2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
merhaba arkadaşlar.uzun zamandır çok giremiyorum geçmişi hiç okuyamıyorum umarım çok iyidir herkes.ben geçen hafta şeker yükelemsi yaptırdım en byük kokrkumda ailede var diye oktor genetik sizde muhakkakki senin de şekerin yükselicek demişti bana hamileliğimin ilk başında.75 lik yükleme yaptırdım 82,138,125 çıktı sonuçlarım sınırın altında normal seviyelerde allah a şükürler olsun.yalnız şeker yüklemesi zor birşeymiş ben bi ara bayılcak gibi oldum sanırm şekerimin en çok yükseldiğin andı.siz yaptırmadıysanız yalnız gitmeyin ben yalızdım maalesef...çok uzattım :)) bi sorum olucak size.ben göğüs pompası almayı dşünüyorum sizin önereceğiniz bi marka var mı ? lansinohun manuel pompası için iyi deniyor hem fiyatı da uygun.önerebileceğiiz bir marka varsa yazarsanz sevinirim :KK34:

Canım ben dün aldım avent ın elektronıgınden herkez onu önerdı hellobaby den aldım normal fıyatı 280 miş haftasonu indirimi 229 liraya aldım

Canım benim de burnum kanıyo ama vücutta artan kan oranından ötürü burun kanamaları normal görülüyor genelde. Hangi ildesin? Dilersen sana doktorumun cebini verebilirim ona danışabilirsin doktor buşana kadar o eminim sana yardım eder...

ben istanbuldayim canim avrupa yakasinda yarin baska bi doktora gidicez bakalim insallah memnun kalirim

yine siz mışıl mışıl yatağınızda uyurken..ben işyerinde gri bulutlara gri bir inşaata bakıp iç geçiriyorum.:KK50::KK50::KK50:...kafamda binlerce tilki binlerce yapılacak iş ile öyle düşünüp düşünüp oturuyorum.....:KK31::KK31::KK31:

iyi pazarlar olsun..iyi dinlenmeler olsun dışarı çıkıp gezeceklere alışveriş yapacaklara güzel gezmeler alışverişler dilerim...beni şuan tek mutlu eden şey bebeğimin tekmeleri....
:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:..

Cilekcim uzulme kovala kafandaki tilkileri bebisini hayal et:KK52:

yine siz mışıl mışıl yatağınızda uyurken..ben işyerinde gri bulutlara gri bir inşaata bakıp iç geçiriyorum.:KK50::KK50::KK50:...kafamda binlerce tilki binlerce yapılacak iş ile öyle düşünüp düşünüp oturuyorum.....:KK31::KK31::KK31:

iyi pazarlar olsun..iyi dinlenmeler olsun dışarı çıkıp gezeceklere alışveriş yapacaklara güzel gezmeler alışverişler dilerim...beni şuan tek mutlu eden şey bebeğimin tekmeleri....
Cilegim yaa uzme tatli canini canim arkadasim:KK54: guzel seyler dusun negatif seyleri uzaklastir kendinden. O kadar haklisin ki.. ama yapacak bisey yok canim ameliyat da gerceklesti sonucta geri donusu yok. Idare etmeye calis ama kendini de asla ihmal etme canim hic birsey karnindaki bebekten onemli degil. Hersey gelip gecer bir sekilde. Seni cok seviyorum ben ve yanindayim uzme kendini lutfen.

arkadaşım beta hcg değerinin yüksek olmasının sebepleri varmış..sen mol gebelikten korktuğun için hemen telaşa verip üzülüyorsun...

1-erken yumurtlama ve erken döllenme..
2-çoğul gebelikler
3-korktuğun gibi mol gebelik..

ama mol gebelikte mide bulantısı kusma aşırı fazla olabiliyormuş ilk aylarda..kanama olabiliyormuş...her yüksek değerde mol gebelik düşünülemezmiş..

sen şimdi gidemiyorsun madem hastaneye...öncelikle sakin olmaya çalış canım ...düşünsene ya bebeğin içeride sağlıklı bir şekilde sana tutunmaya çalışıyorsa ve sen stresten ağlamaktan ona yardımcı olamıyorsan...ne kendini hamile gibi nede değilmiş gibi düşünme...sakinliğini koru...ultrasonda çok net belli ediyormuş kendini mol gebelik..kan değerlerinden betahcg değerlerini takip edecek doktor...sen süküneti elden bırakma...hakkında hayırlısı olsun ama ağlayarak kendinede bebeğinede zarar verme..inşallah bebeğin seninledir...şimdi çık netten git film izle kitap oku..okuma netten hiçbirşey..
:KK16::KK16::KK16::KK16:

Haklısın canım içim içimi yiyo işte.. Yarın olsa da biran önce gidip bir baktırsam korkudan meraktan öleceğim..

