2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
slmm canlarım
veee 99 gün olarak ikili rakamlara düştük çok şükür son 3 ay..Rabbim sağlıkla doğmalrını nasip etsin..

slmm canlarım
veee 99 gün olarak ikili rakamlara düştük çok şükür son 3 ay..Rabbim sağlıkla doğmalrını nasip etsin..

Maşallah canımmm :nazar:
Bende yarın ikili rakamlara düşecem inşallah.
Hayırlısıyla sağlıkla geçsin son zamanlarımız ve zamanında kavuşalım evlatlarımıza inşallah

Bir alıntıda gördüm çok ama çok geçmiş olsun canım.
Rabbim bir daha yaşatmasın inşallah.
İyi ki karşılaşmamışsın o vicdansızlarla :KK47:

Kızlarrrrrr
Benle aynı haftada olanlar bebişlerşnin kilolarını yazabilirler mi rica etsem?
Benim kız 1025 gr ne bilim fazla gibi geldi bana, kafama takıldı...

Selam Sedacım, 26. haftada mı 1025 gr. maaşallah senin kıza tombik doğacak galiba bizim (26+5) 27. haftada 1150 gr civarıydı. gerçi bu grlar hep tahmini, abdominal çapına göre hesaplanıyor. doğduğunda çok farklı kilolarda olabiliyorlarmış, endişelenecek bir şey yok bence seninki de normal bence.

selam tatlı anneler ve sevimli bebekleri :KK16: kızlar dün kontrolümüz vardı her şeyi normal dedi bebişe ama plasenta biraz aşağıda toparlar zamanla dedi bende heyecandan sormayı unutmuşum nedir ne değildir nolacak diye aynı durumda olanınız var mı acaba :44:

oluyor malesef canım sürekli akıntı hali oldugu için hamilelerin %80 inde görülüyor diye biliyorum bendede oldu ped kullandım felan
tek care sureklı ya ped yada camasır degıstırmek ve duru su ıle yıkayıp kurulamak

Şimdi eşimin kuzeniyle konuştum. Kendisi kadın doğumcu travazol merhem tavsiye etti. Bakalım 1 hafta kulan geçmezse dermatoloğa git dedi.

canım ben yasamadım ama akıntı cok oluyo gercekten de :KK31: yalnız sana tavsıyem ped kullanmaman yönünde, hamile olmayanlarda dahi gunluk kullanım pedlerının saglıklı olmadığı belirtiliyo :26: temiz tutmak ve pamuklu camasır kullanıp sık degıstırmek daha saglıklı bence, bu da mide yanması, kabızlık gibi hamileliğin yan etkilerinden biri sanırım :KK31:

Çalışıyor olunca sürekli çamaşır değiştirmek çok zor tabi. onu mesela bu hafta sonu uyguladım gayte rahattım. E birde daha rahat şeyler giyiniyorum hafta sonları onunda faydası oldu.

Şimdi eşimin kuzeniyle konuştum. Kendisi kadın doğumcu travazol merhem tavsiye etti. Bakalım 1 hafta kulan geçmezse dermatoloğa git dedi.

canım bende de aşırı derecede kaşıntı olmuştu bir hafta boyunca geçmedi sonra doktora sordum travocort merhem verdi sadece bir kere sürdüm geçti.şimdi sıkıntı yok

selam tatlı anneler ve sevimli bebekleri :KK16: kızlar dün kontrolümüz vardı her şeyi normal dedi bebişe ama plasenta biraz aşağıda toparlar zamanla dedi bende heyecandan sormayı unutmuşum nedir ne değildir nolacak diye aynı durumda olanınız var mı acaba :44:

canımcım eğer yanlış hatırlamıyosam plesanta aşağıdaysa ya erken doğum yada zorunlu sezeryan oluyordu sanırım..
yanlış bilgi vermiyim durumu yaşayan arkadaşlar daha net bilgi verir görünce

canımcım eğer yanlış hatırlamıyosam plesanta aşağıdaysa ya erken doğum yada zorunlu sezeryan oluyordu sanırım..
yanlış bilgi vermiyim durumu yaşayan arkadaşlar daha net bilgi verir görünce

evet canım internetten baktım 28.haftaya kadar aşağıda olup sonradan yukarı çıkıyormuş bazılarınınki ama tabi endişelendim erken doğum falan deyince.sezeryan olması sorun değil de erken doğum olması korkutur beni inşallah doktorun dediği gibi toparlanır :26::KK50:

Çalışıyor olunca sürekli çamaşır değiştirmek çok zor tabi. onu mesela bu hafta sonu uyguladım gayte rahattım. E birde daha rahat şeyler giyiniyorum hafta sonları onunda faydası oldu.

kullan at kilotlara biz şimdiden başlayalım bence çalışırken rahat olur :KK1: aşağıda bı arkadas da yazmıs, sana önerilen kremin işe yaradıgını, inş faydasını görürsün canımm:KK16:

bu arada sen bebek odasını naptın :emir_bebek:

Sağol canımmm.

Çok sevindim canım bir daha iğne kullanmana gerek kalmadığı için.
Ben doğuma kadar haftada bir kullanıcam inşallah.
İğne çok yakıyor ama saatlerce geçmedi ağrısı sende de o kadar ağrı oldu mu canım

İlk vurulduğumda çok uzun süre ağrımıştı. Sürekli ovaladım. Daha sonrakileri sağlık ocağındaki hemşire yaptı. Hiç ama hiç acımadı. Hemşirenin eli hafif herhalde, tetanoz aşısının da acısını hiç hissetmemiştim. Tekrar geçmiş olsun, kendine ve bebeğine dikkat et:KK49::emir_bebek::KK16:

X