2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
öncelikle gözünaydın maşallahhhh maşallahhhh:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: benimde ptesi günü kontrolüm bakalım doktorum beni kaç günde bir çağıracak...demekki herşey sağlıklı ve normal ki çok takip etmesi gereken bir durum yokki 5 hafta sonraya ayarlamış..için rahat etmesse ki bir ağrın sızın birşey olursa (Allah korusun) hemen gidersin zaten..artık son aylardayız..Allah hepimize sağlıklı doğumlar versin..

Teşekkür ederim çilekcim darısı senin başına inşallah :)

İyi şişliklerinin geçmeside iyi, aman olmasın bir aksilik ama olursa da gidersin hemen ...allah korusun birciklerimizi:KK16::nazar::emir_bebek:

Çok şükür teşekkür ederim canım...

Rahatsızlığın ne bilmiyorum ama canım kadın doğumcu 32. Haftada çalışabilir veya çalışamaz rraporuna göre iznimiz başlıyor. Şu anda heyet raporun başka şeyle ilgili bile olsa heyet raporun geçmiyor ve 32. Haftada doğum iznini başlatıyorlar. Eğer gerçekten ihtiyacın yoksa evde dinlenmeye kadın doğumcun çalışabilir raporu versin, çünki bu 3 hafta sonra daha çok işimize yarayacak
.

Ben de 32. haftadan sonra çalışabilir raporu alıp aktarmayı düşünüyorum. Eğer işlerimi 1 aya kadar yetiştirebilirsem başkanla konuşup son 3 haftaya kadar evimde dinlenmeyi düşünüyorum ben de...İş ortamım rahat benim de, mesai bazlı değil iş bazlı çalışıyoruz daha doğrusu, işini bitirdikten sonra saat kaç da geldin kaç da çıktın çok bakmıyorlar...

Selam kızlar nasılsınız ?
Dün bir melek gördüm :) Arkadaşım ve bebeği zor bir süreçten geçiyorlar ama şükür diyelim yinede.
Bebiş erken geldiği için küvezde şimdi, inşallah sağlıkla sıhhatle taburcu olurlar yarına...

Bir de bişey soracağım, başka bir arkadaşım emzirme sütyeni ve lohusa geceliği ile pijamalarını da bebek deterjanıyla yıkıyormuş, allerjik olmasın bebeğe değerse tahriş etmesin diye. Ben öyle yapmadım ama sizce yapmalı mıyım ? Böyle düşünüp yapanınız var mı ?

Bir de doğum çantasını hazırlarken valiz ya da çantanın içine bebeğinizin kıyafetlerini bir hurç içine koyarak mı yerleştirmeli yoksa öylece koysak olmaz mı ?

Hepinize sevgiler :nazar::KK54:

hepinize iyi hafta sonları güzel annişler bol bol dinlenin çalışan anneler ben öyle yapmayı düşünüyorum zira boğazım çok ağrıyor bademciğim yok ama faranjit oldum bende bugün 1 e kadar çalışıyorum çıkışta doktora gitcem yutkunamıyorum iğne gibi batıyo çünkü.....:2::2::2::2::2:

geçmiş olsun arkadaşım..bende 1 haftadır çekiyorum..bana adaçayı ile gargara yapmak iyi geldi..yanıyordu çok kötü o yanmasını batmasını aldı götürdü..tavsiye ederim birde elma sirkesi ile gargara yaparsan iyi geliyor..:KK16:

Bu arada dün dr randevum vardı, maşallah prenses kızım çok iyiymiş ama ben de idrar yolları enfeksiyonu olabileceğini söyledi. Tekrar idrar kültürü ve tam idrar tahlili yaptırmam gerektiğini söyledi. Bir de demir ilacı alıyordum, çok karın ve mide ağrısı yapmıştı ilacı iki hafta önce bıraktık dr ile konuşup. İki hafta bekleyelim sonra başka bir ilaca başlarız dedi. Ama benim gayta rengim hala değişmediği için ( hala çok koyu ) gaytada gizli kan bakalım mutlaka dedi. Bilmediğimiz bir kanama olmasın mide veya bağırsaklarda dedi.
Numune verebilirsem bakacaklar :) inşallah iyi sonuçlanacak tahliller.

