2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
inanın okadar canım sıkkın ki.buraya bile giremedim.
ilk kez sayfaları incelemeden direk yazıyorum.
dün kontrolümüz vardı.oğlum iyi maşallah 620 gram,30 cm. 23+5 teyiz.
ama su bizim plesanta yukarı hiç çıkmamış hala öndeymiş.riskli bi gebelik dedi
ayakların havada uzan dedi en ufak bi kanamada serum falan takılacakmış.
en kötüsüde bebeğim rahim ağzına inmiş,doğarsa yaşama şansı pek olmazmış.
ama benim oğlum bana tutunacak ve zamanında doğacak inşallah.
kan verdim tahliller için öğleden sonra sonuçları alıcam bari onlar iyi çıksa......
hepinizi seviyorum,birazda olsa rahatladım yazınca...

evet bu da güzel bence, bende hastaneye gelenlere çikolatalı biblo verecem, mevlüde ve hayırlı olsuna gelenlere çam fidesi ve bu kolonya iyi olur. benim doğum fotografçısı masrafım olmayacak, hem kardeşim hem eşim fotografla ilgileniyorlar:KK1::21:, çok profosyonel olmasada 500-700 tl veremem kusura bakmasın fotografçılar :KK50::KK37: 200 çam fidesi 474 tl, kolonya şişeside 100 tanesi 100 tl tutsa ohh maliyet hesabıda bitti:21::21::nazar::nazar:

Ben diyorumki 50 tane kolonya şişesi 50 de fide yaptıryım. 50 de anahtarlık.anahtarlık ve şişelerden hastanede de kullanılır. Fideler ve kalan şişeler mevlid ve eve sonradan gelener için. Yada çok dallandırıp budaklandırmadan az çeşit mi tutsam. yaaa offff

Allah'ım bu kocalar öldürür insanı.. bizimki de bi garip hallerde adamcık.. :KK17::KK17::KK17: şimdi de kız olduğunu öğrendik ya kızımdan utanırım diyo başka da bişe demiyo :KK17::KK17::KK17::KK17:

maşallah utangaç yumurcağaaa :KK52::KK52::KK52: pek datlu maşallah bizim kız da 1 tane poz verdi öyle gerisinde hep böyle eli yüzündeydi ayrıntılıda :KK52::KK52::KK52:

CAnım benimki de aynı durumda :26: bende bi tek biz böyleyiz sanıyordum en son ultrasonda elleriyle gözlerini ovuşturuyordu eşim öyle gördü ya ben yapamam yok o içerde gözlerini ovalarken biz şey mi yapacaz olmaz diyor :KK1: bi türlü bi şey olmaz diye ikna edemiyorum bi alemler :KK49:

kızlarrrrrr bugün saat 17:00 da oğluşumu göreceğim inşallah:KK16:
görüş saatine saatler kaldı çok heyecenlıyım yine:KK1:
Rabbim hayırlı haberler almayı nasip etsin cümlemize

hadi bakalım selam söyle teyzelerinden..güzel haberlerle gel..:KK16:

benimkide aynı durumda içindeki kız olmasa hadi bi nebze ama kız ordayken nasıl yapayım diyor. Utanıyorum ondan diyor. Ay çok komikler ya.

yok kız benim de ilk. Allah iyiliğini versin :KK1:
Okuduğum bildiğim anlatılanlardan yola çıktığım kadarıyla böyle yazdım. Annene bi de bakalım çanta hazırlıyorum diye, kadının diyeceği şey aynen şu "töbe bismillah ne acelen var kızım daha erken" olur:KK1:

hehehehehehe ayyy koptum walla :)))))))))) :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:lne güzelde demiş utanırım diye .))) benimde eşim hep beklemede :) biz Allahtan annemle heyecanlıyız çok ...alalım edelim istiyoruz hemen :)

kan verdim tahliller için öğleden sonra sonuçları alıcam bari onlar iyi çıksa......

canım benim yaa endişelenme inşallah bebişin sımsıkı tutunacak ve zamanı gelince kollarına alacaksın anne adayı olunca insan endişe etmeden duramıyo tabi dualarımız seninle by ve kilosu iyi çok şükür oğluşunun eğer evde geçiyorsa günlerin çok dikkat et genelde uzan. artık katlanacağız napalım bebişler iyi olsun da bak bende de safra kesemde taş varmış sancı çekiyorum doğuma kadar beklicem doğumdan sonra çaresine bakılacak katlanıyoruz yavrularımız için inşallah tahlillerin güzel çıkar bizi merakta bırakma sonuçlar çıkınca

işte buda benim oğluşum teyzeleri elleriyle yüzünü kapadı , ayaklarınıda bana dayamış , yüzünü göstermedi yayamas oğluşumm:nazar::nazar::nazar:

