2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar selam,
Gebe okuluna gitiğimi söylemiştim deneyimlerimi de bloğumda yasıyoruman ancak bize çok güzel sunumlar veriyorlar doktorların kendi sunumlarını. Bunları sizlere de göndermek isterim. Öxellikle bugün bir çocuk doktoru tarafından bebek bakımı konusunda eğitildik ve 4 saat nefessiz dinledik diyebilirim. Yenidoğanın a sından z sine kadar her şeyi anlattı. Nelere dikkat edilir ne yapılır ne neyin habercisidşr vs vs...

Sunumları isteyenler maillerini bana yazabilirse kendilerine gönderirim. Burdan yazmak istemeyenler de yakut.seda@hotmail.com adresime bir mail atsınlar onlara da göndereyim. Çok faydasını gördğm sizlerin de görmenixi isterim.

1. Gün kadın ve lohusa sağlığı ve doğum
2. Gebelik ve gebelşk sonrası psikoloji
3. Gebelik ve emzirme döneminde beslenme
4. Bebek sağlığı ve bakımı

Canım ben de şekeri içmeden girdim kontrole, kıpır kıpırdı sıpam. Şekeri içtim hepten kudurdu içeride Tekmeleri dışarıdan bile görünüyordu, o kadar şiddetli tekmelemeye başladı şekerden sonra. Ben de kuzumu görecekler, nazar değecek diye hep elimle kapadım tekmelediği bölgeyi Yani baygın değil, aksine kuduruk olabilir yüklemeden sonra

canım ya bende yapmak istiyorum lavanta kesesi.. kaç mt kumaş ve ne kadar lavanta aldın ve kese ölçülerin nasıl bana da yardımcı olur musun? bu arada renkler çok cici olmuş...

Son düzenleyen: Moderatör:

Masaallah canim ne guzel haberlerle gelmissin
Gozun aydin hersey yolunda gidiyor
Batar tarzi agrilar bende oluyor ama cok nadir acaba ne siklikta oldugunu soyledi mi doktorun ???

Cok sirin olmus canim masaallah

Pembe pembe cok tatli
Rabb'im guzel gunlerde giyindirmeyi nasip etsin

Gecmis olsun bacim
Enfeksiyondan kaynaklaniyorda olabilir ins. Ciddi bir durum degildir

oohhhh çifte mutluluk desene bakalım benim köfte nasıl olcak..her kontrol öncesi tok karın ve üstüne bide çikolata alıştırdım onu şimdi aç karnına görcez bakalım...

Bacilar bu arada ruyamda tum gece dogum sancisi cektim
Ve sonunda normal dogumla oglumu aldim kucagima
Allah (c.c.) im ruya bile olsa oyle tarifsiz bir duyguydu ki
Oglumu emziriyordum bacilarim Rabb'im zamaninda yasatir bu duyguyu ins.
Canim oglum benim ruyamda ki gibi dogacaksa oldukca yakisikli bir oglum olacak demektir teyzeler

aaay sabah 8'e doğru daha uyuyorken çok ilginç ve çok komik bişey yaşadık 😁
yine o enteresan saçma sapan rüyalardan birini görüyordum.

hani şu petibör bisküviler var ya,bir ortamda tanımadığım biri bisküvileri etrafa saçıyordu bende nimeti napıyor diye sinir oluyordum. sonra birden kırıp kırıp üstüme atmaya başladı gerizekalı.
1 yapma dedim uyardım,2 uyardım yokkkk uyuz dinlemiyor.
eeeeh yedim yeter! Tam giriştim dövcem vurmaya başladım.
eşim uyandırdı. meğer eşime vurmuşum puhahahaha 😁😀😊😝 ay yarabbim nasıl gülüyoruz ya, şu an aklıma geldikçede kendi kendime kahkaha atıyorum resmen 😁😁 tabi uyku falan kalmadı...

ardındanda Efe'nin tekmeleri oohhhh süper bi başlangıç oldu bugün

günaydın tatlı annişler ve miniş bebişler...

umarım herkesler iyidir... biz çok iyiz Ela ile ama bu hafta çok yorulduk .....geçen hafta izinli olunca bu hafta özellikle pazartesi çekilir gibi değğildi zaten işlerde yığılmıştı... arada okumaya çalıştım ama yetişemedim....
çileğimmm umarım iyisindir geçmiş olsun eşinede sanada

lahesis görünmez kaza Rabbim hepimizi korusun umarım şimdi iyisindir.

bu hafta çok yoğun geçti kızlar...