Hepimize miniklerimizle sağlık ve sıhhat diliyorum...:nazar:

hepinize iyi hafta sonları güzel annişler bol bol dinlenin çalışan anneler ben öyle yapmayı düşünüyorum zira boğazım çok ağrıyor bademciğim yok ama faranjit oldum bende bugün 1 e kadar çalışıyorum çıkışta doktora gitcem yutkunamıyorum iğne gibi batıyo çünkü.....:2::2::2::2::2:

Çok geçmiş olsun. İhmal etme tabii, benim grip öyle başlamıştı :KK43:
İnşallah basit bir tedaviyle geçer gider, şifalar dilerim...

geçmiş olsun arkadaşım..bende 1 haftadır çekiyorum..bana adaçayı ile gargara yapmak iyi geldi..yanıyordu çok kötü o yanmasını batmasını aldı götürdü..tavsiye ederim birde elma sirkesi ile gargara yaparsan iyi geliyor..:KK16:

mutlaka denicem çilekcim sağol...

sana katılıyorum arkadaşım..evet doğuran biziz ama bebeğimiz ikimizin eseri.....bende ona birşey almam lazım ozaman çünkü tekbaşıma yapmadım değil mi :) tabi adetleri gelenekleri görenekleri olan vardır saygı duyarım..ama ben şimdi bile ne alsam bebeğim için alıyorum kendime zaruri ihtiyaçlar dışında pek birşey almıyorum...illa birşey olacaksa çiçek hastasıyım özellikle saksı çiçeğine bayılırım..:):KK16::KK16::KK16:

ben de kendıme bısı almayalı baya zaman gectı, kredı kartı ekstrelerımız de bebek magazası isimelri var nerdeyse artık sadece :KK1: :KK1: bazen bısıler begenıp elıme aldıgımda kendimi frenliyorum, eşim de şaşırıyo, almıyo musun dıyo, aay ben o parayla kac tane zıbın alırım dıyorum :KK1::KK1:
küçük hedıyeler tabı kı ınsanı mutlu eder, buyuk seyler beklentısıne gırmek sadece bana garıp gelıyo :26: sağa saglım doguralım bebişlerimizi kucagımıza alalım da hepımız ıcın en guzel hedıye bu olcak :KK16:

Aynen canım, bende öyle düşünüyorum, hatta bana almayı düşündüğü bir şey varsada o parayı çocuğumuz için harcamasını isterim....bugün doktordan sonra biraz dolaştık, bebek arabası falan bakalım dedik, garibim bana bak burda güzel hamile elbiseleri var gel bakalım diyor, bende ay benim aldıklarım yeter bana dedim, kızımıza alırız dedim, nerdeyse 2-3 aydır o da kendisine nirşey almadı, bakmadı bile....

bız de durum o şekilde, yukarıda da yazdım, zıbın üstünden hesap yapar olduk :KK1::KK1::KK1: zaten vucudumuz sureklı degısıo, kıyafete para yatırmaya gerek yok bu donemde, ben de sonrasında da gıyebılcegım tayt tunık seklınde dolanıyorum ortalarda, normalde de tayt gıymeyı hıc sevmezdım şimdi formam gıbı oldu :KK1:

Maşallah canım bebeğim toplu bir bebek olacak herhalde :nazar: :nazar: :nazar:

Artık 2 haftaya bir mi çağırdı doktorun canım?

Bizim de para ortak, yazdıklarına da sonuna kadar katılıyorum ama doğum hediyesi de eğer imkan varsa güzel olur, hatıradır gözüyle bakarım olaya. Ama imkan yoksa gerçekten lüzumsuz. Bebeğin o kadar ihtiyaçları varken hem de...

küçük hedıyeler tabıkı olabılır, o bebek tabıkı ıkımızın eserı doğamız geregı bız tasıyoruz doguruyoruz, eşimiz o mutlu sona ulaşmanın anısına küçük hedıyeler alabılır, zaten hedıye almayı kim sevmez hele de bız bayanlar :KK16: sadece beklentıyı buyuk tutmaya gerek yok, herkesın ımkanları dahılınde tabıkı :KK34:

Neler var mesela canım, bizde çok mu geyik var diyorsun:KK53::nazar:

