2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar başlıkları karıştırırken yararlı bir kaç bilgi buldum, umarım faydası olur, ben bilmiyordum.

haseki gebelik eğitimi bilgileri;

sünger içinde kısa sürede mikrop topladığı için önerilmiyor. ince file de sallanması da çocuğun yanlışmış.file bebeğe travma yaşatıyormuş. içi köpüklü file alıp küvetin içine koyulmalıymış veya çıkardığınız kirli çamaşırları üzerinde yıkamalıymışız. çocuk küvetin dibinde suya değerek yıkanmalıymış.

bebek yıkama işlemi de:

yıkama ayaklardan yukarı doğru yapılır.bu şekilde bebek daha az ağlar. ayaklardan durulanmaya başlanır. süreceginiz bebek sabunu,banyo köpüğü vs. asla direk vücuda sürülmez.alerji yapar ,cildi kurutur. süngerde köpürtüp çok hafifçe sürülür. sonra beden yıkanır. en son bebek sol kol da tersten yatırılır.başı gene şampuan elde veya süngerde köpürtülüp sürülür.şampuan direk asla bebeğin kafasına sıkılmaz.zaten ürünlerin kutularında da direk kullanmayınız diye yazar. sebamed de görmüştüm. bebek mümkünse tülbentli havlu ile kurulanır. sonra başka bir havlu ile tekrar kurulanır

Bizim eskilerin uyguladigi yontem :KK9:
Vede halen cevremde bebegin bu sekilde yikandigina sahit oluyorum canim guzel bilgi tesekkurler :KK16:

cnm merhaba tahmini doğum tarihlerimiz aynı..şimdi biz aylık hesaba göre kaç aylık oluyoruz.yani 25. haftanın içindeyiz 6 bitti 7 yemi girdik.ben netten son adet tarihime göre hesaplattığımda daha küçük çıkıyor.çok kafam karıştı...:26:

canım hafta hafta hesaplarsan 40 haftayı goz onunde bulundur yanı 10 ay oluyor ama ben ay olarak hesapla derım yanı son adet tarıhınde 30 gun ılerle ben kızımda hafta olarak hesapladım 36 haftam bıtınce 9 ay bıttı artık dogruyom dıye hastaneyı yol yaptım 40. haftamda dogum yaptım.sımdı ay olarak hesablıyom

yanı son adet tarıhım 17 eylul tahmını dogum 25 hazıran tam 9 ay 10 oluyor.ama bebek bu 36 haftadan sonra bellı olmuyor kız kardesım 37. haftasında dogurdu normal sancısı geldı benım sancım yoktu sunı sancıyla 40. haftada dogurdum

Son düzenleme:
Günaydn kızlar hepimize iyi haftasonları benm karnımda acayip tatlı tatlı kaşınma başladı cok erken deil mi ya sizde de var mı

Son düzenleme:
Hadi gözün aydın tatlım. Bebişini uzuun uzuun görmek yaramıştır sana. Bi sıkıntı olmadığına sevindim.

Geçmiş olsun cips:-( eşin baksın sana artık, sen de kendini yorma. Bebişini de aç bırakma annesi. Bol c vitamini, tavuk suyuna çorba, ıhlamuru eksik etme.

Ben de aldım ama burnumda kaşıntı yaptı, takamadım o yüzden. Bir faydası oluyorsa zorlayayım kendimi

Günaydn kızlar hepimize iyi haftasonları benm karnımda acayip tatlı tatlı kaşınma başladı cok erken deil mi ya sizde de var mı
kuru kalınca oluyo canım.sakın kaşıma hemen nemlendir derim :)

Selam Kızlar;

Vajinal kaşıntı için benim doktorum haftada bir banyodan sonra 1 litre suya 1 çay bardağı sirke karışımını önermişti...

Banyodan çıkarken en son bu karışımla genital bölge iyice yıkanır ve suyla durulanmadan banyodan çıkılır.

Yani sirkeli suyla genital bölge temizliği...

Bunu normal zamanda da yapmak çok iyiymiş mikrop kapmaya karşı koruyormuş.

Bende de hamileliğimin başlarında böyle bir durum oldu, doktorum bunu önerdi...

Kaşıntımın olduğu dönemde her tuvalete gittiğimde 1 bardak suya bir miktar sirke damlattım ve

genital bölge temizliğimi bu suyla yapıp kuruladım... 2-3 güne geçti, hiçbir şeyim kalmadı inanın...

