2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar ben ankarada hastanede kocaman ameliyatının bitmesini bekliyorum.,,, sabah 6.45 treniyle geldil..8.15 gibi gardaydık...yolculuk iyidi bir sıkıntı olmadı.hemen hastaneye geldik..eşimin tahlilleri yapıldı..12 ye doğru ameliyata aldılar..2-3 saat sürer dediler...ben odasında bekliyorum...keyfim gayet iyi..geldiğimizde hemen odasına çıktık.. ben uyudum biraz kahvaltımı ettim..suyumu içiyorum..actım tv seyrediyorum...inşallah eşimde ameliyatı atlatır güzelce...
Alıntı yapamadım tabletten...mujum çokkkk gecmiş olsun arkadaşım..çalışınca daha kolay oluyor hastalıga yakalanmak....toplu yerlerde sıkıntı..dişin içinde üzüldüm. Diş için gözük istersen birdaha zor olur canım..bakmıyorlar çünkü...umarım hepiniz iyisinizdir . Ben iyiyim beni merak etmeyin eşim iyi olsunda...

gecmıs olsun canım Allah sıfa versın kocısıne

evet canım aynen bi de mide problemim çıktı benim çok fena yanıyo dün akşam sadece yoğurt yedim gece yatamıyorum yoksa yanmasından yemek boruma kadar yanıyo hatta o kadar fena ... sanırım bebişin duruşuyla alakalı biraz daha baskı yapıyo mideye.. inşallah döner kuzucuklar yaa hayırlısıyla..

yaa benim de bulantılarım geri döndü canım sen doktorunla felan görüştün mü bununla alakalı hatta sabah çıkardım ben afedersin.. 2 aydır yoktu bulantı nerden çıktıysa şimdi.. idrar yolu enfeksiyonu olabilir mi ki?

belindam midem en başından beri yanıyo benim. zaten var olan bi reflü problemim vardı hamileilk öncesi şimdi devam ediyor. bide kafacığını oraya bastırınca sıpa kızım iyice ağzıma geliyo ne varsa..
bu arada bulantılar geri dönebiliyor ama idrar yollarından şikayetin varsa (yanma falan) mutlaka bir kontrol ettir. her muayenede bakılıyo benim..

mrb kızlar kaç gündür hastanelrdeyim diyabet çıktı bende diyetisyenden liste aldım ve dahiliyeden şeker cihazı aldım bir hafta konrol edcem kendimi yazcam şekerimi benim gibi olan arkadaşlar varmı acaba?

Sevgili canlar yine bir evhamla karsinizdayim :18:
Az once gebelikte kilo hesaplayicisindan bi hesap cikardim. Bu haftalarda 7-9 kg almam gerekirken yanlizca 2 kg almisim. Niye kg alamiyorum ben yaaa :KK43: varmi benim gibi az alanlar a dostlar bi destek cikin:KK37::KK37:

2 kg derken?yani bu zamana dek toplamda mı 2 kg aldın? Eğer öyleyse azmış gerçekten ama sonuçta önemli olan bebeğin gelişiyormu iyimi o yani,doktorun bişey demedikten sonra ne güzel işte kilo almamak..

Kızlar ben ankarada hastanede kocaman ameliyatının bitmesini bekliyorum.,,, sabah 6.45 treniyle geldil..8.15 gibi gardaydık...yolculuk iyidi bir sıkıntı olmadı.hemen hastaneye geldik..eşimin tahlilleri yapıldı..12 ye doğru ameliyata aldılar..2-3 saat sürer dediler...ben odasında bekliyorum...keyfim gayet iyi..geldiğimizde hemen odasına çıktık.. ben uyudum biraz kahvaltımı ettim..suyumu içiyorum..actım tv seyrediyorum...inşallah eşimde ameliyatı atlatır güzelce...
Alıntı yapamadım tabletten...mujum çokkkk gecmiş olsun arkadaşım..çalışınca daha kolay oluyor hastalıga yakalanmak....toplu yerlerde sıkıntı..dişin içinde üzüldüm. Diş için gözük istersen birdaha zor olur canım..bakmıyorlar çünkü...umarım hepiniz iyisinizdir . Ben iyiyim beni merak etmeyin eşim iyi olsunda...

