2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Ya sorma canım, bende çok kızdım, hala ara ara aklıma geldikçe kızıyorum... Yarın gideceğimiz dr da çok iyi olmazsa onunla konuşacam, önce normal doğum yapıp yapamayacağımı soracam, ona göre değiştirebilirimde..... Oooo maşallah senin kızda büyümüş annesi, kızlar nazlı oluyor, bizimkide bir gösteriyor, bir sonrakinde göstermiyor...

nhrkbl arkadaşım alıntı yapamadım ellerine sağlık bende kızoşuma bişeler yaptım paylaşmak istedim
seninkiler de çok güzel olmuş. Ne güzel başlamışsınız yapmaya. Ben de istiyorum ama hala uygulamaya geçiremedim.
Kıyamam sana canım.. Allah başka şekilde mükafatlandıracaktır seni eminim. O kadar büyük bir şey ki annelik. Bizlere bunu bahşettiği için Allaha binlerce kez şükretmek lazım. Sen de o kadar çok sevaba giriyorsun ki. Herşey güzel olacak. Belki senin bebeğin topiğin ilk bebeği olacak ama çok sağlıklı olacak.
Ben de çok üzüldüm ya. İnşaallah bir mucize olur da bebiş iyileşir kurtulur. Allah sağlıklı bir şekilde küvezden çıktğını göstersin inş anne babasına

Sondayı sadece ameliyattamı takmışlar, anlamadım canım, sonda kalır hastanede yattığın sürece, yani 1-2 gece kalır ki tuvalet sorunu olmasın diye takılır. Senin sondayı ne amaçla takmışlar ki?

Sondayı sadece ameliyattamı takmışlar, anlamadım canım, sonda kalır hastanede yattığın sürece, yani 1-2 gece kalır ki tuvalet sorunu olmasın diye takılır. Senin sondayı ne amaçla takmışlar ki?

Ben ayıldıktan sonra bir kere sürgü kullanmış daha sonrasında tuvalete gitmiştim. Nihayetinde zaten kanama başlıyor, sonda rahat olmazdı herhalde...
Sonuçta ameliyatta kendinde olmuyor insan, lavmanı niye yapıyorlarsa sondayı ondan takıyorlar herhalde ...

Sana takılan sonda ameliyat kesiğinin olduğu yere takılandır kirli kanı çıkarmak için, puf pufun sorduğu sonda tuvalet için allttan takılan ve idrar yollarına bağlanan. Onuda ameliyatta taktılarsa çıkarmazlar diyorum. Sondanın amacı farklı, zaten biz ameliyata alınmadan önce 8 saatlik açlık gerekiyor birde lavmanla bağırsak boşaltılıyor, onu demek istedim.

Inşaallah herşey çok güzel olacak... Moralimizi iyi tutuyoruz kızımla birlikte... Pıtırcığım mutlu oluyor annesinin mutlu olduğunu hissedince...

Evet ben de aynı sondadan bahsediyorum, çıkarıyorlar. Neticede kanaman başlıyor, adet kanaması gibi, kiminin aynı gün kiminin ertesi gün kimininse çıktığında zaten kanaması oluyor. Ben gayet net hatırlıyorum, hatta sabah 11:45 de ayılmış, defalarca gaz çıkartmak için yürüttüler, gaz çıktıktan sonra da iki bisküvi ve şekersiz çay getirmişlerdi. Akşama doğru saat 16:00 gibi kendi çayımı almaya kendim kalkmıştım. Hatta refakate gelen kişinin çay bardaklarını da hastane tepsisine koyup hemşireye vermiştim. Dirhen miydi diren miydi tam yazılımını hatırlayamadım onu takmadılar ki zaten.

Kaç haftalıkmış canım? Aman ihmal etmemek gerek doğru söylüyor arkadaşın. Ciğer geliştirici iğne olmamışmı? Ben bu hafta yaptırayım diyorum.
"
34 haftalıkmış canım. Hiç böyle bir risk beklemedikleri için ciğer geliştirici gibi bir uygulama yapılmamış. "Rutin kontrole gelmiştim, kontrolde fark etti doktor", dedi.

Canim normal dogum yapabilirdim Epidural yasakti onunda sebebi baskaydi. Bebegimin suyu az diye sezaryen oldum ben.

Canim ben bel fitigindan ameliyat oldum bende. Magnezyum ve kalsiyum kullaniyorum ona ragmen agrim var demek icmesem nolcak
Hımm, off yapacak bişey yok o zaman canım, çok geçmiş olsun. Bende de bel fıtığı var.