Eki Görüntüle 988093
oyyy bir bebek gördüm sankii pek şeker bişey buu.
kızlarrrrrr bugün saat 17:00 da oğluşumu göreceğim inşallah:KK16:
görüş saatine saatler kaldı çok heyecenlıyım yine:KK1:
Rabbim hayırlı haberler almayı nasip etsin cümlemize
Aynen canım hayırlı haberlerini bir portre bir de boy ultrason fotosunu bekliyoruz maşallahları hazırladık.baakkk:nazar::nazar::nazar:

yaa üzülme fıstığım Allah dermansız dert vermesin ki daha önce de hep konuştuk 28 .haftaya kadar zamanın var yukarı çıkabilir .Uzme canını yatmak gerekirse hep birlikte sana eşlik eder yatarız. Burda herkes biliyorsun bir yaşasa hepimiz bin yaşıyoruz bebğinin gayreti senin inancın ve burdaki hamişlerin desteği ve duasıyla zor günleri atlatıcaz.Kafamıza hep güzel düünceleri yer ediyoruz tamam mıııııı..:KK54:

kızlar doğum çantamızda olması gerekenler nelerdi, bir ara sanki burada bir liste paylaşılmıştı, şimdi geçmişe dönüp onu bulmam çok zor. neler vardı listede hatırlıyormusunuz. biz bugün tam olarak 7. aya girdik :nazar::nazar::nazar: ve artık yavaştan bu valizi hazırlayıp arabanın bagajına koyayım diyorum :KK52::KK52::KK52: allahım inşaalah vaktinde ve sağlıkla gelir bebişlerimiz, mis kokulularımız:KK16::KK16::KK16::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

canım üçüncü kez anne olacak birisi olarak bildiklerimi paylaşayım dedim şimdi çanta için biraz erken olduğunu düşünüyorum çantada havasız kalacak giysiler kırışacak o yüzden bir ay sonra hazırla bence yanına mutlaka herşeyin üç dört tane yedeğini al ben bebeğin kıyafetlerini yıkayıp ütüleyip çekmecelere yerleştireceğim orada hazır şekilde dursun acil birşey olursa çantaya yerleştirip çıkarım diye düşünüyorum çantamı ise sekizinci ayda hazırlamayı düşünüyorum ama bu arada senin eksiğin varsa doğum için onları al derim ben daha almadım ama yakın zamanda alacağım daha fazla ağırlaşmadan gecelik,pijama,terlik,iç çamaşırı,ped vb şu an aklıma gelenler bunlar ama yanına iç çamaşırını ve pijamayı bol al çünkü doğum sonrası kanama olacağı için lazım olacak bir de diğer arkadaşlara da tavsiyem alışverişlerinizi çok sonraya bırakmayın sonra zor oluyor ağırlaşıyorsunuz gezemiyorsunuz zaman varken almak daha iyi oluyor eksik olan birşey varsa aklınıza geliyor benden bu kadar canlarım inşallah yardımcı olabilmişimdir

CAnım benimki de aynı durumda :26: bende bi tek biz böyleyiz sanıyordum en son ultrasonda elleriyle gözlerini ovuşturuyordu eşim öyle gördü ya ben yapamam yok o içerde gözlerini ovalarken biz şey mi yapacaz olmaz diyor :KK1: bi türlü bi şey olmaz diye ikna edemiyorum bi alemler :KK49:

bende sırf bazen onu düşündüğüm için diyorum ama yok..olmaz ben yapamıyorum diyor bu sefer üzülüyorum benden soğucak mı vs diye..sonra diyor bişi olmasın ona nasılsa ömür boyu beraberiz diyor ama işte bazen içim kötü oluyor..ama onlarda çok hassas :)

canım sırt üstü yatma bana dr hiç bi şekilde sırt üstü yatmamamı söyledi gece bazan uyurken kazara kendimi sırt üstü yatarken buluyorum hemen sağıma yada soluma dönüyorum sırt üstü bebiş okijensiz kalıyormuş allah korusun

evet dikkat etmem lazım benimde..genelde tv seyrederken kitap okurken öyle başım yastıkta yatıyorum ama direk sırtım yatağa gelmesede geliyor..şimdilik sağda solda idare edicez napalım onalr sağlıklı doğsunda..kuzucuklar...

