2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar doğum çantamızda olması gerekenler nelerdi, bir ara sanki burada bir liste paylaşılmıştı, şimdi geçmişe dönüp onu bulmam çok zor. neler vardı listede hatırlıyormusunuz. biz bugün tam olarak 7. aya girdik :nazar::nazar::nazar: ve artık yavaştan bu valizi hazırlayıp arabanın bagajına koyayım diyorum :KK52::KK52::KK52: allahım inşaalah vaktinde ve sağlıkla gelir bebişlerimiz, mis kokulularımız:KK16::KK16::KK16::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

ay bi dakka dur, birden panik oldum :)) aramızda sadece 5 gün var... ben hep haftaya 6 ayı tamamlıcam diye bakıyordum... sen şimdi 7 ye girdim deyince sanki çok az vakit kalmış gibi geldi :KK14:
bende mart sonu işten ayrılıp hazırlıklara başlıcam diye düşünüyordum..
neyse sen bi hazırla bakalım neler lazım olacak sonra bende yavaş yavaş başlarım :)

ay bi dakka dur, birden panik oldum :)) aramızda sadece 5 gün var... ben hep haftaya 6 ayı tamamlıcam diye bakıyordum... sen şimdi 7 ye girdim deyince sanki çok az vakit kalmış gibi geldi :KK14:
neyse sen bi hazırla bakalım neler lazım olacak sonra bende yavaş yavaş başlarım :)

kızlar daha çok erken ne yapıyosunuz allah aşkına nerden baksank 2 buçuk 3 ay var doğuma, çantada o kıyafetler ne hale gelir, kirlenir buruşur :KK1:

Erken doğum riski varsa bunu doktor söylüyor zaten ama öyle bi durum yoksa 34 te filan hazırlamak yeterli olur diye düşünüyorum

seninde o zaman 5 gün sonra tam 180. gün oluyor tatlım, panik yapmayalım sonra diye bugün hatırlatayım dedim tarihi bana yakın olanlara. evet şimdi bir siteden buldum listenin çıktısını aldım, hafta sonu gezerim artık sokak sokak mağaza mağaza :KK52::KK52::KK52: bu listede yazan miktar 2 is ben 3-4 koyarım diyorum. ben yolculuğa çıkacağımda da öyle olur 3 günlük yere bir haftalık eşya kıyafet götürür eşimi çileden çıkarırım:KK52::KK52::KK37: heralde bizim doğum çantamız körüklü kocaman valiz olur...:KK36::KK36: eşimin halini düşünemiyorum beni valizle evin kapısının önünde görünce düşüp bayılır :KK52::KK52::KK33::KK33:

Öncelikle kendim kocaman bi maşallah diyorum köfteme :KK69: veeeeee haftamızlı uyumlu olarak herşeyimiz güzel olarak karşınızdayız Efe'ciğim ile :KK66: ilk defa büyüdüğünden beri bu kadar net görebildim heryerini.. Pipisi hele hahahahaha çok belliydi..

525 gr ve 27 cm :KK69: rahim ağzı kapalı, bebişin bikaç organı kaburgası çiş torbası falan saydı güzel dedi.. yarın ya da önünüzdeki hafta detaylı ultrasonu yaptır dedi, burda yaptırmaya kalkarsam 371 tl'cik
:26: Offff yaaa amma pahalı bu hastane yahu!! Ama konuştum eşimle burda yaptırmaya karar verdik :KK34:

1 ay sonraya şeker yüklemesi için sabah aç gel dedi.. Tetenozu istersen burda da yaptırabilirsin dedi ama ben sağlık ocağını tercih edicem, ücretsiz ya o bakımdan :KK70: gerçi burda da 20 tl'ymiş bişey değil :KK1:

sezeryan için doğum tarihim 17 haziran görünüyormuş :KK34: normali 27 haziran.. Ama tabi sezeryan tercihim biliyorsunuz :KK1:

Sanırım haberler bu kadar canlar.. Stres ve tedirginliğim, heyecanım ile detaylı ultrasona kaldı şimdi, bakalım.. Hayırlısı inşallah.