Gunaydin cilegim pazar nobetini devralmissin.cok dusunme biraz da oluruna birak her sey hallolur yeter ki sen sıkma canini.
Kızlar dün gittik alışverişe :KK16:çok güzel şeyler aldım bebeişimin tüm eksikleri tamamlandı teyzesi bebek arabasınıda aldı bugunde anneannesi dolap ve yatagını alıcak park yatak düşünüyorum ama kararsızım bıraz halı perde avize inşllh hepsi biticek bugun çok heycanlı ve zevkli kuzucugumun odasını hazırlamak
Oyyy ne guzeell.Hsyirlisiyla guzel gunlerde kullansin insallah.

benim eşimde bildiğin üzere ameliyat oldu ve 6 hafta ayağının üstüne basamıcak...geçmiş olsun ziyaretine gelen giden oluyor..işten eve gidiyorum daha üstümü değiştirmeden mutfağa..hadi mutfakta yemek telaşı derken birileri geliyor apar topar mutfağı toparla ortalığa bak gelenlere çay servisi yap yok meyve doğra 3 gündür anam ağlıyor...ertesi sabah işe...dinlenmeyi bırak ayaklarım o kadar çok ağrıyor ki..sabah saati 10 kere erteleyip kalkabiliyorum...bebeğime giyimden başka bir şey almadım odası daha öyle duruyor..kendime ne pijama takımı ne emzirme sütyeni hiç birşey almadım...vergi dairesine gidip para yatırmam lazım ..vergi dairesi anasının gözünde (özür dilerim çok sinirliyim üzgünüm) kim götürecek kimse :KK43: bir vasıtadan indikten sonra yürüme mesafesi fazla...hava soğuk ... bilmiyorum çok sıkkın canım..eşimde iyi olsun iyileşsin şikayetçi olmak istemiyorum ama hamile iken zormuş..gece hap içicem süt içicem su içicem kalkıyorum zar zor içiyorum isteyemiyorum birşey..buz torbasını değiştireyim diyorum ayağını ağrısı olmasın diye..üzülecek diye surat yapamıyorum..oda böyle olmasını istemezdi..diyorum..diyorum diyorum...
:KK50::KK50::KK50:

Cilekcim kendini baskalariyla kiyaslayip ben alamadim edemedim deme.arkadasim bebeginin cinsiyetini 7. Aya kadat ogrenemedi onlar da zorunlu olarak bir sey alamamislardi.yada bir suru temkinli anne var 7 yi doldurmadan almayacak olan .
Esin iyilesir o zamana hallolur hersey.sen yeter ki sukma canini bu arada gelir gider tablosu cikar .alinacaklsri tek tek işaretle bir tek almasi kalsin

Misafir konusuna gelince sen hamilesin .tabiki es dost hadta ziyaretine gelecektir.ama kimse senden meyve cay servisi beklemez bekleyemez.bu konuda niye kendini sıkiyorsun bosuna .kimsenin iki cift laf etmek ustune dusmez hem hsmiledin hem kocana bakiyorsun hem de hizmet mi bekliycekler.eger furumunuz izin veriyirsa 1 hafta 10 gunluk yanina yardimci al o servise baksin sen kocanla ilgilen ama 100 parcaya bolunme .kizina ve sana yazik.erken dogum yapmak daha mi iyi bir de oyle dusun.

benim eşimde bildiğin üzere ameliyat oldu ve 6 hafta ayağının üstüne basamıcak...geçmiş olsun ziyaretine gelen giden oluyor..işten eve gidiyorum daha üstümü değiştirmeden mutfağa..hadi mutfakta yemek telaşı derken birileri geliyor apar topar mutfağı toparla ortalığa bak gelenlere çay servisi yap yok meyve doğra 3 gündür anam ağlıyor...ertesi sabah işe...dinlenmeyi bırak ayaklarım o kadar çok ağrıyor ki..sabah saati 10 kere erteleyip kalkabiliyorum...bebeğime giyimden başka bir şey almadım odası daha öyle duruyor..kendime ne pijama takımı ne emzirme sütyeni hiç birşey almadım...vergi dairesine gidip para yatırmam lazım ..vergi dairesi anasının gözünde (özür dilerim çok sinirliyim üzgünüm) kim götürecek kimse :KK43: bir vasıtadan indikten sonra yürüme mesafesi fazla...hava soğuk ... bilmiyorum çok sıkkın canım..eşimde iyi olsun iyileşsin şikayetçi olmak istemiyorum ama hamile iken zormuş..gece hap içicem süt içicem su içicem kalkıyorum zar zor içiyorum isteyemiyorum birşey..buz torbasını değiştireyim diyorum ayağını ağrısı olmasın diye..üzülecek diye surat yapamıyorum..oda böyle olmasını istemezdi..diyorum..diyorum diyorum...