canım üzme sıkma kendini strese sokmamaya çalış..bak meleğimizin maşallahı var ne güzel büyüyor ..yatman gerekiyorsa yatıcan canımi...yeterki o büyüsün gelişsin..uzat dik ayaklarını doktor ne diyorsa yap..Allahım yardımcın olsun inşallah zamanında sağlıkla sıhhatle dünyaya gelir..kavuşursun yavruna..ne güzel demişsin oğluşun sana tutanacak zamanında gelecek kollarına annesi..
:KK16::KK16::KK16::KK16:

bende sırf bazen onu düşündüğüm için diyorum ama yok..olmaz ben yapamıyorum diyor bu sefer üzülüyorum benden soğucak mı vs diye..sonra diyor bişi olmasın ona nasılsa ömür boyu beraberiz diyor ama işte bazen içim kötü oluyor..ama onlarda çok hassas :)

evet dikkat etmem lazım benimde..genelde tv seyrederken kitap okurken öyle başım yastıkta yatıyorum ama direk sırtım yatağa gelmesede geliyor..şimdilik sağda solda idare edicez napalım onalr sağlıklı doğsunda..kuzucuklar...

canım üzme sıkma kendini strese sokmamaya çalış..bak meleğimizin maşallahı var ne güzel büyüyor ..yatman gerekiyorsa yatıcan canımi...yeterki o büyüsün gelişsin..uzat dik ayaklarını doktor ne diyorsa yap..Allahım yardımcın olsun inşallah zamanında sağlıkla sıhhatle dünyaya gelir..kavuşursun yavruna..ne güzel demişsin oğluşun sana tutanacak zamanında gelecek kollarına annesi..

benim eşim doğumdan 2 ay sonra askere gidecek :KK43::KK43::KK43::KK43: şimdiden üzülüyorum ama bebiş etkilenmesin diye dayanıyorum napim

canım benim yaa endişelenme inşallah bebişin sımsıkı tutunacak ve zamanı gelince kollarına alacaksın anne adayı olunca insan endişe etmeden duramıyo tabi dualarımız seninle by ve kilosu iyi çok şükür oğluşunun eğer evde geçiyorsa günlerin çok dikkat et genelde uzan. artık katlanacağız napalım bebişler iyi olsun da bak bende de safra kesemde taş varmış sancı çekiyorum doğuma kadar beklicem doğumdan sonra çaresine bakılacak katlanıyoruz yavrularımız için inşallah tahlillerin güzel çıkar bizi merakta bırakma sonuçlar çıkınca

oyyy bir bebek gördüm sankii pek şeker bişey buu.

Aynen canım hayırlı haberlerini bir portre bir de boy ultrason fotosunu bekliyoruz maşallahları hazırladık.baakkk:nazar::nazar::nazar:

yaa üzülme fıstığım Allah dermansız dert vermesin ki daha önce de hep konuştuk 28 .haftaya kadar zamanın var yukarı çıkabilir .Uzme canını yatmak gerekirse hep birlikte sana eşlik eder yatarız. Burda herkes biliyorsun bir yaşasa hepimiz bin yaşıyoruz bebğinin gayreti senin inancın ve burdaki hamişlerin desteği ve duasıyla zor günleri atlatıcaz.Kafamıza hep güzel düünceleri yer ediyoruz tamam mıııııı..:KK54:

kızlar sağolun allah razı olsun,neyapalım biraz dinlenip yatıcaz heralde.
alangu sanada geçmiş olsun teşekkürler iyi dilekleriniz için.
mujjum canım ya bende oğlumda hissediyoruz sizleri.güzel düşünücez bundan sonra:KK52:

sağol arkadaşım sizin varlığınızı hissetmek kuvvetlendiriyor beni ve oğlumu...

canım güzel haber oğlunun gelişimi iyi maşallah ona plesanta konusunda ise senin yapacağın şey canım yatmak benimde hamileliğimin üçüncü ayı bittiğinde aşağıda demişti doktor üzülmüştüm doktor üzülme yukarı çıkmazsa eğer normal doğum olmaz sezeryan olur yatacaksın demişti bir ay sonra yukarı çıkmıştı ben o zaman araştırmıştım internetten yukarı çıkmayanları yatarak beklemişler doğumu kanamaları olanlar olmuş ama hepsi sağlıklı bir şekilde bebeklerini kucaklarına almışlar yat canım bebeğin için şurada az kaldı doğumlarımıza hem doğumdan sonra çok yatamayacaksın onu düşün annesi inşallah sağlıklı bir şekilde alırsın oğlunu canım benim biz de seni seviyoruz moral bozmak yok

benim eşim doğumdan 2 ay sonra askere gidecek :KK43::KK43::KK43::KK43: şimdiden üzülüyorum ama bebiş etkilenmesin diye dayanıyorum napim

