2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Bebeğin kilosu gelişimi normalse bence 2 kilo almam gayet güzel bisey bende kilo alcam diye korkuyorum bu haftalarda 7-9 kg diyosun bende 4-5 kilo aldım Daha, zaten asil kilo son haftalarda alınıyor

2 kg derken?yani bu zamana dek toplamda mı 2 kg aldın? Eğer öyleyse azmış gerçekten ama sonuçta önemli olan bebeğin gelişiyormu iyimi o yani,doktorun bişey demedikten sonra ne güzel işte kilo almamak..

çileğim şimdiden ve bikez daha çooook geçmiş olsun..tahmininizden çok daha kolay atlatıp toparlar eşin inş.. Unutma! Kendine çoooook dikkat et tamam mı canım...
Evet kizlar yalnizca 2 kg almisim ama bebegim haftasiyla uyumlu. Ben yinede biraz daha almak isterdim gobusten baska bisey yok
Tiii Allah seni!:KK9: Ne var canım nıye korkunç diyosun sen benim pisime:KK15: vampir pisim benim :KK9:

Ay bide vampir pisim diyo ya :KK1::KK1:

ah kıyamam canım
dikkat edersen geçer inşallah böyle arkadaşlar çok canım

inş. canım çok teşekkür ederim

Geçmiş olsun tatlım. Evet zaten diğer arkadaşlar da yazmış burada öyle sıkıntılar yaşayan kişiler de var. Canını sıkma hiç, yedigine dikkat etmekten başka yapılacak birsey yok galiba

t

saol hayatım evet pufpufta öle sölemiş bebğime dokunmasında başka bişe istemem dikkat etcem inş

Gecmis olsun benimki si cuma yapilacak.ama cok arkadasin cikmisti burda diyetle kontrol altina aliniyor bildigim kadariyla.

evet canım diyet yapıyorum bende haftaya gitcem tekrar çok saol canım

birebir durumu yaşayan arkadaşlarda görünce detaylı yazar canım ama ben çok kafaya takacak bi durum olduğunu düşünmüyorum (tabi tatlıyı ben gibi çok seviyorsan diyet zorlar biraz,onun dışında...) onada katlanıcaz artık...

tatlı canavarıyım bennnn :KK1::KK1: yoksa başka şey zormamıyo az yemek filan problem diil yanii :KK50: tamam canım öğrnirsen yazarsın bana çok saol ilgin için

canım çoook geçmiş olsun.. inşallah dediğin gibi önemli birşey değildir. hafif bir incinmedir. hemencik iyileşirsin. üzülme sen ağlama bebiş de ağlar içerde annesi üzme bebişi de:KK54::KK54::KK54:

Gold_Women şeker çıkmış sende de alıntı yapamadım canım merak etme yediklerine dikkat et hiç bişicik olmaz..:KK54::KK54::KK54:
Cici Annecik ishal tehlikeli bacım hoş ilaçlar da yapabiliyor ama sürekliyse ihmal etme hemencik git. Hemencik iyileş sende :KK54::KK54::KK54::KK54:

ediyoorum canım ama hamileyken böle diyet yapmak acayip kötüymüş canın bişe çekse kırk kere düşünüyonn:44:

kızlar merhaba;

gold_woman canım çok geçmiş olsun hiç üzülme kontrol altında tutarsan birşeycikler olmaz:KK16:

Rabbim beterinden korusun kızlar bu gün sabahtan bu yana ağlamaktan gözlerim şişti... rezil bir gün geçiriyorum, sabah işe gitmek için garaja gittik eşimle yazmıştım daha önce 3 saatlik mesafede iş yerim, haftada 2-3 gün gidiyorum şimdilik... tam otobüse 15-20 mt kala yerdeki çamura bastım ve ayağım kaydı,düşmemek için eşime tutundum ve o anda sağ dizim fazlaca gerildi korkunç bir acı ve çatırtı koptu dizimde...:KK43: ilk anda acıyı anlayamadım ve eşimin ısrarına rağmen yola çıktım... feci bir yolculuk sonrası otogarda indiğimde kesinlikle sağ dizimin tutmadığını basamadığımı farkettim o kadar korktum ki, dizim bildiğiniz boşa basıyor... haliyle ağlamaya başladım,yalnızım herkes bana bakıyor offff... hemen taksi çağırıp hastaneye gittim tekerli sandalyeler falan deli gibi de ağlıyorum. böyle bir ağrı olamaz... doktor muayene etti ve kırık yok ama muhtemelen yan ya da ön bağlar kopmuş 10 gün basmayacaksın kullanmayacaksın sağ ayağını dedi:KK43:geçmezse röntgen ve mr çektir dedi... çok ağrım var dayanılır gibi değil,arkadaşım geldi aldı şimdi dinleniyorum eşim de yolda beni almaya geliyor... yarın mr çektiricez inşallah... lütfen dua edin kötü birşey olmasın, yan bağlar kopmuşsa aylarca çekersin diyorlar çok korkuyorum bu ağrı devam ederse bebeğime nasıl alışveriş yaparım hatta uzun sürerse nasıl bakarım:KK43:

Canim ya nerden cikti bu gorunmez kaza iste bende gecenlerde bahcedeki budanmis gulun kokune takildim dusmedim ama iyi sendeledim sarsildim. Gercekten cok dikkatli olmak lazim arkadaslar gecende bir hamile arkadas cay dokmus uzerine yakmis kendini Allahtan gobuse gelmemis.
Cok gecmis olsun lahesis insallah baglarinda problem yoktur uzme kendini canim

kızlar merhaba;

gold_woman canım çok geçmiş olsun hiç üzülme kontrol altında tutarsan birşeycikler olmaz:KK16:

Rabbim beterinden korusun kızlar bu gün sabahtan bu yana ağlamaktan gözlerim şişti... rezil bir gün geçiriyorum, sabah işe gitmek için garaja gittik eşimle yazmıştım daha önce 3 saatlik mesafede iş yerim, haftada 2-3 gün gidiyorum şimdilik... tam otobüse 15-20 mt kala yerdeki çamura bastım ve ayağım kaydı,düşmemek için eşime tutundum ve o anda sağ dizim fazlaca gerildi korkunç bir acı ve çatırtı koptu dizimde...:KK43: ilk anda acıyı anlayamadım ve eşimin ısrarına rağmen yola çıktım... feci bir yolculuk sonrası otogarda indiğimde kesinlikle sağ dizimin tutmadığını basamadığımı farkettim o kadar korktum ki, dizim bildiğiniz boşa basıyor... haliyle ağlamaya başladım,yalnızım herkes bana bakıyor offff... hemen taksi çağırıp hastaneye gittim tekerli sandalyeler falan deli gibi de ağlıyorum. böyle bir ağrı olamaz... doktor muayene etti ve kırık yok ama muhtemelen yan ya da ön bağlar kopmuş 10 gün basmayacaksın kullanmayacaksın sağ ayağını dedi:KK43:geçmezse röntgen ve mr çektir dedi... çok ağrım var dayanılır gibi değil,arkadaşım geldi aldı şimdi dinleniyorum eşim de yolda beni almaya geliyor... yarın mr çektiricez inşallah... lütfen dua edin kötü birşey olmasın, yan bağlar kopmuşsa aylarca çekersin diyorlar çok korkuyorum bu ağrı devam ederse bebeğime nasıl alışveriş yaparım hatta uzun sürerse nasıl bakarım:KK43:

canım çok saol ama ben çok üzüldüm senin durumuna o halde bide acı çekiyosun kıyamam:KK50: inş bişecikler olmaz bağların filan kopmamıtır inş burkulmadır sadece rapor al ve dinlen canım evine git bence sana baksınlar iyice çok dikkat et kendine çabucak geçer inş:KK31:

kızlar merhaba;

Canım yaa çok geçmiş olsun kardeşiminde ayak bileğindeki bağlar yırtılmıştı çabuk iyileşsin diye yarım alçıya aldılar bi hafta en fazla on gün sürerde sonrasın da da dikkat etmek lazım...

