2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Cok sagolun bacilarim...
Ya basa gelince cidden cok kotu oluyormus....
Dun aksamdan beri sancilandim aksam yatamadim....
O polislerrr evimde falan Allah (cc.) Imm resmen kabus gibiydi...
Karnim tas kesildi iyi ki bebegim hareketli....
En buyuk korkumda ya bende evde olsaydim....
Esimde en cok ona seviniyor senle bebegimiz iiyi daha ne olsun dedi durdu tum gun....
Helal mal ne yapar eder bulur diye dusunuyorum...
Gidecegi varsada yapacak birsey yok...
Hirsizla karsilassaydim Allah (c.c.) korusun basima gelecekleri dusunmek dahi istemiyorum....
Neyse konuyu kapatalim bacilarim yazmamdaki asil amac sizleride bilinclendirmek....
Ve inanin ki bu olanlar 5 dk icinde oldu bitti anlik yani....

çok çok geçmiş olsun,, canım sana hamile hamile bu sıkıntı ve acıyı yaşatanın hesabı hiç ama hiç kolay olmayacak emin ol...

kanamanın sebebi anlaşılamadı canım, aktif bir kanamaydı baya ağlaya ağlaya acile kostuk ama bişey anlaşılamadı... çok şükür iyiyim dinleniyorum bu sayede, çok yorulmuştum zaten. geceleri ayaklarım baloncuk gibi oluyodu, tabanlarımda falakaya yatırılmışım gibi acıyordu, aslında boyle şikayet ediyormusum gibi oluyo ama bebeğim büyüdüğü için bu semptomları yasıyorum o yüzden de hosuma gidiyo aslında :KK1: babalara gelince onlar bizim gibi olamayacaklar asla.ben de esime çok yükleniyordum niye heyecanlı değilsin eve geldiğinde neden ilk karnımla ilgilenmiyorsun selam vermiyorsun filan diye.. ama esim bebek diliyle konuşamıyor, yapmacık geliyormuş ona bende inadına alıssın diye yanında bıdır bıdır konuşuyorum :KK4: burdan okuduğuma göre birçoğu oyle ama güzel istisnalarda var tabi :KK9: içimizdeki kıpırtıları onlar hissedemiyor bence kadın olmak sadece bu acıdan bile cok kutsal bişey içimizde bir mucize var ALLAH emanetini bizim bedenimizde dunyaya hazırlıyor... :KK9:ayy çok duygulandım :KK43:

Cok gecmis olsun bacim....
Sukur onemli birsey yokmus :nazar:
Ayrica bana yazdigin icinde tesekkurler....
Rabb'im harcamalarini nasip etmesin benim bedduam her aklima geldikce calanlara....
Bu arada esinin bebisle pek ilgilenmediginden bahsetmissin....
Biz bazen esimle karin karina veriyoruz bebegimin hareketlerinide esimde hissediyor ve duygulaniyor...
Hareketli oldugunda bu yontemide deneyebilirsin :KK34:
Cok hos oluyormus esim oyle diyor :KK9:

Kızlarrrrrr
Benle aynı haftada olanlar bebişlerşnin kilolarını yazabilirler mi rica etsem?
Benim kız 1025 gr ne bilim fazla gibi geldi bana, kafama takıldı...

Cok gecmis olsun bacim....
Sukur onemli birsey yokmus :nazar:
Ayrica bana yazdigin icinde tesekkurler....
Rabb'im harcamalarini nasip etmesin benim bedduam her aklima geldikce calanlara....
Bu arada esinin bebisle pek ilgilenmediginden bahsetmissin....
Biz bazen esimle karin karina veriyoruz bebegimin hareketlerinide esimde hissediyor ve duygulaniyor...
Hareketli oldugunda bu yontemide deneyebilirsin :KK34:
Cok hos oluyormus esim oyle diyor :KK9:

