bu arada dün dr randevum vardı, maşallah prenses kızım çok iyiymiş ama ben de idrar yolları enfeksiyonu olabileceğini söyledi. Tekrar idrar kültürü ve tam idrar tahlili yaptırmam gerektiğini söyledi. Bir de demir ilacı alıyordum, çok karın ve mide ağrısı yapmıştı ilacı iki hafta önce bıraktık dr ile konuşup. İki hafta bekleyelim sonra başka bir ilaca başlarız dedi. Ama benim gayta rengim hala değişmediği için ( hala çok koyu ) gaytada gizli kan bakalım mutlaka dedi. Bilmediğimiz bir kanama olmasın mide veya bağırsaklarda dedi.
Numune verebilirsem bakacaklar :) inşallah iyi sonuçlanacak tahliller.

Hepimize miniklerimizle sağlık ve sıhhat diliyorum...:nazar:

Demir ilacını aç karna içmek benim hem bağırsaklarımı bozuyor hem de mideme yaramıyordu. Doktorum yemekten sonra iç dedi. Vücut % 90 ını alır ama o bize yeter dedi. Geçmiş olsun.

Rahatsızlığın ne bilmiyorum ama canım kadın doğumcu 32. Haftada çalışabilir veya çalışamaz rraporuna göre iznimiz başlıyor. Şu anda heyet raporun başka şeyle ilgili bile olsa heyet raporun geçmiyor ve 32. Haftada doğum iznini başlatıyorlar. Eğer gerçekten ihtiyacın yoksa evde dinlenmeye kadın doğumcun çalışabilir raporu versin, çünki bu 3 hafta sonra daha çok işimize yarayacak
.

Bişey sorayım. Belli olmamakla birlikte %90 sezeryan olacağım. Sezeryandan sonra 40 gün rapor alabiliyormuşuz. Doğum izni bu rapordan sonra mı devam ediyor. Yani rapor, doğum iznine ilave mi edilmiş oluyor.

Geçmiş olsun. Her ihtimale karşı dokotrunu araman ya da gitmende fayda var. Hiç bişey senin bebeğinden önemli değil. Çevrendeki insanlar hamile olduğunu bildikleri halde seni bu hale soktukları için utanmalılar...

merhaba kızlar.herkese mutlu hafta sonları..dün bizde doktora gittik.kızımı gördüm diyemem resmen sırtı dönük yatıyordu..ama çok şükür sağlıklı..1.334 gr olmuş.doktorumuz iyi dedi.benimde karnımda kasılmalarım vardı.sanki bebek kalkıp oturuyor o derece şişiyordu sol tarafım.doktorumuz kasılmaların bu haftalarda normal olduğunu söyledi.ama ne olur ne olmaz diye bebeğimiz tüp bebek olduğu için nidilat diye bi ilaç verdi.şimdi onu alıyorum günde 3 defa.erken doğum önleyici.ama şu an için erken doğumluk bi riskimiz yokmuş çok şükür..allahım hepimize sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin..
bu arada 20-23 mayıs arası sezeryan için gün verecek..haziranda olmuycak bebeğim.gelişmesi çok güzel.tahminen o aralıkta olur dedi..

Bu ilacı merak ettim, araştırayım. Benim de tüp bebek. Allah hayırlı, sağlıklı, vakitli doğumlar nasip etsin...

merhaba kızlar.herkese mutlu hafta sonları..dün bizde doktora gittik.kızımı gördüm diyemem resmen sırtı dönük yatıyordu..ama çok şükür sağlıklı..1.334 gr olmuş.doktorumuz iyi dedi.benimde karnımda kasılmalarım vardı.sanki bebek kalkıp oturuyor o derece şişiyordu sol tarafım.doktorumuz kasılmaların bu haftalarda normal olduğunu söyledi.ama ne olur ne olmaz diye bebeğimiz tüp bebek olduğu için nidilat diye bi ilaç verdi.şimdi onu alıyorum günde 3 defa.erken doğum önleyici.ama şu an için erken doğumluk bi riskimiz yokmuş çok şükür..allahım hepimize sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin..
bu arada 20-23 mayıs arası sezeryan için gün verecek..haziranda olmuycak bebeğim.gelişmesi çok güzel.tahminen o aralıkta olur dedi..

