2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
hissediyorum ama çok zor elim karnımda yarım saat felan beklersem hissediyoum. böyle hiç hali yokmuş gibi vuruyor.inşallah bişey olmaz

bişeycıgı yoktur canım, arkadaslar da demiş akşam eve gıdınce yat sırt ustu bıraz zaman gecınce baslıyo kıpırtıları bazen elde olmuyo bılıyorum ama kotu seyler getırme aklına, kıpırtılarını hıssettıgımıze şükür

Bence mart sonu gibi gelsin erken degil. Sonra diğer kalan işlere bakarsın, tabi kalırsa eğer kıyafetler de Mayısta yıkanıp ütülenirse olur herhalde. Sen zaten alışverişi bitirmissin

martın 12si olmuş zaten, aay az kaldı o zaman yaa mayısta ailede düğünümüzde var ondan da aslında bıraz acelemız, bi telaşeye gırıcez ailecek, zaten düğünü atlattıktan sonra da benim hareketler iyice agırlasmıs olur, şimdi bile cabucak yoruluyo ınsan biberon ve emzik secımı var sırada, bi de yatağa karar verdik gibi onu gıdıp almak lazım.. kapı süsü filan hazırlıycam, dün aksam da yavastan bıraz onlara el attım

ben de ofıste kimseler yokken bı kafamı koyayım dedim ama ne mümkün hemen kapı çaldı oda konusu fılan tatlı telaslar aslında, eşimle ordan oraya koşuşturuken dıyoruz bız evlenırken boyle uğrasmadık valla

Son düzenleme:

Evet odayı fln kurduk birtek dolapların içinin temizliği kaldı. onlarıda biraz dinlenip yapacam çalışırken zor oluyor sabah 6.30 da evden çıkıyorum akşam 6 da evde oluyorum bide bu işlerle uğraşmak baya yoruldum. ee ablamında haftaya doğumu var bir yandanda ona koşturuyorum hastanede dağıtılacakları fln yapıyoruz . bir de çekmecelerin ve dolapların içine raf örtüsü diktiriyorum onların bitip gelmesini bekliyeceğim sonra yavaş yavaş yıkayıp ütülerim ve kendi bebek şekerlerime başlarım.

fotoları çekiyorum yavaş yavaş haftasonu paylaşırım sizlerle canım ?

dün geceden beri bebeğimin hareketlerini çok hafif hissediyorum. böyle kuvvetli tekmeler atmıyor şekeri azalttım bıraz ondan mı acaba.doktora gıtsem mi daha kontrolüme çok var panik yapmalı mıyım.

yormussundur kendini yarın ikimizde gitcez doktora canım senin son durumun nası? nası gidiyo şeker ölçümlerin

Çok gecmis olsun bu alerji denen sey o kadar kötü ki. Benim de en çok sıkıntı yaşadığım konu burun tıkanıklığı. Tuzlu su ya da serum fizyolojik faydalı olabilir. Dr bana serum fizyolojik yazmıştı. Burnumu açmaya pek yaramadı ama en azından burnumun icinin kurumasını ve kanamasını engelledi.
teşekkür ederim canım benim.benim burun tıkanıklığım vardı bayadır da şimdi kocaman şişmiş içeride nohut var sanki.kapalı tamamen.gözle görebiliyorum.ilk defa böyle bişey oldu bana.seninki de mi böyle canım burnuna bakınca görüyomusun kapanıklığı?

canım sende sor doktoruna niye çekiniyosun ki kilosu ne kadar diye gelişimini filan sor zaten kerpetenle söylüyolar herşeyi ya off bende sinir oluyorum bu duruma

yok benim burnum seninki kadar kötü değil. odamıza su koymaya başladık peteklerin yanına. Onun da biraz faydası oldu.
canım sende sor doktoruna niye çekiniyosun ki kilosu ne kadar diye gelişimini filan sor zaten kerpetenle söylüyolar herşeyi ya off bende sinir oluyorum bu duruma

Ahh canım ahh. bir sor bin ah işit. Ne kadar olmuş kilosu diyorum bir başlıyor yok " aslında kilosunu bilemeyiz önemli olan haftasına göre iyi gitmesi. ben böyle şeylere bakmıyorum falan filan. Sorduguna soracağına pişman ediyor seni. Ben de bu sefer sormadım. Bu haftaya göre 650-700 gr arası olmalı dedi. Soracağım soruyu unutup çıkıyorum boş konuşmasından. Bir de halk diliyle konuşuyoruz biz sonuçta doktor değiliz yine başlıyor böyle bir şey yok onlar insanların uydurması. Aslında tıpta şöyledir böyledir. Ayy sinir oluyorum düşündükçe. Ama devlette de birine gitmeye mecburum. Küçük bir ilde yaşıyorum ve özel yok burada. Neyse öyle işte canım