Kayınvalide kayınpeder taksın onlara hayır demem vallaha....bir tanecik gelinleri var, torunda ilk olunca bence yapmazlarsa ayıp olur:KK52::KK52: eş için bir zorunluluk yok kafamda :KK1:kızımıza alsın bana harcıyacak parayı :KK16:

:KK1::KK1::KK1: onca torun verıyoruz dıyosunnn :KK1:

Aynısı bende de var canım, benim varisli bacağim dediğin gibi sabah kalkarken gerildiğimde kıvranıyorum. eşime bağırıyorum bacağımda damar damar üstüne geliyormuş gibi. sonra geçiyor, daha sonra üstüne basmakta zorlanıyorum. ben varisten olduğunu düşünüyorum. çunku diğer bacağımda varis yok ve ona hiç olmadı. çok ayakta yada oturarak kalma. bacaklarını yukarıya dik devamlı.

bence o varısten değildir ya:26: hamıle krampları bahsettıgın bacaga sık gırer hatta gece uyurken bıle, magnezyum eksıklıgınden oldugunu soyluyolar, muz yemek ve soda içmek iyi gelıyormuş, soda dedıgımde oyle meyvelı sodalar degıl tabıkı, onlar sadece aroma katılmış gazlı sular, sade maden suyu ıcmek yararlı, asıl mınerallı su onlar cunku katkısız :KK34: oyle ıcemem dıyosanız ıcıne lımon sıkın, dogal meyve suyu karıstırın :KK34:

Dün bir melek gördüm :) Arkadaşım ve bebeği zor bir süreçten geçiyorlar ama şükür diyelim yinede.
Bebiş erken geldiği için küvezde şimdi, inşallah sağlıkla sıhhatle taburcu olurlar yarına...

Bir de bişey soracağım, başka bir arkadaşım emzirme sütyeni ve lohusa geceliği ile pijamalarını da bebek deterjanıyla yıkıyormuş, allerjik olmasın bebeğe değerse tahriş etmesin diye. Ben öyle yapmadım ama sizce yapmalı mıyım ? Böyle düşünüp yapanınız var mı ?

Bir de doğum çantasını hazırlarken valiz ya da çantanın içine bebeğinizin kıyafetlerini bir hurç içine koyarak mı yerleştirmeli yoksa öylece koysak olmaz mı ?

hıc oyle dusunmemıstım ama onları bebek deteryanıyla yıkamk mantıklı geldı okuyunca denıyebılırım, ama daha ortada lahusa pıjamam ya da emzırme sutyenım yok :KK1: ben de mesela hamıle oldugumu ogrendıgımden berı duş jelı yerıne banyoda dalının bebek sampuanını kullanıoyorum, sonucta bebek yıkanıyosa daha dogaldır dıe :26: ama bu deterjan işini aklımın bı kosesıne yazdım :KK31:

ben kednı esyalarımı bebek detarjanıyla yıkamadım alerjık bı durumda olmadı,bence gerek yok,ben dıger oglumda kendıme ayrı oglumada ayrı canta yapmıstım zaten onun cantası kucuktu bebek bakım cantaları varya onda kullandım hurc a geerk duymadım herseyını takım takım katlamıstım yıne aynı sekıl yapmayı dusunuyorum

dün akşm üstü işyerinde stres ve yorgunluktan sinir krizi geçirdim ağlamaktan kasılmaktan mahvoldum yüzüme su dökerek sakinleştirdiler dün çok gerildim bu sabhtan itibarenden resmen göbek deliğimin olduğu yer çekilio sanki..hele son bir saattır ayaklarımı kıvırıarak yatıyorum uzattığımda göbek deliğimn olduğu kısım çok gerilio ve sancıyo..doktoru arasammı gitsemmi napsm bilemiyorum böyle bşey yaşayan varmı

Kızlar günaydın ve mutlu haftasonları. Saçma saat uygulamamız dolayısı ile iş yerinde saat geçirmeye çalışıyorum .. dışarda hava müthiş büyük bir kararsızlık yaşıyorum.. dışarı çıkıp dolansammııııı eve gidip temizlik mi yapsam.. dolancak birini de bulamadım.. ama kitap mı okusam falan falan.