Önemle tavsiye ederim, kızlar... :nazar::nazar::nazar:

deneyecem cnm bakalım tesekkur ederım

Pearly benimde kasintim var ve ara ara sisme hissediyorum. Drumu aradim fitil ve krem verdi kullandim tamamen gecmedi ama biraz rahatladim. Bence sende druna ulasmaya calis. Gecmis olsun canim

acile gıtmeyı dusunuyorum bıraz gecer gıbı oluyor ama gece çok kotuydu ya o nasıl bır kasıntı uykudan uyandırdı resmen ağladım iğrenç birşey doktora gıtsem asadan mı muayene edıyorlar acaba korkuyorum ya

canım çok geçmiş olsun, ama yemek için kendini zorla biraz, en azından çorba iç, portakal yemeye çalış ve bol bol dinlen, uyu... umarım çabuk atlatırsın veeee tabiki moralini yüksek tut:KK16:

canım sıkıntı yapma benim doktorumda ayrıntılı önermedi, hatta gerek yok ben yaparım diye ters ters konuştu... ama ben ayrıntılı yaptırdım bu gün 11 de randevum var, söylemeyeceğiz doktora,eşim sinir oldu o da uğraşsın baksın dedi:KK1: yani seninki de ayrıntılıyı öneren kendisi olmadığı için öyle davranmıştır,boşver takma kafana... ama sonraki randevuya tarih vermesi gerekirdi tabiki, eğer alternatifin varsa daha zamanın varken doktor değiştirebilirsin bence... sağlıkla,işlerin yolunda gitsin inşallah:KK16:

Çok sağol canım teşekkürler dayanamadım doktora gittim iykide gitmiştim sinüzit olmuşum kulaklarım iltihap olmuş bademcikerim şişmiş ilaç verdi çok şükür bu gün iyim

masaallah kuzucuga diyelim :nazar:
Herseyide normalmis daha ne olsun annesi :KK16:
Sana da benziyormus daha ne olsun :nazar:
Ayrica bencede o doktoru degistirmelisin canim....
Ben su ana kac tane doktora gitti isem( ortalama 6 -7 doktor) hep ben sordum boyu kac ? Kilosu kac ? Su ilaclaari kullanmam gerekliymis dedigimde yaziyorlardi...
Yaptirdigim testleri onlerine koyuyordumda bakmiyorlardi.....
Ama su anki doktorumdan cok memnunum.....
Ilk kilosunu sordum biraz sabredin dedi hepsini soyleyecegim dedi....
Vee gittigim perinatolog gibi heryerine bakti olctu.....
midesini beynini kalbini falan gosterdi ♥♥♥
Ilk defa mutlu ayrildim doktordan :KK9: Darisi basina :nazar:

Cips im bacim gecmis olsun ♥♥♥
O oooo cok kotuymus senin durumun bir hastaneye gidip serum mu alsan ?

Bende de kasinti basladi canim enfeksiyon yada mantar kaptik sanirim....
Sende sismede varmis fazla geciktirmeden git derim ben :KK34:

Masaallah masaallah :nazar::nazar: :nazar:
Bacilar en buyuk bebis bende en kucuk gobusste bende sanirim :KK52:

Çok sağol canım gerçektende kötüydüm gittim doktora dayanamadım sinüzit olmuşum kulaklarım iltihap olmuş bademciklerim şişmiş ilaç verdi onları kullandım bugün iyim çok şükür atlattım sayılır

Maşallah subhanallah :nazar: Ne güzel haberlerle gelmişsin.
Demek cimcime annesine benziyormuş :) Bana ne resim verildi ne de cd.
Bazıları ne kadar duyarsız ve ilgisiz insan en azından bir resim verir.
Gönlüne göre bir doktor bulursun inşallah canım :KK16:

Çokkkkk geçmiş olsun canım Rabbim acil şifalar versin inşallah.

Mantar mı acaba canım çok zor bir durum geçer inşallah.Bir doktorunu

Hem geçmiş olsun hem kolay gelsin canım

Maşallah göbüşüne canım :) :nazar:
Benimde senin göbeğinden farkı yok şimdiden kocaman :)

Rabbim hayırlısıyla kucağına aldığın günleri de göstersin canım.
Çok sert vuruyorsa dışardan da görünüyordur vurduğunda harika bir duygu ya maşallah :nazar: bebişlerimize

Âmin canım çok sağol

Geçmiş olsun canım yaa.. Doktora bi git istersen serum falan iyi geliyor biraz ağrılar azalıyor:44:

Sağol canım doktora gittim dayanamadım beni serum kesmedi sinüzit olmuşum kulaklarım iltihap olmuş bademciklerim şişmiş ilaç verdi onları kullandım bugün iyim çok şükür atlattım sayılır

Hadi gözün aydın tatlım. Bebişini uzuun uzuun görmek yaramıştır sana. Bi sıkıntı olmadığına sevindim.