Aaaa olmaz ama böyle cilekcim. Karamsar bir güne merhaba demişsin anlaşılan. Sen yorulmussun canım o yüzden böyle düşünüyorsun. Ama eşin yakın zamanda toparlayacaktır eminim, ondan sonra da ne kadar güzel şeyler alacaksınız bebeğinize. Zaten şimdi biraz daha bekleyelim 1 ay sonraya herseyin en güzeli çıkacak, yeni ciciler gelecek biz de o zaman alırız.
Misafirlere de ikram konusunda kendini parçalıyorsun galiba. Etrafındaki insanlar senden servis falan beklemesinler, sen de kendini ve bebeğini de yorma lütfen.
Senden her zamanki gibi olumlu, umutlu cümleler bekliyorum. Geçecek bu zamanlar. Hiç bir şey kalmamış ki bu kötü günler kalıcı olsun değil mi? Kolay gelsin bakalım yalnız değilsin kızın yanında unutma..
Kızlar dün gittik alışverişe :KK16:çok güzel şeyler aldım bebeişimin tüm eksikleri tamamlandı teyzesi bebek arabasınıda aldı bugunde anneannesi dolap ve yatagını alıcak park yatak düşünüyorum ama kararsızım bıraz halı perde avize inşllh hepsi biticek bugun çok heycanlı ve zevkli kuzucugumun odasını hazırlamak

Ayyyy ne kadar güzel. Hepsi eminim çok tatlı şeyler olacaktır. Allah bize bu heyecanları nasip ettigi için nasıl şükür ediyorum bir bilsen . Sen de çok heyecanlısın galiba, ailen de yanında olduğu için ve masraflarda destek olacakları için de ayrıca şanslısın. Paylaşırsın artık fotoları, bekliyoruz.

Ben de. Lohusa geceliği ve hamile sütyenini dün ablamla gidip aldım :KK43:
Böyle ieyleri tek yapmak üzüyor gerçekten insanı :KK43:
Neyse sağlık olsun da yeterki...
Size de tekrar geçmiş olsun Canım ...

Kızlar yine geçmişi okuyamadım inşallah herkes iyidir...

Bugün tetanoz aşımın 2. dozu vardı. İlk doz da sadece aşımı yapıp göndermişti ebe.

Bugün 2. dozum yapılırken kilomu ve tansiyonumu da ölçtü.

1 Haftadır ayağımın şişi inmiyordu, tansiyonumu yükselmiş olabileceğinden korkuyordum.

Çok şükür tansiyon 11/6 çıktı. Yalnız kilo 90 çıktı, kabus gibi ya...3 haftada 4 kilo almışım.

Aldığım kilo toplamda 15 i buldu. Doğuma tam 3 ay var. 20 yi geçmesem diyordum, nasıl olacak bilmiyorum.

Bu sabah diyete başladım. Kahvaltı da 1,5 haşlanmış yumurta, maydonoz, 1-2 dilim peynir ve 4 zeytin yedim.

Ekmek yemedim. Öğle arası Adana +Ayran +salata (Çok az ekmek), Akşam Tavuk sote +salata +ayran (Küçük bir parça ekmek, 1 dilim bile değil)

Eğer uygulayabilirsem bundan sonra ayda 1 kilo alacak kadar diyet uygulamayı düşünüyorum. Bakalım becerebilecekmiyim.

Haftaya şeker yüklemem var, doktor kiloma ne diyecek bilemiyorum artık. 2 gündür de ödem çözücü çaylar içmeye başladım.

İnternetten araştırdım erken doğuma sebep olmayan malzemeler kullandım. İsteyen yapabilir tarifi paylaşayım.

1 tutam kiraz sapı
1 tutam maydonoz sapı
1 adet tarçın
2-3 adet karanfil
1 elmayı 4 e bölüp atın
1 limonu 4 e bölüp atın
1 Lt su

5 dakika kaynatıp, 5-10 dk da dinlendirip süzün. Günde 2 fincanı geçmesin diyor internette.