çileğim şimdiden ve bikez daha çooook geçmiş olsun..tahmininizden çok daha kolay atlatıp toparlar eşin inş.. Unutma! Kendine çoooook dikkat et tamam mı canım...

belindam midem en başından beri yanıyo benim. zaten var olan bi reflü problemim vardı hamileilk öncesi şimdi devam ediyor. bide kafacığını oraya bastırınca sıpa kızım iyice ağzıma geliyo ne varsa..
bu arada bulantılar geri dönebiliyor ama idrar yollarından şikayetin varsa (yanma falan) mutlaka bir kontrol ettir. her muayenede bakılıyo benim..

canım çok zor yaa benim daha yeni başladı millet de diyo ki bebeğin saçları çıkıyo:)) alakası yok bence tamamen bebeğin yaptığı baskıyla alakalı demi süt biraz rahatlatıyo ama sanki.. çatım çok fena ağrıyo geçen günde söylemiştim yürüyemiyorum bile doktora söyledim idrar tahlili yaptır dedi bi de yanma sanki biraz biraz var bu cuma yaptırcam inş.

mrb kızlar kaç gündür hastanelrdeyim diyabet çıktı bende diyetisyenden liste aldım ve dahiliyeden şeker cihazı aldım bir hafta konrol edcem kendimi yazcam şekerimi benim gibi olan arkadaşlar varmı acaba?

hiç merak etme canım korkulcak bi durum değil..bikaç arkadaştada çıktı burda,onlarda her gün kendi ölçüp yazıcaklar ve diyet..bunlara uyduktan sonra sorun yok diye biliyorum..

slm kızlar nasılsınız hafta sonundan beri ben rahatsızım pek bakamadım buraya şimdi okumaya çalıştım hasta olan arkadaşlara çok geçmiş olsun dikkat edin kendinize herkes hasta ben ise kızlar çok halsizim bacaklarım tutmuyor sanki yataktan sürünerek kalkıyorum çok uykum oluyor çocukları hazırlayıp okula göndermek bile beni yoruyor neden böyle bilmiyorum yarın doktora gideceğim bakalım soracağım

geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine.. Hamilelikte çok yorgunluk yapıyor. Ama çevreki salgın da geçmiş değil. Kendine dikkat et bol c vitamini tüket.. Dr a görünmeyi de ihmal etme sakın..

canım geçmiş olsun inş. dengelersin şekerini çok zor yaa hamilelikte şeker sorunu diyet yapmak felan allah yardımcınız olsun..

Canim cok gecmis olsun bende senin gibi hastalandim bi kere ilac icmeden atlattim cok sukur. Dunden beri de hem bende hem kizimda hastalik havasi var yine bogazim giciklaniyo. Ama ben hemen onlem aliyorum iyice kotulenmeden sende oyle yap ilik biseyler ic sik sik bol su al ama onuda ilitarak ic bogazina biseyler sar sicak tutsun pekmez ihlamur bal vs ise yariyorlar dene canim.
Bu arada Allah calisan annelerin yardimcisi olsun guc kuvvet versin. Arada ben de sizin yerinizde olmak istiyorum itiraf edeyim :KK34:

