2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canim drlari anlamak o kadar zorki..ben artik inanmiyorum bu drlara...gecen burda bi arkadasimizin dedigi gibi insani boyle konusrak sezaryana hazirliyolar gibi geliyor..

Evet dün sanki hissettim bunu:KK20: sakın sakın diyeceğim cuma günü açık açık konuşacam...bir daha böyle moralimi bozarsanız başka dr a gitmeyi düşünüyorum diye:KK14:

Canim niye dogum bekleniyor...cok erken degil mi...niye oyle dedin ...nst ye bagladimi hic orda cikiuomis

Nst ye bağlamadı, ama suyum tam 9. Ay suyu kadar kalmış, tehlikeli dedi. Ama zaten böyle bir tehlike varsa hastaneye yatırması gerekmiyormu, serum filan... Ben anlamadım.:KK76::KK76:

hiç morelini bozma arkadaşım benimde doktorum suyun çok iyi dedi ertesi gün şeker yüklemesinde başka doktor muayne etti suyun eh işte dedi azmı dedim daa çok su tüketmeye bak dedi doktorlarda tutarsız allaha emanet bebişlerimiz sen suyuynu iç beslenmene dikkat et morelini bozup bıdığıda üzme:KK16:

Alla alla ne tutarsız bir doktormuş...ne demek istediğini acaba kendi anladımı şaşırdım...benimde doktorum en son gittiğimde suyuna dikkat et bol sıvı tüket dedi 3,5 lt çıakr dedi suyunu ben 3 lt içiyordum şimdi 4 ü buluyor...daha öncede bir kere daha dedi sonra kontrole çağırdığında suyumuz normal olmuş dedi streste yorgunlukta etkliyor dedi..bende dediğini yaptım birazda hareketlerimi kısıtladım okadar.. zaten çok hareketli değildim işten dolayı..
stres yaratmış sende doktor ..canım gidebiliyorsan git başka doktora çift görüşün zararı olmaz..ama lütfen ağlama stres yapma oda etkiliyor canım..aslında bilimsel olarak sıvı almanın amniyo sıvısına bağlı olduğu kanıtlanmamış ama yinede doktorlar içiriyor.. benim kardşeim son ayalrını hastanede geçirdi gibi..suyu azdı hep serum evrdiler..ve normal vaktinde sezeryanla aldılar..sıkma canını sapasağlam yeğenim...

canım bozma moralini için rahat edecekse başka doktora git benim doktorum da öyle çok sinir ediyo beni ama işinin ehli diyorlar herkes güven doktoruna diyor memnun kalanlar çok bende fazla kurcalamıyorum o yüzden ama bu kez gittiğimde bende dicem çok ilgisizsiniz diye

Vallaha benimkide çok pimpirikli, bence biraz hamile psikolojisi okuması lazım...heralde o dersleri zor geçmişti:KK9:

Aman başından beri arada böyle saçma tavırları oluyordu, sırf hastane iyi diye devam ediyorum aynı hastanede başka iyi bir dr var, cuma bir gideyim bakayım ne diyecek ona göre diğer doktora geçeceğim hiç kusura bakmasın.:KK24:

Canim doktorun dediginden hic bisey anlamadim :44: ama benimde ilk gebeligimde 6. aydan sonra suyum azaldi. Drum cok iyiydi. Hic bir zaman soyle olur boyle olur demedi benim ordan burdan duyduklarimi da onaylamadi. Bende hic stres yapmadim cok keyifli bir hamilelik gecirdim. Kizimi da 9 ay 3 gun tasidim karnimda sadece normal dogum yapamadim suyu az diye riske girmek istemedik sezaryen oldum. Ama drum sik sik cagirmaya baslamisti bizi meger suyunu takip etmek icin yapiyormus bunu velhasil dr cok onemli. Oyle her suyu azalan da erken dogum yapacak diye bisey yok sikma canini :KK54:

İnşaallah canım dediğin gibi olur....Ya bizde bu hocayla başta tüp bebek tedavisine başladık, zaten baştada beni çok germişti, en son söylenecek lafı ilk söylerdi.hele bir gün bana dediki her kadın illaki anne olacak diye bir kural yok dedi....:KK43: ben ağlamaya başlayınca üzüldü falan, sonra bak sen 4 kere kendiliğinden hamile kalmışsın niye olmasın falan filan düzeltmeye çalıştı...ben baştan bırakacaktım ama eşim çok beğendi dr u ve güven verdi dedi. Ama hamilelik olayı birazda moral işi, sen baştan hastanın moralini indir sıfıra sonra bekleki senin laboratuvarda hazırlattığın embriyonun tutmasını bekle....tabikide tutmadı hemde 1. Kalite 2 embriyo tutmadı... Ondan bir ay sonrada Elif Suyum kendiliğinden geldi....:KK16::KK16::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: genelde o hoca kendiliğinden hamile kalanlara bakmıyor, sonra hocaya dedim hocam biz size devam etmek istiyoruz bir sakıncası yoksa o da yok dedi, tabki takip ederim dedi. İşte bizim doktor hikayemiz kızlar....

Canım bence direk başka bir doktor git istersen benim doktorum sorunlu gebelikler konusunda uzman, ona yönlendirebilirim seni

Hangi hastane canım, adı ne vallaha doktorunun artık ciddi ciddi düşünüyorum, Ben hastaneyi beğeniyorum aslında ama bu dr la normal doğumu düşünemiyorum, beni doğumun ortasında ağlatır kesin...:KK43:

vuuuuy neler geçirmişsin böyle..canım geçmiş olsun..ana madem böyle memnuniyetsizlik var,o zaman değiştir doktorunu canımcım..

[/SIZE][/FONT][/B]:nazar:

Ya ben neler çektim canım anlattım öncekileride rahatladım şimdi biraz, ağlaya ağlaya yazıyorum yine:KK43:

Evet dün sanki hissettim bunu:KK20: sakın sakın diyeceğim cuma günü açık açık konuşacam...bir daha böyle moralimi bozarsanız başka dr a gitmeyi düşünüyorum diye:KK14:

Nst ye bağlamadı, ama suyum tam 9. Ay suyu kadar kalmış, tehlikeli dedi. Ama zaten böyle bir tehlike varsa hastaneye yatırması gerekmiyormu, serum filan... Ben anlamadım.:KK76::KK76:

Vallaha benimkide çok pimpirikli, bence biraz hamile psikolojisi okuması lazım...heralde o dersleri zor geçmişti:KK9:

Aman başından beri arada böyle saçma tavırları oluyordu, sırf hastane iyi diye devam ediyorum aynı hastanede başka iyi bir dr var, cuma bir gideyim bakayım ne diyecek ona göre diğer doktora geçeceğim hiç kusura bakmasın.:KK24:

İnşaallah canım dediğin gibi olur....Ya bizde bu hocayla başta tüp bebek tedavisine başladık, zaten baştada beni çok germişti, en son söylenecek lafı ilk söylerdi.hele bir gün bana dediki her kadın illaki anne olacak diye bir kural yok dedi....:KK43: ben ağlamaya başlayınca üzüldü falan, sonra bak sen 4 kere kendiliğinden hamile kalmışsın niye olmasın falan filan düzeltmeye çalıştı...ben baştan bırakacaktım ama eşim çok beğendi dr u ve güven verdi dedi. Ama hamilelik olayı birazda moral işi, sen baştan hastanın moralini indir sıfıra sonra bekleki senin laboratuvarda hazırlattığın embriyonun tutmasını bekle....tabikide tutmadı hemde 1. Kalite 2 embriyo tutmadı... Ondan bir ay sonrada Elif Suyum kendiliğinden geldi....:KK16::KK16::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: genelde o hoca kendiliğinden hamile kalanlara bakmıyor, sonra hocaya dedim hocam biz size devam etmek istiyoruz bir sakıncası yoksa o da yok dedi, tabki takip ederim dedi. İşte bizim doktor hikayemiz kızlar....

Hangi hastane canım, adı ne vallaha doktorunun artık ciddi ciddi düşünüyorum, Ben hastaneyi beğeniyorum aslında ama bu dr la normal doğumu düşünemiyorum, beni doğumun ortasında ağlatır kesin...:KK43:

Ya ben neler çektim canım anlattım öncekileride rahatladım şimdi biraz, ağlaya ağlaya yazıyorum yine:KK43: [/QUO TE]

Tatlım aklıma ne geldi sen bu ara grip soğuk algınlığı vs yakalanmış mıydın?

