2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar bugün bir iş arkadışımın eşi doğum yaptı. Arkadaşları temsilen hayırlı olsuna gittim. 7.5 aylık doğum yapmış. Arkadaşın eşi olayı şöyle anlattı: " 1 haftadır kasık ağrılarım vardı, ben de normaldir diye çok önemsemedim, 1 hafta sonra kontrolüm vardı, doktora geldiğimde doktor çocuk oksijjensiz kalmış ölmek üzere acilen ameliyata alacağım seni" demiş. Bebeğin ciğerinin yırtıldığını söyledi. küvezdeymiş. Yaşama ihtimali zayıfmış. 3. çocuklarıymış ve 3 ü de sezaryan ile olduğu için normal doğum sancısı neye benziyor bilmiyordum, meğerse kasık ağrılarım normal doğum sancılarıymış dedi. En ufak bir şikayetiniz olsa dahi mutlaka doktora git dedi bana. En ufak kasık ağrısında bile doktora gitmemi söyledi.

Nasıl üzüldüm bilemezsiniz, çok zor bir şeymiş.

benimde aynen uyumak bir olay hatta her lavaboya kalktıgımda bile tekrar uyumam merasime tabi. sol tarafım çürümüş gibi hissediyorum artık. sağa yatınca kıyamıyorum hemen dönüyorum, ama her zaman oyle olmuyor uyuyakalıyorum çok tatlı geliyo sağ tarafta uyumak ikisi basımın altında biri bacağımın altında biri sırtımda olmak üzere dört yastıkla uyumaya çalısıyorum

Kaç haftalıkmış canım? Aman ihmal etmemek gerek doğru söylüyor arkadaşın. Ciğer geliştirici iğne olmamışmı? Ben bu hafta yaptırayım diyorum.

Böyle bı riskin varsa ihmal etme,ben diğer oğlumda oldum bu iğneyi suyum az oldug icin erken dogabilirdi,ama doktirum hemen yaptirmamisti ne kadar doguma yakın yaparsak o kadar iyi demişti,genelde 36.dan önce doğan bebekler icin yapılıyor bana 37 den sonra yaptırdı,aslında cok gerekli degildi benim icin ama tedbirden de zarar gelmez

Tam bir bilgim yoktu bak iyi oldu öğrendigim...
Daha önce oldugum icin biliyorum birde zaten her iki hamileliğimde de erken dogum riskim var bende de rahim ağzı yetersizlig var ama benim dikisim 15. Haftada atıldı,birde bu iğnenin yan etkisi olarak bebeğin hareket etmeye bilir panikleme

Canim normal dogum yapabilirdim Epidural yasakti onunda sebebi baskaydi. Bebegimin suyu az diye sezaryen oldum ben.

Canim ben bel fitigindan ameliyat oldum bende. Magnezyum ve kalsiyum kullaniyorum ona ragmen agrim var demek icmesem nolcak

Ayy çokmgeçmiş olsun şükürler olsun ki su an bunları yazıyorsun sen ve bebeğin adına cok sevındım daha da ıyı olacaksınız insallah Allah kucagına da almayı nasıp edecek sakın moralını bozma elinde olmuyor insanın bı moral bozukluğu oluyor fakat herşey gececek ınan buna ben de bı tehlıke atlattım senın kadar olmasa da... hep böyle düşünmeye calıştım. gectı sukur ınsallah tekrarlamaz. senın de oyle olacak.yanlız bırsey sormak ısterım bu durum anı mı geleşti yoksa öncesınde riskli bı durum belırtmısmıydı doktorun?

evet ya doktora gitmek gerekiyor o arkadasada uzuldum allahtan bebeginii kucsgina almayi nasip etsin sifalar versin bebegine cnm

evet ya doktora gitmek gerekiyor o arkadasada uzuldum allahtan bebeginii kucsgina almayi nasip etsin sifalar versin bebegine cnm

cnm yastik denedim ama ondada rahat edemedim

Ben ilkinde de sezeryan olmuştum, lağman bildiğin gliserin, makattan yapılıyor ve tüm bağırsakları boşaltıyor.
Sondayo ben uyuduktan sonra takıp, çıkınca çıkarmışlar. Haberim bile olmadı.
Narkozdan önce batikonluyorlar karnı vs. Sonra 10 dan geriye say demişti dr, 8 den sonrasını hatırlamıyorum :)
Ağrı oluyor evet ama doğan meleğini görmek ve ona yetebilmek için unutuyorsun bir süre sonra.

Sağlıka sıhhatle doğumlarımız olsun inşallah

Bunu da öğrendigim iyi oldu. Teşekkür ederim.

Ay ben anlatsam bu kadar olurdu

Çok geçmiş olsun Canım.... Allah hem senin hem de meleğinin yar ve yardımcısı olsun inşallah... Sağlıkla sıhhatle ve hayırlısıyla kucağına almayı ve büyütmeyi nasip etsin...

oooyyyyy Allah yardımcısı olsun ve inş iyileşsin bebekleri...

ay o ilaç sürülürken bile ben başka bişey oluyo canım yancak diye korkudan bağırırım dağıtırım orayı hahhaahah bana herşeyi anlatmalılar yapmadan önce,ben uyanıkken

oooo ben uyurken takıp çıksın o hiç önemli değil ben uyuyoken napıyolarsa yapsınlar ama ne lavman ne sonda falan hiçbirini istemiyorum..banane banane

bu arada arkadaşım oldu sezeryan oda ben gibi canı acaip tatlı,onun ağrısı fala olmadı valla şahit oldum kendide öyle söylüyo..aaay ben çok cesaret aldım ondan valla..inş benimde öyle olur

Sağol canım benim... Yok tatlım, ani değildi düşük riskim başından beri vardı ama bu kadar kötüye gitmiyordu ameliyattan 9 gün önce kanamam olmuştu sonrasında tetikteydim hep birşey olursa hemen doktora gidecektim rahimagzina dikiş atılacakti. Nitekim de kanamam oldu ameliyata aldıkları gün...

Çok sevindim suyunun tekrar artmasına. Ama biraz da doktoruna kızıyorum açıkçası. Bu su bir haftada azalır çoğalacak bir şey değilmiş gibime geliyor bilmiyorum... Ben açıkçası bilmiyorum ne kadar içtiğimi susadıkça içiyorum işte. Ama Dr içtiğimiz su ile direk bağlantılı diyemeyiz demişti zaten hep suyum normal çıkıyor Ama tabii madem artmış demiş doktorun, bu yönteme devam başka çare yok Benim kız da geçen hafta gitmiştik 954 gr olmuş teyzesi ama yine yüzünü göstermedi kaç aydır görmüyorum kızımın yüzünü... Doktor diyor ki neyapalım annesi demek ki senin sırtını izlemeyi seviyor Sonra bizi gönderiyor çikolata falan yiyip dönüyoruz ama bu sefer de plasentayı yüzüne örtü yapıyor sıpaNazlıolacak kızım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…