2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar büyük çooğunluğumuz bebeklerimizin isimlerini koymuşuzdur eminim. Paylaşalım mı ne dersiniz burada?

Benim oğlum olacak ismini Egemen koymayı düşünüyoruz. Sizce nasıl???

listemiz var formun başında hepimizin koyacağı isimler yazıyor orada canım,

öyle bitek bayıltılsın sonra ayıl falan olsa ohoooo neyini sorcam daha akıllım ne güzel,tam hayalim :KK1: ama sonda takılma olayı lağma yapılıp yapılmama olayı veya ameliyathaneye alınınca bayıltmadan önce neler yapılıyo falan benim için önemli noktalar bunlar işte..sezeryanında bu yönünden korkuyorum,bilmediğim için neler olcak..:18:

ben sana benim ameliyatı anlatayım o zaman, zaten sabah saatlerinde yapılacağı için akşam 12 den sonra birsey yiyip içmen yasak, sabahta soruyorlar tuvalete bir kaç kere çıktıysan lavman vermiyorlar. zaten verirlerse de kendin yapıyormussun. sedyeyle ameliyathane sokuluyorsun, damar yolu açıp narkozcu dr ve hemşireler hazırlık yapıyorsun, narkaozu almaya başladığın anda ulan amma uykum var diyorsun ve gidiyorsun. ama uyandığında su su sayıkladım hiçbiri yüzüme bakmadı, hayır en az 1-2 saat geçmesi lazım dediler, yemek bile 4-5 saat sonra ve hep sıvı gıdalar veriyorlar. sonda olayınıda dr um ben takma taraftarı olmayanlardanım dedi. çok yaşlılara isteyenlere takıyorum dedi. bende iyi olur dedim. eğer yine sezeryane girersem doktordan tek isteğim o olacak. düşünün 3-4 saat süren ameliyat sonrası ve karnımda 20 cm lik dikişimle ben tuvalete girdiysem herkes girer.endişelenme canım o yüzden sende ayıkken sonda ve lavman olayını halledersin, başka zorluğu yok, bir de dikişlerin 1-2 hafta kadar ağrıması dışında. ağrım olmadı diyen ya yalan söylüyor ya da kuvvetli ağrı kesiciler kullanıyorlardır. ben sadece parol alıyordum o da günde 3 tane, o yüzden ağrısı kötüydü.

canım epeydir gözüm seni arıyordu göremiyordum burda nerelerdesin?
face mi takılıyorsun yoksa?:KK1: ben raporluyken hem burayı hem orayı iyi takip ediyordum ama işe başlayınca burda açılmıyor sayfası o yüzden pek giremiyorum. hazırlıklar ne alemde keyfi yerinde mi elif su'nun?:emir_bebek::nazar:

canım selam, evet bende geçen hafta raporluydum o yüzden evden her iki tarafada kolayca girip takip edebiliyordum, bu hafta kk ya giriyordum ama hep atlayarak okudum, inşaallah herkes iyidir. melodiyi görünce yazayım dedim. geçen hafta kontrole gittik doktorumuz suyu iyi artmış dedi ne yaptıysan devam et dedi. 3 L içtiğim suyu 5 L ye çıkardım, e birde evde olup dinlenince iyi geldi, ama yinede her hafta kontrole gel dedi, risk geçtimi dedim, geçti ama tekrarlamaz diye bir şey yok dedi. anlayacağınız bizim pimpirikli dr beni stresten erken doğutturacak. yarın başka bir dr dan randevu aldık ona gidecez kısmetse, dedim birde başka göz görsün. o dr da aynı hastanede ama ne yapayım istediğim doktora gitmek konusunda özgürüz değilmi. siz nasılsınız canım, minik prensesin nasıl?

Ben senin ulvi rahatlaticin olarak gecen haftaki doktorla olam diyalogumu yaziyorum:
Ben:Aylin hanim sol kaburgam sıkısiyor nefes aladim dun
Doktor;evrt canim rahim yukari dogru gelisiyor kaburgayi mideyi sıkıştiriyor.Bunlar olabilecek seyler bir de bayanlar sunu cok sikayet eder.sol kalca cok agrir sıkısir gibi olur.
Ben:aa evet ozellikle ayaklarim duz uzanirken cok oluyor.Hemen diger tarafa donup rahatlatiyorum.

