2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın kızlar

artık çalışma hayatı beni çok fazla yormaya başladı..dün okadar yoruldumki bir adım daha atsam yıkılıcak gibiydim..bütün gün koşturmak karnımı çok geriyo belim ağrıyo..nasıl beklenicek bu rapor izni bilmiyourm:KK43:

kesinlikle canım beni de aynı şekilde hele şu koltukta oturmaktan popom düzleşti sürekli oturur pozisyonda olduğum için bebiş de rahatsız oluyomuş gibi geliyo sanki.. ben de inş. mayıs sonu ayrılcam son 3 hafta ya kadar çalışacam allah kısmet ederse..

Oyy oyy doğum korkuları sarmış dört bir yanııı :KK1: Kızlaaar ben sezeryan olacağım ve hiiç korkmuyorum hatta aksine spinal anestezi düşünenler için ameliyathane çok eğlenceli bir yer :KK52: :KK52: Hemşireler,doktorlar herkes size o kadar güzel davranıyorlarki espriler havada uçuşuyor,bunların hepsi sizi sakinleştirmek için olduğunu biliyorsunuz ve o an kendinizi kraliçe onlarıda soytarı gibi görüyorsunuz :KK52: Soytarı derken kötü anlamda söylemiyorum oldukça sevimli oluyorlar :KK52: Bu arada etrafı incelemekte ayrı bir güzel oluyor bütün malzemeleri tek tek incelerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile :KK52: :KK52:

Çileğimmm eşin ameliyat oldu mu durumu nasıl geçmişe bakamadım sayfalar uçmuş.
Umarım herşey yolundadır canımmmmm

Güzel annişler ve onların kıymetlileri nasılsınız.

Geçmişe bakamadım umarım herkes iyidir.Son sayfada famuranın yazısını gördüm sadece :)

Famura canım maşallah kızına :nazar: demek bir de gözlerini kırpıyordu ayyy ne tatlıdır şimdi Allah esirgesin yesin onu teyzeleri

oyy maşallah kuzuna canım yaa yerim o minik gözlerini ben maşallah büyümüş de :KK16:
biz de yarın gidecez özel deki doktoruma gitcem sırf bebişi daha net görebilmek için yoksa geçen cuma ask. hast. deki doktoruma gitmiştim de oğluşumu göremedim cihaz kötüydü:KK50: babası da ben de çok heyecanlıyız şimdiden:KK52:

sağolun teyzeleri gözleri açık fotoğrafını verdi doktor ama yükleyemiyorum size göstermeyi çok isterdim ama beceremiyorum belinda canım inşallah senden de güzel haberler bekliyoruz yarın bebişlerinizi ve sizleri öpüyorum

kızlar ben mecburen sezeryancıyım ilk oğlum sezeryan çünkü size çok kısa ilk doğum hikayemi anlatayım..
sene 2005 37+5 de suyum geldi 26 haziran olan tahmini doğum tarihim 30 mayıs oldu yanii neyse hastaneye gittik hiç sancım yoktu ama çatalda muayenede suyum iyice boşaldı ben hemşireye dedimki susuz bişey olmasın bebeğe dedim oda bana 2 gün bile susuz yaşar dedi neyse bana doktorum son aylarda albüm rahatsızlığım başlayınca sezeryan demişti zaten ben gece 2 de hastanedeydim gram sancım yok karnım indi resmen su kalmayınca ben eşime dedimki 2 hafta önce kontrolde bebeğim 2400 ben bunu nomal doğururum doktora sakın haber verme dedim yaş 23 ne kadar cahilmişim allahım eşim olmaz desede izin vermedim beni sancı odasına aldılar hafif hafif sancım başladı saat sabaha karşı 5 ben kıvranıyorum hemşire geldi sacede 1 cm açılma normal olmuyo dedi ve beni hazırladılar işte o zaman olmıcanı anladığımda eşime doktoru aramasına izin verdim ve sabah 8 de oğlumu kucağıma aldım kızlar 3000 kilo olmuş bebeğim sağsağlim kavuştum oğluma... şimdi sırada 2. oğlumda onuda sağsağlim kucağıma bi alayım allahın izniyle :KK34:
Canım Allah hayırlı doğumlar versin hepimize.
Dogumunla ilgili bisey soracağım. 38. Haftada dogum yapmışsın galiba. Ama muhtemel dogum tarihi 26 haziranken 30 mayısta doğum yaptım yazmışsın. Bir ay önce mi geldi suyun? Yoksa tarihte bir yanlışlık mı var?
merhaba teyzeler biz geldik doktordan kızımı gördüm bu defa geçen defa göstermemişti biliyorsunuz bu defa telafi etti yavrum teyzeleri kızım büyümüş maşallah:nazar::nazar::nazar: 1 kilo 85 gram olmuş boyu 35 cm gözleri açılmış gözlerini kırpıyordu o kadar güzeldi ki anlatamam bacak bacak üstüne atmış annesiyle babasına gülücükler gönderdi inanılmaz birşeydi kızlar herşey yolunda normal Allaha şükür ben biraz fazla kilo almışım geçen ayki gibi 3 kilo almışım doktor dikkat et dedi halsizliklerim ise kanımın düşüklüğünden olabilirmiş ev işlerini günlere böl bir günde bütün evi temizlemeye çalışma dedi ben ki böyle yapıyordum bir daha ki kontrolümü 10 nisana verdi ondan sonraki kontrollerin sık olacak dedi benden haberler böyle teyzeler inşallah hep böyle güzel haberlerle geliriz
Kızzzz karnında kocaman bir bebis var ne güzel:-) hayırlı, ömürlü olsun inşallah. Demek gözleri de açılmış, ayy çok heyecanlı. Hp güzel haberlerle gel
Oyy oyy doğum korkuları sarmış dört bir yanııı :KK1: Kızlaaar ben sezeryan olacağım ve hiiç korkmuyorum hatta aksine spinal anestezi düşünenler için ameliyathane çok eğlenceli bir yer :KK52: :KK52: Hemşireler,doktorlar herkes size o kadar güzel davranıyorlarki espriler havada uçuşuyor,bunların hepsi sizi sakinleştirmek için olduğunu biliyorsunuz ve o an kendinizi kraliçe onlarıda soytarı gibi görüyorsunuz :KK52: Soytarı derken kötü anlamda söylemiyorum oldukça sevimli oluyorlar :KK52: Bu arada etrafı incelemekte ayrı bir güzel oluyor bütün malzemeleri tek tek incelerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile :KK52: :KK52:
Ne güzel yazmışsın hiç bu açıdan düşünmemiştim:-) bak bu eğlenceli olabilir. Yazdıklarını okuyunca gülmedim değil. Bakalım ne hikayeler çıkacak buradan.

