2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Hoşgeldin canım, hangi şehir, yaş kaç, kızının adını yaz ki pufpuf senide listemize eklesin. Park yatak almayı düşünüyorum, ama daha almadık, parası hazır herşeyinin, modellerimiz hazır, bebek arabası ne alacağımız hepsi belli 1-2 günde gidip herşeyi alıp bitiririz diyoruz. Ama hastane çantasını hazılamak istiyorum yavaştan:KK52:

http://www.e-bebek.com/kraft-504-oyun-parki_KRA-DP504-PG

yaş 26 antalyada yaşıyorum kızımın adı ikra olacak
bende park yatak alamyı düşünüyorum sen karar verdinmi marka olarak o kadra çok çeşit var ama kumaşı kaliteli olsun iistiyorum naylon olmasın çok zrralıymış naylon olan kreftan buldum istediğimi ama bakalım netten alacam karar veremedim bende yaşadığım yer turizm yeri olduğu için çok çeşit yok burlarda

Suyum yazmak istemiştim klavye kendi kendine atıyor bazen,suyumun neden azaldığım hiç bir doktor aciklayamadi,bende hiç anlamdim ama ilk bobereklere bakıyorlardı cis yapamıyormu diye bı sorun yoktu,doktorum 37 den önce Doğan her bebek kuveze girme ihtimali var demişti o yuzden hedef 37 idi,cocuk doktorları bir kilosuna bakarlarmış 2.5 gectimi diye birde haftasına bakarlarmış 37 doldurdu mü diye oğluma kuveze girmedi cok şükür saglık sorunumuz olmadı ama biraz zayıf doğdu 2814 gr di sadece 1 hafta sonra sarılık degeri yükseldi oda iyi beslenemedig içindi
Ayrıca benim yeğenimde suyu azdı oda 36,haftada doğdu kuveze girmedi

Ayy sağol canım nasıl moral oldu bana, inşaallah şu bir haftayı atlatalım da:nazar::nazar::nazar:

Ntsye bağlanmadım, banada sınırda dedi, 3 dedi alt sınır tam dedi, ama 22. Haftamda fazla olan şey nereye gitti, akıntım falanda yok...:KK76: şutuma dediğin ne, ben rahim ağzını sordum normal dedi 3,5 gibi dedi tam ölçerken bebeğimin başını o tarafta görünce bebeğim tersmi duruyor dedim, yok artık bu haftalarda böyle durmaları gerekiyor dedi. Ay ama moral oldu senin örnek, erken doğduğu için bir sağlık sorunu yaşadınızmı? Küvezde kaldımı?
Atlamisim canım rahim ağzı boyunu takip etmesi icin önemli bı nedenmi var yoksa rutin bı kontrol mü? Ben de da dahim ağzı yetersizlig var hatta rahim ağzında dikiş var benimde gecen hafataki kontrolde 3.4 cm dedi bebek basını dikişe dayamis bu haftalarda bu pozizyonda olması normal böyle giderse normal dogum sansin artar ama gercekten suyun son haftalarda ciddi bı sekilde azalırsa o zman sezaryan şart zaten

bende park yatak alamyı düşünüyorum sen karar verdinmi marka olarak o kadra çok çeşit var ama kumaşı kaliteli olsun iistiyorum naylon olmasın çok zrralıymış naylon olan kreftan buldum istediğimi ama bakalım netten alacam karar veremedim bende yaşadığım yer turizm yeri olduğu için çok çeşit yok burlarda

Ben alacağım modelin linkini koymuştum canım. Vallaha ona bakacak olursak herşeyimiz sentetik, heryerimiz yapay. Yerlerlerdeki o kullanılan ahşaptan tutta, duvar boyalarmıza kadar, hele birde büyükşehirlerde havakirliliği.... Çocuğa direk temas edecek kıyafetlerini inceleyerek almak lazım % 100 koton omalı, biberon, emzik ve süt sağma makinesinde kaliteli mal almalı, ucuz etin yahnisinin ucuz olduğunu söylerim her zaman.... çin malı hiçbir şey eve sokulmamalı...

