2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Slm annislerrrr...
Bugun kontrolumuz vardi. Kizim 609 gr 28 cm mis.. dr cok agir is yapmamami ve bol su icmemi soyledi. Birde cok onemli degil ama 23 haftalik görünüyor dedi geec dollenme olabilirmis.. bebegimiz saglikli olsun da ben dikkat ederim.. bizden haberler boyle kizlarrr.

maşallah kızına canım :nazar: artık benim yeni sloganım....:KK52:su içelim su içirelim

Slm güzeller, Dr.dan geldik bizde. 790gr. 30cm Olmuş bebeğim. Sabah Şeker yüklemesi yapildi bitti ama bende bittim. Hala migdem bulanıyor :KK43: 3kere kan aldilar kollarım delik deşik oldu.. sonuclari az önce öğrendik ve gayet iyi çıktı. b12 eksikliği varmış onun için vitamin yazdi. Bizde haberler böyle çok şükür. Kontrolü olupta iyi haberlerle gelen annelere gözünüz aydin diyorum. Tek tek yazamıyorum kizlar telefondan zor oluyor :) güzel haftasonlari olsun hepimize. .

oy maşallah sizede canım:nazar:

:KK52::KK52:günaydın güzel anneler ve onların mini mini bebişleri hepinize güzel haftasonları diliyorum. Dün ayrıntılı ultrasonum vardı çook güzel geçti çok şükür herşey normal bebişim 553 gr 21 cm gelişimi 1 hafta önde çok şükür 22+3 üm ultrasona göre 23+2 çıktı 15 hazirandan sonrası için sezeryana gün verirler dedi benim malum ilki sezeryan :KK9: 35 dk sürdü tam ve sadece 90 tl bursada doruk tıpta çok güzel bi bebek dedi burnunu çok beğendi çok güzel bir yüz resmi verdi ama ben buraya eklemeyi bilmiyorum kızlar nasıl eklicem? :44:

oy maşallah sizede canım:nazar:

Kızlar biz dün akşam kocisimle barıştık sanırsam
gerçi siz küs olduğumuzu bilmiyordunuz özetle anlatayım size ama gece çok huzurlu uyudum bebişin tekmeleri haricinde(heyecan basıyo o tekmeledikçe uyanıyorum )

geçen akşam görümcemlerdeydik biliyosunuz bizim evi (kayınpederimin) mütahite verdiler 2.5 daire kalıyordu bize biri görümcemin diğeri bizim kalanıda satıp parayı bölüşeceklerdi ama kayınvalidem tek oturmak istediğinden görümcemin dairesinde oturacaktı(görümcemin kendi dairesi var halihazırda oturdugu ve onun oğluna kayınvalidem bakıyo yıllardır) o yüzden kira felan konuşulmadı dairenin birinde kayınvalidem oturcaktı birinde biz diğerinide yarım daire hisseleri var satacaklardı parayı bölüşeceklerdi görümcemlerde bu şekilde konuşuldu ordan cıktık eşim başladı yok efendim babasının isteği diğer daireyide almakmış o daireyi almak istiyormuş bebek erken gelmiş biz biraz daha çalışmalıymışız bende köpürdüm bastım bağırdım dedim biz< yeni evli değiliz 7 yıllık evliyiz erken diyorsun bide dedim ben senin için bekledim 7 yıl cocuguma hasret kaldım ev felan istemiyorum çocuk dogunca benden ev istemeyecek o büyüyene kadar alırız birtane daha dedim yok o cocugunun geleceğini düşünüyorum onun için istiyorum dedi vel hasıl 2 gündür konuşmuyorduk bz
dün aksam dayısıgildeydik orda açtı konuyu anneside ordaydı ablası yoktu ama ben o evi alacağım dedi siz istemesseniz sizin hakkınızıda öderim ama önce kredimi bitiririm sonra sizin hakkınızı öderim dedi kaynanam hiç bişey söylemedi babam öyle istiyordu öyle olacak dedi bana baktı sonra ben o çocuga bi gelecek hazırlamak zorundayım şimdiye kadar kiradaydık şimdide kira gibi kredi öderim 2 yıl daha sıkıntı çekerim dedi sonra baktım bana kızmamış neyse barıştık konunun devamını altıcam ama azcık işim var çok mutluyum bugün eve bakmaya gidicez beraber daha içine hiç girmedik kaba inşaat bitmiş mayısta teslim edicekler :)

