2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
teşekkür ederim cnm, inşallah geçer çabucak. ilk gebeliğim zaten pimpirikliyim her şey ürkütüyo beni. neyse ki çok ciddi bi problem yokmuş. rennie duo verdi doktorum bana.

aynen ilk gebelik olunca her şey den pimpirikleniyoruz ikinci hamileliğimiz de büyük ihtimalle böyle olmayız belki bu halimize güleriz:KK66: bi arkadaş 3. ye hamile dün etli çiğ köfte yedim diyo amaaan ne yapıyım yaa diyo yook artık dedim bu kadar da değil yaaanii:)))

bacılar iki haftadır afedersiniz feci ishalle uğraşıyorum bolsu,yoğurtla nişasta,leblebi nohut,limon tuzu,bal şerbeti,muz kola denemediğim kalmadı yok geçmio cuma doktora gidicem gerçide ozamana kadar perişanım varmı sizlerde böle bişi :KK53:

iğne hiç duymadım canım..değerleri ne kadar yüksek onuda bilmiyorum ama hem burda topikte hemde face grubunda var hergün kendi değerini ölçcek olan arkadaşlar..

saol canım iyi çok üzülmüştüm dün kendimi çok hırpalamıyim ozaman

gerek kalmaz canım inş. diyetle halledersin zaten az kaldı şaka maka valla zaman çabuk geçiyo yaa hiç bitmiycekmiş gibi geliyo da geçiyo işte zaman bi şekilde..

evet geçiyo canım doğru şurda 3 ay kaldı artık ama gelsin artık kucağıma almak istiyorum meleğimi:KK16:

saol canım iyi çok üzülmüştüm dün kendimi çok hırpalamıyim ozaman

birebir durumu yaşayan arkadaşlarda görünce detaylı yazar canım ama ben çok kafaya takacak bi durum olduğunu düşünmüyorum (tabi tatlıyı ben gibi çok seviyorsan diyet zorlar biraz,onun dışında...) onada katlanıcaz artık...

aynen ilk gebelik olunca her şey den pimpirikleniyoruz ikinci hamileliğimiz de büyük ihtimalle böyle olmayız belki bu halimize güleriz:KK66: bi arkadaş 3. ye hamile dün etli çiğ köfte yedim diyo amaaan ne yapıyım yaa diyo yook artık dedim bu kadar da değil yaaanii:)))

ay cnm ben bu stresi 2.de de yaşarsam mahvoldum zaten :) bişi yiyip içmeden önce bile araştırıyorum netten, aslında rahat olmak lazım. arkadaşın da çok rahatmış yani :)))))))) aslında en güzeli akışına bırakıp rahat olmak, malum sakınan göze çöp batar derler...

mrb kızlar kaç gündür hastanelrdeyim diyabet çıktı bende diyetisyenden liste aldım ve dahiliyeden şeker cihazı aldım bir hafta konrol edcem kendimi yazcam şekerimi benim gibi olan arkadaşlar varmı acaba?

Çok çok geçmiş olsun canım.. Biraz dikkat ettiğin taktirde bir şey olmaz.. Kendine iyi bak.. :KK34:

Kızlar sabah göğüslerde, kalçada ve bacaklarda kaşıntısı olan arkadaşların yazdıklarını okudum. Bende de bi dönem oluyodu (günde 3-3.5 litre su içmeme rağmen) cildin kuruyup gerilmesine baglıyodum bunu. Ama size tavsiyem doğal zeytinyağlı sabun kullanmanız. Ben hem duşta hem el yıkarken zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Cildimi çok nemlendirdi, kaşıntım olmuyo artık çok şükür. Hatta ellerimde atopik dermatit var devamlı nemli olması kururmaması gerekiyo, kullandığım zeytinyağlı sabun sayesinde ilaçlardan da nemlendiricilerden de kurtuldum. Bi de duş aldığınız su çok sıcak olmamalı o da tetikliyor kaşıntıyı. Bu arada yüzünüzde kuruma varsa, nemlendiriciden ziyade eczanede satılan Evigen yani E vitaminiyle yüzünüzü silmenizi tavsiye ederim (haftada ya da 10 günde 1 kez). Cilt harika oluyo ne akne ne kuruma ne de leke...(Evigen 5 tane ampul olarak satılıyo fiyatı da 5-6 lira bişi)

