2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
güzel anneler ve bebişleri iyi pazarlar herkeslere:KK16:

bizim bu hafta sonu şeker yükleme testimiz vardı ve bugüne de sarktı ne yazık ki:18: henüz doktorumla görüşemedim ve öncesinde deneyimli anne adaylarının fikrini almak istiyorum....

dün açlık kan şekerimiz 88 çıktı.... 50 gr yükleme sonucu değer 163 çıkınca doktorum ileri tetkik yapacağız dedi ve bu gün için 100 gr lık yükleme istedi...

bugün sabah açlık kan şekerimiz 88....
1 saat sonrası; 213
2 saat sonrası; 143
3 saat sonrası; 55 değerlerini aldık... gebelik şekeri vardır demek için 100 grlık ölçümde iki değerin normalin üstünde olması gerekiyormuş... bu verilere göre sadece 1.saat sonundaki değer yüksek, diğerleri sınırın altında... burada bizi şaşırtan 3 saat sonrasının birden 55 e düşmesi oldu ve bu bana çok normal gelmedi... böyle bir durumla karşılaşan var mı aramızda... biraz endişelendim açıkçası.... olması gereken normal değerler aşağıdaki gibiymiş....

5O gr glukoz yükleme test sonucu 130 yada 140 dan yüksekse 3 saatlik 100 gr oral glukoz testi yapılır. OGTT için gebe üç gün 300gr karbohidrat içeren beslenme programına alınır. Kişi bu dönemde normal günlük aktivitesine devam etmelidir.Üçüncü gün akşamından sonra 12 saatlik açlığı takiben sabah 0. dakika kanı alındıktan sonra 100gr glukoz 5 dakika içinde içilir. Daha sonra birinci, ikinci ve üçüncü saatlerde glukoz (kan şekeri) için kan örneği alınır.

Açlıkta > 95 mg/dl
1.saattte> 180 mg/dl
2.saatte> 155 mg/dl
3.saatte> 140 mg/dl

Buradaki 4 değerden 2 veya daha fazlası anormal ise gestasyonel diabet (gebelikte ortaya çıkan şeker hastalığı) tanısı konulur. Tek değerin yüksek olması durumunda ise testin bir ay sonra tekrar edilmesi önerilir. 50 gram şeker yükleme test sonucunun 190 mg/dl’den yüksek olduğu durumlarda 100gr OGTT yapılmasına gerek kalmadan açlık glukoz düzeyine bakılması yeterli olacaktır. Eğer açlık kan glukozu 95mg/dl’nin üzerinde tespit edilirse gebe gestasyonel diabet olarak değerlendirilerek tedaviye başlanılır.

Kızlar cuma öğleden sonra sonuçları öğrenmeye gidememiştim. Şimdi hastanenin web sitesinden baktım. şeker sonuçlarım şöyle çıkmış

75' lik şeker yüklemesi yapıldı:

Glukoz -------->81
Glukoz60 ------->85
Glukoz120------>96

75' liklerde üst sınır neydi arkadaşlar?

Kızlar cuma öğleden sonra sonuçları öğrenmeye gidememiştim. Şimdi hastanenin web sitesinden baktım. şeker sonuçlarım şöyle çıkmış

Glukoz -------->81
Glukoz60 ------->85
Glukoz120------>96

ben daha yaptırmadım ama yaptıranlardan oluduğum kadarıyla 50'likte 140'tı üst sınır sanırım
:26:

Selam kızlar, uygulamayı yükledim, alışacağım inşallah :)

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam kızlar, uygulamayı yükledim, alışacağım inşallah :)

Şu an bazı sıkıntıları var. Pufpuf'un msjını göstermedi mesela.. Sadece alıntıyı gösterio.. Bi de şu birden fazla msj alntısını çözen olursa Allah rızası için söylesin :KK66:))

Şu an bazı sıkıntıları var. Pufpuf'un msjını göstermedi mesela.. Sadece alıntıyı gösterio.. Bi de şu birden fazla msj alntısını çözen olursa Allah rızası için söylesin :KK66:))

Valla ben birden fazla alıntı işini internet bağlantısında da beceremiyorum zaten :))
Zamanla düzelir ve gelişir sanırım :KK66:

Valla ben birden fazla alıntı işini internet bağlantısında da beceremiyorum zaten :))
Zamanla düzelir ve gelişir sanırım :KK66:

Heheh :KK70: inşallah düzelir :)

Nette alıntı yapcağın yerin yanında benZer bi işaret daha var, ona tıkladığında cvp yAzacağın zaman ekliyor. kaç tanesine tıklarsan cvpta hepsini sıralıyor, bilgin olsun..

Burda da bekliorum bakalım...

Heheh :KK70: inşallah düzelir :)

Nette alıntı yapcağın yerin yanında benZer bi işaret daha var, ona tıkladığında cvp yAzacağın zaman ekliyor. kaç tanesine tıklarsan cvpta hepsini sıralıyor, bilgin olsun..

Burda da bekliorum bakalım...

Hmmmm denerim bakarım :)

güzel anneler ve bebişleri iyi pazarlar herkeslere:KK16:

bizim bu hafta sonu şeker yükleme testimiz vardı ve bugüne de sarktı ne yazık ki:18: henüz doktorumla görüşemedim ve öncesinde deneyimli anne adaylarının fikrini almak istiyorum....

dün açlık kan şekerimiz 88 çıktı.... 50 gr yükleme sonucu değer 163 çıkınca doktorum ileri tetkik yapacağız dedi ve bu gün için 100 gr lık yükleme istedi...

bugün sabah açlık kan şekerimiz 88....
1 saat sonrası; 213
2 saat sonrası; 143
3 saat sonrası; 55 değerlerini aldık... gebelik şekeri vardır demek için 100 grlık ölçümde iki değerin normalin üstünde olması gerekiyormuş... bu verilere göre sadece 1.saat sonundaki değer yüksek, diğerleri sınırın altında... burada bizi şaşırtan 3 saat sonrasının birden 55 e düşmesi oldu ve bu bana çok normal gelmedi... böyle bir durumla karşılaşan var mı aramızda... biraz endişelendim açıkçası.... olması gereken normal değerler aşağıdaki gibiymiş....