Geçmiş olsun cips:-( eşin baksın sana artık, sen de kendini yorma. Bebişini de aç bırakma annesi. Bol c vitamini, tavuk suyuna çorba, ıhlamuru eksik etme.

Ben de aldım ama burnumda kaşıntı yaptı, takamadım o yüzden. Bir faydası oluyorsa zorlayayım kendimi

Ah canım nerde aksine eşim şehir dışına çıktı bende kuzenime gittim o hizmet etti doktorun verdiği ilaçlarla bugün çok şükür iyim

bütün hasta arkadaşlara geçmiş olsun çok inşallah bir an önce iyileşirsiniz..
bu ayrıntılıya giren arkadaşlara çok özendim ben benim doktorum hiç bişey demedi 23 haftadayım anlamadımki kendileri bakabiliyormu ayrıntılı doktorlar anlamadımki ama moralim bozuk ne yapsam bilemedimde..

bu arada ben size bişey söylemek istiyorum bu burun tıkanıklığı için burun damlası veriyor doktorlar ama bağımlılık yapıyormuş doğumdan sonrada kullanmadan rahat edemiyormuşsun o yüzden arka arkaya en fazla üç gün kullanmak gerekiyormuş sonra 1-2 gün ara vermek lazımmış doktorum öyle söyledi bilgilerinize kızlar...

bütün hasta arkadaşlara geçmiş olsun çok inşallah bir an önce iyileşirsiniz..
bu ayrıntılıya giren arkadaşlara çok özendim ben benim doktorum hiç bişey demedi 23 haftadayım anlamadımki kendileri bakabiliyormu ayrıntılı doktorlar anlamadımki ama moralim bozuk ne yapsam bilemedimde..
Doktorun perinatologsa kendide bakar ebni, doktorum perinotolog kendisi bakıyor,bir dahaki gittiğinde sor

Kızlar başlıkları karıştırırken yararlı bir kaç bilgi buldum, umarım faydası olur, ben bilmiyordum.

haseki gebelik eğitimi bilgileri;

sünger içinde kısa sürede mikrop topladığı için önerilmiyor. ince file de sallanması da çocuğun yanlışmış.file bebeğe travma yaşatıyormuş. içi köpüklü file alıp küvetin içine koyulmalıymış veya çıkardığınız kirli çamaşırları üzerinde yıkamalıymışız. çocuk küvetin dibinde suya değerek yıkanmalıymış.

bebek yıkama işlemi de:

yıkama ayaklardan yukarı doğru yapılır.bu şekilde bebek daha az ağlar. ayaklardan durulanmaya başlanır. süreceginiz bebek sabunu,banyo köpüğü vs. asla direk vücuda sürülmez.alerji yapar ,cildi kurutur. süngerde köpürtüp çok hafifçe sürülür. sonra beden yıkanır. en son bebek sol kol da tersten yatırılır.başı gene şampuan elde veya süngerde köpürtülüp sürülür.şampuan direk asla bebeğin kafasına sıkılmaz.zaten ürünlerin kutularında da direk kullanmayınız diye yazar. sebamed de görmüştüm. bebek mümkünse
tülbentli havlu ile kurulanır. sonra başka bir havlu ile tekrar kurulanır
Bizde bu sekilde yıkıyorduk zaten hastanede hemşire bebeğin ilk banyosunu yaptirirken anneyide çağırıyor hem gösteriyor hem anlatıyor ama ne mümkün ben yikayamam cok küçük birde ağlıyor bı tarafına bisey yaparım diye korkuyorum sanırım yine babaannesi yıkayacak

kızlar benm 1 bucuk yasında oglum var ayagımda uyuturken hep tepik atıyo geçende arabada giderken birden karnıma oturdu bu bebegime zarar verirmi oynuyo hareketlerini takip ediyorum ama yinede düşünmeden edemedm bu çarsamba dr gitcem inş bişi olmaz
Benim oğlumda ayağımda sallarken karnıma kasıklarına gelmeler atıyor,bebeğin hareketlerinde azalma yoksa bisey olcayni sanmıyorum Yinede dikkat etmek lazım

X