2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Benim değerler alt sınırdaymış, haftaya salı endıkrinolog ile görüşeceğim bakalım ne diyeceke...

Kızlar öncelikle hepinize merhaba...Kısaca duruumu tekrar hatırlatayım bilmeyen yada anımsamayan arkadaşlar için..Ben Batmanda yaşıyorum ve burdaki en iyi dr a gittiğimi düşünüyorum.Çok yoğun bi dr ve benle fazla ilgilenemiyor gibi geliyordu bana..Bende ayrıntılı ultrason için cihazlarının iyi olduğunu düşündüğüm başka bir hastaneye gittim ve hem dr hemde radyoloji uzmanı baktı ve herhangi bi sorun yok herşey yolunda dedi...2 hafta sonra kendi doktorumuza rutin kontrole gittik o arada oda ayrıntılı ultrason baktı ve kızımızın her iki böbreğinde büyüme olduğunu söyledi.Bİr böbreği 6 diğeri 7 mm imiş..Ertesi gün radyolajıye gönderdi ve oradada aynı sorun göründü,ardından benim kabus dolu günlerim başladı..İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar ,okuduğum sağlık yazıları ,forum siteleri falan hepsi felaket tellalı...Down sedromundan tutun,böbrek iflasına kadar neler neler...İnsanlar 3-4 mm böbrek genişlemesinde feryat figanken benim kızımda 6-7 mm olmuş böbrek büyümesi...18 şubat salı günden beri dünyam zindan oldu diyebilirim..Bende 21 şubat cuma günü istanbula geldim..Çok önceden almıştım biletimi aile ziyareti için ama sonrasında tek amacım iyi bi doktora görünmek oldu..

Bugün Anadolu john hopkins hastanesindeki Doç. Dr Zeki Şahinoğlu 'na muayne olmaya gittim..Kendisi kadın doğum uzamanı aynı zamanda perinatolog..Ultrasona girdik ve anlatmaya başladı..önce böbrekleri ölçtü biri 5.2 mm diğeri 4.7 mm dedi ve diğer organlara baktı...Kalp,beyincik,beynin sağ ve sol bölümünü bağlayan köprü,safra kekesi,mide,ense kalınlığı,burun çöküklüğü,kemik gelişimi,serçe parmak boyu hepsine baktı...6 dk sonra tekrar böbreklere baktı ve bu sefer 5.2 olan 4.8 ,,4.7 olan 5.5 çıktı...Sonra dr dediki bu bebek gayet sağlıklı .böbrek büyümesi var ama korkulacak boyutta değil...her 10 kız bebekten 3 ünde görülüyor bu durum,hele erkek bebeklerde daha olası bir durum dedi..Ben dr benim sormayı unuttuğum ama sizin diyeceğiniz bi şey varmı dedim..Oda bu değerlerle olumsuz bişey denmez dedi..İçinizi ferah tutun dedi..

Ayrıca benim eşimin iş arkadaşlarından birinin oğlu 27 mm böbrek büyümesi ile doğmuş. Hiç bir sorun çıkmamış..

Umarım anlaşılır yazmışımdır...Hepiniz Allaha emanet olun..verdiğniz destek ve motivasyon için ayrıca teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Bana günler hiç geçmiyor gb yaa. Sizede öyle mi

kesinlikle canım banada öyle geliyor zaman geçmek bilmiyor telefonuma hamilelik takvimi yükledim günde iki kere bakıyorum bazen kendi kendime kızıyorum napıyosun sen baktıkça hiç geçmiyor zaman diye :) Hareketlenmeye başladığından beri iyice heycanlandım gün sayıyorum. Rabbim hayırlısı ile kucağımıza allmayı nasip etsin.

ben çok iyi niyetli ve yeni arkadaşlıklar edinmeyi çok seven biriyim.. Aynı "arelinannesi" nin dediği gibi ben empati yapmaya herkese cvp vermeye çalışıyorum çünkü

Merhaba cevabın için teşekkürler pufpufcum maalesef herkesi empati yapamıyor neyseki senin gibi sevecen sıcakkanlı ve en önelisi anlayışlı insanlar var onlardan yanıt alabiliyoruz. Bende mümkün olduğunca herkese yanıt vermeye yazışmaya çalışıyorum.umarım diğer arkadaşlarda cevap vermeye çalışır :)

Günaydın kızlar
şu saat oldu uykuya hasret kaldım bu hastalık bitirdi beni. İlaç almadan atlatayım diyorum ama 3 gün oldu hiç bir iyileşme belirtisi göstermiyorum. Doktoruma söylesem mi acaba? Gerçi o da en fazla serum verecek ama rahatlatır mı ki bilemedim... Bir de akşamdan burnuma viks sürmüştüm o biraz rahatlatmıştı ama prospektüsü okuyunca sildim. Hamileler doktorlarına danışsın falan yazıyordu. Ay viks bile mi zararlı? Bir iki saat kullanmış oldum inşallah bi sorun olmaz... Bakayım azıcık uyumaya çalışayım ben

maşallah kuzumuza hep sağlıklı ilerler insallah canım:) bu hamileliğin daha rahat gecer insallah canım sevindim valla ama yinede son aylara dikkat etmek lazım

aman çatlak olmasın gerisi hiiiççç önemli değil kiloları nasılsa veririz.... benimde karnımda kasıntılar basladı acaba yırtılıyor mu bilemiyorum