Amin cnm olursun bigun insallah tatlm
BIRI BENIDE KURTARSIIIIIIIIIIIINNNN :KK53::KK53: hemde en acilinden yaaa :KK37::KK37: sen yine iyisin aysalim benim hem gogusler hem gobus hem sirt feci bi sekilde kasiniyo hemde aylardir :KK53::KK53: Vallahi bazen kendime hakim olamayip kasiyorum.. oyle tatli kasiniyoki :KK52::KK52:
Cok fena catlayacam ben biliyorum :KK76::KK76:
Dus uaptim kasinti kremimi surdum simdi iyiyim ama bi uzun surmicek cnm biliyorum:KK43:
ay banada bır haftadır bıseyler oluyor goguslerıme boyle sankı ıgle batar gıbı bısey,goguslere sut gelmeye baslıyor ondan belkı bıde karnımın sag ust tarafına bırden bır agrı gırıyor supelenmeye basladım :KK43:
Evet benden sut gelmeyede basladi BES AYLIKANN GELIUODU ERKEN OLDU BENDE CNM
aynı durumu yaşıyoz sanırım bide benim ayaklar bomba gibi şişmiş akşam farkettim resmen balon yaa ellerimde şişmiş ağladım bide oturup ay çok duygusallaştım ben yaaa:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
DAHA COK ERKEN SISMERSINE ALLA ALLA ALLAH Yardimcin olsun tatlmm
canım günaydın.. dün akşam benimde durup dururken ayağım kaşındı ve eşim evde hazır olan kekik suyunu pamuğa döküp ayağımın kaşınan kısmına sürdü ve iyi geldi.. ağızdaki yaralara ve şişliklere de iyi geliyor kekiği kaynat az miktarda çok işe yarıyor denemeni tavsiye ederim canım...
Aaa evet bende denerim ozaman tatlmm

aman canım sağlıklı olun da kiloları nasılsa veririzzz..

Evet ya demii yeterki bebeklerimizi kolarimiza saglikla allalim cnm

Demekki senin kiloların sebebi kociş. Kız ne diyorlardı baba da anneyle birlikte kilo alırsa bebeğin cinsiyeti erkek diye bi hurafe okumuştum. :KK1: :KK1: ama sizinki kızmış:KK52: .. Benim meleğimde anneye hiç aşerdirmiyor.. :KK17:Ay bu erkekler çocuk gibi valla.. Nazları niyazları hiç bitmez bebişlerimiz olunca 2 bebek olucaklar :KK52::KK52:
Evet o testi bende yapmistim erkek cikmisti benim:))gercektende oglum olucakk:))

Hadi bakalim insallah guzel gecer amlyati yatlim seninde iyi olmana sevinfim:))

slm kızlar nasılsınız hafta sonundan beri ben rahatsızım pek bakamadım buraya şimdi okumaya çalıştım hasta olan arkadaşlara çok geçmiş olsun dikkat edin kendinize herkes hasta ben ise kızlar çok halsizim bacaklarım tutmuyor sanki yataktan sürünerek kalkıyorum çok uykum oluyor çocukları hazırlayıp okula göndermek bile beni yoruyor neden böyle bilmiyorum yarın doktora gideceğim bakalım soracağım

Muhtemelen hamileliğin getirdiği negatif etkenlerdendir canım..

canım çok zor yaa benim daha yeni başladı millet de diyo ki bebeğin saçları çıkıyo:)) alakası yok bence tamamen bebeğin yaptığı baskıyla alakalı demi süt biraz rahatlatıyo ama sanki.. çatım çok fena ağrıyo geçen günde söylemiştim yürüyemiyorum bile doktora söyledim idrar tahlili yaptır dedi bi de yanma sanki biraz biraz var bu cuma yaptırcam inş.

canım benim de süt ve soda iyi geliyo. sodayı doktorum söyledi. baya bi rahatlatıyo hem. süt de rahatlatıyo ama onunki biraz daha geçici. muz da iyi geliyo.. öyle aşağıda da ağrı varsa mutlaka bi tahlil yaptır canım. geciktirme.. :KK54::KK54::KK54:

hiç merak etme canım korkulcak bi durum değil..bikaç arkadaştada çıktı burda,onlarda her gün kendi ölçüp yazıcaklar ve diyet..bunlara uyduktan sonra sorun yok diye biliyorum..