cannim benim kendimde farkettigim bir sey oldu bacagimla kalcam ayni seviyede olunca kalcamin sıkisiyor sol tarafi ve belim agriyor.ama ayaklarim bilekten itibaren dize kadar azicik yuksek olsa agrim geciyor.o yuzden gece ayaklarimi kalcamdan biraz yuksek seviyeye yukseltiyorum ama onden de ayaklarim yastiktan sarkmiyor.Dizden itibaren yuksekte kaliyor

Agzindan bal damliyo kiz senin :KK54::KK54: Allah hicbir zaman saglikla sinamasin seni canim arkadasim :KK19:

Merhaba anneler
Hepinize sağlıklı sıhhatli güzel bekleyişler diliyorum.
Şöyle bir selam verelim dedik kızımla :)

Ben bu aralar çok duygusalım yahu, siz de öyle misiniz ? Şuan bile TV deki bir program yüzünden ağlıyorum iyi mi ?

Yarın bir arkadaşım doğum yapacak, onun yanına git
Deceğim bir aksilik olmazsa. Cennet kokusu çekeceğim ciğerlerime yarın. Biraz erken geliyor sıpa ama sağlıkla gelecek inşallah...
Dua ederseniz siz de çok sevinirim. Arkadaşım erken gelen sıpası yüzünden biraz gergin haliyle... Allah yar ve yardımcıları olsun, cümlemizin de olsun inşallah...:nazar::nazar::nazar:

listemiz var formun başında hepimizin koyacağı isimler yazıyor orada canım,

ben sana benim ameliyatı anlatayım o zaman, zaten sabah saatlerinde yapılacağı için akşam 12 den sonra birsey yiyip içmen yasak, sabahta soruyorlar tuvalete bir kaç kere çıktıysan lavman vermiyorlar. zaten verirlerse de kendin yapıyormussun. sedyeyle ameliyathane sokuluyorsun, damar yolu açıp narkozcu dr ve hemşireler hazırlık yapıyorsun, narkaozu almaya başladığın anda ulan amma uykum var diyorsun ve gidiyorsun. ama uyandığında su su sayıkladım hiçbiri yüzüme bakmadı, hayır en az 1-2 saat geçmesi lazım dediler, yemek bile 4-5 saat sonra ve hep sıvı gıdalar veriyorlar. sonda olayınıda dr um ben takma taraftarı olmayanlardanım dedi. çok yaşlılara isteyenlere takıyorum dedi. bende iyi olur dedim. eğer yine sezeryane girersem doktordan tek isteğim o olacak. düşünün 3-4 saat süren ameliyat sonrası ve karnımda 20 cm lik dikişimle ben tuvalete girdiysem herkes girer.endişelenme canım o yüzden sende ayıkken sonda ve lavman olayını halledersin, başka zorluğu yok, bir de dikişlerin 1-2 hafta kadar ağrıması dışında. ağrım olmadı diyen ya yalan söylüyor ya da kuvvetli ağrı kesiciler kullanıyorlardır. ben sadece parol alıyordum o da günde 3 tane, o yüzden ağrısı kötüydü.

canım selam, evet bende geçen hafta raporluydum o yüzden evden her iki tarafada kolayca girip takip edebiliyordum, bu hafta kk ya giriyordum ama hep atlayarak okudum, inşaallah herkes iyidir. melodiyi görünce yazayım dedim. geçen hafta kontrole gittik doktorumuz suyu iyi artmış dedi ne yaptıysan devam et dedi. 3 L içtiğim suyu 5 L ye çıkardım, e birde evde olup dinlenince iyi geldi, ama yinede her hafta kontrole gel dedi, risk geçtimi dedim, geçti ama tekrarlamaz diye bir şey yok dedi. anlayacağınız bizim pimpirikli dr beni stresten erken doğutturacak. yarın başka bir dr dan randevu aldık ona gidecez kısmetse, dedim birde başka göz görsün. o dr da aynı hastanede ama ne yapayım istediğim doktora gitmek konusunda özgürüz değilmi. siz nasılsınız canım, minik prensesin nasıl?