Hamilelilkte kesinlikle içilmemesi gereken çaylar
-Adaçayı
-Ahududu çayı
-Sinameki
-Biberiye
Aklıma gelenler bunlar ama daha vardı araştırırsınız siz, bunlar doğum sancılarını başlatıyormuş özellikle de ahududu çayı günü geçmiş hamile kadınların doğum sancılarını başlatmak için kullanılıyormuş...

canım okuyarak geliyorum geriden o yüzden yazdıklarını şimdi gördüm. 3 haftada 4 kg aldım demişsin ama her zaman tartıldığın yer değil sağlık ocağı galiba.? O yüzden bene oradaki sonuca göre moral bozma. Ben evde tartılıyorum farklı, sağlık ocağında farklı, Doktorda farklı çıkıyor. O yüzden sadece birini seçip onunla takibini yapmalısın canım. Mesela ben evde tartılıp sonra sağlık Ocağı'na gidiyorum 2 kg eksik çıkıyor:KK1: Hangisi doğrudur bilmiyorum ( inşallah sağlık ocağındaki doğrudur) ama evdeki tartı ile doktordaki tartının sonuçları birbirine çok yakın olduğundan evdekine göre kendimi ayarlıyorum. Bence sen de kendimi değerlendirirken öyle yap canım. Belki de sadece 2 kg aldın ve boşuna kuzunun besinini azalttın? Inşallah yazdıklarımı görürsün geçmişi okuyamıyorum demişsin ama...

Cilegim yaa uzme tatli canini canim arkadasim:KK54: guzel seyler dusun negatif seyleri uzaklastir kendinden. O kadar haklisin ki.. ama yapacak bisey yok canim ameliyat da gerceklesti sonucta geri donusu yok. Idare etmeye calis ama kendini de asla ihmal etme canim hic birsey karnindaki bebekten onemli degil. Hersey gelip gecer bir sekilde. Seni cok seviyorum ben ve yanindayim uzme kendini lutfen.

bende senii çooook seviyorummm...haklısın canımda iyiki varsınızda içime atmak yerine gelip size yazıyorum..kendi kendime bile söylendiğimde çok pişman oluyorum..yazık diyorum eşime..napsın diyorum ..ama hamilelik hormonlar vs işte insan böyle bencil olabiliyor bazen...

Cilekcim uzulme kovala kafandaki tilkileri bebisini hayal et:KK52:

kovaladım gittiii :) canım benim.....ah o bebiş yokmu o bebiş ..hep onu hayal ediyorum nasıl doğacak nasıl bişi oalcak :)))) meleğim kime benzicek..sağlıklı olsun diyorum down sendromu vs olmasın hep onun için dua ediyorum...:KK16::KK16::KK16::KK16:
Çilekcim eşim ameliyat olmuş sanırım çok geçmiş olsun

evet beyazzımmm geçicek inşallahhh ..teşekkür ederim..Allah kimseyi sağlığından etmesin...:KK54::KK54:

Haklısın canım içim içimi yiyo işte.. Yarın olsa da biran önce gidip bir baktırsam korkudan meraktan öleceğim..

lütfen haber ver olurmu merak ederim..güzel haberlerle gelirsin inşallah..sağlıklı bir hamileliktir inşallah...:nazar::nazar::nazar:

Gunaydin cilegim pazar nobetini devralmissin.cok dusunme biraz da oluruna birak her sey hallolur yeter ki sen sıkma canini.Çilekcim kendini baskalariyla kiyaslayip ben alamadim edemedim deme.arkadasim bebeginin cinsiyetini 7. Aya kadat ogrenemedi onlar da zorunlu olarak bir sey alamamislardi.yada bir suru temkinli anne var 7 yi doldurmadan almayacak olan .
Esin iyilesir o zamana hallolur hersey.sen yeter ki sukma canini bu arada gelir gider tablosu cikar .alinacaklsri tek tek işaretle bir tek almasi kalsin
Misafir konusuna gelince sen hamilesin .tabiki es dost hadta ziyaretine gelecektir.ama kimse senden meyve cay servisi beklemez bekleyemez.bu konuda niye kendini sıkiyorsun bosuna .kimsenin iki cift laf etmek ustune dusmez hem hsmiledin hem kocana bakiyorsun hem de hizmet mi bekliycekler.eger furumunuz izin veriyirsa 1 hafta 10 gunluk yanina yardimci al o servise baksin sen kocanla ilgilen ama 100 parcaya bolunme .kizina ve sana yazik.erken dogum yapmak daha mi iyi bir de oyle dusun.