Kızlar sabah göğüslerde, kalçada ve bacaklarda kaşıntısı olan arkadaşların yazdıklarını okudum. Bende de bi dönem oluyodu (günde 3-3.5 litre su içmeme rağmen) cildin kuruyup gerilmesine baglıyodum bunu. Ama size tavsiyem doğal zeytinyağlı sabun kullanmanız. Ben hem duşta hem el yıkarken zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Cildimi çok nemlendirdi, kaşıntım olmuyo artık çok şükür. Hatta ellerimde atopik dermatit var devamlı nemli olması kururmaması gerekiyo, kullandığım zeytinyağlı sabun sayesinde ilaçlardan da nemlendiricilerden de kurtuldum. Bi de duş aldığınız su çok sıcak olmamalı o da tetikliyor kaşıntıyı. Bu arada yüzünüzde kuruma varsa, nemlendiriciden ziyade eczanede satılan Evigen yani E vitaminiyle yüzünüzü silmenizi tavsiye ederim (haftada ya da 10 günde 1 kez). Cilt harika oluyo ne akne ne kuruma ne de leke...(Evigen 5 tane ampul olarak satılıyo fiyatı da 5-6 lira bişi)

Canim evigen ampul gebeyken kullanilabiliyomu

Geçmiş olsun tatlım. Evet zaten diğer arkadaşlar da yazmış burada öyle sıkıntılar yaşayan kişiler de var. Canını sıkma hiç, yedigine dikkat etmekten başka yapılacak birsey yok galiba

Ayyy canım neden iki haftadır bekliyorsun geçsin diye. Vücudun bütün su ve elektrolit dengesi bozulur ishalle. Yemeklerden gerekli vitamini alamadan dışarı atıyor vücudun. Bebegin için de tehlikeli. O yüzden bence hemen git

haklısın canım işyerinden ancak cuma günü çıkabilirim olmassa akşam acile gideyim belki bişeyler yapabilirler :KK43:

kızlar merhaba;

hiiiiiii canım ay Allah korusun öyle kötü düşünme yaaa.. Belki üstüne basmayınca geçer (yani inşallah) ...
Hadi alışveriş neyse sonradanda yapılır,sağlık önemli sonuçta ama bakamama durumunu falan düşünme..! allah yardımcın olsun canım benim çok geçmiş olsun..

kızlar merhaba;

offf kuzu yaa Allah şifa versin... görünmez kaza işte bu oluyor demek ki şansa bak... nazar mı var nedir insan düz yolda giderken düşmesi başka türlü nasıl açıklanır... :KK43:
inşallah uzun süreli tedavi ve istirahat gerektiren bir şey değildir canım inşallah tez zamanda ayağa kalkar sağlığına kavuşursun. şimdiden ya yan bağlar kopmuşsa diye evham yapıp kendini üzme kötüyü dşünüp çağırma. iyi düşün iyi olsun olur mu?

tatlı canavarıyım bennnn :KK1::KK1: yoksa başka şey zormamıyo az yemek filan problem diil yanii :KK50: tamam canım öğrnirsen yazarsın bana çok saol ilgin için

aaaay bende öyle yaaa..tatlıya bayılıyorum hayatımdan çıkcak olmasını düşünemiyorum bile aaay inş çıkmaz bende şeker...
Bu arada canım rica ederim,ne demek.. Ben ekstra bişey duyar öğrenirsem yazarım sana

Evet kizlar yalnizca 2 kg almisim ama bebegim haftasiyla uyumlu. Ben yinede biraz daha almak isterdim gobusten baska bisey yok

