2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
haziran hamişleri kaç kg aldınız bu zamana kadar ben 25 haftanın içindeyim 5 kg aldım hiç almasam olmazmı bebegm alsa

Canım bende 25 hadtanın içindeyim 8 kilo almışım çok oldugunu düşünüyorum ama kaç kilo aldığımı soranlara soyluyorum 8 kilo nerene aldın hiç belli olmuyo dıyorlar

Canım bende 25 hadtanın içindeyim 8 kilo almışım çok oldugunu düşünüyorum ama kaç kilo aldığımı soranlara soyluyorum 8 kilo nerene aldın hiç belli olmuyo dıyorlar

cnm merhaba tahmini doğum tarihlerimiz aynı..şimdi biz aylık hesaba göre kaç aylık oluyoruz.yani 25. haftanın içindeyiz 6 bitti 7 yemi girdik.ben netten son adet tarihime göre hesaplattığımda daha küçük çıkıyor.çok kafam karıştı...:26:

onu da aradım cevap vermedı de ne yapacam bılemıyorum cnm cok yanıyor çok kasınıyor of nerden oldu bunlar böle

Pearly benimde kasintim var ve ara ara sisme hissediyorum. Drumu aradim fitil ve krem verdi kullandim tamamen gecmedi ama biraz rahatladim. Bence sende druna ulasmaya calis. Gecmis olsun canim

Geçmiş olsun canım yaa.. Doktora bi git istersen serum falan iyi geliyor biraz ağrılar azalıyor:44:

Allah korusun canım bebeklerimizi, benim hiç bir belirtim olmadı şişme yada tansiyon gibi o yüzden detaylıda damarlara bakılmasaydı böyle birşeyden hiç haberim olmayacaktı 30'lu haftalara kadar. İnternette çok yazı okudum dikkatli olursak 28. Hafta'da geçebiliyormuş.

Benim birde kansızlık sorunum var. Kan hapı içiyorum doktor ilacın yanında kara üzüm ve tuzsuz fıstık ye dedi kansızlığa iyi geliyormuş. Sizlerinde aklında bulunsun sabah kara üzümün faydalarına baktım netten gerçekten şifa kaynağı.

Son düzenleme:
kızlar benm 1 bucuk yasında oglum var ayagımda uyuturken hep tepik atıyo geçende arabada giderken birden karnıma oturdu bu bebegime zarar verirmi oynuyo hareketlerini takip ediyorum ama yinede düşünmeden edemedm bu çarsamba dr gitcem inş bişi olmaz

onu da aradım cevap vermedı de ne yapacam bılemıyorum cnm cok yanıyor çok kasınıyor of nerden oldu bunlar böle

Selam Kızlar;

Vajinal kaşıntı için benim doktorum haftada bir banyodan sonra 1 litre suya 1 çay bardağı sirke karışımını önermişti...

Banyodan çıkarken en son bu karışımla genital bölge iyice yıkanır ve suyla durulanmadan banyodan çıkılır.

Yani sirkeli suyla genital bölge temizliği...

Bunu normal zamanda da yapmak çok iyiymiş mikrop kapmaya karşı koruyormuş.

Bende de hamileliğimin başlarında böyle bir durum oldu, doktorum bunu önerdi...

Kaşıntımın olduğu dönemde her tuvalete gittiğimde 1 bardak suya bir miktar sirke damlattım ve

genital bölge temizliğimi bu suyla yapıp kuruladım... 2-3 güne geçti, hiçbir şeyim kalmadı inanın...

Önemle tavsiye ederim, kızlar...

günaydın hatunlar gripte 3. gün ve cumartesi bile çalışmaya devam herkese sıhhatli günler

Geçmiş olsun arkadaşım, bende aynı durumdayım bu günlerde...

Bol bol pekmez ve bal tükettim... Ihlamur çayı da en iyi gelen ilaç zaten :)

Bir de sıcacık, mis gibi tarhana çorbası...

Gerçi bunların hepsini biliyor ve yapıyorsundur.

Çok çok geçmiş olsun, en yakın zamanda iyileşmek dileğiyle...

Canım tam 6 oluyoruz 7 ye doğru gıdıyoruz

haziran hamişleri kaç kg aldınız bu zamana kadar ben 25 haftanın içindeyim 5 kg aldım hiç almasam olmazmı bebegm alsa

kontrolüm 3 hafta önceydi, 7 kilo almıştım o zamana dek .. Yani 20.haftada 7 kilo ve doktor iyi gittiğimi söylemişti.. Şimdi 23.haftadayım kaç kiloya çıktım bilmem 20'sinde kontrol var görcez bakalım

Kızlar başlıkları karıştırırken yararlı bir kaç bilgi buldum, umarım faydası olur, ben bilmiyordum.

haseki gebelik eğitimi bilgileri;

sünger içinde kısa sürede mikrop topladığı için önerilmiyor. ince file de sallanması da çocuğun yanlışmış.file bebeğe travma yaşatıyormuş. içi köpüklü file alıp küvetin içine koyulmalıymış veya çıkardığınız kirli çamaşırları üzerinde yıkamalıymışız. çocuk küvetin dibinde suya değerek yıkanmalıymış.

bebek yıkama işlemi de:

yıkama ayaklardan yukarı doğru yapılır.bu şekilde bebek daha az ağlar. ayaklardan durulanmaya başlanır. süreceginiz bebek sabunu,banyo köpüğü vs. asla direk vücuda sürülmez.alerji yapar ,cildi kurutur. süngerde köpürtüp çok hafifçe sürülür. sonra beden yıkanır. en son bebek sol kol da tersten yatırılır.başı gene şampuan elde veya süngerde köpürtülüp sürülür.şampuan direk asla bebeğin kafasına sıkılmaz.zaten ürünlerin kutularında da direk kullanmayınız diye yazar. sebamed de görmüştüm. bebek mümkünse tülbentli havlu ile kurulanır. sonra başka bir havlu ile tekrar kurulanır

Hadi gözün aydın tatlım. Bebişini uzuun uzuun görmek yaramıştır sana. Bi sıkıntı olmadığına sevindim.
Geçmiş olsun cips:-( eşin baksın sana artık, sen de kendini yorma. Bebişini de aç bırakma annesi. Bol c vitamini, tavuk suyuna çorba, ıhlamuru eksik etme.
canım benim aynı şeyi bende yaşıyodum.resmen boğularak gece yataktan fırlıyordum.yatmadan hemen önce bi duş al.yada duş almasan bile burun bandını dene çok işe yarıyor.ben rahatladım.

Ben de aldım ama burnumda kaşıntı yaptı, takamadım o yüzden. Bir faydası oluyorsa zorlayayım kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…