canım benim ya Allah o günleri su gibi geçirip bitirir inşallah...bakmışsın bebeğinle ilgilenirken anlamamışsın bile..doğumdan sonrada burdayız biryere gitmiyoruz dimi beraber günleri sayarız canım...üzülme canım ya sağ olsunda birkaç ay elbet zor ama geçecek bitecek..sayılı gün çabuk bitermiş..biz hep burdayız kısmetse..:KK54::KK54:

canım benim ya Allah o günleri su gibi geçirip bitirir inşallah...bakmışsın bebeğinle ilgilenirken anlamamışsın bile..doğumdan sonrada burdayız biryere gitmiyoruz dimi beraber günleri sayarız canım...üzülme canım ya sağ olsunda birkaç ay elbet zor ama geçecek bitecek..sayılı gün çabuk bitermiş..biz hep burdayız kısmetse..:KK54::KK54:

saol canım yaa zaten kızım yanımda olacağı için (inşallah ) onunla oyalanırım diyorum :KK16: 5.5 ay çabuk geçer inş.bi de yakın bi yere düşerse daha da güzel olur.dualarınızı eksik etmeyin ne olur.zaten sizler olmasanız bunalırım iyice insan kendi halinden anlayan olunca rahat ediyor ancak .mesela içimden bir şey geçiriyorum yazıp kızlara sorayım diyorum bir bakıyorum ki aynı şeyleri sizler de yaşamışsınız ve yazmışsınız bile çok iyi geliyo kendimi yalnız ve çaresiz hissetmiyorum o zaman :KK16:

Öncelikle kendim kocaman bi maşallah diyorum köfteme :KK69: veeeeee haftamızlı uyumlu olarak herşeyimiz güzel olarak karşınızdayız Efe'ciğim ile :KK66: ilk defa büyüdüğünden beri bu kadar net görebildim heryerini.. Pipisi hele hahahahaha çok belliydi..

525 gr ve 27 cm :KK69: rahim ağzı kapalı, bebişin bikaç organı kaburgası çiş torbası falan saydı güzel dedi.. yarın ya da önünüzdeki hafta detaylı ultrasonu yaptır dedi, burda yaptırmaya kalkarsam 371 tl'cik
:26: Offff yaaa amma pahalı bu hastane yahu!! Ama konuştum eşimle burda yaptırmaya karar verdik :KK34:

1 ay sonraya şeker yüklemesi için sabah aç gel dedi.. Tetenozu istersen burda da yaptırabilirsin dedi ama ben sağlık ocağını tercih edicem, ücretsiz ya o bakımdan :KK70: gerçi burda da 20 tl'ymiş bişey değil :KK1:

sezeryan için doğum tarihim 17 haziran görünüyormuş :KK34: normali 27 haziran.. Ama tabi sezeryan tercihim biliyorsunuz :KK1:

Sanırım haberler bu kadar canlar.. Stres ve tedirginliğim, heyecanım ile detaylı ultrasona kaldı şimdi, bakalım.. Hayırlısı inşallah.

Eki Görüntüle 986717

Hadi gözün aydın canımm, çok mutlu oldum inan..:nazar: Bir Köfte anca bukadar ilgi çekici olurr =)) minik dudaklarını yesinlerr, Ben normal doğum istiyorum Allahın izniyle aynı günde doğurcaz sanırım :KK17:

Allah yardımcın olsun canım , Teselli etmek istiyorum ama yazacak kelime bulamıyorumm.. Allahın izniyle çabucak geçer gider inşallah zaman En Büyük TÜRKİYE

Aysenazim canim arkadasim Allah sifa versin. Yatmak gerekiyorsa yatacagiz tabiki ama senin bir kizin vardi dimi canim onunla ilgilenecek kimse var mi

gülme bak senin de az kalmış:KK1::KK1::KK1: şimdi seni de panikleteyim:KK33: 26 gün sonra kısmetse seninde 7. aya girecek:nazar::nazar:

ya durum galeyena getirmeyin milleti:KK1:

siz bir ay önden mi giriyosunuz ya anlamadım ben şimdi
23. haftadayım 5 ay 3 haftalık yani 5 buçuk aylık diye yuvarlıyorum aramızda 3 hafta var nasıl 7 oluyorsunuz:KK1:

Canım ya Moralini bozma lütfen , arkadaşım ve yeğenim de gebelik dönemlerinde aynı sorunları yaşadılar , Şimdi Ecrin bebeğimiz 14 aylık oldu , Yeğenimin ise doğumuna 1 ay kaldı. Çok şükür Sorunsuz sıkıntısız bugünlere geldiler , Sakın kötü şeyler getirme aklına. Dinlen güzelce canım Allaha emanet olun.

X