2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

ben bu cümleleri yazarken sen çoktan aşını olmuşsundur inşallah herşey yolundadır canım..
süper haberlerini ve köftenin fotosunu bekliyoruz

Canim beniiim yerim ikinizide..ben daha 4 kilo aldim.hic almadim nerdeyse cunku cok yuruyorum kuzum sende yuru bak sirtin bacaklarin nasil rahatlayacak kilo almak almamak onemli degil yeterki saglikli olun ikinizde ama dogum catisi kemikleri sekil aliyomus artik bana doktor gundw 3 ile basla 6 km falan yuru dedi.hem dogumun kolay olurmis hemde sirt agrilarin az.aksamlari esinle tutusun el ele sımsıkı giyinip yüruyün bebegim..esimin isi Allah yuzumuze resmen bakti cikarmadilar son evler bitene kadar kal biz senden cok memnunuz dediler hala evlerin projeleri bitmedi ama 1-2 aya bitecek simdiden cvlerini birakti saga sola.Allaj buyuk kuzum bende issizlik maasi aliyorum agustosa kadar surecek yuvarlanip gidiyoruz cok sukur :) ♡

Allah Allah sigara içilen ortam gerçekten bu kadar önemli demek ki hep kendimi sakınırdım ama bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum.sen sigara içilen ortamda mı duruyorsun

canım bebeğimiz bizim akciğerimizden de besleniyor. o yüzden aldığımız havanın kalitesi de çok önemli.

Bebeğin anne karnındaki solunumu, akciğerleri yoluyla değildir. Solunumun başlıca amacı oksijen alıp, karbondioksit vermektir. Bebek ise bunu, anne kanından doğrudan doğruya oksijen olarak almakta ve karbondioksit olarak yine anne kanma vermektedir. Diğer bir deyimle annesinin akciğerleri aracılığıyla solunum yapmaktadır.

kızlar bi haber okudum bebek 4 kilodan fazla ve boyu çok uzun doğmuş üstelik normal doğumla.

Niye etrafta duyduğm dokorlar 3 buçuğu geçince sezeryanla almaya kalkıyor anlamıyorum

Samsun’da dünyaya gelen 58 santim boyunda ve 4 kilo 420 gram ağırlığındaki kız bebeğin boyunun uzunluğu doktorları şaşırttı.

Samsun Liman Hastanesi’nde Ayşen ve Bülent Çebi çiftinin 4 kilo 420 gram ağırlığında ve 58 santimetre boyunda bir kız çocukları dünyaya geldi. Bebeğin boyunun uzunluğu Opr. Dr. Alaaddin Balcı’yı şaşırttı.
Epidüral anestezi altında normal yolla gerçekleştirilen doğumda anne ile bebeğin son derece sağlıklı bir şekilde olduğunu belirten Liman Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Alaattin Balcı, meslek hayatında gördüğü en uzun boylu bebek olduğunu ifade etti.

Liman Hastanesi olarak anne ve bebek dostu bir hastane olmayı hedeflediklerini belirten Opr. Dr. Alaattin Balcı, “Amacımız şartlar uygun olduğunda anne ve bebek için en sağlıklı doğum şekli olan normal doğumu özendirmek ve en çok normal doğum yaptıran hastane olmak için uzman kadromuzla birlikte çalışıyoruz. Genç anne Ayşen Çebi, toplumdaki normal doğuma karşı olan gereksiz ön yargılar nedeniyle başlangıçta çok korktuğunu ancak doktorların bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle son derece rahat, konforlu ve güvenli bir doğum yaşamıştır” dedi.

yok be güzelim erkek benimki kız değil. Yanlardan şiştim evet. Ben zaten kilo alınca normalde de yanlardan aldığımdan hamilelikte de aynı şekilde devam etti

maşallah canım o zamandan kısmetiyle geleceğini biliyorduk zaten bebişinin
ben de günlerin uzamasını bekliyorum yürüyüş için evimizin önünde park var orda yürüycem normal doğum için çok önemliymiş gerçekten..

maşallah sübhanallah bravo vallahi onu doğuran anaya o değil bir de anneyle konuşmak lazım doktora göre hava hoş tabi:)) ama doktoru da tebrik ediyorum başkası olsa direk sezeryanla alırdı hiç riske girmeden...

kızlar bu tsh ft3 ft4 testi nedir bu haftalarda yapılması mı gerekiyor. benim doktorum hiç istemedi.ben kendim mi söyleyeyım bugün randevum var

canım benden de doktorum değil de sağlık ocağında ki hemşirem yapalım dedi ASM de verdim ben tam kan biyokimya tahlilimi ama doktorun da ister zaten senden yakın zamanda.. şeker yüklemesinde de bakıyolardır sanırım kan tahliline ben de cuma gitmeye karar verdim çünkü tam 24+0 oluyo haftaya sarkmasın..

Hayırlı haberlerle dönersin inş Pufpuf. Şuan iğneni olmuşsundur zaten. Detaylını çok merak ediyordun herşey yolunda gider ve bebeğini tamamiyle görürsün umarım .Benimde yarın tetenoz 2. doz ve şeker yüklemem var. Hayırlısı diyelim.

568 gr ve 28 cm ile Efe bey karşınızda evendim (Maşallah köfteme)

ama resim yok,çünkü verilen onlarca resim arasından bitanesini bile bebeğe benzetemedim,bu kez resim koymuyorum kızlar..