Kızlar ben ankarada hastanede kocaman ameliyatının bitmesini bekliyorum.,,, sabah 6.45 treniyle geldil..8.15 gibi gardaydık...yolculuk iyidi bir sıkıntı olmadı.hemen hastaneye geldik..eşimin tahlilleri yapıldı..12 ye doğru ameliyata aldılar..2-3 saat sürer dediler...ben odasında bekliyorum...keyfim gayet iyi..geldiğimizde hemen odasına çıktık.. ben uyudum biraz kahvaltımı ettim..suyumu içiyorum..actım tv seyrediyorum...inşallah eşimde ameliyatı atlatır güzelce...
Alıntı yapamadım tabletten...mujum çokkkk gecmiş olsun arkadaşım..çalışınca daha kolay oluyor hastalıga yakalanmak....toplu yerlerde sıkıntı..dişin içinde üzüldüm. Diş için gözük istersen birdaha zor olur canım..bakmıyorlar çünkü...umarım hepiniz iyisinizdir . Ben iyiyim beni merak etmeyin eşim iyi olsunda...
Gecmis olsun canim sagolbtavsiyelerin icin.esin nasil ameliyattan cikti mi.sen de yine de kendine dikkat et.yorulma
slm kızlar nasılsınız hafta sonundan beri ben rahatsızım pek bakamadım buraya şimdi okumaya çalıştım hasta olan arkadaşlara çok geçmiş olsun dikkat edin kendinize herkes hasta ben ise kızlar çok halsizim bacaklarım tutmuyor sanki yataktan sürünerek kalkıyorum çok uykum oluyor çocukları hazırlayıp okula göndermek bile beni yoruyor neden böyle bilmiyorum yarın doktora gideceğim bakalım soracağım
Sagol canim sana da gecmis olsun doktordan gelince ne oldugunu yaz mutlaka.
mrb kızlar kaç gündür hastanelrdeyim diyabet çıktı bende diyetisyenden liste aldım ve dahiliyeden şeker cihazı aldım bir hafta konrol edcem kendimi yazcam şekerimi benim gibi olan arkadaşlar varmı acaba?
Gecmis olsun benimki si cuma yapilacak.ama cok arkadasin cikmisti burda diyetle kontrol altina aliniyor bildigim kadariyla.
bacılar iki haftadır afedersiniz feci ishalle uğraşıyorum bolsu,yoğurtla nişasta,leblebi nohut,limon tuzu,bal şerbeti,muz kola denemediğim kalmadı yok geçmio cuma doktora gidicem gerçide ozamana kadar perişanım varmı sizlerde böle bişi :KK53:

Benim de ara ara oluyor.demir hapi ve vitamin kullaniyorum.tek basina demir hapi kullaninca kabizlik vitamin ve magnorm ile kullaninca ishal yapiyor ben de.

Gecmis olsun canim sagolbtavsiyelerin icin.esin nasil ameliyattan cikti mi.sen de yine de kendine dikkat et.yorulma

Sagol canim sana da gecmis olsun doktordan gelince ne oldugunu yaz mutlaka.

Gecmis olsun benimki si cuma yapilacak.ama cok arkadasin cikmisti burda diyetle kontrol altina aliniyor bildigim kadariyla.

Benim de ara ara oluyor.demir hapi ve vitamin kullaniyorum.tek basina demir hapi kullaninca kabizlik vitamin ve magnorm ile kullaninca ishal yapiyor ben de.

ben kullanmıyorum demir ilacı hatta şuan sadece reflü için şurup kullanıyorum onu biraz atlatana kadar içme dedi doktorum durduramıyorum anlamadım ki :KK43:

kızlar merhaba;

gold_woman canım çok geçmiş olsun hiç üzülme kontrol altında tutarsan birşeycikler olmaz:KK16:

Rabbim beterinden korusun kızlar bu gün sabahtan bu yana ağlamaktan gözlerim şişti... rezil bir gün geçiriyorum, sabah işe gitmek için garaja gittik eşimle yazmıştım daha önce 3 saatlik mesafede iş yerim, haftada 2-3 gün gidiyorum şimdilik... tam otobüse 15-20 mt kala yerdeki çamura bastım ve ayağım kaydı,düşmemek için eşime tutundum ve o anda sağ dizim fazlaca gerildi korkunç bir acı ve çatırtı koptu dizimde...:KK43: ilk anda acıyı anlayamadım ve eşimin ısrarına rağmen yola çıktım... feci bir yolculuk sonrası otogarda indiğimde kesinlikle sağ dizimin tutmadığını basamadığımı farkettim o kadar korktum ki, dizim bildiğiniz boşa basıyor... haliyle ağlamaya başladım,yalnızım herkes bana bakıyor offff... hemen taksi çağırıp hastaneye gittim tekerli sandalyeler falan deli gibi de ağlıyorum. böyle bir ağrı olamaz... doktor muayene etti ve kırık yok ama muhtemelen yan ya da ön bağlar kopmuş 10 gün basmayacaksın kullanmayacaksın sağ ayağını dedi:KK43:geçmezse röntgen ve mr çektir dedi... çok ağrım var dayanılır gibi değil,arkadaşım geldi aldı şimdi dinleniyorum eşim de yolda beni almaya geliyor... yarın mr çektiricez inşallah... lütfen dua edin kötü birşey olmasın, yan bağlar kopmuşsa aylarca çekersin diyorlar çok korkuyorum bu ağrı devam ederse bebeğime nasıl alışveriş yaparım hatta uzun sürerse nasıl bakarım:KK43:

Geçmiş olsun tatlım. Evet zaten diğer arkadaşlar da yazmış burada öyle sıkıntılar yaşayan kişiler de var. Canını sıkma hiç, yedigine dikkat etmekten başka yapılacak birsey yok galiba
Ayyy canım neden iki haftadır bekliyorsun geçsin diye. Vücudun bütün su ve elektrolit dengesi bozulur ishalle. Yemeklerden gerekli vitamini alamadan dışarı atıyor vücudun. Bebegin için de tehlikeli. O yüzden bence hemen git

kızlar merhaba;

gold_woman canım çok geçmiş olsun hiç üzülme kontrol altında tutarsan birşeycikler olmaz:KK16:

Rabbim beterinden korusun kızlar bu gün sabahtan bu yana ağlamaktan gözlerim şişti... rezil bir gün geçiriyorum, sabah işe gitmek için garaja gittik eşimle yazmıştım daha önce 3 saatlik mesafede iş yerim, haftada 2-3 gün gidiyorum şimdilik... tam otobüse 15-20 mt kala yerdeki çamura bastım ve ayağım kaydı,düşmemek için eşime tutundum ve o anda sağ dizim fazlaca gerildi korkunç bir acı ve çatırtı koptu dizimde...:KK43: ilk anda acıyı anlayamadım ve eşimin ısrarına rağmen yola çıktım... feci bir yolculuk sonrası otogarda indiğimde kesinlikle sağ dizimin tutmadığını basamadığımı farkettim o kadar korktum ki, dizim bildiğiniz boşa basıyor... haliyle ağlamaya başladım,yalnızım herkes bana bakıyor offff... hemen taksi çağırıp hastaneye gittim tekerli sandalyeler falan deli gibi de ağlıyorum. böyle bir ağrı olamaz... doktor muayene etti ve kırık yok ama muhtemelen yan ya da ön bağlar kopmuş 10 gün basmayacaksın kullanmayacaksın sağ ayağını dedi:KK43:geçmezse röntgen ve mr çektir dedi... çok ağrım var dayanılır gibi değil,arkadaşım geldi aldı şimdi dinleniyorum eşim de yolda beni almaya geliyor... yarın mr çektiricez inşallah... lütfen dua edin kötü birşey olmasın, yan bağlar kopmuşsa aylarca çekersin diyorlar çok korkuyorum bu ağrı devam ederse bebeğime nasıl alışveriş yaparım hatta uzun sürerse nasıl bakarım:KK43:

görülmez kaza bu aylarda daha çok dikkat etmek gerekir kendimize.. küçücük bir şey büyük olaylara yol açabilir.. çok geçmiş olsun canım inşallah önemli bir şey yoktur. ve kısa zamanda toparlanır alışveriş ve diğer işlerini yaparsın önce sağlık önemli...

ah kıyamam canım
dikkat edersen geçer inşallah böyle arkadaşlar çok canım

kızlar merhaba;

canım çoook geçmiş olsun.. inşallah dediğin gibi önemli birşey değildir. hafif bir incinmedir. hemencik iyileşirsin. üzülme sen ağlama bebiş de ağlar içerde annesi üzme bebişi de:KK54::KK54::KK54:

Gold_Women şeker çıkmış sende de alıntı yapamadım canım merak etme yediklerine dikkat et hiç bişicik olmaz..:KK54::KK54::KK54:
Cici Annecik ishal tehlikeli bacım hoş ilaçlar da yapabiliyor ama sürekliyse ihmal etme hemencik git. Hemencik iyileş sende :KK54::KK54::KK54::KK54:

Kızlar bebek odası için duvar kağıdı arayışındayım, ismini bildiğimiz yapı markettekilere baktım beğenmedim, unkapanı'ndakiler de ithal dehşet güzel ama çok pahalı, netten bildiğiniz ve güvenilir yerler varsa tavsıyelerınızı beklerım:44:

X