çok kötü huyum ya..eve biri geldimi dolabı dökerim :) ) nedir bu yedirme içirme sevdası bendeki anlamadım...haklısın hamileyim kimseninde birşey dememesi lazım ki gelenler öyle diyecek türden değil ama ne bileyim garip oluyorum..bugünde yarında misafir var..artık çay la idare edecekler..kaldırmıyor bünyem eve gidiyorum saat 7.30 -08.00 oluyor ben soluğu mutfakta alıyorum..yarın izin günüm dinleneyim bari..alışverişe gelince..ben çok çabuk yorulmaya başladım ve kas eklem ağrılarım arttı korkuyorum son zamanlarda dolanamıcam gidecekler benim sevmediğim beğenmediğim şeyler alacaklar diye...birazda ondan sıkıntı yapıyorum..kardeşimin öyle olmuştu.suyu azaldı son zamanda erken doğdu biraz yeğenim.. bişide almamışlardı apar topar kardeşim görmeden eşyalarını aldılar sonra çok pişman oldu...ama bebeğim iyi olsunda napalım...erken geç alıcaz.. haklısın birazda herkes almaya başlayınca panik oldum..:KK52::KK52::KK52:
Aaaa olmaz ama böyle cilekcim. Karamsar bir güne merhaba demişsin anlaşılan. Sen yorulmussun canım o yüzden böyle düşünüyorsun. Ama eşin yakın zamanda toparlayacaktır eminim, ondan sonra da ne kadar güzel şeyler alacaksınız bebeğinize. Zaten şimdi biraz daha bekleyelim 1 ay sonraya herseyin en güzeli çıkacak, yeni ciciler gelecek biz de o zaman alırız.
Misafirlere de ikram konusunda kendini parçalıyorsun galiba. Etrafındaki insanlar senden servis falan beklemesinler, sen de kendini ve bebeğini de yorma lütfen.Senden her zamanki gibi olumlu, umutlu cümleler bekliyorum. Geçecek bu zamanlar. Hiç bir şey kalmamış ki bu kötü günler kalıcı olsun değil mi? Kolay gelsin bakalım yalnız değilsin kızın yanında unutma..
Ayyyy ne kadar güzel. Hepsi eminim çok tatlı şeyler olacaktır. Allah bize bu heyecanları nasip ettigi için nasıl şükür ediyorum bir bilsen . Sen de çok heyecanlısın galiba, ailen de yanında olduğu için ve masraflarda destek olacakları için de ayrıca şanslısın. Paylaşırsın artık fotoları, bekliyoruz.

panik oldum ben..birde 6 hafta ayağının üstüne basamıcak deyince doktor hesaplıyorum 8.ayımın ortalarına doğru gezmeye başlıcak...bilmiyorum bakalım..eşimde iyi olsunda napalım..kızıyorum kendime..söylendiğim için ama ona değil anca gelip size anlatıyorum..onada hep gülmeye ağrım sızım yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum üzülmesin diye..neyse geçecek bugünlerde..yeterki bebeğim sağlıkla dünyaya gelsin..:KK31::KK31::KK31:

Ben de. Lohusa geceliği ve hamile sütyenini dün ablamla gidip aldım :KK43:
Böyle ieyleri tek yapmak üzüyor gerçekten insanı :KK43:
Neyse sağlık olsun da yeterki...
Size de tekrar geçmiş olsun Canım ...

haklısın tek zor oluyor..ama geçici olsun bu durumlar Allah ayırmasın kimseyi sevdiklerinden ebediyen..güle güle kullan canım aldıklarını..:nazar::nazar::nazar:. ciciler sayfamıza eklede bizde bakalım..

canım okuyarak geliyorum geriden o yüzden yazdıklarını şimdi gördüm. 3 haftada 4 kg aldım demişsin ama her zaman tartıldığın yer değil sağlık ocağı galiba.? O yüzden bene oradaki sonuca göre moral bozma. Ben evde tartılıyorum farklı, sağlık ocağında farklı, Doktorda farklı çıkıyor. O yüzden sadece birini seçip onunla takibini yapmalısın canım. Mesela ben evde tartılıp sonra sağlık Ocağı'na gidiyorum 2 kg eksik çıkıyor:KK1: Hangisi doğrudur bilmiyorum ( inşallah sağlık ocağındaki doğrudur) ama evdeki tartı ile doktordaki tartının sonuçları birbirine çok yakın olduğundan evdekine göre kendimi ayarlıyorum. Bence sen de kendimi değerlendirirken öyle yap canım. Belki de sadece 2 kg aldın ve boşuna kuzunun besinini azalttın? Inşallah yazdıklarımı görürsün geçmişi okuyamıyorum demişsin ama...
Sabah aç karınla evde tartıldım 90 geldim, akşama doğru tetanoz aşısı yaptırmaya gittiğim asm de de 90 çıktım. Yalnız cumadan beri dikkat ediyorum bu sabah 89 çıktım. 3 gündür protein ağırlıklı besleniyorum ve ekmeği 1 dilime düşürdüm. cuma günü şeker yüklemem var o zaman tartıda 88 çıkmayı ümit ediyorum. Dolayısıyla bu ayı 2 kilo ile kapatmayı planlıyorum. İnşallah bi aksilik olmazsa bundan sonraki aylarda 1 kilo alacak şekilde beslenmeyi planlıyorum. Nasip olursa 18 kilo ile hamileliği kapatmak istiyorum.