Kızınız size uğur getirmiş canım, :nazar::KK16:

kııııııııız o ne güzel renk öyle :)

hihihiihihih sağol canımcım teşekkür ederiz köftem Efe ile :KK69:

merhaba kızlarrr bende 26+3 günlük hamişim 20 mayıs 4 haziran arası dedi doktorum doğumu allah nasip ederse bi kızım olacak hazırlıkalra başladınızmı ben daha çok bişey alamdım ama şuna kafam takılan park beşikmi normal beşikmi almak konusu siz hangisini düşünüyorsdunuz

daha önceden yazdın mı hatırlamıyorum ama yeni geldin galibs aramıza :KK34: hoşgeldin
:KK3:
valla canım ben herşeyi bitirdim :KK1: bitek bebek odası halı,perde,lambası ve benim lohusa takımın kaldı alıncak o kadar..diğer geri kalan akla gelen lazım olan herşey alındı bizde

Iyi dilekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim kızlar. Güzel haberlerle geldim size. Doktorum radyologun ölçtügü gibi 6-7 mm degil dedi. Memleketteki doktorum gibi rahatlatıcı şeyler söyledi. Erkek bebeklerde idrar yolunun farklılıgından dolayı biraz şişlik oluyor, böbreğin biri 4.2 mm digeri 4.6 mm.Bir sıkıntı görünmüyor dedi.Cok şükür daha da rahatladım. Haftamızla uyumlu, 30 cm ve 670 gr olmuşuz. Bizden haberler böyle, teyzelerimizi ve arkadaşlarını öpüyor ogluşum.

eriğim yaaaa ne güzel haberler bunlar valla rahatlamış olmanı nerdeyse hissettim.. Şükür.. Maşallah
:nazar:

Ya ben neler çektim canım anlattım öncekileride rahatladım şimdi biraz, ağlaya ağlaya yazıyorum yine:KK43:

canım yaaaaa Allah inş bidaha benzer bişey bile yaşatmaz artık hep iyi haberlerle gelirsin..tekrar çok geçmiş olsun
:KK19:

güzel annişlerimmmmmm...
aklım hep sizde kalıyor ve ben bu aralar buraya hiiç uğrayamıyorumm amaa :KK5: sakın giremiyorum diye beni unutmayın bana küsmeyin beni dışlamayın:KK43:hepinizi tek tek bulur hesap sorarım ona göre :KK20: :nazar: canımsınız....
bugün kontrolümüz vardı..750 gram 33 cm olmuşuz..iki şikayetimden bahsettim doktoruma..
birincisi karnım çok gerliliyo dedim çok fazla ayakta kaldığın için dedi
ikincisi (sizdede oluyomu) tuvaletimi yaparken özellikle alaturkada açılma oluyomuş gibi canım yanıyo dedim
ozaman gerekirse rapor yazıcam evde yatıcaksın senin işin çok sıkıntı dedi bebeğin kafası rahim ağzına dönükmüş ama açıklık yok ara uzunluğuda iyi dedi..nasıl rapor alıcam ya benim yerime bakıcak kimse yokki
bizden haberler böyle kızlar