Eki Görüntüle 986717

çok sevindim canım maşallah size darısı da bizlere inşallah...:)

Kızlarrrr dün akşam ne olduuuu

Benim koca hayatım seni aldatıyorum özür dilerim dedi. Ben şok:KK53: gözler kocaman açıldı ne nasıl falan diye saçmalıyorum. Sonra demez mi seni elimle aldatıyorum diye :KK17: ay öldüm gülmekten manyak ya bu adamlar :KK37:

İlahi yaa ne güldüm ,
benimdekide şuan aynı durumda ama bana çaktırmıyor itirafta edemez de garibim bazen ben onu gaza getiriyorum :KK1:

Allah'ım bu kocalar öldürür insanı.. bizimki de bi garip hallerde adamcık.. :KK17::KK17::KK17: şimdi de kız olduğunu öğrendik ya kızımdan utanırım diyo başka da bişe demiyo :KK17::KK17::KK17::KK17:

işte buda benim oğluşum teyzeleri elleriyle yüzünü kapadı , ayaklarınıda bana dayamış , yüzünü göstermedi yayamas oğluşumm:nazar::nazar::nazar:

Eki Görüntüle 988093

maşallah utangaç yumurcağaaa :KK52::KK52::KK52: pek datlu maşallah bizim kız da 1 tane poz verdi öyle gerisinde hep böyle eli yüzündeydi ayrıntılıda :KK52::KK52::KK52:

Kızlar bişey sorucam genelde sol tarafımıza yatın denıyor ya bebeğe giden kan akışı daha rahat olduğu için ben sağıma yattıgımda daha rahat edıyorum bebişinde sesi çıkmıyor soluma yattıgımda bebiş çok hareketleniyo tekmeler atıyo kımıl kımıl hiç durmuyo acaba rahatsızmı oluyo dıye dusunuyorum sizin nasıl
bende soluma yatınca daha net hissediorum beyazcım sola dönüp yatmak daa ii ama sağdada sorun olmaz die düşünüorum:KK49:

kızlar daha çok erken ne yapıyosunuz allah aşkına nerden baksank 2 buçuk 3 ay var doğuma, çantada o kıyafetler ne hale gelir, kirlenir buruşur :KK1:

Erken doğum riski varsa bunu doktor söylüyor zaten ama öyle bi durum yoksa 34 te filan hazırlamak yeterli olur diye düşünüyorum

sen tecrübelisin rahatsın, benim ilk doğum vallaha, hatta akşamları ben Başkent hastanesinin etrafında yürüyüş yaparım diyorum :KK53:, ağrı sancı oldumu doğru hastaneye...:KK52::KK52::18::18:

kızlar bebek mevlüdünde ve bebek görmeye gelenlere ben çam fidesi vereceğim hem ölümsüz bir hediye, hem çevreci bir yaklaşım, hemde çocuğumun isminde 100 lerce ağaç olacak...ayyy çok heyecanlandım.:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::nazar::nazar::nazar::nazar:

http://www.fideland.com/Bebek_Fidanlari.aspx

bu adresten şipariş verebiliyormuşuz.

her hediye ettiğim önce evinde saksıya diker biraz fideler kendine gelince bahçesine diker. hatta ay ben beceremem diyene gidip bizzat ben dikerim, hemde kızımı gezdiririm. ay çok hoşuma gitti bu fikir.

fiyatlar deseniz diğerleri gibi, hatta bazı magnetlerden ve şişelerden daha ucuz.

ayyy bayıldım bayıldım bayıldım. şimdiye kadar ben de hep bakıyordum ama içime tam sinmemişti hiç bir şey. napıcam diye düşünüyordum kara kara. ama bu hediyeye kesinlikle bayıldım. fiyat da uygun dediğin gibi. bi magnet de bu fiyattır herhalde...
yaa canım çok teşekkür ederim link falan attığın ve fikrini paylaştığın için

kızlarrrrrr bugün saat 17:00 da oğluşumu göreceğim inşallah:KK16:
görüş saatine saatler kaldı çok heyecenlıyım yine:KK1:
Rabbim hayırlı haberler almayı nasip etsin cümlemize