iyi akşamlar kızlar ben yavaş yavaş çıkmaya hazırlanıyorum. eve gidip azıcık kestirmek için dakikaları sayıyorum şu anda. ben yokken çok konuşup sayfaları uçurmeyın emi:KK52::KK52: hepinizi öpüyorum kendinize iyi bakın:KK54:

merhaba teyzeler biz geldik doktordan kızımı gördüm bu defa geçen defa göstermemişti biliyorsunuz bu defa telafi etti yavrum teyzeleri kızım büyümüş maşallah:nazar::nazar::nazar: 1 kilo 85 gram olmuş boyu 35 cm gözleri açılmış gözlerini kırpıyordu o kadar güzeldi ki anlatamam bacak bacak üstüne atmış annesiyle babasına gülücükler gönderdi inanılmaz birşeydi kızlar herşey yolunda normal Allaha şükür ben biraz fazla kilo almışım geçen ayki gibi 3 kilo almışım doktor dikkat et dedi halsizliklerim ise kanımın düşüklüğünden olabilirmiş ev işlerini günlere böl bir günde bütün evi temizlemeye çalışma dedi ben ki böyle yapıyordum bir daha ki kontrolümü 10 nisana verdi ondan sonraki kontrollerin sık olacak dedi benden haberler böyle teyzeler inşallah hep böyle güzel haberlerle geliriz

canımmmm oyyy ne güzel haberler böyle.. kk'daki takvimde 2 gün önceydi sanırım,yazıyordu artık gözleri açılıyor bebeğinizin diye.. nasıl bi duygu gözleri açık görmek meraklardayım.. Benim kontrol 20 martta ve o gün şeker yüklemesi olacağı için aç gel dedi doktorum.. son kontrollere hep çikolata yiyip gidiyordum bakalım bu sefer nasıl görcem :KK1: güzel haberlerinede maşallah canımcım
:nazar:

yapıldı pufpufcum ama inan düşündüğün gibi imkansız ve olmucak bişey değil kendini sıkmayınca acı hissetmiyosun kardeşimin 18 günlük bebeği var oda sezeryan oldu ve sonda kötü bişey ama tuvalete kalkmıcanı bilmek güzel diyo :KK49:

ben kalkiyim kendim gidip yapiyim razıyım :KK1: takcak olurlarsa ben takılmasını istemiyorum desem olur mu acaba :KK1:

ameliyathane ancak bu kadar esprili ve güzel biyer gibi anlatılabilirsi bravo aaay deli yaaaa
:KK9:
kızzz var ya alemsin ama ben hiç öyle sen gibi rahat ve onca insanın rahatlatmak için yaptıklarını söylediklerini espri olarak anlayıp rahatlayacağımı sanmam.. benim senaryolarım kötü kafamda (korktuğum için) :KK1:

kesinlikle canım beni de aynı şekilde hele şu koltukta oturmaktan popom düzleşti sürekli oturur pozisyonda olduğum için bebiş de rahatsız oluyomuş gibi geliyo sanki.. ben de inş. mayıs sonu ayrılcam son 3 hafta ya kadar çalışacam allah kısmet ederse..