Evet canim bende agrisiz olma olayina katilmiyorum. Benim sezaryenim masallah cok iyi gecmesine ragmen yaklasik bir hafta agrim oldu. Agri kesici de kullanmama ragmen. Yalniz senin ameliyat niye 3-4 saat surdu onu anlamadim

canım bende gece ve sabahları şöyle ağrılar oluyor.. gece ya bel ağrısı ile ya da yanlarımın ağrısı ile uyanıyorum. bu sabahta sağ ayak dirseğimden dolayı kalkamadım.. ayağıma masaj yaptım ve aşağı yukarı çekerek açılmasını sağladım. gece tuvalete giderken topallayarak gidiyorum resmen.. benim şikayetlerim bunlar sende de aynısı mı oluyor bilemiyorum canım..

tamamdır merakla bekliyorum :KK34: eğer bu süreçte ekstra bi sorum olursa seni rahatsız ederim ama :KK1: çünkü cidden çok beğendim ben valla..

canım benimde o bahsettiğin sol kalça üstünde ağrı oluyor sırtüstü yatınca..iğneler batıyo gibi acıyo..

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim kizlar. Cok yardimci oldunuz :KK19:

bilgiler için sağol canımcım ama hâlâ tam olarak istediğimi alamadım :KK1: hahahahha hani tüm bu işlemleri ince detayına kadar öğrenmek istiyorum çünkü..mesela lağma nasıl yapılıyor,işlemleri ne? Mesela ameliyathanede narkozdan önce bi işlem oluyor mu? Mesela sonda illa takalım denirse nasıl yapılıyor acıyor mu! Aaaay ben çok zor bi hastayım
:KK52:

sanırım o minik canlar rahmimize düştüğü andan itibaren her an her koşulda bir anne olarak devamlı güçlü durmamız gerekiyor..sen de güçlü ol canım, hepımızın duaları seninle olacak, inşallah sağlıkla atlatacaksınız bu dönemi de hatta kendini sadece 15 gün olarak sartlandırma, inş daha da uzun duracak annesinin karnında o minik melek..annesine kavuşmak için sabırsızlanıyo sanırım :emir_bebek:

eline sağlık canım, benım de daha once baskalarının cocuklarına yapmışlığım var, bakalım bu defa kendi bebişim için uğrasıcam :emir_bebek: evdeki keçeleri polarları döktüm ortaya bakalım, bi kaç çizim de yaptım, ne çıkarsa artık ortaya :KK1:

Sağol canım,eminim seninkilerde çok güzel olur.Yapınca paylaşmayı unutma :KK34:

tamamdır merakla bekliyorum :KK34: eğer bu süreçte ekstra bi sorum olursa seni rahatsız ederim ama :KK1: çünkü cidden çok beğendim ben valla..

Tamam canım ne demekkkk istediğin zaman istediğin şeyi sorabilirsinn :KK34:

canım benimde o bahsettiğin sol kalça üstünde ağrı oluyor sırtüstü yatınca..iğneler batıyo gibi acıyo..

günaydın hanımlar kendimi uçan balon gibi hissetmeye başladığım günlerdir :)
Beni güldürdün sabah sabah, Allah da seni güldürsün.

Selam Kizlar,
Pazartesi günü doktora gittiğimde benim ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Öğleden sonra doktor randevum vardı ya kızlar, gittiğimde ultrasondan baktı doktorum ve bebegimin ayakları doğum kanalına girmişti hemen ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Ameliyat cok riskli geçti ameliyat saatini beklerken de bebeğin tek ayağı vajinaya kadar girmişti, kesesi patlamak üzereymiş, Ameliyatta beni başaşağı tutmuşlar, Bebeğimi iyice geri itiklemisler ve rahimagzi cok buyuk risklere ragmen doktorum tarafindan dikilmis. 2 gün hastanede yattım, dün eve geldim yani kayinvalidemdeyim şuanda, yerimden kalkmak çok tehlikeli, tuvalete bile gidemiyorum, sürgü kullanıyorum, hastaneden çıkarken karnımi alttan destekleyici kemeri bağlayarak çıktım. Şimdi popumun altında yastık destekli şekilde yan yatıyorum yatakta... doktorum 15 gün boyunca yani 27. Hafta doluncaya kadar hastanede yatmami daha uygun gördü tabi ameliyat olduğum hastane özel hastane olduğu için orda yatmak masraflı olacaktı. Doktorum Marmara araştırma hastanesine ayarlamamı önerdi fakat bilirsiniz devlet hastanelerinde işler yürümüyor adamın olmadan, acilden gelecekmisim acilden bile giriş yapmış olsam en fazla 2 gün tutarlarmis beni hastanede... benim düşük riskim çok yüksek, cok zorlu bir ameliyat geçirdim o yüzden eve gitmemi istemedi doktorum, inşaallah birşey olmayacak ben iyiyim çok şükür, şuanda 14 günümüz kaldı bugünle birlikte... bebeğim erken gelecek büyük ihtimalle, Rabbim hayırlı, sağlıklı evlat versin, takdir Allah'ın... yaşamam gereken neyse onu yaşıyorum, Rabbim kaldiramayacagimiz yükü vermez hicbirimize... Rabbim korusun beni de bebegimi de... Benim de kaderi böyle yazılmış. SİZDEN BOL BOL DUA ISTİYORUM KIZLAR, HERŞEY DUAYLA DAHA DA DUZELECEK INANIYORUM.
okudukça ve düşündükçe içim parçalandı. Kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm. Ama yine de ne diyeceğimi bilmiyorum. Çok çok zor Allah yardımcınız olsun güzel arkadaşım. Bebeğin de istemiyordur böyle olsun ama bir de bize yazılanlar var. İnşaallah bebeğin 30 lu haftaları görecek bol bol dua edelim.Kendini strese sokma, rahat ol sen hepimizden güçlüsün bunu görebiliyoruz. Dualarımız seninle

