2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

sen kendi kendini korkutuyorsun

valla haklıda olabilirsin ama hastane bile başlı başına soğuk ürkütücü bi ortamken sanırım hiçbişey bana ameliyathanenin sevimli biyer olduğunu düşündüremez

ben sezeryanın hiçbi tarafından korkmuyorum,ben uyurken yapılıp biriyo herşey uyanıyorum hooop bebiş yanında süper bence..hatta bi arkadaşım oldu en son ve ben her anında hastanedeydim,gördüm..çok iyi geçti ve hiçbi sorunu olmadı + ona sondaymış falan hiçbişey yapılmadı takılmadı aaaay onun gibi olur banada inş... 🙏

ama ben şeker içmeden önce açken gircem kontrole o yüzden nasıl olcak köftem,meraklardayım..

Gebeliğimin ilk zamanlarında birer tane normal ve sezeryan doğum videosu izledim ve izlediğim için çok pişmanım. Videoyu izledikten sonra kesinlikle sezeryan olmak istemiyorum. Eğer olursam da kesinlikle genel istiyorum. Çünkü epidural veya spinalde uyanık olmayı kabullenemem, video sürekli aklıma gelir. Eğer normal istiyorsan izle, ama sezeryan istiyorsan izleme.
Benim tüp bebek, 3 tane doktorum var. İkisi riske atamayız sezeryan dedi, diğeride en ufak bir riskte sezeryan olur dedi. Eşide kadındoğumcu, iki çocuğu var ve sezeryan olmuş.

Normal doğumda o bölge lokal uyuşturularak dikiliyormuş. Ama sonrasında bakımı zor ve düzelmesi kişiye göre uzun sürebiliyormuş. Veya oturmakta zorlananlar oluyormuş, bebeği galiba ayakta emzirmek gerekecek.
Kesilmesi olayını oldukça araştırdım. 1960 lardan sonra kesilme olayı çıkmış, hatta zorunlu olmuş. Şuan zorunlu değil ama kesmeyen doktor yok. Sebepleride biz kesmezsek kendisi daha çirkin yırtılabilir. Anneme sorum, 5 kardeşiz, ne kendinde, ne eltilerinde, ne de görümcelerinde yırtık olmamış ve evde doğum yapmışlar, babaannem ebelik yapıyormuş. Yani yırtık diye bişey herkeste olmuyor. Hatta bi komşumuzun doğumu başlamış, annemi çağırmışlar, annem doğum yaptırmış. Bana seninki tüp bebek olmasa doğurturum dedi :)
Kesilmesini istemiyorsan, internetten araştırmıştım bi bayan doktor var, kesmiyormuş. Eğer herşey yolunda gider ve normal yaparsam, epidural normal isterim. 4 cm açıklıktan sonra uyuşturuyorlar ve acı çekmiyormuşsun. Bi arkadaşım doğuma girdiğinde çok ısrar etmiş epidural olsun diye ama ebeler şuana kadar dayandığına göre dayanırsın diyerek yapmamışlar, üstüne üstlük amerikan hastanesinde doğum yaptı. O çok memnun. Ama hiç memnun olmayan, normal olduğu için pişman olan arkadaşım da var. Bir hafta sonra sezeryan doğum yapanlar güle oynaya kontrole giderken ben ayağımı sürüyerek yürüyordum dedi.

Canım geçmiş olsun. Daha 24. haftadasın, şişler için erken gibi, mutlaka doktorunla konuş. Benim de karaciğer enzimlerim yükseliyor, 15 güne bir kan veriyorum. Henüz risk taşıyacak kadar yükselmedi ama takip oluyorum. Bazen gebelik karaciğere veya böbreğe vurabiliyormuş. Sende kan ve idrar tahlili yaptır. Kaşıntı ve tansiyon yüksekliği de tehlikeliymiş. Gebelik zehirlenmesi veya preeklampsi diye internette araştır çıkıyor.