Atlamisim canım rahim ağzı boyunu takip etmesi icin önemli bı nedenmi var yoksa rutin bı kontrol mü? Ben de da dahim ağzı yetersizlig var hatta rahim ağzında dikiş var benimde gecen hafataki kontrolde 3.4 cm dedi bebek basını dikişe dayamis bu haftalarda bu pozizyonda olması normal böyle giderse normal dogum sansin artar ama gercekten suyun son haftalarda ciddi bı sekilde azalırsa o zman sezaryan şart zaten

Bugüne kadar hiç bir sıkıntımız yoktu, o suyun az diyince ben rahim ağzını sordum, normal iyi dedi, ben ısrarla kaç cm dedim o 3,5 civarı dedi. Benim gördüğüm hali daha rahim ağzına başı uzaktı, ama o tarafa doğru görünce heyecanlandım. Hatta bana bir önceki kontrolümüzde şekerinde çok yüksek çıkmazsa git en ücra yerde bile, köyde, evde doğurursun dedi. Anlam veremedim 3 haftada ne değişti?

Bugüne kadar hiç bir sıkıntımız yoktu, o suyun az diyince ben rahim ağzını sordum, normal iyi dedi, ben ısrarla kaç cm dedim o 3,5 civarı dedi. Benim gördüğüm hali daha rahim ağzına başı uzaktı, ama o tarafa doğru görünce heyecanlandım. Hatta bana bir önceki kontrolümüzde şekerinde çok yüksek çıkmazsa git en ücra yerde bile, köyde, evde doğurursun dedi. Anlam veremedim 3 haftada ne değişti?
Senin doktorunu bende anlamadım,kafanı bu kadar karıştırıyorsa başka bı doktora daha görünmektedir fayda var

Ben alacağım modelin linkini koymuştum canım. Vallaha ona bakacak olursak herşeyimiz sentetik, heryerimiz yapay. Yerlerlerdeki o kullanılan ahşaptan tutta, duvar boyalarmıza kadar, hele birde büyükşehirlerde havakirliliği.... Çocuğa direk temas edecek kıyafetlerini inceleyerek almak lazım % 100 koton omalı, biberon, emzik ve süt sağma makinesinde kaliteli mal almalı, ucuz etin yahnisinin ucuz olduğunu söylerim her zaman.... çin malı hiçbir şey eve sokulmamalı...

haklısın malesef herşeyde kimyasal var ama işte nemli bi şehirde yaşıyorum ve nem plastiği eritiyormuş koku yapıyormuş ondan kaliteli olsun kumaşı dedim sen hangi marka aldın beşiği arabaya karar verdim pierre cardin marka almaya karar verdim

Aynen şekerim artık vız vız da vızz vızzz.:21:

Şeker sayısını arttırıp fiyat pazarlığı yapmayı düşünüyorum.Başka bir fotografçıya da mail attım ondan da fiyat bilgisi bekliyorum.Oyyy zaten fotografları izlerken gözlerim durmadı:2:

Eşimde de benzer problemler vardı da ordan biliyorum hatta haftaya şeker yuklemesine gidince onun da kan şekerine baktırıcaz.Tavsiyler konusu bildiğim bir şeyse her zaman ve seve seve:KK34:

hehe nasıl oldun şekerim ağrın ateşin çok oldu mu sonrasında umarım korktuğumuz gibi olmamıştır.

hoşbulduuk çilekiimmmmmm sabah eşimin genel kurul toplantısı vardı 8 buçukta kalktık kahvaltımızı yaptık 10 giibi uyuyup 12 buçuğa doğru yine uyandık.Evet en iyisi çıkıp görmek canım biz bir kaç oda araştırdık ama kafamız karıştı sağlığa zararı yoktur sertifikalı olan firma araştırıyoruz. Çileğe gitmiştik ordaki bayan İzmir li kanser hastası Melis in odasını yaptıklarını söyledi bize detaylar verdi mesela lakeye bakardım ama artık bakamıyorum çünkü kokuyor .Press boyadan bahsetti.Lake beyaz muhtesem takımlar gördüm ama sırf bu boya konusu olunca durduk daha da araştırıyoruz.Bizim bu araştırmalar daha epey sürer ama bilgim oldu mu hemen yazarım sana tatlım.