Çilekcim öncelikle çok geçmiş olsun canım. İnşallah eşin tez zamanda ayağa kalkar da sana yardımcı olur.

Daha 2-3 hafta öncesine kadar ben de kendimi hep yalnız hissediyordum, çocuğun her şeyini ben düşünüyor,

bebekle ilgili alışverişleri hep kendimin yaptığını hissediyordum. Daha sonra eşime biraz sitem etmeye başladım.

Bu bebek sadece benim, sen hiç bir şeye yardımcı değilsin, özellikle de ilgili bir baba değilsin demiştim.

Bunun üzerine eşim bebeğim park yatağını ve bebek arabasını birlikte bakalım dedi, dün biraz gezdik...

Kendini yalnız hisstme çünkü bebekle ilgili konularda biz de yalnızız. Üstelik eşimin ailesi de benim ailem de tek bir

iğne bile almadılar bebeğe. her şeye tek başıma yetişmeye çalışıyorum.

Geçen hafta iki amcam ailecek bize geldiler yatılı. Toplamda 8 kişiydiler. İnan çok yorucuydu 2 gün yatılı misafir ağırlamak.

Yemeğin dozunu kaçırdım ve dondurmalar, baklavalar havalarda uçtu. Bu hafta toparlamaya çalışıyorum. Ayağım balon gibi

olmuştu ama şimdi yediklerime dikkat etmeye başlayınca çok şükür ayağımın şişliği inmeye başladı. Canını sıkmak istemediğin

için yazmak istememiştim canım ama eşin biraz bencil. Sırf futbol oynamak için seni bu zahmete soktuğu için. 1-2 ay evvel eşimin

halı saha maçında kaşı patladı, adamın yüzü tanınmayacak haldeydi evde raporlu yattı. Eşi hala maça gitmesine izin veriyor o olay

üzerine bile. O olayı da görünce eşimi maça göndermedim. Eşimin iş arkadaşları hep gidiyor, eşime de kılıbık muamelesi yapıyorlar :KK1:

Eşime diyorum ki bu halde senin başına ne gelecek diye beni kaygı içinde bırakma nolursun, hamilelik zaten zor bir dönem bir de seninle

uğraştırma beni diyorum. Ama sana tavsiyem, şikayetçi olma da kendine biraz acındır, neler hissettiğini bilsin, bu zor dönemi tek başımıza

göğüslemeyelim...Biraz da kendimizi ve bebeğimizi düşünmeliyiz ve eşimize de düşündürmeliyiz canım...

Sabah aç karınla evde tartıldım 90 geldim, akşama doğru tetanoz aşısı yaptırmaya gittiğim asm de de 90 çıktım. Yalnız cumadan beri dikkat ediyorum bu sabah 89 çıktım. 3 gündür protein ağırlıklı besleniyorum ve ekmeği 1 dilime düşürdüm. cuma günü şeker yüklemem var o zaman tartıda 88 çıkmayı ümit ediyorum. Dolayısıyla bu ayı 2 kilo ile kapatmayı planlıyorum. İnşallah bi aksilik olmazsa bundan sonraki aylarda 1 kilo alacak şekilde beslenmeyi planlıyorum. Nasip olursa 18 kilo ile hamileliği kapatmak istiyorum.Çilekcim öncelikle çok geçmiş olsun canım. İnşallah eşin tez zamanda ayağa kalkar da sana yardımcı olur.Daha 2-3 hafta öncesine kadar ben de kendimi hep yalnız hissediyordum, çocuğun her şeyini ben düşünüyor,bebekle ilgili alışverişleri hep kendimin yaptığını hissediyordum. Daha sonra eşime biraz sitem etmeye başladım.Bu bebek sadece benim, sen hiç bir şeye yardımcı değilsin, özellikle de ilgili bir baba değilsin demiştim.Bunun üzerine eşim bebeğim park yatağını ve bebek arabasını birlikte bakalım dedi, dün biraz gezdik...endini yalnız hisstme çünkü bebekle ilgili konularda biz de yalnızız. Üstelik eşimin ailesi de benim ailem de tek biriğne bile almadılar bebeğe. her şeye tek başıma yetişmeye çalışıyorum.Geçen hafta iki amcam ailecek bize geldiler yatılı. Toplamda 8 kişiydiler. İnan çok yorucuydu 2 gün yatılı misafir ağırlamak.Yemeğin dozunu kaçırdım ve dondurmalar, baklavalar havalarda uçtu. Bu hafta toparlamaya çalışıyorum. Ayağım balon gibiolmuştu ama şimdi yediklerime dikkat etmeye başlayınca çok şükür ayağımın şişliği inmeye başladı. Canını sıkmak istemediğiniçin yazmak istememiştim canım ama eşin biraz bencil. Sırf futbol oynamak için seni bu zahmete soktuğu için. 1-2 ay evvel eşiminhalı saha maçında kaşı patladı, adamın yüzü tanınmayacak haldeydi evde raporlu yattı. Eşi hala maça gitmesine izin veriyor o olay üzerine bile. O olayı da görünce eşimi maça göndermedim. Eşimin iş arkadaşları hep gidiyor, eşime de kılıbık muamelesi yapıyorlar :KK1:Eşime diyorum ki bu halde senin başına ne gelecek diye beni kaygı içinde bırakma nolursun, hamilelik zaten zor bir dönem bir de seninleuğraştırma beni diyorum. Ama sana tavsiyem, şikayetçi olma da kendine biraz acındır, neler hissettiğini bilsin, bu zor dönemi tek başımızagöğüslemeyelim...Biraz da kendimizi ve bebeğimizi düşünmeliyiz ve eşimize de düşündürmeliyiz canım...

