2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Uzulme ballibadem :KK19: bende hic birsey almadim henuz bebegime biraz daha bekleyip hepsini birden alacagim Allahin izniyle. Ama sen almissan uzulmek yerine keyfini cikar canim oyle dusunme bir dakikamiz sonra ne olacagimizi bilmiyoruz ama oturup bunu dusunmuyoruz dimi. Hersey cok guzel olacak boyle dusun keyif almaya bak..

Yok yok cilegim sakin sikayetci olma baska birine muhtac olmak zor bisey birde sikayet isitmek cok kirici oluyo. Ben yasadim biliyorum cok goz yasi doktum. Ama bu arada kendini de ihmal etme yorma bebisimizi sonucta sende hamilesin :KK54:

Cok begendim canim paylasimini. Kadinlar gunumuz kutlu olsun

sağol canım elimden geldiğince moralimi yüksek tutup keyfini çıkarmaya çalışıyorum ay sonunda gelecek mobilyalarımız belki ozaman heveslenirim

bizde çift hanelere düştük nasıl geldik buralara anlamadım ama sanki geçmicekmiş gibi gelio banada arkadaşım kavuşma hasretiyle yanıp tutuşuorum:KK49::emir_bebek::emir_bebek:

çift haneye düştük ama zaman geçmek bilmiyor :KK43: hayırlısı ile sağ salim bi dünyaya gelseler bi kavuşsak tüm sıkıntılar bitecek zaman geçecekmiş gibi geliyor belki büyüdüklerini bile anlamıyacağız normaldede sabırsız tezcanlı olan ben ve benim gibiler için zaman hiç geçmiyor allah yardımcımız olsun kızlar

ben hiç kullanmadım yen başlıca inşaallah..şekerin ne durumda canım baktırdın mı ?

evet canım ilk 50 mg yüklemem epey yüksek çıktı 168 epey endişelenmiştim biraz dikkat ettim yediklerimze 2 hafta sonra 100 mg yaptırdık normal çıktı çok şükür yinede her ihtimale karşı ben dikkat ediyorum yediklerime içtiklerime sen yaptırdınmı ?

evet canım ilk 50 mg yüklemem epey yüksek çıktı 168 epey endişelenmiştim biraz dikkat ettim yediklerimze 2 hafta sonra 100 mg yaptırdık normal çıktı çok şükür yinede her ihtimale karşı ben dikkat ediyorum yediklerime içtiklerime sen yaptırdınmı ?

bende bikaç gün önce yaptırdım 75 mg lık.82 138 125 çıktı değerlerim yanii normal çok şükür.çok korkuyordum şekerden çünkü ailede var ve ben kilolu hamile kaldım.doktorum çok korkutmuştu şekerin mutlaka çıkıcak diye.ama 2-2.5 kilo aldım şimdiye kadar.maksimum 8 kiloyla doguma gitmek istiyorum inşallah...

bende bikaç gün önce yaptırdım 75 mg lık.82 138 125 çıktı değerlerim yanii normal çok şükür.çok korkuyordum şekerden çünkü ailede var ve ben kilolu hamile kaldım.doktorum çok korkutmuştu şekerin mutlaka çıkıcak diye.ama 2-2.5 kilo aldım şimdiye kadar.maksimum 8 kiloyla doguma gitmek istiyorum inşallah...

maşallah canım benim ne güzel 2.2.5 kilo almışsın ben 16 kilo aldım üstelik geçmişte şeker tadevisi gördüm dr oyüzden baya paniklemişti ama çok şükür bi sorun çıkmadı ama doğuma kadar bi 4 kilo falan daha alırım diye düşünüyorum :) ki çok hareketliyim ve bebeğimde tombik ama yinede kilo almama engel olmuyor hiç birşey :KK70:

evet canım doğum için gidicem eşimde gelip gidecek sürekli yaşadığımız yerde yakınlarımızdan kimse yok oyüzden doğğumu orda yapıcam kısmetse ailemin yanında

Valla aynı durum bizde de var. Yaşadığımız yerde kimsemiz yok. Ama memleketim uzak, eşim sürekli gelip gitse bile ya dogum birden başlarsa da eşimsiz doğuma gidersem diye ailemin yanına gitmeyi düşünmüyorum. Bir de eşim her halimi görsün, ona nazlanayım istiyorum. Evimde rahat rahat oğlumu beklemek daha iyi olacak gibi. Ben mi abartıyorum sen bunları hiç düşünmedin mi?
Memleketin yaşadığın yere yakın mı?