canım benimde evime iki kere hırsız girdi,cok iyi anlıyorum seni, seninkini de bişey demeden ALLAH a havale ediyorum ki cezaları azalmasın..
bende nazar olduğunu düşünüyorum ya birine bebeğin hareketlerini anlatmıstım once o sordu tabi.
hatta eşim videoya cekmişti dısardan hareketlerini onu gösterdim
bazen herşeyini paylamak istiyorum sürekli bebişle ilgili konuşmak filan oyle bir anımda oldu. masALLAH filan demedi.
karsıdakını suçlamak değilde ben özendirmişim gibi oldu... neyse çok şükür geçti. bebeğime daha çok bağlandım kaybetme korkusu çok kötü bişey..
eşime eliyle karnıma bastırtıyorum oğlumuz hemen itmeye başlıyo basınc gelen yerden eşim bunu hissedince çok heycanlanıyo ama ben sanırım onunda kafası sürekli bebekle mesgul olsun istiyorum, yoksa alışveriş kontroller vs en basından beri hep yanımdaydı doktor konusunda benden daha obsesif filan .. ama böyle bebek odasını süsleyen bişeyler üreten hayal kuran babalar var ya bende oyle olsun istiyorum sanırım :KK9:
sizin göbek göbeğe modeli süpermiş ::))) teşekkür ederim canım bu aşkam deneyelim bizde bakalım nasıl olucak :))
sende güzel bir duş filan al istersen uzan biraz dinlen sakinleş hormanların temizlensin.sen olayı hatırladıkça anksiyeten artar hormonların salınmaya devam eder

canım kampanya vardı.. biz teddy diye bir modeli çok beğendik aslında ama onda kampanyada komidin yoktu birde yatak ayak ucunda komidin ve sandık modeli oluyor ya sandık modeli beni çok korkutuyor ne kadar guvenlik alsam da açarsa kafasının ustüne kapak kapanırsa filan diye.. alamadım o takımı. tropiko yu aldık biz. eşimde eğlenceli renkli olsun dedi. dolaptaki stickerlerin ustü kapanıncada çocuk - genç odasına benzicek ilerde inş. dolap resimde iki kapılı ama biz üç kapılısıyla değişdirttik.

3 kapılı almakla en guzelını yapmıssınız bence de, baktım da şimdi sitesinden bızım begendıgımız lıttle kıngde de kampanya var şu anda, ama yıne dıgerlerınden pahalı :26: bı de kampanyaya ne dahıl oldugu duzgun okunmuyor, iki kapılı dolaplı mı yoksa 3 kapılı mı anlayamadım :26: neyse artık gectı gıttı zaten, bız de düz beyaz bı takım siparısı verdık beklemedeyız :emir_bebek:

Bacilarim evime hirsiz girdi tansiyonum firladi...
Esim beni sakinlestirmenin drrdinde ve tabi bende bebegim icin zor duruyorum..
Rabb'im caldiklarini harcamayi nasip etmesin...
Ben nasil girecegim o eve bir daha bilmiyorum...
Cok korkuyorum bacilar....
Normalde surekli kapiyi kilitleyen ben sadece cektim kapiyi bugun...
O degil pirlanta yuzugume cok canim yanddi ilk yuzugumdu ...
Lutfen dikktlatli olun bacilarim anlik bile olsa kapinizi altli ustlu kilitleyip gidin...
Olay yeri ekibini bekliyoruz simdi ...

Geçmiş olsun canım okuyunca şok oldum Allah tan siz evde degilmissiniz.Insan yuzugunu kaybedince çok üzülüyor onlar çünkü çok anlamlı ama olsun aynısını alırsınız ben de alyansimi düşünmüştüm aynısını bir daha almış edim

Kızlarrrrrr
Benim kız 1025 gr ne bilim fazla gibi geldi bana, kafama takıldı...[/QUO

cihazlarda ölçümde yanılma payı car canım kafana takılacak bişey olsaydı doktorun uyarırdı. bak femur boyuda uzun çıkmış.
cihazla ilgili standart sapma olabilir.