Son düzenleme:

Ya ben neler çektim canım anlattım öncekileride rahatladım şimdi biraz, ağlaya ağlaya yazıyorum yine:KK43:

alıntı olmadı da bir daha yazdım grip yada soğuk algınlığına yakalandın mı bu ara

alıntı olmadı da bir daha yazdım grip yada soğuk algınlığına yakalandın mı bu ara

Ya canım hep burnum akıyor ama grip olmadım, benim geçen seneden grip aşısı yaptırmıştım, belki o koruyor ama farkında olmadan atlatmışda olabilirim.

Ya canım hep burnum akıyor ama grip olmadım, benim geçen seneden grip aşısı yaptırmıştım, belki o koruyor ama farkında olmadan atlatmışda olabilirim.

Hatırlarsan ben çok ağır bir grip geçirmiştim.Doktora gittiğimde bebeğin hareket etmediğini söylemiştim.Doktor da bana grip nedeniyle suyun azalabileceğini soylemişti diye hatırlıyorum.Sakın böyle geçici bir durum olmasın.

Kizin sapasaglam dimi dunyalar tatlisi bisey.Ayriyeten de bebegin de masallah iyi annesine sıkıca tutunmus.Kotu seyleri gorme yok inlar elinde mi su an ? Degil.elinde ne var bir guz kiz bir de gobuste sagsalim buyuyen bebis. Hareketlet bir azaliyor bir cogaliyor bsk simdi benimki taaa vucudum7n en altini tekmeliyor.Dun nerdeydi inanmazsin sol kaburgamda:) yan yatiyordum oraya cikmis tekmeliyor.Ben de guya onu ezmeyeyim diye dikkatli yatiyorum hanfendi nereye gitmis:)) bende sola yatmak icin kendimi zorluyorum:)) nerdeyse sirtimdan cikacaktiii.

Mujjum ya ne kadar iyisin valla gulerek okudum yazdiklarini cok haklisin. Arada bir boyle telkinlerde bulunursan bende stres endise korku biseycik kalmayacak. Bu arada kociste kiziyo bana hep en kotusunu dusunuyorsun diye hakliymis demek :KK1::KK1: cok seviyorum sizi coooooooooookkkk :KK19::KK19: guzellikler

Maşallah canım seninki de baya büyümüş. Boyu posu da yerinde. Ben de kontrolden geliyorum benim de herşey yolunda çok şükür.Allah eksikliklerini göstermesin
Iyi dilekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim kızlar. Güzel haberlerle geldim size. Doktorum radyologun ölçtügü gibi 6-7 mm degil dedi. Memleketteki doktorum gibi rahatlatıcı şeyler söyledi. Erkek bebeklerde idrar yolunun farklılıgından dolayı biraz şişlik oluyor, böbreğin biri 4.2 mm digeri 4.6 mm.Bir sıkıntı görünmüyor dedi.Cok şükür daha da rahatladım. Haftamızla uyumlu, 30 cm ve 670 gr olmuşuz. Bizden haberler böyle, teyzelerimizi ve arkadaşlarını öpüyor ogluşum.

gözünaydın canım....oğluşun sana ne güzel haberler vermiş..böbrekleri için ayrı sevindim..şükür..sende rahatladın...

darısı basına tatlım ya bak böle dedin üzüldüm şimdi :KK43: sende bırak artık yaaaaaa

inşallah ....az kaldı canım ama aile şirketlerinde aslında daha zor oluyor.... arkadaşlarım annemler gidiver çıkıver diyorlar ama maalesef olmuyor..az kaldı nisana :)

İnşaallah canım dediğin gibi olur....Ya bizde bu hocayla başta tüp bebek tedavisine başladık, zaten baştada beni çok germişti, en son söylenecek lafı ilk söylerdi.hele bir gün bana dediki her kadın illaki anne olacak diye bir kural yok dedi....:KK43: ben ağlamaya başlayınca üzüldü falan, sonra bak sen 4 kere kendiliğinden hamile kalmışsın niye olmasın falan filan düzeltmeye çalıştı...ben baştan bırakacaktım ama eşim çok beğendi dr u ve güven verdi dedi. Ama hamilelik olayı birazda moral işi, sen baştan hastanın moralini indir sıfıra sonra bekleki senin laboratuvarda hazırlattığın embriyonun tutmasını bekle....tabikide tutmadı hemde 1. Kalite 2 embriyo tutmadı... Ondan bir ay sonrada Elif Suyum kendiliğinden geldi....:KK16::KK16::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: genelde o hoca kendiliğinden hamile kalanlara bakmıyor, sonra hocaya dedim hocam biz size devam etmek istiyoruz bir sakıncası yoksa o da yok dedi, tabki takip ederim dedi. İşte bizim doktor hikayemiz kızlar....Hangi hastane canım, adı ne vallaha doktorunun artık ciddi ciddi düşünüyorum, Ben hastaneyi beğeniyorum aslında ama bu dr la normal doğumu düşünemiyorum, beni doğumun ortasında ağlatır kesin...:KK43:

anlayamadığım benim kardeşiminde son aylarında suyu azdı..doktor 3 gün yatırdı hastaneye serum vs bağladılar...sonra tekrar bir yattı ..suyu az olduğu için...sezeryanlada aldılar ..erken doğum değildi...yani küvezde falan kalmadı hiç yeğenim..madem az niye birşey demediki? belkide kardeşim kadar az olmadığı için daha bir sınırı var demekki..seninki daha demekki hastaneye yatıracak kadar eğil yada her hamileliğin kendi özgü kuralları olurmuş...bilemedim..ama fikrimce senin anlık bir olay gibi geliyor..fazla hareket geçirdiğin bir rahatsızlık sıvı alımında anlık azalma vs vs vs..benim şeker yüklememin olduğu gün doktorum suyun azalmış dedi sıvı tüket dedi..ama ben geceden saat 10a kadar su içmemiştim yemek yememiştim anlık olaya bağladılar....

Son düzenleme:

Hatırlarsan ben çok ağır bir grip geçirmiştim.Doktora gittiğimde bebeğin hareket etmediğini söylemiştim.Doktor da bana grip nedeniyle suyun azalabileceğini soylemişti diye hatırlıyorum.Sakın böyle geçici bir durum olmasın.

Ay canıminşallah öyledir...zaten geçen hafta iş yoğundu, sabahları zor kalkıyordum, belki grip gibi atlattım farkında olmadan. İnşaallah öyledir, ben birde troid hormonlarıma bakılsın dedim, kasımdan beri bakılmamış, idrar kültürü verdik, bakalım ne çıkacak. Sabah 9 dan beri 3. Lt suya başladım, gecede uyuyamadığım için öğlen 4-5 saat uyudum, yani 4-5 saatte 2 lt su bitirmişim korkudan...

ben yavaştan çıakyım kızlar..19.30da mesai bitecek...işleri toparlayım eşimi bekleyim gelsin beni alsın anneme uğrayıp eve geçelim..çok bitkinim..gel pazartesi geeeelllll...

hepinize iyi geceler iyi akşamlar huzurlu geceler olsun...meleklerinizi öpüyorum kocamanından..
:KK54::KK54::KK54::KK54:

ben yavaştan çıakyım kızlar..19.30da mesai bitecek...işleri toparlayım eşimi bekleyim gelsin beni alsın anneme uğrayıp eve geçelim..çok bitkinim..gel pazartesi geeeelllll...

hepinize iyi geceler iyi akşamlar huzurlu geceler olsun...meleklerinizi öpüyorum kocamanından..

Bizde sizi opuyoruz tatlim:KK54:

Ay canıminşallah öyledir...zaten geçen hafta iş yoğundu, sabahları zor kalkıyordum, belki grip gibi atlattım farkında olmadan. İnşaallah öyledir, ben birde troid hormonlarıma bakılsın dedim, kasımdan beri bakılmamış, idrar kültürü verdik, bakalım ne çıkacak. Sabah 9 dan beri 3. Lt suya başladım, gecede uyuyamadığım için öğlen 4-5 saat uyudum, yani 4-5 saatte 2 lt su bitirmişim korkudan...

http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-286278.html

ben de forumları diğer siteleri okuyorum.4 5 litre su içilmesi gerekiyormuş abartıp 10 il içen bile varmış.Ayrıca pek çok kişi hep sola yatılması gerektiğini söylemiş.Böyle dengelemişler.

ayrıca
Aybala akil den alıntı olarak:

..........

