2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Selam kızlar nasılsınız ?
Dün bir melek gördüm :) Arkadaşım ve bebeği zor bir süreçten geçiyorlar ama şükür diyelim yinede.
Bebiş erken geldiği için küvezde şimdi, inşallah sağlıkla sıhhatle taburcu olurlar yarına...

Bir de bişey soracağım, başka bir arkadaşım emzirme sütyeni ve lohusa geceliği ile pijamalarını da bebek deterjanıyla yıkıyormuş, allerjik olmasın bebeğe değerse tahriş etmesin diye. Ben öyle yapmadım ama sizce yapmalı mıyım ? Böyle düşünüp yapanınız var mı ?

Bir de doğum çantasını hazırlarken valiz ya da çantanın içine bebeğinizin kıyafetlerini bir hurç içine koyarak mı yerleştirmeli yoksa öylece koysak olmaz mı ?

Hepinize sevgiler

geçmiş olsun arkadaşım..bende 1 haftadır çekiyorum..bana adaçayı ile gargara yapmak iyi geldi..yanıyordu çok kötü o yanmasını batmasını aldı götürdü..tavsiye ederim birde elma sirkesi ile gargara yaparsan iyi geliyor..

Bu arada dün dr randevum vardı, maşallah prenses kızım çok iyiymiş ama ben de idrar yolları enfeksiyonu olabileceğini söyledi. Tekrar idrar kültürü ve tam idrar tahlili yaptırmam gerektiğini söyledi. Bir de demir ilacı alıyordum, çok karın ve mide ağrısı yapmıştı ilacı iki hafta önce bıraktık dr ile konuşup. İki hafta bekleyelim sonra başka bir ilaca başlarız dedi. Ama benim gayta rengim hala değişmediği için ( hala çok koyu ) gaytada gizli kan bakalım mutlaka dedi. Bilmediğimiz bir kanama olmasın mide veya bağırsaklarda dedi.
Numune verebilirsem bakacaklar :) inşallah iyi sonuçlanacak tahliller.

Hepimize miniklerimizle sağlık ve sıhhat diliyorum...

Çok geçmiş olsun. İhmal etme tabii, benim grip öyle başlamıştı
İnşallah basit bir tedaviyle geçer gider, şifalar dilerim...

mutlaka denicem çilekcim sağol...

ben de kendıme bısı almayalı baya zaman gectı, kredı kartı ekstrelerımız de bebek magazası isimelri var nerdeyse artık sadece bazen bısıler begenıp elıme aldıgımda kendimi frenliyorum, eşim de şaşırıyo, almıyo musun dıyo, aay ben o parayla kac tane zıbın alırım dıyorum
küçük hedıyeler tabı kı ınsanı mutlu eder, buyuk seyler beklentısıne gırmek sadece bana garıp gelıyo :26: sağa saglım doguralım bebişlerimizi kucagımıza alalım da hepımız ıcın en guzel hedıye bu olcak

bız de durum o şekilde, yukarıda da yazdım, zıbın üstünden hesap yapar olduk zaten vucudumuz sureklı degısıo, kıyafete para yatırmaya gerek yok bu donemde, ben de sonrasında da gıyebılcegım tayt tunık seklınde dolanıyorum ortalarda, normalde de tayt gıymeyı hıc sevmezdım şimdi formam gıbı oldu

küçük hedıyeler tabıkı olabılır, o bebek tabıkı ıkımızın eserı doğamız geregı bız tasıyoruz doguruyoruz, eşimiz o mutlu sona ulaşmanın anısına küçük hedıyeler alabılır, zaten hedıye almayı kim sevmez hele de bız bayanlar sadece beklentıyı buyuk tutmaya gerek yok, herkesın ımkanları dahılınde tabıkı

onca torun verıyoruz dıyosunnn

bence o varısten değildir ya:26: hamıle krampları bahsettıgın bacaga sık gırer hatta gece uyurken bıle, magnezyum eksıklıgınden oldugunu soyluyolar, muz yemek ve soda içmek iyi gelıyormuş, soda dedıgımde oyle meyvelı sodalar degıl tabıkı, onlar sadece aroma katılmış gazlı sular, sade maden suyu ıcmek yararlı, asıl mınerallı su onlar cunku katkısız oyle ıcemem dıyosanız ıcıne lımon sıkın, dogal meyve suyu karıstırın

hıc oyle dusunmemıstım ama onları bebek deteryanıyla yıkamk mantıklı geldı okuyunca denıyebılırım, ama daha ortada lahusa pıjamam ya da emzırme sutyenım yok ben de mesela hamıle oldugumu ogrendıgımden berı duş jelı yerıne banyoda dalının bebek sampuanını kullanıoyorum, sonucta bebek yıkanıyosa daha dogaldır dıe :26: ama bu deterjan işini aklımın bı kosesıne yazdım

ben kednı esyalarımı bebek detarjanıyla yıkamadım alerjık bı durumda olmadı,bence gerek yok,ben dıger oglumda kendıme ayrı oglumada ayrı canta yapmıstım zaten onun cantası kucuktu bebek bakım cantaları varya onda kullandım hurc a geerk duymadım herseyını takım takım katlamıstım yıne aynı sekıl yapmayı dusunuyorum

dün akşm üstü işyerinde stres ve yorgunluktan sinir krizi geçirdim ağlamaktan kasılmaktan mahvoldum yüzüme su dökerek sakinleştirdiler dün çok gerildim bu sabhtan itibarenden resmen göbek deliğimin olduğu yer çekilio sanki..hele son bir saattır ayaklarımı kıvırıarak yatıyorum uzattığımda göbek deliğimn olduğu kısım çok gerilio ve sancıyo..doktoru arasammı gitsemmi napsm bilemiyorum böyle bşey yaşayan varmı