ablam sanırım mart 15-20 si arası doğum yapacak onun ev hazırlıkları eşya yerleştirmesi baya yordu bizi ama çokk güzel oldu

girip yazamasamda aradada olsa okuyorum kızlar

sizleri çokk seviyoruz ve öpüyoruzzz

öyle çok ayrı kalma ama şekercim aaaa alıştırıp alıştırıp gitmek olmaz

öncelikle eşimi ve beni merak edip gerek forumdan gerek faceden gerek özel msjdan bana iyi dileklerini dualarını gönderen..göndermeyen :) tüm canlara çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk teşekkür ederim...eşim Ankarada kaldı ben dün Eskişehire dönmek zorunda kaldım...eşimin eniştesini aradık sağolsun o geldi çünkü eşimina rtı yürümeye başlaması hareket etmesi laızmdı benimde maalesef gücüm kuvvetim yetmicekti..dün istemeye istemeye saat 15:00 te trene binip Eksişehire döndüm..şükürler olsun ki iyi..bugün taburcu olacak kısmetse ama 6 hafta raporlu..Eskişehirde fizik tedavisine devam edecek..
dün evde yalnızdım..Eskişehire gelince direk ablama geçtim dün doğumgünüydü..akşamda eve döndüm ama çok garipti..eşimi Ankarada bırakmak çok zoruma gitti..mesaiyili çalıştığı için gece evde yalnız kalmaya alışkındım ama bu çok ayrı bir duyguymuş..evlendiğimden beri ilk defa ayrı şehirlerde uyuduk...çok gücüme gitti..anladım ki bir evi yuva yapan ne mobilyalar ne eşyalar nede 4 duvar..evi yuvan yapan kocammış..benmişim..ve yakında meleğimin nefesi...
gece 12ye kadar ona yatak hazırladım..pijama vs ütüledim..işyerindeyim bugün..eve geldiğinde ben olmucam..öyle kızlar..bizde durumlar..

umarım hepiniz iyisinizdir...geriye dönemedim 2-3 gün yazışmalar son gaz devam..ne gevezesiniz kızlar.. kaçırdığım birşey avrsa lütfen hatırlatırmısınız ..inşallah hepiniz ve melekleriniz çooookkk çoookk iyidir...

oohhhh çifte mutluluk desene bakalım benim köfte nasıl olcak..her kontrol öncesi tok karın ve üstüne bide çikolata alıştırdım onu şimdi aç karnına görcez bakalım...

Canim bende ac karniba once ultrasona girdim sonra şeker yüklemesi yapildi. Melegim kipir kipirdi. . Birde sekeri icince aksama kadar durmadi.. hatta 2 3 gun cok cok hareketlendi..
Eminim senin koftede yerinde duramayacak

Günayydııınnnn sevgili annişler ve onların çok çok çok... sevgili minnoşları...
İşte bende size birtane de 26+0'lık bir göbiş resmi sıcak sıcak fırından yeni çıktı

Hosgeldin canimm.. ohh ne guzel haberlerle dönmüşsün cok şükür. . Senin dediğin gibi eş bir başka cnm. Benim eşimde vardiyali çalişiyor alişkinim fakat kendisi grip oldu. Bana bulaşmasin diye o salonda yatiyor 2 gündür. Koca yatakta uyuyamiyorum 2 gecedir kabuslar görüyorum.. hasta diye yaklasamiyorum da. Velhasıl Rabbim eşlerimizi başimizdan eksik etmesinn..
Tekrardan gecmis olsun canim..

akşam eşinle bişi olmadı dimi.. kafayı bozdun adamcağızı dövdün sabah sabah bu gece bizde rüyalar gördük birtanesi çok güzeldi böyle köy bahçesinde bir yerdeydik. her yer yemyeşil ve meyveler sebzeler... bir ağaç görüyorum aslında yediveren limon ağacı ama kopardığımda mandalina oluyor anlamadım burasını... ama tadı müthiş güzel... poşet buluyorum ve içine mandalina topluyorum... siyah üzümler yeşil üzümler.... gece gece müthişti... eşime diyorum ki bide bende bahçeme yediveren limon dikmek istiyorum...

teşekkürler canım iyiyiz bakalım biz..eşim bugün inşallah taburcu olacak...ben yorgunum haliyle..ama iyiyiz yinede...ne güzel kuzenler beraber büyüyecek birbirlerine destek olurlar arkadaş kardeş olurlar..ablanada hayırlı doğumlar olsun canım

iyi bari zamanında uyanmışsın ...süper başlangıçların için ...mavi boncuk sana..inşallah hergünün güzel başlar güzel biter pufpufummmm..bu arada hamilelerin rüyaları yorumlanmazmış yorum yapmadım..sabahın hayrına olsun

senin yakışıklı oğlunu yerim ben ama... Allahım hepimize vaktinde güzel doğumlar verir inşallah...sağ salim sağlıklı sıhhatli elleri ayakları düzgün zekaları yerinde hayırlı evlatlar olurlar inşallahh..

çileğim hoş geldin eşin nasıl ameliyat iyi geçti mi? sen nasılsın?

canım benim...çok teşekkür ederim..iyiyiz bakalım eşim bugün taburcu olacak inşallah...bende işyerinde bekliyorum eve gideceğim zamanı..hiçmi geçmez zaman zaten çok yorgunum....ama napalım iyi olsunda eve gelsinde ..atlatıcaz bu yoğun günleride..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…