kimimiz oturmaya kimimiz ayakta durmaya hasret:KK1:

kimimiz oturmaya kimimiz ayakta durmaya hasret:KK1:

aynen canım bende sürekli oturdugumdan şiştim sanıyorum aksamları yürüyüşe başlamam lazım artık dimi

ameliyathane ancak bu kadar esprili ve güzel biyer gibi anlatılabilirsi bravo aaay deli yaaaa
:KK9:
kızzz var ya alemsin ama ben hiç öyle sen gibi rahat ve onca insanın rahatlatmak için yaptıklarını söylediklerini espri olarak anlayıp rahatlayacağımı sanmam.. benim senaryolarım kötü kafamda (korktuğum için) :KK1:

sen kendi kendini korkutuyorsun

canımmmm oyyy ne güzel haberler böyle.. kk'daki takvimde 2 gün önceydi sanırım,yazıyordu artık gözleri açılıyor bebeğinizin diye.. nasıl bi duygu gözleri açık görmek meraklardayım.. Benim kontrol 20 martta ve o gün şeker yüklemesi olacağı için aç gel dedi doktorum.. son kontrollere hep çikolata yiyip gidiyordum bakalım bu sefer nasıl görcem :KK1: güzel haberlerinede maşallah canımcım
:nazar:

baygın göreceksin canım. o kadar şekeri içince bayılıyo o da içerde. ben öyle gördüm kızım kafa geride baygın yatıyordu. ondan önceki tüm ultrasonlarımda kıpır kıpır kıpırdaşan kızım şeker testinde baygın uyuyordu..:KK52::KK52::KK52::KK52:

:nazar: kilo mu :KK1: buraya 1 kilo yazdığımız günlerde geldi çok şükür maşallah bizimkilerden baya önden gidiyo cnm senin ki :nazar:
bnde cumartesi gittiğimde 750 gr 33 cmdi ve gözleri kocaman açıktı resmi bile var çok komik oluyolar yerim noların minnak gözlerini bennn

Gözün aydin canimm.. maşallah kizina güzel büyümüş.. gözlerini acip kapadigini görmek çok müthiş bir duygu olmali..kk gün gün gebelikte de okumustum.. zaman akip geciyor inşallah yavrularimizi kucagimiza aldigimizi da gorücez.. hep güzel haberlerle bekliyoruz canim :nazar: :KK1:

Canım Allah hayırlı doğumlar versin hepimize.
Dogumunla ilgili bisey soracağım. 38. Haftada dogum yapmışsın galiba. Ama muhtemel dogum tarihi 26 haziranken 30 mayısta doğum yaptım yazmışsın. Bir ay önce mi geldi suyun? Yoksa tarihte bir yanlışlık mı var?

CANIM TARİH DOĞRU ZATEN ULTRASON ÖLÇÜMLERİYLEDE UYUMLUYDU 1 AY ERKEN GELDİ SUYUM BEN 37+5 DEDİM AMA DAHA ERKEN DE OLABİLİR ALLAHA ŞÜKÜR ÇOK KORKMUŞTUM AMA BİŞEY OLMADI BEBEĞİME ŞİMDİ 3. SINIFA GİDEN Bİ YARAMAZ OĞLUM VAR ŞİMDİKİ HAMİLELİĞİMDE DE ERKEN OLUR DİYE ÇOK KORKUYORUM :44:

ben kalkiyim kendim gidip yapiyim razıyım :KK1: Takcak olurlarsa ben takılmasını istemiyorum desem olur mu acaba :KK1:

o kadar serum yiyosun düşünsene ağrında var kalkcak halin yok ama kalkmana lüzüm yok korkma canım ben de ne yalan söylüyim sezeryancıyım kardeşim gülerek çıktı spinal oldu ertesi gün gezindi 2. Günü normal yürüyodu bile hemen iyileşiyosun :KK9:

CANIM TARİH DOĞRU ZATEN ULTRASON ÖLÇÜMLERİYLEDE UYUMLUYDU 1 AY ERKEN GELDİ SUYUM BEN 37+5 DEDİM AMA DAHA ERKEN DE OLABİLİR ALLAHA ŞÜKÜR ÇOK KORKMUŞTUM AMA BİŞEY OLMADI BEBEĞİME ŞİMDİ 3. SINIFA GİDEN Bİ YARAMAZ OĞLUM VAR ŞİMDİKİ HAMİLELİĞİMDE DE ERKEN OLUR DİYE ÇOK KORKUYORUM :44:

Eyvah eyvah! Bir ay önce de mi geliyor bu su? Yaklaştıkça panik olmamak elde değil. Hani ben de bir ihtimal tarih yanlış yazılmış diye kendimi teselli ediyordum:-(

Ben de geçen yıl apandis ameliyatı olmuştum spinal yöntemle.

Aynen senin dediğim gibbi arkadaşım seni güldürmek için sanki bir ekip kurulmuş.

İnanılmaz rahatlatıyorlar. Aşırı derecede sakinleşmiştim. Yalnız bel fıtığı olanlar

sakın spinal ve epidural düşünmesinler derim, sanki felçlik geçirmiştim.

Daha önce babamın gittiği bir bioenerji uzmanı vardı, ağrılarımdan ancak bu yöntemle kurtulabilmiştim.

Bu yüzden eğer sezeryan olursam genel anestezi istiyorum.

X