Amin canım inşallah...
evet ya doktora gitmek gerekiyor o arkadasada uzuldum allahtan bebeginii kucsgina almayi nasip etsin sifalar versin bebegine cnm
Amin canım inşallah...

evet ya doktora gitmek gerekiyor o arkadasada uzuldum allahtan bebeginii kucsgina almayi nasip etsin sifalar versin bebegine cnm

cnm yastik denedim ama ondada rahat edemedim

Tamam şimdi oldu canım, ama pufpufun sorduğu sonda idrar yoluna takılan, diren ameliyat kesiğinin olduğu yere takılan karın içine yerleştirilen hortum.

anladım canım bu son olur ınsallah. bundan sonrası su gibi olur insallah

"
34 haftalıkmış canım. Hiç böyle bir risk beklemedikleri için ciğer geliştirici gibi bir uygulama yapılmamış. "Rutin kontrole gelmiştim, kontrolde fark etti doktor", dedi.

Amin canım inşallah...

34 haftasıda iyiymiş inşallah yaşar canım. Zaten ciğer geliştirici 32 hafta ve önce doğanlar için gerekli, bu haftada gerek yokmuş, yiyecek lokması varsa bu dünyada yaşar, bizde dua edelim, yaşasın sağlıkla....

Günaydın, hayırlı cumalar...

bişey sormak istiyorum, sanırım bi yerde okumuştum hamilelikte ciğer yememek lazım gibi bişey yazıyordu
siz arnavutciğeri tarzında bişeyler yiyormusunuz? olumlu / olumsuz bildiğiniz bişey var mı?

Gunaydinn. Akista gorunce yazmak istedim. Esimin bana sormadan ciger almasi uzerine bu konuyu sorusturmustum gecen.. Cok abartmadigin surece zarari yokmus. Yalnizca eger cigeri sen yapacaksan elini surmemeye dikkat et ve iyice pisir.

Gunaydinn. Akista gorunce yazmak istedim. Esimin bana sormadan ciger almasi uzerine bu konuyu sorusturmustum gecen.. Cok abartmadigin surece zarari yokmus. Yalnizca eger cigeri sen yapacaksan elini surmemeye dikkat et ve iyice pisir.

hmmm teşekkürşer, yok ben yapmıcam ama hamileliğimin başlarında daha netleşmemişti kurban bayramında ciğer doğramışlığım var, inşallah bi sıkıntı yaratmaz.

ben dıger hamılelıgımde yedım bısey olmadı,ben soyle bılıyorum cıgere elını degıyıp vucudunda herhangı bıyere degersen bebekte dogum lekesı olurmus,benım oglumun kafasında ve ensesınde var ama yedıgm cıgerle ılgılımı bılmıyorum

Gunaydin. simdiye kadar hic duymamistin zaten hic sevmem onun icin hic yemedim isapet oldu ozaman:)
günaydın hayırlı cumalar hanımlar sağlıklı şifalı günler hepimize

Sanada tatlm hayirli cumalar:)

Gunaydinnnnnn guzelll anneler umarim bugunu agrisis sikintisis geciririzz aminn dun geceden beri belim cok agriyorr yatmadim hic ya (benim gibi olann varmii ya

Günaydın güzel anneler, hekese hayırlı cumalar....ohh hafta sonu yaşasın...haftaya da 5 gün yine rapor alacam, bir hafta çalış bir hafta yatış

vallaha ben 3-4 kere yedim, sakatat çok yemeyin deniyor, ayda bir yemekde fayda var seviyorsanız, özellikle kansızlığı olanların ciğer, böbrek, beyin yemesi gerekiyor. çiğ olarak tabiki hiç bir eti ellememek gerekiyor, doğum lekesioluyormu olmuyormu bilmem ama bilimsel olarak çiğ ette bakteri çok, tutmak zorundaysakda işimiz bitince ellerimizi çok iyi yıkamamız gerekiyor.

günaydın hayırlı cumalar hanımlar sağlıklı şifalı günler hepimize

günaydınlar anneler

Gunaydinnnnnn guzelll anneler umarim bugunu agrisis sikintisis geciririzz aminn dun geceden beri belim cok agriyorr yatmadim hic ya (benim gibi olann varmii ya

Gunaydin. simdiye kadar hic duymamistin zaten hic sevmem onun icin hic yemedim isapet oldu ozaman:)

Sanada tatlm hayirli cumalar:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…