Eki Görüntüle 1021267 Eki Görüntüle 1021268 Veeee işte oğluşum için kendi ellerimle yaptığım kapı süsü vee lavanta kesesi :KK16: Kapı süsünün üst tarafına dolgulu harflerden hoşgeldin yazısı da yapacağım ve bitmiş olacak..Biraz uğraştım ama oğluşum için değerr :KK16:
Çook güzel olmuş arkadaşım ellerine sağlık. Ben de aslanlı kapı süsü, magnet ve anahtarlık yapıcam Allah nasip ederse. Bizimle paylaş yapım aşamalarını olur mu?
Bildiginiz uzere belimde problemlerim var benim. Son zamanlarda da sirt ustu yattigimda kilitleniyorum ayaga hic kalkamiyorum o an yavasca soluma donup biraz o pozisyonda bekleyip sonra ayaga kalkiyorum. Yaklasik bir haftadir sol kalcamin ustunde de bir agri basladi. Sizinde boyle sikayetiniz var mi yoksa bana ozel bi durummu. Ilk gebeligimde hic bir belirti vermeden dogumdan sonra birden cikti rahatsizligim. Suan ki agrilarimla o zamanki agrilarim benzerlik gosteriyo. Olagan birseyse biraz rahatlayacagim degilse bi doktora gorunmeyi dusunuyorum.
Canım bilemiyorum ki bende böyle ağır ağrılar olmadı hiç şükür ki. Ama tehlikeli bir durum değildir diye düşünüyorum, çünkü bir günümüz diğerini tutmuyor her yerimizden farklı bir şey çıkıyor. Rahat tut içini. Ağrının geçmesinin yöntemini de bulmuşsun ne güzel:KK49::KK49:

nhrkbl arkadaşım alıntı yapamadım ellerine sağlık bende kızoşuma bişeler yaptım paylaşmak istedim :KK49:

Eklentiler

• $IMAG0255.jpg
    $IMAG0255.jpg
    23,2 KB · Görüntüleme: 43
  • $IMAG0257.jpg
    $IMAG0257.jpg
    21,9 KB · Görüntüleme: 31
Beni güldürdün sabah sabah, Allah da seni güldürsün.

okudukça ve düşündükçe içim parçalandı. Kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm. Ama yine de ne diyeceğimi bilmiyorum. Çok çok zor Allah yardımcınız olsun güzel arkadaşım. Bebeğin de istemiyordur böyle olsun ama bir de bize yazılanlar var. İnşaallah bebeğin 30 lu haftaları görecek bol bol dua edelim.Kendini strese sokma, rahat ol sen hepimizden güçlüsün bunu görebiliyoruz. Dualarımız seninle

Çook güzel olmuş arkadaşım ellerine sağlık. Ben de aslanlı kapı süsü, magnet ve anahtarlık yapıcam Allah nasip ederse. Bizimle paylaş yapım aşamalarını olur mu?