5O gr glukoz yükleme test sonucu 130 yada 140 dan yüksekse 3 saatlik 100 gr oral glukoz testi yapılır. OGTT için gebe üç gün 300gr karbohidrat içeren beslenme programına alınır. Kişi bu dönemde normal günlük aktivitesine devam etmelidir.Üçüncü gün akşamından sonra 12 saatlik açlığı takiben sabah 0. dakika kanı alındıktan sonra 100gr glukoz 5 dakika içinde içilir. Daha sonra birinci, ikinci ve üçüncü saatlerde glukoz (kan şekeri) için kan örneği alınır.

Açlıkta > 95 mg/dl
1.saattte> 180 mg/dl
2.saatte> 155 mg/dl
3.saatte> 140 mg/dl

Buradaki 4 değerden 2 veya daha fazlası anormal ise gestasyonel diabet (gebelikte ortaya çıkan şeker hastalığı) tanısı konulur. Tek değerin yüksek olması durumunda ise testin bir ay sonra tekrar edilmesi önerilir. 50 gram şeker yükleme test sonucunun 190 mg/dl�den yüksek olduğu durumlarda 100gr OGTT yapılmasına gerek kalmadan açlık glukoz düzeyine bakılması yeterli olacaktır. Eğer açlık kan glukozu 95mg/dl�nin üzerinde tespit edilirse gebe gestasyonel diabet olarak değerlendirilerek tedaviye başlanılır.
Valla normal gibi görünüyor sonuçlar. Ama doktorun yorumlaması daha önemli tabi canım

Glukoz -------->81
Glukoz60 ------->85
Glukoz120------>96

Canım açlık sınırını unuttum
1. Saat üst sınır 180
2.saat üst sınır 160 daha yeni yaptırdım ben

Toplu alıntı için; alıntı yapmak istediğin yazıların üzerine tek tek uzunca dokunuyorsun sol üstte onay işaretini her yazı için tıklıyorsun hepsi seçilmiş oluyor sonra da sağ üstteki ok isaretinden cevaplıyorsun

32. Haftana kadar kullanabilirsin raporunu, dogum iznini etkilemez. 657 DE 8. Gunden sonra maasda biraz dusus oluyor ama cok degil. Sen ozeldeydin degilmi canim, orada biraz daha farkli istersen muhasebeci daha iyi bilir, bence al raporu canim, kendini o kadar iyi hissedeceksin ki , 32. Hafataya kadar kendini yenilenmis hissedeceksin..[/B]

özele gidiyorum cnm muhasebeciyede doktorumada sorucam..raporun bana iyi geliceğine bende inanıyorum inşallah dediğin gibidir bakalım...

Son düzenleme:
çileğim
nasılsın cnm gribini atlatmışsın çok şükür allah bidaha göstermesin..sabah sabah forumda nöbet tututtuğuna göre seni iyi hayal ediyorum :KK34: eşinin sağlığıda iyiye gidiyodur umarım

pufpufum
hiç sorma arkadaşım bu iş yeri yedi bitirdi beni..izine çıktığım gün burda halay çekicem:KK24::KK76::KK16: yorulmak bi yana insanalrın stresinden bıktım artık yaaaa az kaldı azz :KK34:

1melodi
cnm nasılsın yataktan kalkmıyosun demi hiç..ağrın sızın yoktur inşallah

Hayirli aksamlar bacilarim :KK16:
Kendimi asiri yorgun hissediyorum :KK31:
Veeee ne zaman uzansam hemen yativeriyorum :KK53:
Kv de uyu uyu diyor ins. Ali Yasin de bu kadar uyur deyip guluyor :KK52:

Son düzenleme:
Hayirli aksamlar bacilarim :KK16:
Kendimi asiri yorgun hissediyorum :KK31:
Veeee ne zaman uzansam hemen yativeriyorum :KK53:
Kv de uyu uyu diyor ins. Ali Yasin de bu kadar uyur deyip guluyor :KK52:

uyu cnm sende bol bol..bu günlerde uyuyalım sonra ali yasinler betüller uyutmucak bizleri..:KK34:

Bu arada erkek anneleri sizler sunnet yaptirmayi hemen dusunuyor musunuz ?
Biraz arastirdimda sanirim en mantiklisi 40 i ciktiktan sonra hatta daha erken bile olabilir sunnet yaptirmayi dusunuyoruz....
Tabi kimselere soylemeyecegiz... Yasina geldiginde de ins. Sunnet kiyafetlerini giyindirip mevlutunu oyle yapariz diye dusundum ben....
Rabb'imin izni ile bu sekilde olmasini cok istiyorum...:nazar:

bugünümüze şükür..izine çıkınca daha iyi olucam inşallah..yoksa öylee büyyyükk sıkıntılarımız yok çok şükürr cnm

Cok sukur sevindim canim :KK19:
Valla siz calisan annelere imreniyorum ben...
Masaallah hepinize...:nazar:
Hem is hem ev hem hamilelik Rabb'im yardimciniz olsun....
Ben tek basina su hamilelik donemini zor atlatirken sizlere kocaman bir masaallah diyorum :nazar:

X