Bebe mavisiiiiiiiiii heheh çok tatlıııııı. Neşeli sağlıklı günlerini geçirsin inşallah oğluşun o odada.

Yok canım çok şükür korktuğum gibi olmadı çok az ağrı oldu ateş falan olmadı

Gunaydin guzel anneler ve onlarin kiymetlileri....guzel hafta sonlari olsun hepimize....:nazar::emir_bebek::nazar::emir_bebek::KK16:
Ben sabaha kadar uyumadim, moralim cok bozuk. Dun facede anlattim, ama herkes orada degil, dun kontrolumuz vardi, Elif Su'yumuz gayet iyi buyumus 905 gr. 34 cm giy 26 haftalik. Sat ile ultrason esitlenmis. Yani ilk 8haziran beklenen dogum tarihi. Ama bebisimin suyu azalmis, sana rapor verecem git evde dinlen dedi. Bu degerlerle genelde dogum olmuyor dedi... Ayyy Ben o anda basladim aglamaya, sinirlerim geriliyor bu doktorda. Ptesi baska bir doktorada gideyim diyorum. 22. Hafta suyu fazla dedi, yeme yutma sorunundan olabilir dedi, ondada gittik baska doktora, oburu yok onemli degil biz suyu bol olsun isteriz dedi.Ben ay cok su iciyorum ondan mi suyu fazlaki dedim. Alakasi yok senin ictigim suyla onun suyunun dedi. Dunde bana bol su ic diyor. Ya ne alaka benim kadar cok su idem yoktur diyorum 3_3,5 litre iciyorum diyorum Adam daha da ic diyor. Birde demezmi bu Ayda doganlarda yasiyor korkma. Ya bu nasil dr? Bu nasil moral verme.... Gercekten sabaha kadar kabus gordum kizlar...:18::KK17::KK23:
bu tarz görüşmeler insanı gercekten cok gerıyor. amam böyle durumlarda mutlaka baska bı doktorunda fıkrı alınmalı. moralını bozma baska bı doktora daha gıt aklındakılerı sor bence kotu bı durum yoktur içime öyle dogdu:KK16:

Hoşgeldin canım, hangi şehir, yaş kaç, kızının adını yaz ki pufpuf senide listemize eklesin. Park yatak almayı düşünüyorum, ama daha almadık, parası hazır herşeyinin, modellerimiz hazır, bebek arabası ne alacağımız hepsi belli 1-2 günde gidip herşeyi alıp bitiririz diyoruz. Ama hastane çantasını hazılamak istiyorum yavaştan:KK52:

Ben daha almadım, bu linke tıklarsan almayı düşündüğüm bu model

İc canım bak ben günde 3 L ye yakın içtiğim halde böyle oldu, 4-4,5 için diyorlar, zorla kendini. Çay falan içiyorsan onu kes, belki o zaman susarsın.
Canim aklima gelmiyo pek susamiyorum. Aklima geldikce iciyorum o da bir litreyi ancak buluyor. Senin ozel olarak yaptigin bisey var mi

veeeee 4 saat sonunda oda bittiiiiii işte son hâli.. ama tabi ışığın vurduğu yere göre renk açık/koyu olarak farklı görünebiliyor :KK69:

Eki Görüntüle 1003347

Bende cok begendim pufpufum. Guzel gunlerde kirletsin Efecan

bu tarz görüşmeler insanı gercekten cok gerıyor. amam böyle durumlarda mutlaka baska bı doktorunda fıkrı alınmalı. moralını bozma baska bı doktora daha gıt aklındakılerı sor bence kotu bı durum yoktur içime öyle dogdu:KK16:

Sağol canım inşaallah yoktur, bütün gün yattım, daha cumaya kadar yat dinlen dedi. Evet başka dr da gidecez .