Canım bilemiyorum ki bende böyle ağır ağrılar olmadı hiç şükür ki. Ama tehlikeli bir durum değildir diye düşünüyorum, çünkü bir günümüz diğerini tutmuyor her yerimizden farklı bir şey çıkıyor. Rahat tut içini. Ağrının geçmesinin yöntemini de bulmuşsun ne güzel:KK49::KK49:

Canım sağol,Aşamaları anlatıcam :KK34:

nhrkbl arkadaşım alıntı yapamadım ellerine sağlık bende kızoşuma bişeler yaptım paylaşmak istedim :KK49:

Oyyy bunlarda çok güzell..Hatta daha güzell maşallah baya uğraşmışsın canım seninde ellerine sağlık :KK34: :nazar:

Selam Kizlar,
Pazartesi günü doktora gittiğimde benim ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Öğleden sonra doktor randevum vardı ya kızlar, gittiğimde ultrasondan baktı doktorum ve bebegimin ayakları doğum kanalına girmişti hemen ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Ameliyat cok riskli geçti ameliyat saatini beklerken de bebeğin tek ayağı vajinaya kadar girmişti, kesesi patlamak üzereymiş, Ameliyatta beni başaşağı tutmuşlar, Bebeğimi iyice geri itiklemisler ve rahimagzi cok buyuk risklere ragmen doktorum tarafindan dikilmis. 2 gün hastanede yattım, dün eve geldim yani kayinvalidemdeyim şuanda, yerimden kalkmak çok tehlikeli, tuvalete bile gidemiyorum, sürgü kullanıyorum, hastaneden çıkarken karnımi alttan destekleyici kemeri bağlayarak çıktım. Şimdi popumun altında yastık destekli şekilde yan yatıyorum yatakta... doktorum 15 gün boyunca yani 27. Hafta doluncaya kadar hastanede yatmami daha uygun gördü tabi ameliyat olduğum hastane özel hastane olduğu için orda yatmak masraflı olacaktı. Doktorum Marmara araştırma hastanesine ayarlamamı önerdi fakat bilirsiniz devlet hastanelerinde işler yürümüyor adamın olmadan, acilden gelecekmisim acilden bile giriş yapmış olsam en fazla 2 gün tutarlarmis beni hastanede... benim düşük riskim çok yüksek, cok zorlu bir ameliyat geçirdim o yüzden eve gitmemi istemedi doktorum, inşaallah birşey olmayacak ben iyiyim çok şükür, şuanda 14 günümüz kaldı bugünle birlikte... bebeğim erken gelecek büyük ihtimalle, Rabbim hayırlı, sağlıklı evlat versin, takdir Allah'ın... yaşamam gereken neyse onu yaşıyorum, Rabbim kaldiramayacagimiz yükü vermez hicbirimize... Rabbim korusun beni de bebegimi de... Benim de kaderi böyle yazılmış. SİZDEN BOL BOL DUA ISTİYORUM KIZLAR, HERŞEY DUAYLA DAHA DA DUZELECEK INANIYORUM.

Canımm nasıl üzüldüm bilemezsin ama herşeye rağmen bebeğinin iyi olmasına sevindim.Dualarımız tabiki seninle,erken doğum yapıp sağlıklı bebek dünyaya getiren çok anne var..Moralini yüksek tut ki öyle yaptığından eminim.İnşallah sağ salim kucağına alacaksın bebeğini :KK16:

Kızlar ya sbahtan beri geçer diye bekliyorum ama belim ağrıyo ve ağrı yanlarıma vuruyo özellikle sağ boşluğuma ağrı bazen şiddetleniyo bazen rahatlıyorum nıye ağrırki bilgisi olan var mı önemli bıseymıdır acaba

Eki Görüntüle 1021267 Eki Görüntüle 1021268 Veeee işte oğluşum için kendi ellerimle yaptığım kapı süsü vee lavanta kesesi :KK16: Kapı süsünün üst tarafına dolgulu harflerden hoşgeldin yazısı da yapacağım ve bitmiş olacak..Biraz uğraştım ama oğluşum için değerr :KK16:

Canim ellerine saglik cok guzel olmussss :KK16:

Bildiginiz uzere belimde problemlerim var benim. Son zamanlarda da sirt ustu yattigimda kilitleniyorum ayaga hic kalkamiyorum o an yavasca soluma donup biraz o pozisyonda bekleyip sonra ayaga kalkiyorum. Yaklasik bir haftadir sol kalcamin ustunde de bir agri basladi. Sizinde boyle sikayetiniz var mi yoksa bana ozel bi durummu. Ilk gebeligimde hic bir belirti vermeden dogumdan sonra birden cikti rahatsizligim. Suan ki agrilarimla o zamanki agrilarim benzerlik gosteriyo. Olagan birseyse biraz rahatlayacagim degilse bi doktora gorunmeyi dusunuyorum.