En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEverilen haklarla!!!! Kadını iş hayatından uzaklaştırmaya,işverenlerin çalışanını erkek tercih etmek zorunda bırakmaya ve kadını maddi manevi erkeğe bağlı bir hale getirmeye çalışan tüm düzenlere, hamile bayanların dışarıda gezmesini edepsizlik namussuzluk olarak gören tüm yobazlara, çocuk gelinlere göz yuman, tecavüzcüleri serbest bırakan adalet sistemine karşı 8 mart dünya kadınlar gününüz, günümüz yinede kutlu olsun....En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Kutlu olsun En Büyük TÜRKİYE

Benim zilli beni sabaha karşı atıştırmalığına uyandırdı :)
Herkese selamlar...
Bugün eğer eşim ille de mesaiye gitmezse şöyle bir çıkıp piyasadaki bebek odası, sadece beşik vs fiyatlarını
gözden geçirelim diyorum.
Ben diyorum ada bakalım neler olacak :)
:nazar:

aynen bende öyleyim eşimde zaten öyle becerikli meraklı bi adam değil evimizi yaparkende herşeyle tek başıma uğraşmıştım bebeğimiz için hazırlıklarımızdada tekim belki o bu konuda bana yardımcı olsa biraz içimden gelecek ama oda yok bakalım hayırlısı ile sağ sağlim kucağımıza alalımda ozaman yaparız inşallah

Ya eşim de heveslidir belki ama oturupta üstüne konuşabileceğimiz bir vakit yok.
Öyle kötü zamana geldi ki bu proje teslim etme hikayesi :KK43: sürekli gece yarılarına kadar hatta bazen sabaha kadar mesaide :KK43:
Hem dinlenemiyorum, eşim mesaideyken annemdeyim, gece 2:30 da gelip annemden beni alıyor mesela. Haydaa uyanıyorum, eve gelip uyuyana kadar oluyor saat 4:00 sabah kalak bir koşturmaca yine :KK43: valla bazen günleri katıştırıyorum. Kaç haftadır haftasonları da çalışıyor, adam da perişan oldu. Ama dün artık patladım, yeter ya dedim, bu pazar evdesin. Çıkıp hiç olmazsa ne kadar bir yeküne ihtiyacımız olacak onu belirleyelim dedim. Böyle giderse hepsini bir kerede almamız gerekecek, halbuki her ay bi ihtiyacını alsak bir defada yüklenmeyeceğiz dedim. Hem herşeyi tek mi yapacağım, istemiyorsan söyle, ben kızımla çıkar tek başıma bakarım dedim :)
Haklısın falan dedi.
Hem dedim ne bu ya kızımız sesini bile duyamıyor, tanımayacak seni doğduğunda dedim, baktım bu daha etkili oldu :KK1: nasıl yani tanır kızım beni dedi. Dedim arada bir duyup tepki verdiğim bir adam vardı da kim ki o diyecek dedim doğduğunda :KK1:
Aaa bu ses babamın sesi diyemeyecek çocuğum dedim :KK1: dün akşam erken geldi ve oturup hep konuştu kızıyla, bak bu sesi tanı ben sesin babanım diyor. İçimden çok güldüm :) demek arada isyan etmek lazım ış :KK1:

Bakalım bugün neler olacak, eğer yine mesaiye giderse sağlam bir surat bekliyor eşiimi :))

Ay ben de ne dolmuşum bu konuda yahu :KK1::KK1:
Herkese kucak dolusu sevgiler :)

:nazar::nazar::nazar:

Ya eşim de heveslidir belki ama oturupta üstüne konuşabileceğimiz bir vakit yok.
Öyle kötü zamana geldi ki bu proje teslim etme hikayesi :KK43: sürekli gece yarılarına kadar hatta bazen sabaha kadar mesaide :KK43:
Hem dinlenemiyorum, eşim mesaideyken annemdeyim, gece 2:30 da gelip annemden beni alıyor mesela. Haydaa uyanıyorum, eve gelip uyuyana kadar oluyor saat 4:00 sabah kalak bir koşturmaca yine :KK43: valla bazen günleri katıştırıyorum. Kaç haftadır haftasonları da çalışıyor, adam da perişan oldu. Ama dün artık patladım, yeter ya dedim, bu pazar evdesin. Çıkıp hiç olmazsa ne kadar bir yeküne ihtiyacımız olacak onu belirleyelim dedim. Böyle giderse hepsini bir kerede almamız gerekecek, halbuki her ay bi ihtiyacını alsak bir defada yüklenmeyeceğiz dedim. Hem herşeyi tek mi yapacağım, istemiyorsan söyle, ben kızımla çıkar tek başıma bakarım dedim :)Haklısın falan dedi. Hem dedim ne bu ya kızımız sesini bile duyamıyor, tanımayacak seni doğduğunda dedim, baktım bu daha etkili oldu :KK1: nasıl yani tanır kızım beni dedi. Dedim arada bir duyup tepki verdiğim bir adam vardı da kim ki o diyecek dedim doğduğunda :KK1:Aaa bu ses babamın sesi diyemeyecek çocuğum dedim :KK1: dün akşam erken geldi ve oturup hep konuştu kızıyla, bak bu sesi tanı ben sesin babanım diyor. İçimden çok güldüm :) demek arada isyan etmek lazım ış :KK1:Bakalım bugün neler olacak, eğer yine mesaiye giderse sağlam bir surat bekliyor eşiimi :)) Ay ben de ne dolmuşum bu konuda yahu :KK1::KK1: erkese kucak dolusu sevgiler :):nazar::nazar::nazar:

benim eşimde bildiğin üzere ameliyat oldu ve 6 hafta ayağının üstüne basamıcak...geçmiş olsun ziyaretine gelen giden oluyor..işten eve gidiyorum daha üstümü değiştirmeden mutfağa..hadi mutfakta yemek telaşı derken birileri geliyor apar topar mutfağı toparla ortalığa bak gelenlere çay servisi yap yok meyve doğra 3 gündür anam ağlıyor...ertesi sabah işe...dinlenmeyi bırak ayaklarım o kadar çok ağrıyor ki..sabah saati 10 kere erteleyip kalkabiliyorum...bebeğime giyimden başka bir şey almadım odası daha öyle duruyor..kendime ne pijama takımı ne emzirme sütyeni hiç birşey almadım...vergi dairesine gidip para yatırmam lazım ..vergi dairesi anasının gözünde (özür dilerim çok sinirliyim üzgünüm) kim götürecek kimse :KK43: bir vasıtadan indikten sonra yürüme mesafesi fazla...hava soğuk ... bilmiyorum çok sıkkın canım..eşimde iyi olsun iyileşsin şikayetçi olmak istemiyorum ama hamile iken zormuş..gece hap içicem süt içicem su içicem kalkıyorum zar zor içiyorum isteyemiyorum birşey..buz torbasını değiştireyim diyorum ayağını ağrısı olmasın diye..üzülecek diye surat yapamıyorum..oda böyle olmasını istemezdi..diyorum..diyorum diyorum...
:KK50::KK50::KK50:

yine siz mışıl mışıl yatağınızda uyurken..ben işyerinde gri bulutlara gri bir inşaata bakıp iç geçiriyorum.:KK50::KK50::KK50:...kafamda binlerce tilki binlerce yapılacak iş ile öyle düşünüp düşünüp oturuyorum.....:KK31::KK31::KK31:

iyi pazarlar olsun..iyi dinlenmeler olsun dışarı çıkıp gezeceklere alışveriş yapacaklara güzel gezmeler alışverişler dilerim...beni şuan tek mutlu eden şey bebeğimin tekmeleri....
:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:..

Neden kullanmıyorsun canım, bir yan etkisini felan mı biliyorsun? Ben bir kan hapı kullanıyordum, değerler daha da düştü şimdi de kan şurubu verdi. Hem hapını hem şurubunu kullanıyorum. Şu an kullandığım 6 ilacım var, doktora güvenip içiyoruz bakalım.

Kan ilacı bende bulantı yapıyor canm ve hanilelik döneminde alınan kiloyu arttırıyor diye biliyorm ama siz bana bakmayın ben yanlış yapıyrm Dr iç diyorsa içmek gerek

Kızlar dün gittik alışverişe :KK16:çok güzel şeyler aldım bebeişimin tüm eksikleri tamamlandı teyzesi bebek arabasınıda aldı bugunde anneannesi dolap ve yatagını alıcak park yatak düşünüyorum ama kararsızım bıraz halı perde avize inşllh hepsi biticek bugun çok heycanlı ve zevkli kuzucugumun odasını hazırlamak

X