Aranizdavtemizlik yaparkn camasir suyu kullanan var mi kizlar bn kullaniyorum tuvalette felan

Kızlar çoook mutluyum bugun kontrolumuz vardı şükürler olsun ki çok guzel geçti servikal uzunluklar ilgili vajınal usg çekildi 3.4 deı doktorum korkulacak bısey yok dedı raporumun bıtmesıne 2 hafta var kontrolumuzde 2 hafta sonra degerlerın bu şekilde olursa çalışabılır verırım bıle dedı oğluşum kocaman olmuş haftası ile uyumlu 37 cm 1150gr olmuş suyumuz ili durumdaymış tum ölçumlerı ıyı ve haftası ile uyumlu servikal uzunluk için kullandıgım vajınal ilacı bıtınce bırakabılırmısım kasık ağrıları ile ilgilide gelip geçici adet sancısı tarzı ağrılar olursa korkma dedı doktorum batar tarzı ağrılar tehlikeli olabılıyomuş iyi akşamlar herkese

Olsun puffpuffum sende genel anestezi olursun ama ameliyata rahat girmeye çalış en azından,birsürü insan sezeryan oluyor korkulacak birşey yokkii,sonunda minik mucizelerimiz bizimle olacak Allah'ın izniyle

Geçmiş olsun canım doğru söylüyorsun bir rahatsızlık varsa önceden önlemini almak gerek.

Kızlaar sıpama yapmaya başladığım lavanta keselerine yapıştıracağım figürleri hazırlamaya başladımm Keçeden yapıyorum ağız ve bıyıklarınıda keçeli kalemle çizeceğim.

canım ben özen duvar kağıdı ndan aldım googleda yazarsan çıkar inşaallah piyasanın yarısı fiyatına aldım 1 günde lime ulaştı ve beklediğimden daha güzel geldi şiddetle tavsiye ederim:)

Gerçekten mii?! Ooo süper hemen bakıyorum canım çok çok çok saol

zaten iyi olarakta kötü olarakta hem normale hem sezeryana örnek çok canım..herkes işine geleni baz alıyor (ben gibi belkide) ama cidden ben kesilmesinden ve dikilmesinden bide bunların ben ayıkken yapılmasından baya tırsıyorum,öyle ki doğum sancısını bile saymayıp o bişey değil diyorum..aaaay ne zor yaaa Allah sağlıkla hayırlısıyla kurtarsın inş

yazdığın tüm haberler birbirinden güzel maşallah canım..gözünaydın

Olsun puffpuffum sende genel anestezi olursun ama ameliyata rahat girmeye çalış en azından,birsürü insan sezeryan oluyor korkulacak birşey yokkii,sonunda minik mucizelerimiz bizimle olacak Allah'ın izniyle
.

ben o mu bu mu derken şu nasıl bu nasıl diye düşünürken beklenen gün gelip çatcak,bişey değil hahahahah artık bayılır mıyım yoksa ölü gibi bi suratım mı olur bilmiyore

Saol canım mavi puantiyeli kumaş keseler üzerine yapıştıracağım bunları bitmiş halinide koyarım,bayaa eğlenceli işmiş bu

ee tabi..kendi el emeğin olunca bide kendi çocuğun için yapınca daha bi hevesli anlamlı olur ben daha o kısma girmedim,model araştırdım ama almadım daha..bitek lohusa tacı kesin isimli olcak o belli onuda ilk çarşıya çıkınca ilk fırsatta gidip alcam

Aynen öyle canım daha önceden hiç ilgimi çekmezdi böyle şeyler hatta anlamsız bile gelirdi ama iş değişti tabi sende eminim güzel modeller seçmişsindir zevkli kızsın vesselam

Aynen öyle canım daha önceden hiç ilgimi çekmezdi böyle şeyler hatta anlamsız bile gelirdi ama iş değişti tabi sende eminim güzel modeller seçmişsindir zevkli kızsın vesselam

sağol canımmmm benimmmm teşekkürler..seçimce yapmaya başlayınca fln aşamaları paylaşıcam ama bende seninkini beğendim valla..sende bitince paylaş mutlaka

Kızlar bende 2 3 gündür su gibi bişey akıyor beyaz akıntıdan farklı acaba su mu geliyor yavas yavas böyle bi durum olabilir mi bgn miktarı fazlaydı endişelendirdi yatın Dr umu arcm ama bu stresle bana nasıl yarın olcak bilmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…