ooohhh bak ne güzel..erkenden kavuşcan bebişe hepimizden önce .. Sağlık haberlerinede kocamaaaaaan maşallah
:nazar:

zaten hamılelık durumunu oğrendıgımızden berı ikimizde canla başla didiniyoruz bebiş için, bütceyı daha fazla zorlamanın faydası yok diye dusunuyorum ben de :KK34: ortaklaşa ortaya koydugumuz paradan gıdıp bana beşi bı yerde alsa nolcak ben o paraya bebeğime neler neler alırım :KK1: ama tabıkı elınde bı demet cıcekle gelmesıne uzerıne bı not iliştirmesine sesim çıkmaz :KK1:

dopru lafa ne denir :KK34: evet valla...güzel bi not çiçekte hoş fikir..mesela bende köftemin benim ve eşimin isminin yazılı olduğu o 3'lü isimli kolyeden istiyorum..ama bu aslında doğum hediyesi değil zaten alıcam sonradan,nasılsa alıncak diye bari doğuma alınsın dedim :KK1:

ooohhh bak ne güzel..erkenden kavuşcan bebişe hepimizden önce .. Sağlık haberlerinede kocamaaaaaan maşallah
:nazar:

evet cnm nasipse inşallah erkenden kavuşcaz..:)hepimiz inşallah vakti zamanında sağlıkla kavuşuruz meleklerimize...çok teşekkür ediyorum..

Kız maşallah neredeyse 1.5 kilo olmuş. Bebeklerimiz büyüdükçe heyecanlaniyorum
ben. Ictigin ilacın da faydası olur umarım hayırlı zamanda bebisini kucagına alırsın

canlarımmm çok sağolun doktorumu aradığımda çıkmak üzereymiş gitmedim..yatıp uzandım sonra baktım geçmiş ama çok kötüydü ya kızlar..hele dün akşam! kabustu! bu kız hamile strese sokmayalım demeyen insanlar var işyerinde..hiç olmucak şeyleri sorun ediyolar aranmıcak konular için benii arıyoloar çözüm değil problem bulmak için uğraşıyolar...hele bi tanesi kendi hamileliğinin başında işten çıkmış kadın..ben karnı burnunda koşturuyorum ayıpn ya! bi an önce çıkıp kurtulmak istiyorum..kendi sancılarım bana yetiyo
ayrıca bu konu hakkında bi sorum olucak kızlar bu ayın 27sinde randevum rapor tarihimde 21 nisan..bu randevumda rapor tarihimekadar doktorum rapor yazabilirmi..bu benm diğer doğum raporumu ve doğum paramı etiklermi..yada en azından 10 gün yazsın diyorum..doktorum yazalım dedide ben istememiştim en son gittiğimde

Bacim bana doktorum 28. Haftada gittigimde gunde 10 dan az hareket ettiginde gel demisti....
O zamanda rutin kontrol icin degilde rahatsiz oldugum icin gitmistim ...
Haftaya 30 haftalik oluyoruz o zaman kontrol icin gidecegim....
Bakalim bir sonraki randevu tarihimiz ne zaman olacak o zaman yazarim....:KK34:

teşekkür ederim tatlım cevap verdiğin için :KK16: bana da öyle dedi işte 35ten sonra saymaya başlıcaz dedi hareketleri ama 30.haftada ben de gidecem bi daha sorarım bu konuyu

Yok bozma moralini, eksik olmasında, suyun fazlası genelde şekeri yüksek olanlarda da çıkıyormuş, senin şekerin şimdi normale döndüğü için suda normale döner. Tayin de main müddetinde var 15 gün, ayrıca kilometre başına yol hacerahın var aklında olsun canım, artı doğum yaptığın hastane verir korkma...

yok canım ya takmıcam artık keyifle bebeğimi beklicem çok fazla evhamlı olamamak lazım sağsalim olur inş yavrularımız ayrıca hatırlatığın iyi oldu ya şu 15 gün müddet işini çok saol ben onu hiç hesaba katmamıştım çok işime yarıycak bu süre :KK52::KK52:

X