2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canim bende yaglaniyorum bol bol hemde lierac kullaniyorum ama bana misin demiyo:KK1: ben kilo da almadim ayrica bu ikinci hamileligim ilkinde hic boyle olmadi:KK53::KK53: hatta ben dayanamayip dermatologa gittim ama cikss :KK37::KK37: yapacak bi sey yok catlayacagiz :KK52: birden turk filmlerindeki kotu karakterler gibi kahkaha atasim geldi puhahahahahahaaaaa

bende fazla kılo almadım benım de ıkıncı bebıs noluyo boyle :) cok sınır bozucu ama kuru cıltlıyım ben ondan mı acaba ama ılk kızımda hıc olmadım zaten kızımda yasadıklarımdan cok farklı hamılelıgım[/QUOTE]

aynı durumu yaşıyoz sanırım bide benim ayaklar bomba gibi şişmiş akşam farkettim resmen balon yaa ellerimde şişmiş ağladım bide oturup ay çok duygusallaştım ben yaaa:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
Amaaaaaaannn kizlar bosverin napalim yani catlayacagimiz varsa catlayacagiz iste onune gececek bisey henuz bulunmadi. Onlarda bebislerimizden bize hatira :KK53::KK53::KK53:
Ne guzel isimler bacim kolay kolay kimsede yok :KK52:

aneeeeeyyyyy cidden kızzz o ne ne değişik isimler anlamları ne acaba :26:

konyada elini atsan bu isimde birilerine denk gelirsin bacım. Gerçi benim ismim pek olmuyor genelde semiha var :KK14:

Semiye işiten kadın demek. Ay cidden duymadınız mı herkeste var bu isimler burda
[/QUOTE]

Bizimde konyali bi komsumuz var onlarda da var serife halise. Simdi sen deyince aklima geldi :KK1:

aynı şeyleri yaşıyoruz galiba canım senin sorunu görmeden bende sormuşum kızlara. doktor cevabını bende beklıyorum. ben bır ay önce sormustum göbeğim sert dıye o da gazdır falan dedi ama bu seferki göbeğimin tamamında değil bir kısmında genellikle sağında ve top gibi anlık. ayrıca ağrıda yapıo anlamadım.

Kizlar siz emin olmak icin yinede doktorunuza sorun yanlis yonlendirmek istemiyorum ama sanirin ayni seyden bahsediyoruz. Yani karin bir tarafa dogru toplaniyor sertlesiyor ve bazen ayni anda agrida oluyor ve kisa bir sure sonra geciyor. Kizimda bu donemlerde baslamisti bende de ama bu bebegimde cok erkrn basladi hatta cok erken basladigi icin bir gece korkudan aglamistim ama drum normal oldugunu soyledi. Bol bol su ic demisti simdi sik sik olmuyo ama bi kac gunde bir oluyo yine

Cann2014, canım öyle deme tecrübe tecrübedir doktora gidince soracağım tabi ama sen önceki hamileliğinde yaşadığını söyleyince ve normal deyince ben rahatladım tatlım yaa...

Gunaydin kizlar dun geceden beri bogazimin sag tarafinda bir sey vardı agricak gibiydi.gozum aydin artik agriyo. 5 40 tan beri ayaktayim sicak bisiyler iceyim diye ama ne icicem sut de yok ihlamur icicem ama açım kahbalti yapiyorum o yuzden.bogazimda yumusama olmazsa ise gitmiycem.2 kez grip olmustum bu 3 olacak.ilac icmek istemiyorum bir daha .pufpuff ve cann ve diger evde olanlar ne guzel ise gitmiyorsunuz; (( benim kadar sık da hasta olmuyorsunuzdur.ya ben bu 3 olacak .
Yavruma bir sey olacak diye aklim cikiyor.

Uff disimde kirildi ve sanirim bir tarafi kök.:KK43:( noluyor bana ..

Canım gelince üst üste gelir dedikleri bu olsa gerek... Çok geçmiş olsun...