Kızlar günaydın ve mutlu haftasonları. Saçma saat uygulamamız dolayısı ile iş yerinde saat geçirmeye çalışıyorum .. dışarda hava müthiş büyük bir kararsızlık yaşıyorum.. dışarı çıkıp dolansammııııı eve gidip temizlik mi yapsam.. dolancak birini de bulamadım.. ama kitap mı okusam falan falan.

Bu arada kızlar benim kızın kungfuları bitti. çok nadir bir tepişcik atıyo ki o da sert değil. endişelenmemeye çalışıyorum ama gene de için rahat olmuyo.. bu dönemde bol bol uykuya mı geçiyolar ki bir de acaba geçen hafta yaşadığım o üzüntüden o da mı kötü oldu. hala akşamları kendi kendime ağlamaya başlıyorum acaba ondan mı ki??

heh benim gibi düşünen baya varmış daha sonrada aynı fikirde olduklarını yazan bir sürü arkadaşlar olmuş.. eşim bana özel günlerimizde de bir hediye almadığı için (genellikle ben istemiyorum.. ihtiyacım varsa alınsın ama diğer türlü saçma. zaten takı takan bi insan değilim. annemin mezuniyet hediyesini bile çok nadir takıyorum.. alyansımı da elim şiştiği için olmadığından takamıyorum. boğuyo beni) takı olmayınca da diğer türlü şeyler genelde ihtiyaçtan alınır o yüzden saçma geliyor. ama k.validemler annemler kesin bişi alırlar.. adım gibi eminim :)

bugünlerde de alışverişe çıktığımızda önceden kendimize 3 5 parça bişi alırdık. şimdi direk bebek mağazası. geçen gün kıyafetlerime ve eşimin kıyafetlerine baktım. ihtiyaçlarımız var ikimizde sürekli iş yerinde ve göz önünde insanlarız.. dikkat etmemiz lazım giyime. ama iikimizde bebişimizin ihtiyacı var diyip almıyoruz. bebeğin daha çok cicisi var vallahi

canım çok güzel bilgiler.. bayasını okudum bilgisayarıma da kaydettim. eşime de okutucam özellikle bebek bakımı ile ilgili olanları.. teşekkürler...

bence hemen doktorunu ara hatta gıt bısey yoksa bıle ıcın rahat eder

canım bence de bi doktora gitsen iyi olur... Önemli bir şey değildir kasılsığın için bebiş de kasılmıştır ama için rahat etsin..

slm arkadaşlar hamile annelerden yasin topluyorum 32tane kaldı allah rızası için okumak isteyenler olursa yazsın bu ay adet olursam tüp bebek tedavim başlıcak :118:

slm arkadaş hamile annelerden yasin topluyorum 32tane kaldı okumak isteyenler olursa allah rızası için yazsın bu ay adet olursam tüp bebek tedavim...

ayneeeeen bizimde öyle canım.. bütçemiz,birikimimiz hep ortak.. asla ayrı gayrı harcamayız ve en ufak bişeyi bile birbirimize sorarak alırız.. bu doğum hediyesi olayı gelenek değil bence sadece uydurulmuş bi istek hehehehe aynen dediğin gibi hediyeye gidecek para zaten ortak bütçemizden gitmiş olacak bencede tam bebiş doğmuş ihtiyaçlar artcakken pahalı şeylere lüzum yok

ooohhh ne güzel sende atlattın arkadaşım..tüm güzel haberlerin içinde kocamaaaaaaan maşallah sana

muhtemelen yaşadığın stres üzüntüden oldu bence ama yaaa sen o işyerinde çok kasılıp çok yoruyosun kendini arkadaşım yaaa..bian önce izne çıkasın inş

merhaba kızlar.herkese mutlu hafta sonları..dün bizde doktora gittik.kızımı gördüm diyemem resmen sırtı dönük yatıyordu..ama çok şükür sağlıklı..1.334 gr olmuş.doktorumuz iyi dedi.benimde karnımda kasılmalarım vardı.sanki bebek kalkıp oturuyor o derece şişiyordu sol tarafım.doktorumuz kasılmaların bu haftalarda normal olduğunu söyledi.ama ne olur ne olmaz diye bebeğimiz tüp bebek olduğu için nidilat diye bi ilaç verdi.şimdi onu alıyorum günde 3 defa.erken doğum önleyici.ama şu an için erken doğumluk bi riskimiz yokmuş çok şükür..allahım hepimize sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin..
bu arada 20-23 mayıs arası sezeryan için gün verecek..haziranda olmuycak bebeğim.gelişmesi çok güzel.tahminen o aralıkta olur dedi..

tam anlamıyla aşermelerim olmadı ama bu fotoya bayıldım

Eklentiler

• $1912258_730483926982489_2144146514_n.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 44
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…