öylemi canım ama benim 210 çıktı yüksek dedi doktor dikkat edince geçtimi hemen canım arkadaşarında yoksa iğne filan kullandılarmı

canım geçmiş olsun inş. dengelersin şekerini çok zor yaa hamilelikte şeker sorunu diyet yapmak felan allah yardımcınız olsun..

saol canım evet hemde çok zor heleki benim gibi tatlıyı seven bi insan için dikkat edicem artık umarım iğneye gerek kalmadan atlatabilirim

dün doktora gittim cnm. idrar tahlili, kan tahlili ve biyokimyaya baktı doktorum. enfeksiyon yokmuş bende, benim daha önce reflü ve gastritim vardı, rahatsızlığın mide kökenlidir dedi. senin de öyle olabilir. ama bazı gebeliklerde bulantılar 20. haftadan itibaren başlayabilirmiş, doğuma kadar bulantı kusma yaşayan varmış. normal bi durummuş. paniklemene gerek yok. ama için rahat edecekse yaptır bi idrar tahlili. bu arada ben 10 gündür çıkarıyorum o yüzden 3-4 gün serum tedavisi alacam, bebek susuz kalmasın diye.

iyi canım çok şükür bi sıkıntı yokmuş hadi yaa çok kötü inş. geçer kusmaların benim o kadar değil aman allah korusun bebiş susuz kalmasın canım yaptırcam canım tahlilimi cuma günü inş. bir de mide için şurup felan yazar belki bakalım..

öylemi canım ama benim 210 çıktı yüksek dedi doktor dikkat edince geçtimi hemen canım arkadaşarında yoksa iğne filan kullandılarmı

iğne hiç duymadım canım..değerleri ne kadar yüksek onuda bilmiyorum ama hem burda topikte hemde face grubunda var hergün kendi değerini ölçcek olan arkadaşlar..

Muhtemelen hamileliğin getirdiği negatif etkenlerdendir canım..

geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine.. Hamilelikte çok yorgunluk yapıyor. Ama çevreki salgın da geçmiş değil. Kendine dikkat et bol c vitamini tüket.. Dr a görünmeyi de ihmal etme sakın..

sağolun kızlar benim idrar tahlilimde enfeksiyon çıkmıştı doktor tek kullanımlık toz vermişti onu kullan iki üç gün sonra bir daha tahlil yaptır gelirken getir dedi yaptırdım yine enfeksiyon çıkmış yarın göstercem doktora hamileliğimden önce de ben çok fazla idrar yolu enfeksiyonu oluyordum ve aynı şekilde beni çok halsiz kötü yapıyordu sanırım onunla ilgili pufpuffcum canım oğluşunun odasının rengi çok hoş olmuş çok beğendim

saol canım evet hemde çok zor heleki benim gibi tatlıyı seven bi insan için dikkat edicem artık umarım iğneye gerek kalmadan atlatabilirim

gerek kalmaz canım inş. diyetle halledersin zaten az kaldı şaka maka valla zaman çabuk geçiyo yaa hiç bitmiycekmiş gibi geliyo da geçiyo işte zaman bi şekilde..

iyi canım çok şükür bi sıkıntı yokmuş hadi yaa çok kötü inş. geçer kusmaların benim o kadar değil aman allah korusun bebiş susuz kalmasın canım yaptırcam canım tahlilimi cuma günü inş. bir de mide için şurup felan yazar belki bakalım..

teşekkür ederim cnm, inşallah geçer çabucak. ilk gebeliğim zaten pimpirikliyim her şey ürkütüyo beni. neyse ki çok ciddi bi problem yokmuş. rennie duo verdi doktorum bana.

canım benim de süt ve soda iyi geliyo. sodayı doktorum söyledi. baya bi rahatlatıyo hem. süt de rahatlatıyo ama onunki biraz daha geçici. muz da iyi geliyo.. öyle aşağıda da ağrı varsa mutlaka bi tahlil yaptır canım. geciktirme.. :KK54::KK54::KK54:

aa evet yaa soda yı hatırlattığın iyi oldu canım onu da deniyim:)

X