Allah'ım bu kocalar öldürür insanı.. bizimki de bi garip hallerde adamcık.. :KK17::KK17::KK17: şimdi de kız olduğunu öğrendik ya kızımdan utanırım diyo başka da bişe demiyo :KK17::KK17::KK17::KK17:

maşallah utangaç yumurcağaaa :KK52::KK52::KK52: pek datlu maşallah bizim kız da 1 tane poz verdi öyle gerisinde hep böyle eli yüzündeydi ayrıntılıda :KK52::KK52::KK52:

benimkide aynı durumda içindeki kız olmasa hadi bi nebze ama kız ordayken nasıl yapayım diyor. Utanıyorum ondan diyor. Ay çok komikler ya.

sen tecrübelisin rahatsın, benim ilk doğum vallaha, hatta akşamları ben Başkent hastanesinin etrafında yürüyüş yaparım diyorum :KK53:, ağrı sancı oldumu doğru hastaneye...:KK52::KK52::18::18:

yok kız benim de ilk. Allah iyiliğini versin :KK1:
Okuduğum bildiğim anlatılanlardan yola çıktığım kadarıyla böyle yazdım. Annene bi de bakalım çanta hazırlıyorum diye, kadının diyeceği şey aynen şu "töbe bismillah ne acelen var kızım daha erken" olur:KK1:

ayyy bayıldım bayıldım bayıldım. şimdiye kadar ben de hep bakıyordum ama içime tam sinmemişti hiç bir şey. napıcam diye düşünüyordum kara kara. ama bu hediyeye kesinlikle bayıldım. fiyat da uygun dediğin gibi. bi magnet de bu fiyattır herhalde...
yaa canım çok teşekkür ederim link falan attığın ve fikrini paylaştığın için

rica ederim canım ne demek, bende bu siteyi bulduğum da aynı senin gibi bayıldım, dedim kızlarla paylaşayım, hem kalıcı bir hediye olması, hem yeşili kormamız için çevreci bir yaklaşım. her çocuk doğumunda en az 100 tane dikilse daha ne olsun. hem o siteden yöreye bölgeye göre çam fidesi seçebiliyorsun o da çok güzel.

kızlarrrrrr bugün saat 17:00 da oğluşumu göreceğim inşallah:KK16:
görüş saatine saatler kaldı çok heyecenlıyım yine:KK1:
Rabbim hayırlı haberler almayı nasip etsin cümlemize

hadi bakalım güzel haberlerle dönersin inşaallah.

benimkide aynı durumda içindeki kız olmasa hadi bi nebze ama kız ordayken nasıl yapayım diyor. Utanıyorum ondan diyor. Ay çok komikler ya.

aynen aynen :KK9::KK9::KK9::KK9:

Okuduğum bildiğim anlatılanlardan yola çıktığım kadarıyla böyle yazdım. Annene bi de bakalım çanta hazırlıyorum diye, kadının diyeceği şey aynen şu "töbe bismillah ne acelen var kızım daha erken" olur:KK1:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ay çok güldüm sizeeeee.. hakkaten ben de böyle hemencik yapayım koyayım diyorum babygelcim senin gibi ama annemler aynı kadrajcım sen gibi ondan hiiiiç bişiciğimiz yok :KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK52::KK52::KK52: aaa senindemi ilk ay ben karıştırdım o zaman:KK1::KK1:
annem hep erken daha dur son ay alırız diyordu, yorgan, yastık, yatak aldı:KK52: şimdi valiz desem benden önce alır diye korkuyorum:KK37::KK53:

ay sormayın kızlar aynı durumdayım ben daha sadece bir kere alışverişe çıktım 5 lı zıbın seti felan almıştım bikaç parça kıyafet hatta ciciler sayfasında var aldıklarım ondan buyana aldırmıyorlar iğne bile bende sıkmıyorum kendimi nisan ayında izne ayrılıcam zaten 8 hafta nasıl geçiçek ilk iki hafta alışveriş için harcarım diye düşünüyorum sonra onlar yıkancak ütülencek son hafta evin temizliği ben yapmıyorum ama olsun insan stres oluyo oda hazırlancak felan ay anam ben bu kadar şeyi nasıl yetiştiricem kızlar
nisan ortasında çıkıcam haziranı zaten sayma artık 15 /20 gün anca temizlik felan geçer yani daha ben mevlüt için bişiyler hazırlamıyı düşünüyodum anaaa yarından tezi yok alışveriş için kolları sıvıyorum