Ben caploonba diye mağaza var ya ordan aldm canm cocuklar için özl boya kanserojen içermeyen maddeden yapıuolar ve pedagoglarla beraber calısmışlar cocukların hayal dünyaları için dolaplara sticker yapmışlar ancak sitcker çıkıyor 5yılda garantisi var tavsiye ederim 2500tuttu bZm ama peşin aldık canm 3kapılı dolap büyüyen beşik ve şifonyeri
Ben de ordan bir takım beğendim evet hoş modelleri var
kanamanın sebebi anlaşılamadı canım, aktif bir kanamaydı baya ağlaya ağlaya acile kostuk ama bişey anlaşılamadı... çok şükür iyiyim dinleniyorum bu sayede, çok yorulmuştum zaten. geceleri ayaklarım baloncuk gibi oluyodu, tabanlarımda falakaya yatırılmışım gibi acıyordu, aslında boyle şikayet ediyormusum gibi oluyo ama bebeğim büyüdüğü için bu semptomları yasıyorum o yüzden de hosuma gidiyo aslında :KK1: babalara gelince onlar bizim gibi olamayacaklar asla.ben de esime çok yükleniyordum niye heyecanlı değilsin eve geldiğinde neden ilk karnımla ilgilenmiyorsun selam vermiyorsun filan diye.. ama esim bebek diliyle konuşamıyor, yapmacık geliyormuş ona bende inadına alıssın diye yanında bıdır bıdır konuşuyorum :KK4: burdan okuduğuma göre birçoğu oyle ama güzel istisnalarda var tabi :KK9: içimizdeki kıpırtıları onlar hissedemiyor bence kadın olmak sadece bu acıdan bile cok kutsal bişey içimizde bir mucize var ALLAH emanetini bizim bedenimizde dunyaya hazırlıyor... :KK9:ayy çok duygulandım :KK43:
Hoşgeldin canım, geçmiş olsun.Benim kocam da bebek dilini öğrendi önceden sesini ayarlayamiyordu.. Şimdi gayet güzel konuşuyor Minnosum da o nereyi tutsak orayı temeliyor bazen dokunmadan bile sesini duyunca tekmeliyor

Son düzenleme:
3 kapılı almakla en guzelını yapmıssınız bence de, baktım da şimdi sitesinden bızım begendıgımız lıttle kıngde de kampanya var şu anda, ama yıne dıgerlerınden pahalı :26: bı de kampanyaya ne dahıl oldugu duzgun okunmuyor, iki kapılı dolaplı mı yoksa 3 kapılı mı anlayamadım :26: neyse artık gectı gıttı zaten, bız de düz beyaz bı takım siparısı verdık beklemedeyız :emir_bebek:

canım kampanyadakilerin hepsi iki kapılıydı muhtemelen oda öyledir. adam bize oyle bir jest yaptı :p hafta sonu o takım indirimde değildi bak yeni girmiş o da. kısmet bu işler :)

Hoşgeldin canım, geçmiş olsun.Benim kocam da bebek dilini öğrendi önceden sesini ayarlayamiyordu.. Şimdi gayet güzel konuşuyor Minnosum da o nereyi tutsak orayı temeliyor bazen dokunmadan bile sesini duyunca tekmeliyor[/QUOTE]

teşekkür ederim canım :)) eşime bu eğitimi nasıl vermeliyim acaba :KK34: doğunca nasıl konusucaksın diyorum o zaman başka diyor. zorlaya zorlaya azıcık azıcık "oğluşum annen iyi baktı mı sana" gibisinden seyler soylemeye başladı ama çok komik oluyo :KK1:

canım kampanyadakilerin hepsi iki kapılıydı muhtemelen oda öyledir. adam bize oyle bir jest yaptı :p hafta sonu o takım indirimde değildi bak yeni girmiş o da. kısmet bu işler :)

en sabırlınız ben olucam heralde ben mayısta halledecem oda işini muhtemelen
çünkü mütahit evi temmuza kadar bitiremez diyorlar mütahit ben mayısta teslim edicem diyor şuan oda işi eve bağlı yani
gerekirse dogumdan sonra alıcam odasını bebegımın

Nasılsınız canlar.

Bizim ufaklık hafta sonu bayağı korkuttu bizi dün geceye kadar hastanedeydik.Lekem vardı ve çok telaşlandık.Serum takıldı.Haftada bir iğnemiz var artık.Proluton adında bir iğne.Kullanan var mı aramızda bilmiyorum.Erken doğum riskine karşı.
Doğum yapan annişler vardı yattığım katta ve bebişlerin ağlamalarını dinleyip durdum :) o kadar tatlı ki sesleri maşallah :nazar:
İnsan hem çok hevesleniyor hem de çok heyecanlanıyor.