Neyapiyormuss guzel annislerer ve onlarin degrli bebisleri umarim hepiniz cok iyisinizdir beni bugun biraz yorucuydu misafir geldi ohh simdi sirt. ustu uzandimbelim cok agriyorr ama:KK43: pufpufffum renge bayldimm superr:)

daha önceden yazdın mı hatırlamıyorum ama yeni geldin galibs aramıza :KK34: hoşgeldin
valla canım ben herşeyi bitirdim :KK1: bitek bebek odası halı,perde,lambası ve benim lohusa takımın kaldı alıncak o kadar..diğer geri kalan akla gelen lazım olan herşey alındı bizde
[/QUOTE]

daha önce yazmadım yeni katıldım bende alışvverişe başlıycam ama nerden başlıyacağımı bilmedim bi kaç çıt çıtlı badi bi tulum bi battaniye aldım sadecediğerleri kolayda benim kafamı beşik ve araba karıştırdı hangi marka almam gerekiyor ona karra veremedim bende bu ay hepsini almyı düşünüyorum bide

daha önce yazmadım yeni katıldım bende alışvverişe başlıycam ama nerden başlıyacağımı bilmedim bi kaç çıt çıtlı badi bi tulum bi battaniye aldım sadecediğerleri kolayda benim kafamı beşik ve araba karıştırdı hangi marka almam gerekiyor ona karra veremedim bende bu ay hepsini almyı düşünüyorum bide[/QUOTE]

Hos geldinn cnm valla bende hic bisey almadim sayilir ama elimde olsa alirdim herseyi simdi ama calisan kadin degilm o yuzden bakalim kocacigim ne zaman alicak allaha billirrrr:KK43:(

işte kızlaaaaaaaar...
köftemin odası için az önce gidip rengimizi aldık...birazdan babamız boyamaya başlayacak :KK34:

Eki Görüntüle 1002328

Gunaydin guzel anneler ve onlarin kiymetlileri....guzel hafta sonlari olsun hepimize....:nazar::emir_bebek::nazar::emir_bebek::KK16:
Ben sabaha kadar uyumadim, moralim cok bozuk. Dun facede anlattim, ama herkes orada degil, dun kontrolumuz vardi, Elif Su'yumuz gayet iyi buyumus 905 gr. 34 cm giy 26 haftalik. Sat ile ultrason esitlenmis. Yani ilk 8haziran beklenen dogum tarihi. Ama bebisimin suyu azalmis, sana rapor verecem git evde dinlen dedi. Bu degerlerle genelde dogum olmuyor dedi... Ayyy Ben o anda basladim aglamaya, sinirlerim geriliyor bu doktorda. Ptesi baska bir doktorada gideyim diyorum. 22. Hafta suyu fazla dedi, yeme yutma sorunundan olabilir dedi, ondada gittik baska doktora, oburu yok onemli degil biz suyu bol olsun isteriz dedi.Ben ay cok su iciyorum ondan mi suyu fazlaki dedim. Alakasi yok senin ictigim suyla onun suyunun dedi. Dunde bana bol su ic diyor. Ya ne alaka benim kadar cok su idem yoktur diyorum 3_3,5 litre iciyorum diyorum Adam daha da ic diyor. Birde demezmi bu Ayda doganlarda yasiyor korkma. Ya bu nasil dr? Bu nasil moral verme.... Gercekten sabaha kadar kabus gordum kizlar...:18::KK17::KK23:
Benim diğer oğlumda 25. Haftada dotorum suyumun az oldugnu söyledi,eve dönünce ben bunu kafamda kurdum durdum dayanamadım burda başka bı doktora gittim o da suyunun az oldugnu söyledi alt sinirdaymis ama önemli değil bu doguma kadar yeter demişti,32. Haftaya geldigimde doktorumu mecbur değiştirdim o doktorumda suyumun az oldugnu,son haftalarda bebek hızlı büyüdüğü icin suyun gittikçe azalcagni söyledi diki takip etti 3 günde bir nst ye giriyordum şutuma bakılıyordu hedef 37 doldurmakti ve doktirum daha fazla risk almayalım dedi ve 37+4 planlı szaryanla aldigim oğlumu kucagma,yani suyun az olması her zaman tehlikeli değil sen istirahat et hareketelrini takip et 40. Haftayı göremezsin belki ama 37 lede gelirsin inşallah
Ama suyu fazlayken birde az demesi enteresan bence başka bı doktora daha görün derim