Bu arada kızlar benim kızın kungfuları bitti. çok nadir bir tepişcik atıyo ki o da sert değil. endişelenmemeye çalışıyorum ama gene de için rahat olmuyo.. bu dönemde bol bol uykuya mı geçiyolar ki :KK53::KK53::KK53: bir de acaba geçen hafta yaşadığım o üzüntüden o da mı kötü oldu. hala akşamları kendi kendime ağlamaya başlıyorum acaba ondan mı ki??

sanırım şu dogum hedıyesı işi bı tek bana sacma gelıyo topıkte, hele de altınlar fılan :26: bu bı adet fılan mı :26: ne bıleyım yanı eşimle bizim butcemız ortaktır, maaşlarımızı aldıgımız anda ortaya koyar nereye ne odenecek hesabımızı yaparız, gerı kalan parayala da o ay gecınmeye calısırız.. doğum yaptım dıye bana ısterse mılyarlık yuzuklerle kolyelerle bılezıklerle gelse ne olcak ki, bu bızım zaten ortak bütcemiz, ordan gıdıcek mıktar benım cocugumun rızkından kesilmış olur benım için :26: zaten hamılelığımı oğrendıgımızden berı ıkımızde karı koca elımızden gelenı yapıyoruz, cocugumuz eksıklerını gıdermek ıcın cabalıyoruz; o yuzden boyle seyler bana sacma gelıyo, doğum hedıyesı dıye alacagı buyuk bıseyı hıc ıstemem dogrusu, alsa kızarım da bununla bebeğe neler yapardık bız dıye, ben mi değişik düşünüyorum bılemıyorum ama :44: doğum yaptığım zaman eşimin benim yanımda olduğunu hıssetmek ve sevgı dolu bakışları ve gozlerındekı mutluluğu gormek bana en guzel hedıye, illa elimizde somut bısı olacaksa alsın eline bı demet çiçek üstüne de yazdırsın "dünyanın en guzel annesine, senı sevıyorum canım karıcım, oğlumuzun bı tanecık annesı" diye, benı baska hıc bısı boyle mutlu edemez :KK16:

Aynen canım, bende öyle düşünüyorum, hatta bana almayı düşündüğü bir şey varsada o parayı çocuğumuz için harcamasını isterim....bugün doktordan sonra biraz dolaştık, bebek arabası falan bakalım dedik, garibim bana bak burda güzel hamile elbiseleri var gel bakalım diyor, bende ay benim aldıklarım yeter bana dedim, kızımıza alırız dedim, nerdeyse 2-3 aydır o da kendisine nirşey almadı, bakmadı bile....

Neler var mesela canım, bizde çok mu geyik var diyorsun:KK53::nazar:

Kayınvalide kayınpeder taksın onlara hayır demem vallaha....bir tanecik gelinleri var, torunda ilk olunca bence yapmazlarsa ayıp olur:KK52::KK52: eş için bir zorunluluk yok kafamda :KK1:kızımıza alsın bana harcıyacak parayı :KK16:

heh benim gibi düşünen baya varmış daha sonrada aynı fikirde olduklarını yazan bir sürü arkadaşlar olmuş.. eşim bana özel günlerimizde de bir hediye almadığı için (genellikle ben istemiyorum.. ihtiyacım varsa alınsın ama diğer türlü saçma. zaten takı takan bi insan değilim. annemin mezuniyet hediyesini bile çok nadir takıyorum.. alyansımı da elim şiştiği için olmadığından takamıyorum. boğuyo beni) takı olmayınca da diğer türlü şeyler genelde ihtiyaçtan alınır o yüzden saçma geliyor. ama k.validemler annemler kesin bişi alırlar.. adım gibi eminim :)

bugünlerde de alışverişe çıktığımızda önceden kendimize 3 5 parça bişi alırdık. şimdi direk bebek mağazası. geçen gün kıyafetlerime ve eşimin kıyafetlerine baktım. ihtiyaçlarımız var ikimizde sürekli iş yerinde ve göz önünde insanlarız.. dikkat etmemiz lazım giyime. ama iikimizde bebişimizin ihtiyacı var diyip almıyoruz. bebeğin daha çok cicisi var vallahi :KK52::KK52:

buraya alıntı yapayım bari :KK49:

merhaba aralık ayı anneleri sizler güzelmutlu haberinizi almadan notlarımı paylaşıyım

vajinal kaşıntı olursa sirkeli su ile temizleyin
bebeğinizi ilk 24 saat kesinlikle yıkatmayın
dogum yapıcağınız hastaneye önceden gidip doguma gırıceklerı tanıyıp
sartlarınızı belırtınız
proteın agırlıklı beslenın
ödem kontrolu her sabah kalktıgınızda parmagınızla bacak bılegınızın az ustune basınız
içerı dogru göçme varsa ödeminiz var
ayaklar şişerse buz ve tuz legene koy esın sana masaj yapsın:)

28. haftadan sonra bebek hareketleri azalırsa dikkat et enaz 10 defa günde hareket etmeli
sırt üstü sakın yatma bacaklar yukarı doğru kıvır
sag yada sol tarafa yat
otururken dık otur ozellıkle 30. haftadan sonra cocugun yerlesımı ıcın önemlıymıs
plates topu şiddetle tavsiye ediyor ustunde en az 1 saat dık otur bacaklar asagı sarkıcak bu vajına kaslarını kuvvetlendırıyor
agrımız olursa bol bol su ıcıcez
Allah muhafaza son donemde kordon falan vajıden sarkarsa anında secde pozısyonunu alıp ambulans cagrılmalı

24.28. hafta seker yuklemesı.....

canım çok güzel bilgiler.. bayasını okudum bilgisayarıma da kaydettim. eşime de okutucam özellikle bebek bakımı ile ilgili olanları.. teşekkürler...

dün akşm üstü işyerinde stres ve yorgunluktan sinir krizi geçirdim ağlamaktan kasılmaktan mahvoldum yüzüme su dökerek sakinleştirdiler dün çok gerildim bu sabhtan itibarenden resmen göbek deliğimin olduğu yer çekilio sanki..hele son bir saattır ayaklarımı kıvırıarak yatıyorum uzattığımda göbek deliğimn olduğu kısım çok gerilio ve sancıyo..doktoru arasammı gitsemmi napsm bilemiyorum böyle bşey yaşayan varmı
bence hemen doktorunu ara hatta gıt bısey yoksa bıle ıcın rahat eder

canım bence de bi doktora gitsen iyi olur... Önemli bir şey değildir kasılsığın için bebiş de kasılmıştır ama için rahat etsin..

slm arkadaşlar hamile annelerden yasin topluyorum 32tane kaldı allah rızası için okumak isteyenler olursa yazsın bu ay adet olursam tüp bebek tedavim başlıcak :118:

slm arkadaş hamile annelerden yasin topluyorum 32tane kaldı okumak isteyenler olursa allah rızası için yazsın bu ay adet olursam tüp bebek tedavim...:emir_bebek:

sanırım şu dogum hedıyesı işi bı tek bana sacma gelıyo topıkte, hele de altınlar fılan :26: bu bı adet fılan mı :26: ne bıleyım yanı eşimle bizim butcemız ortaktır, maaşlarımızı aldıgımız anda ortaya koyar nereye ne odenecek hesabımızı yaparız, gerı kalan parayala da o ay gecınmeye calısırız.. doğum yaptım dıye bana ısterse mılyarlık yuzuklerle kolyelerle bılezıklerle gelse ne olcak ki, bu bızım zaten ortak bütcemiz, ordan gıdıcek mıktar benım cocugumun rızkından kesilmış olur benım için :26: zaten hamılelığımı oğrendıgımızden berı ıkımızde karı koca elımızden gelenı yapıyoruz, cocugumuz eksıklerını gıdermek ıcın cabalıyoruz; o yuzden boyle seyler bana sacma gelıyo, doğum hedıyesı dıye alacagı buyuk bıseyı hıc ıstemem dogrusu, alsa kızarım da bununla bebeğe neler yapardık bız dıye, ben mi değişik düşünüyorum bılemıyorum ama :44: doğum yaptığım zaman eşimin benim yanımda olduğunu hıssetmek ve sevgı dolu bakışları ve gozlerındekı mutluluğu gormek bana en guzel hedıye, illa elimizde somut bısı olacaksa alsın eline bı demet çiçek üstüne de yazdırsın "dünyanın en guzel annesine, senı sevıyorum canım karıcım, oğlumuzun bı tanecık annesı" diye, benı baska hıc bısı boyle mutlu edemez :KK16:

ayneeeeen bizimde öyle canım.. bütçemiz,birikimimiz hep ortak.. asla ayrı gayrı harcamayız ve en ufak bişeyi bile birbirimize sorarak alırız.. bu doğum hediyesi olayı gelenek değil bence sadece uydurulmuş bi istek :KK1: hehehehe aynen dediğin gibi hediyeye gidecek para zaten ortak bütçemizden gitmiş olacak bencede tam bebiş doğmuş ihtiyaçlar artcakken pahalı şeylere lüzum yok

Kızlar bugün şeker yüklememiz vardı bizim de...Buradan okuduğum kadarıyla ve ablamın da tecrübeleri nedeniyle eşimle gittim hastaneye

Ama korktuğum gibi olmadı, çok şükür ayılma bayılma göz kararması hatta açlık hissi bile olmadı. Yalnız heyecandan gece gözüme doğru

düzgün uyku girmemişti. Bu yüzden öğleden sonra tahlillerin çıkmasını bekleyemedim, eve geldim uyudum uyandım ama başım ağrıyor.

Gelelim doktorun söylediklerine:
-Bebeğin baş gelişimi 27+1 çıktı, 3-4 gün önden gidiyormuş, maşallah...
-Bebeğin iç organlarına baktı, böbrek mi dalak mı artık neyse işte o 4 mm çıktı. sınırda dedi, takip edeceğiz bunu dedi.
-Rahim ağzı uzunluğunu ölçtü 4,5 mm çıktı, o da iyi dedi.
-Tansiyonum 9/7 çıktı. Aç gittiğim için düşün çıktığını söyledi.
-Kilo olarak 89 çıktım tartıda toplamda 14 kilo almışım.
-Bu ay 3 kilo almışım.
-Bebeğin kilosu 974 gr dedi. Ortalama bir kilosunun olduğunu söyledi.
-Boyu 34 cm.
-Bebeğin tahmini olarak doğacağı tarih 16 haziran dedi.

Doktorum doğum iznimi ne zaman başlatmak istediğimi sordu. Eğer önceki 5 haftayı doğum sonrasına

aktarmak istersen 32. haftaya randevu vereceğim dedi. Ben de aktarmak istediğimi söyledim ve 5 hafta

sonraya randevu verdi. Bazı arkadaşlar doktorunun artık 15 günde bir çağıracağını yazmış. Ben 5 hafta

sonra gideceğim bir sonraki kontrole...

ooohhh ne güzel sende atlattın arkadaşım..tüm güzel haberlerin içinde kocamaaaaaaan maşallah sana :nazar:

muhtemelen yaşadığın stres üzüntüden oldu bence ama yaaa sen o işyerinde çok kasılıp çok yoruyosun kendini arkadaşım yaaa..bian önce izne çıkasın inş
:nazar:

merhaba kızlar.herkese mutlu hafta sonları..dün bizde doktora gittik.kızımı gördüm diyemem resmen sırtı dönük yatıyordu..ama çok şükür sağlıklı..1.334 gr olmuş.doktorumuz iyi dedi.benimde karnımda kasılmalarım vardı.sanki bebek kalkıp oturuyor o derece şişiyordu sol tarafım.doktorumuz kasılmaların bu haftalarda normal olduğunu söyledi.ama ne olur ne olmaz diye bebeğimiz tüp bebek olduğu için nidilat diye bi ilaç verdi.şimdi onu alıyorum günde 3 defa.erken doğum önleyici.ama şu an için erken doğumluk bi riskimiz yokmuş çok şükür..allahım hepimize sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin..
bu arada 20-23 mayıs arası sezeryan için gün verecek..haziranda olmuycak bebeğim.gelişmesi çok güzel.tahminen o aralıkta olur dedi..

tam anlamıyla aşermelerim olmadı ama bu fotoya bayıldım:KK1:

Eklentiler

• $1912258_730483926982489_2144146514_n.jpg
    $1912258_730483926982489_2144146514_n.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 44
X