aynen aynen :KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ay çok güldüm sizeeeee.. hakkaten ben de böyle hemencik yapayım koyayım diyorum babygelcim senin gibi ama annemler aynı kadrajcım sen gibi ondan hiiiiç bişiciğimiz yok :KK52::KK52::KK52::KK52:

gülme bak senin de az kalmış:KK1::KK1::KK1: şimdi seni de panikleteyim:KK33: 26 gün sonra kısmetse seninde 7. aya girecek:nazar::nazar:

gülme bak senin de az kalmış:KK1::KK1::KK1: şimdi seni de panikleteyim:KK33: 26 gün sonra kısmetse seninde 7. aya girecek:nazar::nazar:

deme öyle deme deme :KK53::KK53::KK53::KK53: dayanıyorum valalhi. benim koca aldırmamak için çarşıya çıkarmıyo.. çıksak girmiyoruz öyle yerlere.. elime kredi kartı vermiyo biliyo alacağımı.. :KK52::KK52::KK52: öyle bakıp sepete atıp çıkıyorum ben de internette :KK52::KK52::KK52:

kızlar doğum çantamızda olması gerekenler nelerdi, bir ara sanki burada bir liste paylaşılmıştı, şimdi geçmişe dönüp onu bulmam çok zor. neler vardı listede hatırlıyormusunuz. biz bugün tam olarak 7. aya girdik :nazar::nazar::nazar: ve artık yavaştan bu valizi hazırlayıp arabanın bagajına koyayım diyorum :KK52::KK52::KK52: allahım inşaalah vaktinde ve sağlıkla gelir bebişlerimiz, mis kokulularımız:KK16::KK16::KK16::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

ayyy heyecanlandım şimdi...hazırlamak lazım aslında bende bir bakınmaya başlayım bari..:KK52::KK52::KK52: evet ya günler geçiyor arkadaşlar..daha düne kadar kalbi atıyormu diye bakarken şimdi doğacağı günü düşünür bekler olduk...:KK31::KK31:

Kızlar bişey sorucam genelde sol tarafımıza yatın denıyor ya bebeğe giden kan akışı daha rahat olduğu için ben sağıma yattıgımda daha rahat edıyorum bebişinde sesi çıkmıyor soluma yattıgımda bebiş çok hareketleniyo tekmeler atıyo kımıl kımıl hiç durmuyo acaba rahatsızmı oluyo dıye dusunuyorum sizin nasıl

bende genelde hep soluma yatardım ama artık sağda daha rahatım....ama mecbur yine uyumaya başlarken sola yatıyorum uyuduktan sonrası Allah kerim... :) bende sırtüstü yattığımda çok hareketleniyor..diyorum rahatsızdamı başlıyor hareket etmeye...
:26:

ayyy heyecanlandım şimdi...hazırlamak lazım aslında bende bir bakınmaya başlayım bari..:KK52::KK52::KK52: evet ya günler geçiyor arkadaşlar..daha düne kadar kalbi atıyormu diye bakarken şimdi doğacağı günü düşünür bekler olduk...:KK31::KK31:

bende genelde hep soluma yatardım ama artık sağda daha rahatım....ama mecbur yine uyumaya başlarken sola yatıyorum uyuduktan sonrası Allah kerim... :) bende sırtüstü yattığımda çok hareketleniyor..diyorum rahatsızdamı başlıyor hareket etmeye...
:26:

canım sırt üstü yatma bana dr hiç bi şekilde sırt üstü yatmamamı söyledi gece bazan uyurken kazara kendimi sırt üstü yatarken buluyorum hemen sağıma yada soluma dönüyorum sırt üstü bebiş okijensiz kalıyormuş allah korusun

X