Bacim gecmis olsun :nazar:
Bu aralar benimde kalca ve belimde feci agrilar oluyor..
Tabi stresten mi yoksa karin buyumesinden mi kaynaklaniyor bilemiyorum...
En kisa zamanda atlatiriz ins. :nazar:
..

Kizlar masaallah dokturmeye baslamissiniz yahu :KK16:
Cok guzeller ellerine saglik :nazar:

Selam Kizlar,

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah bebeğini hayırlısıyla sağlıklı, vakitli kucağına alacaksın. Amcamın gelini de hamileliğini senin gibi geçirdi ama şimdi maşallah 3 tane kızı var. İnşallah dikişlerin sağlam olurda 14 gün değil, 14 hafta daha bebeğin seninle olur. Dualarım seninle ve tüm hamilelerle...

Evet canim bende agrisiz olma olayina katilmiyorum. Benim sezaryenim masallah cok iyi gecmesine ragmen yaklasik bir hafta agrim oldu. Agri kesici de kullanmama ragmen. Yalniz senin ameliyat niye 3-4 saat surdu onu anlamadim

Benim ameliyat safra kesesi ameliyatı idi, ama safra dolmuş ve kese patlamak üzere girdim ameliyata, önce laporoskobik yapacaklardı ama iltahap dışarı taşar diye açık ameliyata çevirdiler, onda da önce az açmışlar ve bir kısım safra içeri akmış, onun temizliği falan uzun sürmüş canım, onun için ameliyattan korkuyorum, normal doğumu tercih ederim.

Canım çok geçmiş olsun. İnşallah bebeğini hayırlısıyla sağlıklı, vakitli kucağına alacaksın. Amcamın gelini de hamileliğini senin gibi geçirdi ama şimdi maşallah 3 tane kızı var. İnşallah dikişlerin sağlam olurda 14 gün değil, 14 hafta daha bebeğin seninle olur. Dualarım seninle ve tüm hamilelerle...

Allah razı olsun. Böyle örnekleri görünce çok mutlu oluyorum inan. Demekki daha çok umut etmem için böyle örnekler gerekli... Inşaallah sonuna kadar taşırım bebeğimi...

bilgiler için sağol canımcım ama hâlâ tam olarak istediğimi alamadım :KK1: hahahahha hani tüm bu işlemleri ince detayına kadar öğrenmek istiyorum çünkü..mesela lağma nasıl yapılıyor,işlemleri ne? Mesela ameliyathanede narkozdan önce bi işlem oluyor mu? Mesela sonda illa takalım denirse nasıl yapılıyor acıyor mu! Aaaay ben çok zor bi hastayım
:KK52:

:KK52::KK52::KK51: bu arada lağma değil lavman, hiç yapmadığım için bilmiyorum ama bak senin için ne buldum.....

Vallaha narkozdan önce birşey yapılmıyor...konuşturuyorlar sadece, sonda da takılmadı ama onuda sen baygınken aşağıdan vajinadan takıyorlar....baştan söyle dr na canım istemiyorum de. Zaten bağırsakların boş oluyor, 3-4 saat sonra birşeyler yiyorsun, ve neredeyse gece yarısına kadar tuvaletin gelmiyor, ertesi günede zaten kaldırıp yürütüyorlar, onun için tuvalete gitmekde bir nevi egzersiz oluyor. Onun için baştan dr na sonda istemiyorumde canım,

http://www.uzmantv.com/lavman-nasil-yapilir

Allah razı olsun. Böyle örnekleri görünce çok mutlu oluyorum inan. Demekki daha çok umut etmem için böyle örnekler gerekli... Inşaallah sonuna kadar taşırım bebeğimi...

İnşallah... Benim çevremde örnek çok olduğu için biliyorum. Örneklerden biri müdürümün kızı şimdi 25 yaşında, 6 aylık doğmuş. Üstüne üstlük o zamanın bilimi ve imkanları ile bugün arasında çok fark var. Doktorum benim içinde 28. haftada kan akışlarına bakarız dedi mesela. Gerekirse erken doğuma karşı ciğer geliştirici iğneler yapılıyor. İkiz gebeliklerde de erken doğum olduğu için uygulanan çok yöntem var. Ama sen kendine bebeğine dikkat et. Sakın kendimi artık iyi hissediyorum diye ayaklanma. İş güç, temizlik derdine düşme. Sen bebeğine tutundukça eminim o da sana sıkı sıkı tutunacak ve inşallah normal vaktinde kollarına gelecek...İnşallah...

X