bende başta bencillik diyordum hep canım..sonra doktor hem menüsküs yırtılmış hem ön çapraz bağ kopmuş bu yüzden kemikler birbirine temas etmeye başladığı için kıkırdak zarar görmüş..böyle devam etseydi Allah korusun ileride protez takmak zorunda kalırız dediler..artık bundan sonra futbol oynaması için en az 2 yıl....doktor dedi..1 yıl en az kendini toparlama süresi dizinin dedi....ondan sonrada çok zor ..bilmiyorum artık o kadar acıyı çekti tekrar katlanır mı bilmiyorum...
bu işin en iyi tarafı sigarayı bıraktı...en çok ona sevindim...hep balkonda içerdi yanımda içmezdi ama yinede kokusundan nefret ediyordum..gece yattığında direk burnuma o koku geliyordu..ne kadar dişini fırçalasa da siniyor ki üstüne saçına başına..:KK14::KK14:

elektriklilerini mi dyorsun manuel olanları mı canım ? bende ilk başta almayı düşünmüyordum fakat deney,mli arkadaşlarıma sordum illa süt yok diye gerek duyulmuyormuş süt pompasına.süt olunca da sıkıntıymış.mesela çok süt olunca bebek hepsini ememiyor süt göğüste birikince beze gibi oluyor ve bebeğin emmesini engelliyormuş.o yüzden manul iyi bir pompa araştırıyorum.çok fazla para vermeyi düşünmüyorum çok kullanılacak birşey değil çünkü :KK34:

evet doğru çok sütün olduğu zamanda lazım o pompadan ama şöylr bişey varki bazı çocuklar hiç emmiyo yada annenin sütü yetcek kadar olmuyo bitiyo..yani bu tarz durumlar önceden bilinemeyeceği için şimdiden almak istemedim..bi doğsun Allah'ın izniyle bi hâl gidişata bakalım ona göre alınır..

hemde ne zevklidir şimdi oy oy oyyyy :KK69: bizim odamız mart sonu gelcek heyecanla onu bekliyoruz gelsin diye...

bende başta bencillik diyordum hep canım..sonra doktor hem menüsküs yırtılmış hem ön çapraz bağ kopmuş bu yüzden kemikler birbirine temas etmeye başladığı için kıkırdak zarar görmüş..böyle devam etseydi Allah korusun ileride protez takmak zorunda kalırız dediler..artık bundan sonra futbol oynaması için en az 2 yıl....doktor dedi..1 yıl en az kendini toparlama süresi dizinin dedi....ondan sonrada çok zor ..bilmiyorum artık o kadar acıyı çekti tekrar katlanır mı bilmiyorum...
bu işin en iyi tarafı sigarayı bıraktı...en çok ona sevindim...hep balkonda içerdi yanımda içmezdi ama yinede kokusundan nefret ediyordum..gece yattığında direk burnuma o koku geliyordu..ne kadar dişini fırçalasa da siniyor ki üstüne saçına başına..:KK14::KK14:

canım tekrar geçmiş olsun...

bu diz olayı çok fenaymış o yüzden eşine bencillik yapıyor diyemiyorum... ben de ödem ve ön çapraz bağlardaki hafif zedelenme varmış, buna rağmen ağrı yaptığı ve üzerine yanlış bastığım anda delice ağrıyor,ağrısı çekilir gibi değil...