Gunaydin bacilar.....
Siddetli bir bas agrisi tuttu beni bu saat oldu duzgun yatmisligim yok
Ozellikle ablamin sozunde ve sonrasinda boyle kendimi garip hissetmeye basladim....
Nazari hemen ceken bir insanim vede nazara inanirimda ne yapacagimi bilmiyorum....
Ne zaman topluluktan ciksam en az 3 gun yataktan cikamam vede yatamam offfff

Canim cok sevindim senin adina
Icin oldukca rahatlamistir simdi ne guzel.....
Rabb'im evlatlarimizla sinamasin bizi .... (Aminnnn)

Gecmis olsun bacim....
Arada bir burnuna karbonatli su cek sumkur istersen
Vicks in keskin kokusu var iyi dayanmissin kokusuna

aman çatlak olmasın gerisi hiiiççç önemli değil kiloları nasılsa veririz.... benimde karnımda kasıntılar basladı acaba yırtılıyor mu bilemiyorum
kasınıyorsa catlayacak demektır,benım dıger hamılelıgmde son haftaya kadar hıc catlagım olmadı bıseyde surmemıstım cunku genetıkmıs
sursen bıle catlayacaksa catlıyormus toplamda 13 kılo almıstım kendıme hıc kılo almadım,ve son hafta sagda ve solda ıkı tane catlak olustu bır hafta daha dayanaydı ıyıydı

Bende Çatlaklar oluşmaması için vazalin kullanıyorum. Gün boyu nemli kalıyor. Bir taraftan da kimyasal olduğunu düşünüp tedirgin oluyorum. Bu konuyu doktoruna danışan var mı?

günaydın fıstıklar

bugün 10.30'da hem tetenozun ilki yapılacak hemde Deraylı ultrason var.. Şimdi çıkıyorum evden.. Yorumumu okuyan gören arkadaşlar dua edin olur mu bunuda sağ salim atlatayım biçoğunuz gibi.. En azından iyi dileklerinizi içinizden geçirin,yeter bana

zaten aşıdan da tursıyorum..
hadi ben gittim canlarım ilk fırsatta sonuçları yazacağım...

Hayırlı haberlerini bekliyoruz. Dularımız seninle. Umarım iyi bir perinatoloğa gidiyorsundur. Çünkü perinatoloji uzmanı olmazsa yanlış bilgi verip boşu boşuna insanı bunalıma sokabiliyorlar.

Ayrıca tetanoz iğnesi 2, ve3, gün çok acıyor. Bu gece için kendine buz torbası hazırlamalısın :)

hadi yaa bak üzüldüm şimdi insallah çatlamaz ama catlarsa da yapacak bişey yok o sağlıklı doğsunda :)

canım sağlık ocağındaki doktor hiç bi açıklama yapmadı bi de kadın doğum doktoruma soracam bakalım o ne diycek aman allah korusun hayatımda hiç bayılmadım şimdi de bayılmayım.. teşekkürler tavsiyelern için tatlım..
ohh maşalahh canım kaçıncı haftadasın ben geçen hafta tartıldığımda 9 kilodaydım şimdi olmuşumdur 10 kg 24+5 deyim
canım 23+5 teyim canım hafta da bir kilo alıyorum sanırım yaklaşık son aylarda daha da artıcak ama hayırlısı bakalım nereye kadar:))

güzel haberlerle gel canım inş.. bunu da atlattın mı bişey kalmıyo zaten..

dualarımız seninle canım... güzel haberlerini bekliyoruz. benim aşıda bişi olmadı inşallah sana da bişi olmaz. bence tamamen bünye meselesi..

canım ya Allah ın ıznıyle sag salım kucagımıza alsak su bebıslerı rahatlıycaz ne kadar stres yasamıssın.ben ılk kızımdan once ıkı dusuk yasamıstım onun ıcın hamılelıgımde endıselerımı bır turlu atamadım.hala bıle ultrasona gırınce ellerım tıtrıyor kotu bısey soyleyecek dıye.Allah korusun bebıslerımızı

Guzelllll annisler gunaydin...dr a gidecekler hayirli haberlerle donun ins...kizlar bebisleri nerde hissediyorsunuz...benim ki bikini bolgesinin tam.sinirinda hiisediyorum hani sezeryanda kesilen yer var ya orada bazen gobek deligimin hizasinda...acaba normal mi daha once bu konuyu burda konustum ama bende pimpiriklendim bu ara agrim yok allahima sukur ...ama sanki hep gobek deligimde olamali gibi geliyo 24 haftamiz bitiyo bugun

canım benimde açken 103 yüklemeden sonra 192 çıktı diyet verdi bana sendende 4 kez mi alcaklar kanı canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…