Ohhhhh toplam 2 kilo / bebiş iyi ve sağlıklı ... idolümsün cann2014 :KK69: :KK1:
ben 9 kilo aldım
:KK52:

Canim ya nerden cikti bu gorunmez kaza iste bende gecenlerde bahcedeki budanmis gulun kokune takildim dusmedim ama iyi sendeledim sarsildim. Gercekten cok dikkatli olmak lazim arkadaslar gecende bir hamile arkadas cay dokmus uzerine yakmis kendini Allahtan gobuse gelmemis.
Cok gecmis olsun lahesis insallah baglarinda problem yoktur uzme kendini canim

canım çok saol ama ben çok üzüldüm senin durumuna o halde bide acı çekiyosun kıyamam:KK50: inş bişecikler olmaz bağların filan kopmamıtır inş burkulmadır sadece rapor al ve dinlen canım evine git bence sana baksınlar iyice çok dikkat et kendine çabucak geçer inş:KK31:

Canım yaa çok geçmiş olsun kardeşiminde ayak bileğindeki bağlar yırtılmıştı çabuk iyileşsin diye yarım alçıya aldılar bi hafta en fazla on gün sürerde sonrasın da da dikkat etmek lazım...

canım çoook geçmiş olsun.. inşallah dediğin gibi önemli birşey değildir. hafif bir incinmedir. hemencik iyileşirsin. üzülme sen ağlama bebiş de ağlar içerde annesi üzme bebişi de:KK54::KK54::KK54:

Gold_Women şeker çıkmış sende de alıntı yapamadım canım merak etme yediklerine dikkat et hiç bişicik olmaz..:KK54::KK54::KK54:
Cici Annecik ishal tehlikeli bacım hoş ilaçlar da yapabiliyor ama sürekliyse ihmal etme hemencik git. Hemencik iyileş sende :KK54::KK54::KK54::KK54:

görülmez kaza bu aylarda daha çok dikkat etmek gerekir kendimize.. küçücük bir şey büyük olaylara yol açabilir.. çok geçmiş olsun canım inşallah önemli bir şey yoktur. ve kısa zamanda toparlanır alışveriş ve diğer işlerini yaparsın önce sağlık önemli...

Kızlar Allah razı olsun hepinizden, çok teşekkür ederim...
internetten küçük bir araştırma yaptım iyice yıkıldım, dizin boşluğa düşmesi hissi için ileri derecede zedelenme diye yazmışlar... Allah'ım nolur hemen geçsin, oturdukça da nasıl sıkılıyorum :KK14:

kızlar merhaba;

Rabbim beterinden korusun kızlar bu gün sabahtan bu yana ağlamaktan gözlerim şişti... Rezil bir gün geçiriyorum, sabah işe gitmek için garaja gittik eşimle yazmıştım daha önce 3 saatlik mesafede iş yerim, haftada 2-3 gün gidiyorum şimdilik... Tam otobüse 15-20 mt kala yerdeki çamura bastım ve ayağım kaydı,düşmemek için eşime tutundum ve o anda sağ dizim fazlaca gerildi korkunç bir acı ve çatırtı koptu dizimde...:KK43: Ilk anda acıyı anlayamadım ve eşimin ısrarına rağmen yola çıktım... Feci bir yolculuk sonrası otogarda indiğimde kesinlikle sağ dizimin tutmadığını basamadığımı farkettim o kadar korktum ki, dizim bildiğiniz boşa basıyor... Haliyle ağlamaya başladım,yalnızım herkes bana bakıyor offff... Hemen taksi çağırıp hastaneye gittim tekerli sandalyeler falan deli gibi de ağlıyorum. Böyle bir ağrı olamaz... Doktor muayene etti ve kırık yok ama muhtemelen yan ya da ön bağlar kopmuş 10 gün basmayacaksın kullanmayacaksın sağ ayağını dedi:KK43:geçmezse röntgen ve mr çektir dedi... çok ağrım var dayanılır gibi değil,arkadaşım geldi aldı şimdi dinleniyorum eşim de yolda beni almaya geliyor... Yarın mr çektiricez inşallah... Lütfen dua edin kötü birşey olmasın, yan bağlar kopmuşsa aylarca çekersin diyorlar çok korkuyorum bu ağrı devam ederse bebeğime nasıl alışveriş yaparım hatta uzun sürerse nasıl bakarım:KK43:

canım çok geçmiş olsun ama korkma sakın bizim işyerinde genç bi çocuğun futbolda sakatlanıp ön bağları koparmış ilk gün şişti 2 gün iş yerine gelmedi basmamış bide doktor mavi bi şeyin içinde yumuşak bi şey vermiş buzluğa koyuyormuşsun 1 saatte bir dizine koymuş onu 2 gün sonra geldi hiç bişeyi kalmamış sakın üzme kendini...:KK1:

ediyoorum canım ama hamileyken böle diyet yapmak acayip kötüymüş canın bişe çekse kırk kere düşünüyonn:44:

ah canım Allah kolaylık versin ne diyim. Allah sabrını verecektir bebişin için :KK54::KK54::KK54:

aaaay bende öyle yaaa..tatlıya bayılıyorum hayatımdan çıkcak olmasını düşünemiyorum bile aaay inş çıkmaz bende şeker...
Bu arada canım rica ederim,ne demek.. Ben ekstra bişey duyar öğrenirsem yazarım sana

öyle şartlama kendini bacım ben de tatlı canavarıyım ki bebiş de kız (sözde kız da ekşi çekermiş can peehh benim herbişeyi çekiyo :KK52::KK52::KK52:) ama Allah'a şükür şeker testim gayet iyi çıktı.. 75gr yükleme oldu 79 açlık 138 1 saat 96 ikinci saat çıktı.

Ohhhhh toplam 2 kilo / bebiş iyi ve sağlıklı ... idolümsün cann2014 :KK69: :KK1:
ben 9 kilo aldım

Cannn vallahi benim de idolümsün canım

ben 9 kilo aldım

ah canım Allah kolaylık versin ne diyim. Allah sabrını verecektir bebişin için :KK54::KK54::KK54:

öyle şartlama kendini bacım ben de tatlı canavarıyım ki bebiş de kız (sözde kız da ekşi çekermiş can peehh benim herbişeyi çekiyo :KK52::KK52::KK52:) ama Allah'a şükür şeker testim gayet iyi çıktı.. 75gr yükleme oldu 79 açlık 138 1 saat 96 ikinci saat çıktı.

Cannn vallahi benim de idolümsün canım

Ayy kizlar idol olacak kadar iyi durumdayim yani :KK1: opuldunuz canlarim:KK54:

Lahesis çoķ geçmiş olsun canım...allah korumuş kırılmamış.... korkma canım dinlendiğinde geçecektir. Çapraz baglarda sıkıntın varsa bebek doğduktan sonrada tedavisi olur eşim 4 yıl sonra şimdi ameliyat oldu...geçmiş olsun nazarlardan korusun Allahım..

Gold women bacım...arkadaşım gebeliğinde yapmıştı evde şeker ölçümü çok sıkıntı yapacağın bir durum yok..yediklerine biraz dikkat ettinmi sıkıntı yok..geçmiş olsun canım Allah baska dert tasa vermesin..

Ciciannecik..iishal çok önemli...bence bir doktora git..vucudun su kaybediyor bebeğin içinde önemli..dikkat et geçmiş olsun canım..

Ben ankarada hastanede eşimin yanındayım..Ameliyat iyi geçti 2 gün burda.. bende bu gece yanındayım yarin döneceğim..yalnız kalmasın aklım onda kalacak yarın enistesi gelecek..

Arkadaşlar umarım iyisinizdir tabletten zor oluyor inşallah keyifler yerindedir...lütfen atladıysa m kusura bakmayın..

X