Canim aklima gelmiyo pek susamiyorum. Aklima geldikce iciyorum o da bir litreyi ancak buluyor. Senin ozel olarak yaptigin bisey var mi

Bende cok begendim pufpufum. Guzel gunlerde kirletsin Efecan

ben iş yerinde evdede bir litrelik şişem ve bardağım yanımda, gördükçe içiyorum, içim istemesede içmeye şartladım kendimi.

kızlar bebeğinizin pozisyonu şuanda nasıl yani başı yukarıda mı aşağıda mı yoksa sürekli yer mi değiştiriyor acaba ben en son ultrasonda doktor bebeğin başının aşağıda olduğunu söyledi.doğum poziyonuna mı gecti acaba erkenden

kızlar bebeğinizin pozisyonu şuanda nasıl yani başı yukarıda mı aşağıda mı yoksa sürekli yer mi değiştiriyor acaba ben en son ultrasonda doktor bebeğin başının aşağıda olduğunu söyledi.doğum poziyonuna mı gecti acaba erkenden

Sürekli hareket halinde ama haftamıza uyumlu olarak baş aşağı, böyle olması gerekiyormuş. Hatta şu aşağıda takvimlerimizin olduğu yerde yanda resimler var bizim haftalarımızda başaşağı duruyor bebişler.

eriğim yaaaa ne güzel haberler bunlar valla rahatlamış olmanı nerdeyse hissettim.. Şükür.. Maşallah
:nazar:

Gözün aydın canım, maşallah oğluşuna:18::emir_bebek:
Sağolun kızlar valla, kuş gibi hafifim şu an:-) inşallah hepimiz iyi sonuçlar getiririz hep
güzel annişlerimmmmmm...
aklım hep sizde kalıyor ve ben bu aralar buraya hiiç uğrayamıyorumm amaa :KK5: sakın giremiyorum diye beni unutmayın bana küsmeyin beni dışlamayın:KK43:hepinizi tek tek bulur hesap sorarım ona göre :KK20: :nazar: canımsınız....
bugün kontrolümüz vardı..750 gram 33 cm olmuşuz..iki şikayetimden bahsettim doktoruma..
birincisi karnım çok gerliliyo dedim çok fazla ayakta kaldığın için dedi
ikincisi (sizdede oluyomu) tuvaletimi yaparken özellikle alaturkada açılma oluyomuş gibi canım yanıyo dedim
ozaman gerekirse rapor yazıcam evde yatıcaksın senin işin çok sıkıntı dedi bebeğin kafası rahim ağzına dönükmüş ama açıklık yok ara uzunluğuda iyi dedi..nasıl rapor alıcam ya benim yerime bakıcak kimse yokki
bizden haberler böyle kızlar
Unutmayız sen merak etme ama sen de bizi boşlama tamam mı? Maşallah bebeğine de canım bir kocaman bebiş daha.Telefondan girdiğim için kaçıncı haftadasın göremiyorum. Haftan ne acaba? Benim de 30 cm mis ama 670 gr dedi. Acaba kilosu mu düşük bilemedim.

Kızzz bir pufpuf iki sen beni telaşa sürüklüyorsunuz. Biz mi oyalaniyoruz siz mi erkenden yaptınız işleri anlamadım:-(

veeeee 4 saat sonunda oda bittiiiiii işte son hâli.. ama tabi ışığın vurduğu yere göre renk açık/koyu olarak farklı görünebiliyor :KK69:

Eki Görüntüle 1003347
Çook beğendim rengini, efecigin sağlıklı, mutlu güzel günler gecirsin odasında

Kafası aşağıda, ayaklar göbekte canım. Neredeyse 1.5 aydır aynı şekilde. Doktora gittiğimizde de dogru düzgün yüzünü göremiyoruz sinir oluyorum. Sonra doktorun yanından çıkınca poposuna doğru vuruyorum:-D
Korkmayalım bu kadar herşey yolundadır bir sıkıntı olsa doktor muhakkak yatış verirdi.

valla ben de antalyada yasıyorum bız mobılya bakıyoruz ama gıttıgımız yerlerde envayı cesıt park yatak gördük.siz nerelere baktınız kı?

X