Geçmişi okuyamadım malesef umarım hepiniz iyisinizdir.Bebişleri ve sizleri kocamannnn öpüyoruz oğlumla :KK16:

Kızlar vajinal pişik yaşayan var mı aranızda yaaa....
Tam vijinaın ön uç kısmında 2-3 gündür sürüyor. Bepanten sürüyorum pudralıyorum. Sürekli kuru tutmaya çalışıyorum. peddendir diye düşünerek pamuklu çamaşır kullandım sadece pedsiz. yine gitmedi. kullandığım pedde her zamanki marka değiştirmedimki :KK43:(((

Kızlarrrrrr

Normalin ustunde olursa muhakkak doktorunuz soylerdi stres yapmayin ben en son 1 martta gittim ozaman kizim 813 grm 32 cm di doktorum iyi demisti simdi ne kadardir bilmiyorum ama 2 hafta olcak yani

en sabırlınız ben olucam heralde ben mayısta halledecem oda işini muhtemelen
çünkü mütahit evi temmuza kadar bitiremez diyorlar mütahit ben mayısta teslim edicem diyor şuan oda işi eve bağlı yani
gerekirse dogumdan sonra alıcam odasını bebegımın

geç olsun güç olmasın canım, şimdi odasını da yapsan ne de olsa hemen odaya geçişi mümkün değil bebişlerin; biz bebişler için değil sanırım biraz kendimiz için yapıyoruz bu odaları :KK1:

ben işim gereği de daha zamanında yapı teslim eden bı muteahhıt duymadım hiç, sen evi al yerleş öyle hallet bebişinin odasını, hem direk teslimat yapılsa da evin içinde genelde tadilat yapılcak elden geçicek bi yerler cıkıyor, onun pisliğinin tozunun içinde kalmasın bebeğin mobılyaları :KK34: senin ve bebeğin için saglıklı olanı dusunmek en ıyısı, yoksa odası imkanlar dahılınde her zaman yapılır :KK16:

Son düzenleme:
valla pufpuff sen 7.000 tl yı bana versen ben bile dogurttururum seni kız hiçte bi şikayet almassın :):KK1::KK1::KK1:

canım bir doğum için bence çok fazla para bu tabi maddi durum meselesi birazda biz öyle diyoruz ama senin durumun elverişliyse tercih meselesi oluyor bi yerde sana kalmış ama inan elimde o kadar para olsada vermezdim o parayı ben yazık günah bebegın ıcın harcamadın o kadar ya düşünsene bebek odasını yanlış hatırlamıyosam 3/5 bin arası bi miktara herseyini almıştın dimi ama

Aaaaaay var yaaa kocam şu yazıları görse okusa yemin ederim ayakta alkışlardı :KK1: :KK1: hahahahah deli kız yaaa...
canımcım aslında 7.000 vercek bi gelirimiz kazancımız yok tabiki ama öncedende yazmıştım,evlendiğimizden beri yaptığımız zor günler için birikimimiz var bankada..eğer çok istersen eşimde ok der ordan kullanır biliyorum ama aile desteği olmazsa tek başıma 7.000 vermek bende istemiyorum açıkçası..çok para valla ama kahretsin ki doktorumu çooooook seviyorum yav
:KK53:

Kızlarrrrrr

bugün girdim 26.haftaya daha ama doktora gideli 2 hafta oldu o yüzden şu an köftem kaç kilo bilmiyorum ama 2 hafta önce 530-600 gr civarıydı

Nasılsınız canlar.

Bizim ufaklık hafta sonu bayağı korkuttu bizi dün geceye kadar hastanedeydik.Lekem vardı ve çok telaşlandık.Serum takıldı.Haftada bir iğnemiz var artık.Proluton adında bir iğne.Kullanan var mı aramızda bilmiyorum.Erken doğum riskine karşı.
Doğum yapan annişler vardı yattığım katta ve bebişlerin ağlamalarını dinleyip durdum :) o kadar tatlı ki sesleri maşallah :nazar:

Geçmişi okuyamadım malesef umarım hepiniz iyisinizdir.Bebişleri ve sizleri kocamannnn öpüyoruz oğlumla :KK16:

geçmiş olsun canım. Çok dikkat et bu dönemde. Çalışıyor musn peki bi yerde?

Nasılsınız canlar.

canım çok dikkat et kendine de bebişe de..daha sağlıkla doğcak görcez onu dimi ama :KK34: çok geçmiş olsun...

BEN BİR ANNEYİM VE BUGÜN GÜNLERDEN BERKİN !! İnanın kızlar sabahtan beri içim sızlıyor,daha kaç tane anne ağlayacakki :KK14: Yazmadan geçemedim kusura bakmayın ama böyle birşeye sessiz kalırsam insanlığımı kaybetmiş gibi hissediyorum benn.dışarısı buz gibi, yağmur var, benim sırtım felaket ağrıyor ama ben bu hamile halimle Berkin çocuk için birazdan sokağa çıkacağım.Çünkü bunu yapmazsam asla ANNE olamayacağım !!!

X