Bu saate pek aliskin degilim aMA uyutmadi gogusuleeimdeki kasinti sizdede oluyormu canlarim doktor bi krem verdi ama hic biseye yaramiyor ne yapabilirim KURTARIN BENIIIIII CIGLIK ATASIMM VARR:KK43:((

Benimde oluyordu önceden banyodan sonra çatlak kremini göğüslerime de sürüyorum artık olmuyor...

ahahahah kızzz al bendende o kadar...
2014 mart anneleri diye bakınca 2-3 hikaye görünüyor.. 2014 mart anneleri doğum hikayeleri diye bakıncada daha çok az yazan var.. Ayrıca ne şekilde doğum yaptıklarını gösteren bi tabloda göremedim :KK1:

Ben topiği gezerken buldum tekrar bulur sayfasını yazarım...
ANNE BDT DOĞUM TAR. ŞEKLİ CİNSİYET

Asudeduru 24.03.14 13.02.14 Genel sezaryen erkek

dizzyblue 08.03.14 20.02.14 Spinal sezaryen erkek

pose 21.02.14 Epidural sezaryan kız

iistanbull 03.03.14 23.02.14 normal kız

yekzeban 25.02.14 sezaryen

nemegerekse 26.02.14 sezaryen

zehrayade 11.03.14 26.02.14 sezaryen kız

Destina38 28.02.14 24.02.14 sezaryen

Elam77 04.03.14 21.02.14 Spinal sezaryen kız

mcl 14.03.14 18.02.14 sezaryen erkek

Llth 01.03.14 16.02.14 normal erkek

astar 02.03.14 17.02.14 Spinal sezaryen erkek

9 kilo aldım 95'e çıktım bacım hiç sormaa başımı dağlara taşlara vurasım var :KK53::KK53::KK53::KK53:

aman canım sağlıklı olun da kiloları nasılsa veririzzz..

:KK1::KK1:her sabah tartılıyor benim ki bi de kilo aldıysa ben bugün ne yedim diye soruyor. aramızda 2 kilo kaldı seni geçeceğim diyorum gülüyor :KK1::KK1: o 79 ben 77 ben seni geçerim kızımla dedim..

onlar yemese benim hiç aklıma gelmiyor akşam bir şeyler yemek. canı çay istiyor yap canı kurabiye istiyor yap.. aslında irmik istedi yok yapamam irmik dedim o zaman kurabiye yap diyor :KK1::KK1: çok komik oluyor. kızımda diyor ki sen nasıl hamilesin hiç bişi istemiyorsun... :KK1::KK1:

Demekki senin kiloların sebebi kociş. Kız ne diyorlardı baba da anneyle birlikte kilo alırsa bebeğin cinsiyeti erkek diye bi hurafe okumuştum. :KK1: :KK1: ama sizinki kızmış:KK52: .. Benim meleğimde anneye hiç aşerdirmiyor.. :KK17:Ay bu erkekler çocuk gibi valla.. Nazları niyazları hiç bitmez bebişlerimiz olunca 2 bebek olucaklar :KK52::KK52:

aman canım sağlıklı olun da kiloları nasılsa veririzzz..

Demekki senin kiloların sebebi kociş. Kız ne diyorlardı baba da anneyle birlikte kilo alırsa bebeğin cinsiyeti erkek diye bi hurafe okumuştum. :KK1: :KK1: ama sizinki kızmış:KK52: .. Benim meleğimde anneye hiç aşerdirmiyor.. :KK17:Ay bu erkekler çocuk gibi valla.. Nazları niyazları hiç bitmez bebişlerimiz olunca 2 bebek olucaklar :KK52::KK52:

bende öyle biliyordum ama tam tersi oldu bizde :KK1::KK1: adam yese de kilo almıyor ki bacım olan bana oluyor :KK1::KK1: neyse artık kiloları verirken adamdan da yardım alırız hehe :KK17::KK17: bende hiç aşermiyorum istediğim tek şey ocakcıbaşı.. sağolsun oraya da götürüyor en fazla yiyen ben.. ki ben normalde asla fazla yiyen birisi değilim. sırf yaşamak için.. diğer kızımda sadece 12 kilo aldım kızım 2820 doğmuştu bunda biraz fazla olduk galiba:KK1::KK1:

bende öyle biliyordum ama tam tersi oldu bizde :KK1::KK1: adam yese de kilo almıyor ki bacım olan bana oluyor :KK1::KK1: neyse artık kiloları verirken adamdan da yardım alırız hehe :KK17::KK17: bende hiç aşermiyorum istediğim tek şey ocakcıbaşı.. sağolsun oraya da götürüyor en fazla yiyen ben.. ki ben normalde asla fazla yiyen birisi değilim. sırf yaşamak için.. diğer kızımda sadece 12 kilo aldım kızım 2820 doğmuştu bunda biraz fazla olduk galiba:KK1::KK1:

Allah iyiligini versin. Ben diyorum koca nasil yardim edecek kilo vermeye :KK17: bunu gorunce jeton dustu :KK1:

Ben topiği gezerken buldum tekrar bulur sayfasını yazarım...
ANNE BDT DOĞUM TAR. ŞEKLİ CİNSİYET

Asudeduru 24.03.14 13.02.14 Genel sezaryen erkek

dizzyblue 08.03.14 20.02.14 Spinal sezaryen erkek

pose 21.02.14 Epidural sezaryan kız

iistanbull 03.03.14 23.02.14 normal kız

yekzeban 25.02.14 sezaryen

nemegerekse 26.02.14 sezaryen

zehrayade 11.03.14 26.02.14 sezaryen kız

Destina38 28.02.14 24.02.14 sezaryen

Elam77 04.03.14 21.02.14 Spinal sezaryen kız

mcl 14.03.14 18.02.14 sezaryen erkek

Llth 01.03.14 16.02.14 normal erkek

astar 02.03.14 17.02.14 Spinal sezaryen erkek

heeeeeh buydu benim gördüğüm liste evet
:KK9:
demek topikte sayfaya yazıyolar ayrı bi topik açılmamış o yüzden göremedik biz :KK34:

heeeeeh buydu benim gördüğüm liste evet
:KK9:
demek topikte sayfaya yazıyolar ayrı bi topik açılmamış o yüzden göremedik biz :KK34:

pufpufum bişi sorcam bu keselerden yapmak istiyorum ben içine de lavanta ama kaç mt kumaş alacağım kaça kaç keseceğim bilmiyorum bi el atsan şu işe de bana da yardımcı olsan eğer bu konu ile ilgili bilgin varsa.. ya da bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi :KK6::KK6::KK6:

Kız Allah iyiliğini versinnnn :KK1::KK1:
Eh yememiz de lazım içimizde büyüyen melekler var:KK17: .. Aynen bende yemeğe hiç düşkün değilimdir ama artık sevmediğim şeyleri zorla yiyorum yemediğim şeyleri yiyorum bebeğe faydalı diye..
Maşallah size :nazar: :nazar: diğer kızında tam olması gerektiği gibi kapatmışsın hamişliği:KK9::KK9: Bakalım bizler doğuma gidene kadar kaç kg alıcaz:18:. Gerçi ben şimdilik 4 4.5 kg aldım ama iştahım açılıyor gibi.. Ne olacağımızı görücez :KK52:

pufpufum bişi sorcam bu keselerden yapmak istiyorum ben içine de lavanta ama kaç mt kumaş alacağım kaça kaç keseceğim bilmiyorum bi el atsan şu işe de bana da yardımcı olsan eğer bu konu ile ilgili bilgin varsa.. ya da bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi :KK6::KK6::KK6:

hastane ikramı süsü için bebek keselerinden mi bahsediyosun canım?
Ama kaç metre gerekli hiç bilmiyorum henüz daha o kısma el atmadım :KK1: ancak el atınca bilgi verebilirim...

bazen geldimi böyle üst üste geliyo..hele o dişler yokmu :KK53: hamişliğimde azdı iyice..yinede buna şükür..geçmiş olsun cnm

Gunaydin cnm cok gecmis olsun benimde gogus kasintisi uyutmadi ne olucak bizim bu halimizzz:KK43:(

canim nazar degmis sana, bugun gitme ise yat dinlen, dis konusuda sansli haftadasin uzulme, 2 haftaya kadar disciye gidebiliriz. Yarinda onu yaptirip yine raporla evde dinlenirsin, allahim sifa versin sana ...oku icinden nas , Felak...

Gunaydin sizede kizlar evet bende de başladı bu rüyalar, dogumhane gordum 1_2,gece:KK52::KK52: hayırlısı olsun herşeyin, hep sezeryana girecektim ben istemeyip kapıda bekliyordum, birinde bu nasil dogumhane dedim Icinde hiçbirşey yok yerdeki doğuracak diye hastaneyi inletiyordum :KK1::KK1:B]

Canim cok gecmis olsun bende senin gibi hastalandim bi kere ilac icmeden atlattim cok sukur. Dunden beri de hem bende hem kizimda hastalik havasi var yine bogazim giciklaniyo. Ama ben hemen onlem aliyorum iyice kotulenmeden sende oyle yap ilik biseyler ic sik sik bol su al ama onuda ilitarak ic bogazina biseyler sar sicak tutsun pekmez ihlamur bal vs ise yariyorlar dene canim.
Bu arada Allah calisan annelerin yardimcisi olsun guc kuvvet versin. Arada ben de sizin yerinizde olmak istiyorum itiraf edeyim :KK34:

BIRI BENIDE KURTARSIIIIIIIIIIIINNNN :KK53::KK53: hemde en acilinden yaaa :KK37::KK37: sen yine iyisin aysalim benim hem gogusler hem gobus hem sirt feci bi sekilde kasiniyo hemde aylardir :KK53::KK53: Vallahi bazen kendime hakim olamayip kasiyorum.. oyle tatli kasiniyoki :KK52::KK52:
Cok fena catlayacam ben biliyorum :KK76::KK76:

aman bacım aynı rüyalar doğum yaptım bebeğimi hayal meyal hatırlıom hemşireler süt gelmio die koluma neşter attılar sayıklamısım eşim geldi sakinleştirdi kolum bebeğim diye ağlıomusum sabah gülüo kolumm kolumm die :) bi korku gelio içime bişi olacak yapamıcam doğuramıcam die :26:

aynı durumu yaşıyoz sanırım bide benim ayaklar bomba gibi şişmiş akşam farkettim resmen balon yaa ellerimde şişmiş ağladım bide oturup ay çok duygusallaştım ben yaaa:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım günaydın.. dün akşam benimde durup dururken ayağım kaşındı ve eşim evde hazır olan kekik suyunu pamuğa döküp ayağımın kaşınan kısmına sürdü ve iyi geldi.. ağızdaki yaralara ve şişliklere de iyi geliyor kekiği kaynat az miktarda çok işe yarıyor denemeni tavsiye ederim canım...

Canim ilik suya birazcık bal at ve icine limon sık. Bogazini hemen yumusatir.. bende de faransit var bogazima bu karisim iyi geliyor. Hamilelikte her sey icilemedigi icin bu karisim guvenli.. Kendini iyi hissedene kadar eger imkanin varsa ise gitme Allah korusun gribe cevirmesin. Ben 1 hafta yattim hastanede..
Ayynen 2 ay once durduk yere bnmde disimin dolgusu dustu ve kirildi. Dr a gittim kanal tedavisi dedi.. bende hamilelikte yapiliyor mu dedim. Drundan konsültasyon getir yaparimdedi. Bende vazgectim.. Allah a şükür agrimiyor inşallah da agrimaz. Dogumdan sonraya biraktim..
Acil şifalar diliyorum canim. Kendine de bebisine de iyi bak.. birde mutlaka bol su tuket..

Bacim ne olmus sana oyle....
Ya bu aralar sanirim feci sekilde nazar cekiyoruz....
Bol bol dua oku ve okut bacim...
Gecmis olsun :nazar:

Desene dokuz dogurmussun bacim :KK9:
Rabb'im gerceginide yasatsin zamaninda ins. :KK16:

Ne guzel isimler bacim kolay kolay kimsede yok :KK52:

Bu bekleyiş sonra anne mi dicek baba mı dicek ay nasıl okula başlicak diye sürer gider.. geçmez bu bekleyişleerrrr:KK52::KK52::KK52:

maşallah senin oğluşuna da Tosuncuk bizim kızımız aynı anası :KK52::KK52::KK52:

okudum canım onalrı yuttum bile :KK52::KK52::KK52::KK52:

Amiiiinnnnnn

hee herkesler bahsedince ben de baya var sanmıştım..

Teşekkürler bacım. ayrıca geçmiş olsun nasıl oldun???

9 kilo aldım 95'e çıktım bacım hiç sormaa başımı dağlara taşlara vurasım var :KK53::KK53::KK53::KK53:

kız birileri yazdıydı hangi bacım unuttum martta çok güzel doğum hikayeleri var şubatta hemen hemen hepsi doğurmuş falanmış filanmış ona kandık :KK52::KK52::KK52:

Kizlar sagolun ben de anlamadim dun aksama kadar hic birseyim yoktu birden oldu.kahvaltidan sonra ihlamur icip yattim ise gitmedim burda o kadar cok yagmur vardi ki gozum korktu gribe cevircek diye ise.gitmedim.11 bucuga kadar uyumusum su icinde kalktim.corba ictim.diger tavsiyelerinize uyacagim.
Kekik suyunu ben de dislerime deniyeyim disetlerimde sislik de var ogrendigim iyi oldu.
Kaşıntı ara ara benim de koltukaltarimda oluyor bir ara daha yogundu simdi azaldı
.krem suruyorum ama en cok rahatlatan duş.