sabah yazdığın msjları okudum, o kadar haklısın ki sitemlerinde Allah yardımcın olsun ve seni çok iyi anlıyorum... bu hafta eşim izne çıkacaktı ve biz alışveriş yapacaktık rahat rahat, bak şimdi salondan mutfağa giderken canım çıkıyor ağrıdan... eşim aynı anda herkesin izin talebinden dolayı ayrılamadı ve önümüzdeki hafta evde tek başıma idare edeceğim kendimi, çarşamba eşimin kuzeni gelecek inşallah... ve dolayısıyla bizim alış veriş işi yine kaldı... buradan gördükçe okudukça içim gidiyor ve geç kaldığımı düşünüyorum... ama sonra minik bir tekme beni kendime getiriyor... nedir ki alış veriş dediğimiz bir bilemedin iki günlük iş aslında... eşini de gelen gideni de hiç takma kafana, olduğu kadar olsun işler de misafir ağırlama da... yeter ki bebeklerimiz sağlıklı olsun....:KK16::nazar:

bir an önce seninde izne ayrılacağın günler gelir ve inş o tekmelerde hiç bitmez :KK34:

Hayirli aksamlar bacilar :KK16:
Amannnn gezmekten geliyoruz esimle artik en ufak yorulmalara gelemiyorum :KK50:
Surekli yatasim var :KK31:

Canım bu ne karamsarlık... Hadi hamilelikten diyelim... :KK34: Benim hamileliğimin başından beri eşim üç kez hasta oldu acile gittik serum vs. evde yatak döşek yattı ve hep ben baktım ona Allah bi şekilde kolaylık veriyor yada başa gelen çekilir de diyebilirsin... Allah beterinden korusun geçici bi dönem nasıl hepsi üst üste geldiyse hepsi birden çözülecek öyle düşün tatlım...

Kızlar yine geçmişi okuyamadım inşallah herkes iyidir...

Bugün tetanoz aşımın 2. dozu vardı. İlk doz da sadece aşımı yapıp göndermişti ebe.

Bugün 2. dozum yapılırken kilomu ve tansiyonumu da ölçtü.

1 Haftadır ayağımın şişi inmiyordu, tansiyonumu yükselmiş olabileceğinden korkuyordum.

Çok şükür tansiyon 11/6 çıktı. Yalnız kilo 90 çıktı, kabus gibi ya...3 haftada 4 kilo almışım.

Aldığım kilo toplamda 15 i buldu. Doğuma tam 3 ay var. 20 yi geçmesem diyordum, nasıl olacak bilmiyorum.

Bu sabah diyete başladım. Kahvaltı da 1,5 haşlanmış yumurta, maydonoz, 1-2 dilim peynir ve 4 zeytin yedim.

Ekmek yemedim. Öğle arası Adana +Ayran +salata (Çok az ekmek), Akşam Tavuk sote +salata +ayran (Küçük bir parça ekmek, 1 dilim bile değil)

Eğer uygulayabilirsem bundan sonra ayda 1 kilo alacak kadar diyet uygulamayı düşünüyorum. Bakalım becerebilecekmiyim.

Haftaya şeker yüklemem var, doktor kiloma ne diyecek bilemiyorum artık. 2 gündür de ödem çözücü çaylar içmeye başladım.

İnternetten araştırdım erken doğuma sebep olmayan malzemeler kullandım. İsteyen yapabilir tarifi paylaşayım.

1 tutam kiraz sapı
1 tutam maydonoz sapı
1 adet tarçın
2-3 adet karanfil
1 elmayı 4 e bölüp atın
1 limonu 4 e bölüp atın
1 Lt su

5 dakika kaynatıp, 5-10 dk da dinlendirip süzün. Günde 2 fincanı geçmesin diyor internette.

Hamilelilkte kesinlikle içilmemesi gereken çaylar
-Adaçayı
-Ahududu çayı
-Sinameki
-Biberiye
Aklıma gelenler bunlar ama daha vardı araştırırsınız siz, bunlar doğum sancılarını başlatıyormuş özellikle de ahududu çayı günü geçmiş hamile kadınların doğum sancılarını başlatmak için kullanılıyormuş...

Hamilelikte ödem söktürücüler bi işe yaramaz canım çünkü hormoncuklar sağolsun sen ne yaparsan yap onlar böyle çalıştığı sürece bu durum pek değişmeyecek ki söz bana ait değil biri iç hastalıkları uzmanı biri kadın doğumcu böyle diyorlar malesef... :KK31:

X