Pufpuf bizim oğlanın odasida bu renk sarı yıldız stickler yapistirdim üzerine

Neyapiyormuss guzel annislerer ve onlarin degrli bebisleri umarim hepiniz cok iyisinizdir beni bugun biraz yorucuydu misafir geldi ohh simdi sirt. ustu uzandimbelim cok agriyorr ama:KK43: pufpufffum renge bayldimm superr:)

Dinlen canım, geçen hafta ben temizlik yaptım, ertesi gün misafir geldi, ve hafta içi işde çok yoğun hep tolantı, stres, sıkıntı...sonra böyle oldu... Aman su iç yat dinlen:KK52:

güzel annişlerimmmmmm...
aklım hep sizde kalıyor ve ben bu aralar buraya hiiç uğrayamıyorumm amaa :KK5: sakın giremiyorum diye beni unutmayın bana küsmeyin beni dışlamayın:KK43:hepinizi tek tek bulur hesap sorarım ona göre :KK20: :nazar: canımsınız....
bugün kontrolümüz vardı..750 gram 33 cm olmuşuz..iki şikayetimden bahsettim doktoruma..
birincisi karnım çok gerliliyo dedim çok fazla ayakta kaldığın için dedi
ikincisi (sizdede oluyomu) tuvaletimi yaparken özellikle alaturkada açılma oluyomuş gibi canım yanıyo dedim
ozaman gerekirse rapor yazıcam evde yatıcaksın senin işin çok sıkıntı dedi bebeğin kafası rahim ağzına dönükmüş ama açıklık yok ara uzunluğuda iyi dedi..nasıl rapor alıcam ya benim yerime bakıcak kimse yokki
bizden haberler böyle kızlar

Ooo büyümüş maşallah, uzun boylu olacak haftasına göre uzun, tuvalet konusu bende de öyle oluyordu 3. Aydan beti hiç alaturka kullanmıyorum, eğilmek bile çok tehlikeliyken o hareketi yapmak bence tehlikeli, sende kullanmamaya çalış canım

Benim diğer oğlumda 25. Haftada dotorum suyumun az oldugnu söyledi,eve dönünce ben bunu kafamda kurdum durdum dayanamadım burda başka bı doktora gittim o da suyunun az oldugnu söyledi alt sinirdaymis ama önemli değil bu doguma kadar yeter demişti,32. Haftaya geldigimde doktorumu mecbur değiştirdim o doktorumda suyumun az oldugnu,son haftalarda bebek hızlı büyüdüğü icin suyun gittikçe azalcagni söyledi diki takip etti 3 günde bir nst ye giriyordum şutuma bakılıyordu hedef 37 doldurmakti ve doktirum daha fazla risk almayalım dedi ve 37+4 planlı szaryanla aldigim oğlumu kucagma,yani suyun az olması her zaman tehlikeli değil sen istirahat et hareketelrini takip et 40. Haftayı göremezsin belki ama 37 lede gelirsin inşallah
Ama suyu fazlayken birde az demesi enteresan bence başka bı doktora daha görün derim

Pufpuf bizim oğlanın odasida bu renk sarı yıldız stickler yapistirdim üzerine

Ntsye bağlanmadım, banada sınırda dedi, 3 dedi alt sınır tam dedi, ama 22. Haftamda fazla olan şey nereye gitti, akıntım falanda yok...:KK76: şutuma dediğin ne, ben rahim ağzını sordum normal dedi 3,5 gibi dedi tam ölçerken bebeğimin başını o tarafta görünce bebeğim tersmi duruyor dedim, yok artık bu haftalarda böyle durmaları gerekiyor dedi. Ay ama moral oldu senin örnek, erken doğduğu için bir sağlık sorunu yaşadınızmı? Küvezde kaldımı?

