2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Kizlar sagolun. Anlasilan birebir ayni olmasada bel agrilari cogumuzda var

Allah sagligimizla sinamasin bir daha. Bende bel fitigindan acik ameliyat gecirdim. Bende iki saat kalmisim iceride. Ama coook zor bir ameliyatti zor gunler gecirdim bende

bozma kız beni cıx cıx cıx
Zaten lağma diyince lağam gibi oluyordu hahahahah bende buraya yazıp sonra bi araştırdım "lavman" mış evet ama bulduklarım hep tıbbi terimlerle nasıl olduğunu anlatıyordu anlamadım.. Bu linkede bakiyim bi sağol
bide doktora sorcam zaten bunları hep baştan konuşcam..kaçmaaaaaaaz

Inşaallah içimde bana tutunacak sımsıkı... Gün geçtikçe buna daha çok inanıyorum. Ciğer geliştirme iğnesini de vurdular hastanede yatarken... Tüm ilaçları içiyorum doktorumun verdiği... Yatış şeklimi de doktorumun dediği yaptım, bütün gün, bütün gece aynı pozisyonda yatıyorum. Tüm istenilen herşeyi yapıyorum, gerisi Allah kerim...

Kız bozmuyorum aşkolsun ya evet aslında dr unla konuşursun, zaten sezeryan istiyorum dediğinde konu açılır, sorarsın, şimdi biz ne desek de drun daha iyi bilir. Korkma şimdiden bebişinide korkutma, öpüyorum seni ve Efe ni

Allah razı olsun canım... Inşaallah dediğin gibi olacak, sonuna kadar dayanacak benim Kuzucum...

Ciğer geliştirici iğneden kaç doz, kaç kere yapılıyor canım, birde kalçadanmı vuruldu?

Allah razı olsun tatlım. Moralimiz çok iyi Allah'a şükür böyle de devam eder. Sağlıklı bir bebeğim olacak biiznillah...

Allah sagligimizla sinamasin bir daha. Bende bel fitigindan acik ameliyat gecirdim. Bende iki saat kalmisim iceride. Ama coook zor bir ameliyatti zor gunler gecirdim bende

Evet canım, sağlık en önemlisi sanada geçmiş olsun canım, o zaman senin 2. De sezeryan olacak değilmi? Öyle okumuştum internette, bel fıtığı olan ve belden ameliyat geçirenlerin normal doğum yapması riskli diye, hatta epidural da yapmıyorlardır değil mi?

Ciğer geliştirici iğneden kaç doz, kaç kere yapılıyor canım, birde kalçadanmı vuruldu?

Bu konuda tam bir bilgim yok canım arkadaşım çünkü ameliyattan sonra o kadar çok iğne yapıldıki sanırım tek doz ve kalçadan yapılıyor. Bana ameliyat sonrası düşük önleyici iğne de yapıldı kalçadan, damar yolundan magnezyum ağırlıklı serum verildi, yine damar yolundan antibiyotik verildi şırıngayla... Şimdi evde de hastanede verilen serum yerine günde 4 paket magvital içiyorum suda çözündürüp (karnımda oluşan kampları önlemek için), onun haricinde Nidilat adlı bir hapım var sabah-akşam (stres önleyici ve tansiyon yükselmesini önleyici olarak). Ve bunlar dışında da doktorumun önceden verdiği düşük önleyici hapım progestan, kan hapı olarak feramat, vitamin olarak decavit içiyorum. Hepsi için telefonumun alarmını kurdum tek tek çalıyor ilaçların saatleri gelince... Biz önlemimizi alalım bakalım gerisi Allah kerim...

Eminim cnm sen yazarsin yazda ben cok swverim okumayi herkezde yazsin en detetli bi sekilde okeymi1:
kızlar büyük çooğunluğumuz bebeklerimizin isimlerini koymuşuzdur eminim. Paylaşalım mı ne dersiniz burada?

Benim oğlum olacak ismini Egemen koymayı düşünüyoruz. Sizce nasıl???