buhar makınelerı işe yarar belkı ya da yattığın odaya buhar saglaması ıcın kalorıfer ustune su fılan koymak hatta bı zararı var mıdır bılmıyorum ama bu suyun içine yarım cay kasıgı fılan viks atmak nefes almanı rahatlatır, burun tıkanıklığını ve kurulugunu onler dıye dusunuyorum :26:

hatta bu vesıle ıle sorayım, bebek odasına bu buhar makınelerınden alanınız oldu mu hıc kızlar :44:

peki canım oda kuruldultan sonra koku falan oldu mu?yani havalandırıyor musun?rahatsız etcek kadar koku var mı?

peki canım oda kuruldultan sonra koku falan oldu mu?yani havalandırıyor musun?rahatsız etcek kadar koku var mı?

Valla cnm asiri degil ama koku var evde kapali kalinca yogun oluyor hafta sonu silip havalandiracagim . Bir kac gunde gecer silip havalandirinca

Valla cnm asiri degil ama koku var evde kapali kalinca yogun oluyor hafta sonu silip havalandiracagim . Bir kac gunde gecer silip havalandirinca

hııımm anladım cnm.. tamam bizede 15 gün falan havalandırın dedilerde merak ettim ne kadar kokuyo diye...

Kızlar nette bı perde beğendin bebek odası için güvenilir bir sitemi bilmiyorum çok kararsız kaldım nasıl sizce

Eklentiler

• $image.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 42
amin canım.. Çok saolasın.. sana da geçmiş olsun sen de hastaymışsın heralde kızışınla birlikte..
Evet canim kizim ayakta atlatiyo ara ara oksurugu var ama benim bogazim kotu. Ilacsiz atlatmaya calisiyorum

ne guzel yaa 10 gun one cekmissin

Kizlar ben son 1 haftadir karnimda garip bisey hissediyorum, sanki bebek bi yerde toplaniyomus gibi oluyo ve orasi tas gibi sertlesiuo bi anda, sonra geciyo. Bu arada 29 haftalik hamileyim
aranizda boyle bisey yasayan var mi
bu erken dogum belirtisi olabilir mi

Canim bu durum siklastigi zaman tehlikeli oluyor arada bir olup gecmesi normalmis. Ama dogum yaklasiyor sen yinede doktoruna sor

canım arada bende de oluyor ama uzun sürmüyor kısa süreli oluyo özellikle kasığıma yakın yerde oluyo iki seferdir ultrasonda kızımın başı hep aşağıda ben de ona yoruyorum heralde kafası fazla baskı yapıyo bi anda veya poposu bi yere fazla yaklaşıyo sertleşiyo diye düşünüyorum uzun sürmüyorsa korkmana gerek yok bence ama çok rahatsızlık veriyosa hemen geçmiyorsa sor canım doktoruna bir de yorgunsan o an uzanıp dinlenmek işe yarıyo

canım ben doktora henüz göstermedim ama bende 75 mg yükleme yaptırdım.açlık değerim 82 1. saat 138 2. saat 125.ama bildiğim kadarıyla üst sınır şöyle.açlık 95 1. saat 180 2. saat 155
yanlış yazmışım canım ben. 1. saatte 162, 2. saatte 147 olmuş. açlık da 77. Değerlerin üst sınırlarını doktor söyledi 1. saat 180, 2. saat 160 mış ondan eminim.
Bende var buhar makinesi. ama olmasaydı almayı düşünürdüm.
Kızlar nette bı perde beğendin bebek odası için güvenilir bir sitemi bilmiyorum çok kararsız kaldım nasıl sizce
Çok beğendim ben de. Odanızın konsepti ne olacak.? Ona uyar mı?

İğne yağlı bir iğne olduğu için dağılması zor oluyormuş sürekli ovalamak iyi fikir canım.Dikkat ederim tabii canım çok sağol

Her hafta bir sürpriz yapıyor geliyorum diye yaramaz oğlum :)
Zamanında kavuşalım inşallah bebişlerimize canımmm

Kızlar hepimiz sağ salim kucağımıza alalım yavrularımızı.Peki ya sonrası ?? Yavrularımızı nasıl koruyacağız ? Allah'ım zalimlerin elinden korusun,daha fazla çocuk ölmesin [/QUOTE]

Çok sağol canım Rabbim hepimizin evladını korusun inşallah

İkili rakamlara düşmek heyecanlandırıyor insanı canım hepimiz sağlıkla hayırlısıyla zamanında kavuşalım evlatlarımıza inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…