Dinlen canım, geçen hafta ben temizlik yaptım, ertesi gün misafir geldi, ve hafta içi işde çok yoğun hep tolantı, stres, sıkıntı...sonra böyle oldu... Aman su iç yat dinlen:KK52:

Ooo büyümüş maşallah, uzun boylu olacak haftasına göre uzun, tuvalet konusu bende de öyle oluyordu 3. Aydan beti hiç alaturka kullanmıyorum, eğilmek bile çok tehlikeliyken o hareketi yapmak bence tehlikeli, sende kullanmamaya çalış canım

su icmeye calisiyorum ama gunde 1,5 lt geciremiyorum ama cik sukurkii doktorum hep suyun iyi diyor:)

Hos geldinn cnm valla bende hic bisey almadim sayilir ama elimde olsa alirdim herseyi simdi ama calisan kadin degilm o yuzden bakalim kocacigim ne zaman alicak allaha billirrrr:KK43:([/QUOTE]

hoş buldum canım sağol ben okadar çok sitiyorumki hamiel kalsam hemen başalrım diyordum ama korkudan başlıyamadım şimdide yeni sezon ürünlerini bekliyorum paramız hazır da daha alamadık tüp bebek yaptıracaktık ama bebeğim kendi geldi çok şükür tüp bebek parasıda bize kaldı kızıma harcıyazcaz inşalalah

merhaba kızlarrr bende 26+3 günlük hamişim 20 mayıs 4 haziran arası dedi doktorum doğumu allah nasip ederse bi kızım olacak hazırlıkalra başladınızmı ben daha çok bişey alamdım ama şuna kafam takılan park beşikmi normal beşikmi almak konusu siz hangisini düşünüyorsdunuz

Hoşgeldin canım, hangi şehir, yaş kaç, kızının adını yaz ki pufpuf senide listemize eklesin. Park yatak almayı düşünüyorum, ama daha almadık, parası hazır herşeyinin, modellerimiz hazır, bebek arabası ne alacağımız hepsi belli 1-2 günde gidip herşeyi alıp bitiririz diyoruz. Ama hastane çantasını hazılamak istiyorum yavaştan:KK52:

http://www.e-bebek.com/kraft-504-oyun-parki_KRA-DP504-PG

işte kızlaaaaaaaar...
köftemin odası için az önce gidip rengimizi aldık...birazdan babamız boyamaya başlayacak :KK34:

Eki Görüntüle 1002328

Ntsye bağlanmadım, banada sınırda dedi, 3 dedi alt sınır tam dedi, ama 22. Haftamda fazla olan şey nereye gitti, akıntım falanda yok...:KK76: şutuma dediğin ne, ben rahim ağzını sordum normal dedi 3,5 gibi dedi tam ölçerken bebeğimin başını o tarafta görünce bebeğim tersmi duruyor dedim, yok artık bu haftalarda böyle durmaları gerekiyor dedi. Ay ama moral oldu senin örnek, erken doğduğu için bir sağlık sorunu yaşadınızmı? Küvezde kaldımı?
Suyum yazmak istemiştim klavye kendi kendine atıyor bazen,suyumun neden azaldığım hiç bir doktor aciklayamadi,bende hiç anlamdim ama ilk bobereklere bakıyorlardı cis yapamıyormu diye bı sorun yoktu,doktorum 37 den önce Doğan her bebek kuveze girme ihtimali var demişti o yuzden hedef 37 idi,cocuk doktorları bir kilosuna bakarlarmış 2.5 gectimi diye birde haftasına bakarlarmış 37 doldurdu mü diye oğluma kuveze girmedi cok şükür saglık sorunumuz olmadı ama biraz zayıf doğdu 2814 gr di sadece 1 hafta sonra sarılık degeri yükseldi oda iyi beslenemedig içindi
Ayrıca benim yeğenimde suyu azdı oda 36,haftada doğdu kuveze girmedi

işte kızlaaaaaaaar...

Eki Görüntüle 1002328

veeeee 4 saat sonunda oda bittiiiiii işte son hâli.. ama tabi ışığın vurduğu yere göre renk açık/koyu olarak farklı görünebiliyor :KK69:

$image.jpg

X