Tam 11 dk tuttu detaylı ultrasonumuz,kameraya çektim her bir karesini yine her kontrolde olduğu gibi Bu tarz kontrolleri yapmaya yetkisi olan profesör bi garip anacım ağzından lafı cımbızla alıyosun mubarek.. Ama herşeyin iyi yolunda ve haftasıyla uyumlu olduğunu duyunca o bana yetti,bu yüzden adamın konuşmamasını umursamadım açıkçası hatts yinede sonradan kendi doktoruma gösterdim hemen akabinde, herşey yolunda dedi o da,çok güzel diyede ekledi

hemen sonrasında da kendi gittiğim hastanede tetenozu oldummmmmmm.. Oldum amaaaaaa vuyyyyy gelin bana aorun,nasıl yaktı anlatamam
:18: Aaaay o bikaç saniyelik şey bana ömür geldi 2-3 gün ağrı yapabilir dedi ve belki ateş olabilir dedi.. Hamilelikte ateş tehlikeli diye bildiğimden sorsum o durumda napiyim diye, doktorunuzu ararsınız sorun olmaz dedi.. Şimdilik kolum iyi, çok sıkıntıda yok ama arada yanıyo gibi acı hissi oluyor o kadar

Bugünlükte haberler bu kadar bizden.. Şimdi annem ve babanemle gezmeye çıktık, öpüyoruz sizi canlar

canım bendede hamileliğimin ilk aylarında çıktı seviyeler düşüktü. İlaç kullanıyorum dr. gözetimi altında. HEr ay tahlilllerimi veriyorum. bu ay gidemedim artık mart sonunda giderim yine. Endokriniloji ye nereden randevu aldın sen?

bakayım onu da deneyeyim. Viksin kokusunu bile almıyorum o yüzden hiç sıkıntı olmuyor Bu arada sana da geçmiş olsun canım. Felak nas ayetelkürsi oku bol bol.

canım hayırlısıyla git hayırlı haberlerle de dön inşallah

Güzel sonuçlar almana çok sevindim canım. Bir hafta moral bozukluğu yaşadın ama artık eminsin en azından bundan sonra rahatsın
rabbim sağ salim bizlere bağışlasın yavrucuklarımızı inşallah

Eki Görüntüle 996860 Kızlar günaydın hepiciğinize. dün akşam eşimden rica ettim çekti bizi boy boy . Bunlarda bitanesi sizinle paylaşmak istedim.

maşallah güzel annişe göbüşüne vee göbüşün içindekine :)

ben de aynen tarif ettiğin gibiyim canım bi de bugün ciğerlerim sökülecek gibi öksürmeye başladım.. Viksin üzerinde doktorunuza danışın diyor. Internet'ten araştırdım da ilk 3 ayda doktor izin vermeyebiliyormuş. Yani aslında biz o dönemi geçtik. Ama ben minoset parol vs de kullanmıyorum ondan öyle yazdım canım. Ama bu gidişle doktor ne verse kullanacak kıvama geldim

canım ya bi de bizim doktor hiç istemedi ths ft falan? Şimdiye kadar troidle ilgili bi sorunum yoktu ondan mı acaba? Zeka geriliği falan diyorsunuz korktum valla?

Aynı iş ortamında çalışan kişi mi küfretti? Karnı burnunda kadına bir de? Hey allahım yaa ne tip insanlar varBoşver canını sıkma hiç o zaten belli ki serseri kurşun gibi dolanıyormuş sana denk gelmiş...

canım hamileliğimin başında viks kullandım ben hem de onunla atlattım hastalığı.. ama gene de doktoruna sor.. çoook geçmiş olsunnn

bacım bi okut üflet kendini hakkaten son zamanlarda sürekli bi tansiyon bi hallsizlik bi ağrı bi sızı olmuyo böyle bi nazar duası okut şöyle kendine Ali Yasin'e..

o zaman doğuma Samsun Liman hastanesineeee maşallah bebişe de annesine de ama bebiş de amma boylu poslu bi kızmış. benim kızında öyle olmasında korkuyorum.. şimdiden gövde ve kafası normal gününde olmasına rağmen bacak boyu ve kol boyu hep 3 gün önde gidiyo boyu uzun yani

oh oh sevindim hadi hatırlı uğurlu olsun ilk aşını da vurundun.. ilk vurunduğunda yanıyo ama daha sonrasında hafif sızı varsa öyle gidiyo aşırı ağrıya dönmüyo merak etme.. köftene de maşallah senin

ayrıca alıntılama yapmadığı karadenizkizi göbüşünü ve içindeki yerim maşallah sizeee dee
gur_bet canım hayırlı haberlerle gelmişsin. sağlıkla kavuşucaz Allah'ın izniyle kızlarımıza oğluşlarımıza.. hiiiç kafana takma
herkesleri

gözün aydın şekerim çok şükür bi sorun çıkmamasına sevindim.. benm de 10 dk. sürmüştü aynen benim doktor da ağzını açmamıştı eşimi bile içeri almamıştı.. neyse önemli olan sonuç tabi bizler için.. aşı olayı da zor valla benim de hala ağrıyo dokununca gece üstüne yatmışım vayy anamm mahfoldum valla.. iyi gezmeler size canım ohh ne güzell bol bol gezinin:)

güzel haberlerine cok sevindim canım maşallah köftene
anlamadığım şey şu ben girdim 45 dk kaldım detaylıda doktor bu kadar uzatmasa kaç dk sürerdi diye düşünüyorum en aza indirgesem 25 dk felan ya senin gittiğin doktorlar süper hızlı heralde 11 dk ne kız ben 2 li taramada bile yarım saat kalmıştım ve doktor (ugs uzmanı ) herşeyini hem baktı hem anlattı bu kadar olması gerekiyor senin bebeğinde bu kadar felan diye
aman neyse sonuçta efe köftesi iyi sende iyisin sorun yok maşallah subhanallah diyelim

oh geçmiş olsun atlattın kurtuldun. Siz yine eli boş dönmezsiniz çarşıyı yüklenip geleceksiniz di miiiiii
Yorma kendini cici. İyi gezmeler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…