Egemenn cok guzel isimiss ismile yasasin cnm:)benim burak yusuff olucak insallah

Canlarim artik geceleri dogru durus uyuyamiyorum bi yanimla yatamiyorum uyusuyorum bi otarafa bi bu tarafa offf cok sikti yaratiyor bana bide soll tarafa yatin diyorlar doktorlarr olmuyor iste yatamiyorum bu sikintiyi yasayan varmii??guzell anisler:))

Ciğer iğnesi yapıldıysa Allahın izniyle bisey olmaz en kötüsü pramuture annesi olursun,Allah beterinden korusun

sağol güzellik bizde seni öpüyoruz teyzoşumuz

al benden de o kadar yaaa..sağa sola doğru yatış şu an en rahatı ama o da kötünün iyisi yani..derin ve rahat nefes alamıyorum uykuya dalana kadar zorlanıyorum..aaaay 8.ayda falan nolcaz acep

ben gece 2-3 kez uyanıyorum kesik kesik uyuduğum için son zamanlarda uykudan hiç zevk almıyorum. sola yatınca kalbim sıkışıyor sanki daralıyorum sağa dönüyorum vicdan yapıp tekrar sola dönüyorum bir bacağımın altına yastık koyuyorum kocayı yataktan attım zaten. uykuya daana kadar baya cebelleşiyorum

Canım bunu en kısa zamanda doktorunla konus,kafandaki deli soruları o yanıtlar anca her doktorun ve hastanenin teknig farklı sanırım ben gecen sene sezaryan oldum,2 yılda 3 kere ameliyathaneye girdim ve her defasında canım acimiyacagni bildigim halde 3.5 attım,ürkütücü bı havası var,ama en güzeli sezaryandi :) önce sedyeden masaya alıyorlar boynundan aşağıya yesil bir örtü çekiyorlar o esanada benim göğsüme sıcak havlu gibi bişeyler koydular bu arada çiplaksin karnına ve bacaklarına serin serin ilac sürüyorlar sondayi bebek icin narkozdan önce takmak istiyorlar ama ben taktirmadim zaten korkudan ve ilacın soğukluğundan tır tır titriyordum doktorum geldi tamam verin ilacı dedi basımda narkozcu yüzüme maskeseyi yaklaştırdı sadece,kendime geldigimde beklemeseydin elime bı düğme sıkıştırmışlar ağrın oldukça bas dediler basıp durudum belki o yüzden ağrım fazla olmadı gözlerimi açınca oğlumu istiyorum diye ağlamaya başladım ayyy cok güzeldi yaaa şimdi bunları yeniden yasayacağım bilmek heyecanlandiriyor beni

Oturdugumuz yerde uyuruzartik tatlm ne edek bacimm zaten esim tepkide vermeye basladi uyutmuyorsun diye benmi dedim oglun uyutmuyor ne beni ne seni

Ahh yakinda bende aticam kocayibu gidisle

Çok geçmiş olsun canım, inşallah sağ salim ve zamanında bebeğini kucağına alırsın. Rabbim yardımcın olsun...
Ne marifetlisiniz kızlar ya...Ne güzel malzemeleri bulma imkanınız da var. Hepsi Çok güzeller canım inşallah Rabbim kullanmayı da nasip eder...
Magnezyum kullanıyor musun caım. Dediğin ağrılar ben de 3,5 aylıkken başladı, ben de bel fıtığı var ondan kaynaklandığını sanıyordum doktoruma sordum, hamilelerde bu dönemlerde bel ve bacak ağrıları başlar bunlar normal dedi ve mağnezyum verdi bana. magnezyumu ve demir hapını doğuma kadar kullanacaksın dedi bana...

nhrkbl arkadaşım alıntı yapamadım ellerine sağlık bende kızoşuma bişeler yaptım paylaşmak istedim
Çok hoş şeyler yapıyorsunuz kızlar, maharetli olmak güzel...Güle güle kullanın inşallah...

Anladım canım çok sağol, iç aman aksatma ilaçlarını

24 saat arayla iki kere yapılıyor,ise yaramasi icin 48 saat doğurmaman gerekiyor

Benimde erken doğum riskim var, geçen hafta tamam aklımda dedi ama sonra kontrolde demedi, yapılcakmı yapılmaycakmı bilmiyorum. Sen olmuşmuydun 1. de veya bunda, bilgi içinde teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…