Disci de kacinilmaz olacak galiba babygelim.hic istemiyorum ama:KK43:

Simage ben de sislik olmuyor henuz ama surekli ayaklarimi yuksekte tutuyorum .tuzu azaltmaya calis birde cilek soylemisti maden suyunda da tuz varmis ona da dikkatet

Ciciannecik arada bana da korku geliyo ama bir sekilde dogurcaz bu minisleri Allah yardimcimiz olsun diyorum

Sevgili canlar yine bir evhamla karsinizdayim :18:
Az once gebelikte kilo hesaplayicisindan bi hesap cikardim. Bu haftalarda 7-9 kg almam gerekirken yanlizca 2 kg almisim. Niye kg alamiyorum ben yaaa :KK43: varmi benim gibi az alanlar a dostlar bi destek cikin:KK37::KK37:

Kız Allah iyiliğini versinnnn :KK1::KK1:
Eh yememiz de lazım içimizde büyüyen melekler var:KK17: .. Aynen bende yemeğe hiç düşkün değilimdir ama artık sevmediğim şeyleri zorla yiyorum yemediğim şeyleri yiyorum bebeğe faydalı diye..
Maşallah size :nazar: :nazar: diğer kızında tam olması gerektiği gibi kapatmışsın hamişliği:KK9::KK9: Bakalım bizler doğuma gidene kadar kaç kg alıcaz:18:. Gerçi ben şimdilik 4 4.5 kg aldım ama iştahım açılıyor gibi.. Ne olacağımızı görücez :KK52:

gündüz yiyorum tüm gerekli besinleri, akşama sadece akşam yemeği ve süt bırakıyorum yoksa daha çok kilo alırım. dengeli besleniyorum.. valla muhtemelen ben 16 kilo tamamlayacağım bu gidişle... anneme kalsa hiç yemiyorum diyorum ki peki bu kilolar ne?? hamile olduğumu bilenler hiç kilo almadığımı yani görünürde bişi yok sadece göbüş var diyor gelde anlat 10 kiloyu :KK1::KK1: sen demek ki bebişe kilo aldırıyorsun canım..

hastane ikramı süsü için bebek keselerinden mi bahsediyosun canım?
Ama kaç metre gerekli hiç bilmiyorum henüz daha o kısma el atmadım :KK1: ancak el atınca bilgi verebilirim...

tamam canım tavsiyelerini bekliyorum... bende yavaştan el atayım dedim ama...neyseeee...

gündüz yiyorum tüm gerekli besinleri, akşama sadece akşam yemeği ve süt bırakıyorum yoksa daha çok kilo alırım. dengeli besleniyorum.. valla muhtemelen ben 16 kilo tamamlayacağım bu gidişle... anneme kalsa hiç yemiyorum diyorum ki peki bu kilolar ne?? hamile olduğumu bilenler hiç kilo almadığımı yani görünürde bişi yok sadece göbüş var diyor gelde anlat 10 kiloyu :KK1::KK1: sen demek ki bebişe kilo aldırıyorsun canım..

tamam canım tavsiyelerini bekliyorum... bende yavaştan el atayım dedim ama...neyseeee...

temennim o canım. Bebek alsın ben kilo istemiyorum. Ama geçen hafta görümcemin nişanında herkes kız bebeğe hamile olduğun belli diyip durdu.. aslında yanlardan pek almadım ama karnım küçük olduğu için mi yoksa çekemediklerinden mi diyolar anlamadım :KK1::KK1:. 1 ay öncesine kadarda kimse bebeğimizin cinsiyetinin kız olduğuna inanmıyordu herkes erkek bebeğe hamilesin diyordu. çevre baskısından kaç kere dr a gittim hepside kız dedi :KK52:. Ama ben insanları anlayamadım..
Amann canım doğumda sonra hep bereber veririz kilocukları. Hem hziran bebekleri çok hareketli olur diyorlar. Bizde kg falan bırakmaz bu yayamazlar :KK17:.:

saol cnm sırt ağrısı dışında iyiyim oğluşumda ha bire şımarıyo içerde... teyzesi...:KK1: aman geldiğinde uslu olsunda... haftaya kontrolumuz var tontişimi görcem bakalım ne alemde.. büyüşmü...:KK16:

büyümüştür annesi, kocaman olacaklar daha :) bende de sırt ve bel ağrısı çok fazla oluyo, arada da kasık ağrısı...

X