Annenin hidrasyonu yani vücut sıvısının artırılması da yöntemlerden biridir. Oral hidrasyon, yani annenin ağızdan bol su alması, amniyotik sıvı miktarını geçici de olsa artırır ve amniyoinfüzyon gibi riskli ve invazif de değildir. Annenin kanının sulanması ve yoğunluğunun düşmesi, anneden fetusa bir su akışına neden olur. Artmış plasental kan akışı ve fetal idrar çıkışı görülebilir. Doğum yaptırmanın gerekmediği oligo vakalarında annenin bol su içmesi, özellikle de dehidratasyon belirtileri olan annelerde olmak üzere, faydalı olabilir.

Gule gule fıstığım iyi pazarlar

Bilmezmiyim o korkuyu :18: bobreklerimle ilgili tahlil yanlis cikinca kac litre su ictim o hafta Allah bilir. Ama simdi yine ayni gunde bir kac bardak :KK37::KK37:

Maşallah canım seninki de baya büyümüş. Boyu posu da yerinde. Ben de kontrolden geliyorum benim de herşey yolunda çok şükür.Allah eksikliklerini göstermesin

anlayamadığım benim kardeşiminde son aylarında suyu azdı..doktor 3 gün yatırdı hastaneye serum vs bağladılar...sonra tekrar bir yattı ..suyu az olduğu için...sezeryanlada aldılar ..erken doğum değildi...yani küvezde falan kalmadı hiç yeğenim..madem az niye birşey demediki? belkide kardeşim kadar az olmadığı için daha bir sınırı var demekki..seninki daha demekki hastaneye yatıracak kadar eğil yada her hamileliğin kendi özgü kuralları olurmuş...bilemedim..ama fikrimce senin anlık bir olay gibi geliyor..fazla hareket geçirdiğin bir rahatsızlık sıvı alımında anlık azalma vs vs vs..benim şeker yüklememin olduğu gün doktorum suyun azalmış dedi sıvı tüket dedi..ama ben geceden saat 10a kadar su içmemiştim yemek yememiştim anlık olaya bağladılar....

Evet bende onu düşündüm eve geldikten sonra, 'madem tehlikeli bir durum niye hastaneye yatırmadı' diye sordum eşime oda alt sınırda dedi hoca, takma kafana diyerek bana moral vermeye çalışıyor garibim,. Demek bu hoca da beni sezeryana alıştırmaya çalışıyor, çünki ben normal doğum istiyorum demiştim.

http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-286278.html

ben de forumları diğer siteleri okuyorum.4 5 litre su içilmesi gerekiyormuş abartıp 10 il içen bile varmış.Ayrıca pek çok kişi hep sola yatılması gerektiğini söylemiş.Böyle dengelemişler.

ayrıca
Aybala akil den alıntı olarak:

..........

Annenin hidrasyonu yani vücut sıvısının artırılması da yöntemlerden biridir. Oral hidrasyon, yani annenin ağızdan bol su alması, amniyotik sıvı miktarını geçici de olsa artırır ve amniyoinfüzyon gibi riskli ve invazif de değildir. Annenin kanının sulanması ve yoğunluğunun düşmesi, anneden fetusa bir su akışına neden olur. Artmış plasental kan akışı ve fetal idrar çıkışı görülebilir. Doğum yaptırmanın gerekmediği oligo vakalarında annenin bol su içmesi, özellikle de dehidratasyon belirtileri olan annelerde olmak üzere, faydalı olabilir.

Sağol tatlım evet hedefim 4,5 L :KK52: ben o sıvıyı 2 katına çıkarmazmıyım hiç:KK52:

İyi akşamlar canım, bizde sizi öpüyoruz kocaman:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Canım bence direk başka bir doktor git istersen benim doktorum sorunlu gebelikler konusunda uzman, ona yönlendirebilirim seni

Canım az önce toplu alıntıladım ama gözünden kaçarsa diye tekrar yazayım dedim. Vallaha isim ve tavsiyelere açığım, hangi doktor senin dediğin?

merhaba kızlarrr bende 26+3 günlük hamişim 20 mayıs 4 haziran arası dedi doktorum doğumu allah nasip ederse bi kızım olacak hazırlıkalra başladınızmı ben daha çok bişey alamdım ama şuna kafam takılan park beşikmi normal beşikmi almak konusu siz hangisini düşünüyorsdunuz

X