2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Araba kullanan arkadaşlarım dün doktorumla konuştuğumda en fazla 28 haftaya kadar araba kullanabıleceği soyledı napıcaz bılmyorum

Allah yardımcın olsun canım. otobüsle gidip gelmek zor vallahi. o kadar çok anlayışsız insan var ki.. hele gelen yeni nesil o kadar vurdumduymaz o kadar berbat ki
aman dikkat et canım bebişe de kendine de..

Aynen dikkat etmeye calisiyorum o yuzden o kargasada hep onlardan sonra biniyorum . Annemin klu askidaydi bir kere otobuse binmek zorunda kaldi hic kimse orali olmadi.ama benbher gun kullsndigim icin onlar olmada bile baskalari yet veriyo.tabi bu bahsettigim konu aksam cikislar icin gecerli sabahlari allahtan lik duraga yakin oldugumdan oturuyorum.burda anlatip desifre etmek istedim .bu kadar duygusuz umursamaz insanlar korkutuyor beni.neyse yazdim birqz rahatladim

Seninki analog telsiz sanırım bütün anolog telsizlerde o cizirti oluyor benide kraftin kini almisdim iade ettim imkanın varsa dijital al bence wewell dijital telsizi var

çok ilginçtir ki mağazada herşey normaldi o garip cızırtı uğultular yoktu.. Ama ben yinede aynı model ve markanın başka bi kutusunu aldım,ilk aldığımı değiştirdim yani.. Ama kadın söyledi,eğer aynı sorun olursa digitalle değiştiririz dedi son öare öyle yapıcam artık...

süper canım harika.. Maşallah

Araba kullanan arkadaşlarım dün doktorumla konuştuğumda en fazla 28 haftaya kadar araba kullanabıleceği soyledı napıcaz bılmyorum

bende çok özledim araba kullanmayı..ama bırak doktorun ne dediğini,eşim nolur nolmaz diye izin vermiyor

Gözün aydın canım herşeyin normal olmasına sevindim

Hergün aynı eziyeti çekmek ne zordur Allah yardımcın olsun canım.Bundan sonra duyarlı insanlarla karşılaşırsın inşallah.

biz bugün temizlik yaptık kızlar çok yoruldum belim kopuyor ağrıdan iki gün kendime gelemem artık

çok sevindim canım herşeyin iyi olmasına maalesef ben de geçen ay gittiğimde üç kilo almıştım ama doktor bu haftalarda kilo artışı hızlı olur çok kötü değil ama sen yinede dikkat et dedi

allah seni ve bebeğini korusun cnım inşaalah .

Ne zamandır yazamadım anneleerr bizim moralimiz bozuk birazcık
Ayrıntıılda bi problem çıkmadı organlarda falan ama bpd ölçümü 10 gün falan geri çıktı,diğer ölçümler normal
Hep bi hafta önden giderdi kafa ölçüsü şimdi geri çıkınca canım sıkıldı...
Bakalım bi dahaki kontrol ayın 1 inde o zaman inşallah haftasını yakalamış olur korkuyorum çookkk

peki hafta olarak normal mı sızce 21+6 günlük olucam. bazıları 24. haftadan sonra yapılıyo dıye yazmıslarda?

cnm haftayı bilemedim şimdi. yanlış bişi söylemek istemem ama ben de 24. haftamda gidecem. 21. hafta sanki birazcık erken. sor istersen doktoruna...

haklısın cnm...sanırım öyle. bi karışıklık var gibi. açlık bakmayacağı kesin.

Kızlar bugün kontrolümüz vardı.

Bebeğimin baş ölçüsü 22+5, (15.06.2014)

Gövde ölçüsü 22+4, (16.06.2014)

Bacak ölçüsü 23+0 (13.06.2014) çıktı.

Rahim ağzı ölçüsü 37 mm çıktı. Doktor bu değerin normal olduğunu söyledi. Bir ay önceki kontrolde 42 mm çıkmıştı.

Şuanda erken doğum riski yok dedi. Ayaklarımın ve ellerimin şişmesi erken doğum riskini mi gösterir diye sordum,

hayır dedi erken doğum riskini rahim ağzı ölçüsü gösterir dedi. Tansiyonum 10/8 çıktı. Buna da çok sevindim,

çünkü yüksek çıkması demek gebelik zehirlenme riskinin yüksek olması demek. Ellerimin ve ayaklarımın şişmesi

üzerinde fazla durmadı.

Gelecek ay şeker yüklemeni yapacağız dedi. Geç olmaz mı dedim, genellikle 24. haftada yaptırıyorlar dedim,

24 ile 28. hafta arasında şeker testi yapılır dedi. beni de 26. haftada çağırdı. Sabah aç karınla gel dedi ve

3 saat boyunca hastanede test vereceğimi söyledi.

Bana ayrıntılı ultrasona girmek istersen .... doktora gidebilirsin demişti. Bugün bana bunu sordu, ben de gitmediğimi söyledim.

Eşimle bu konuyu çok araştırıp gitmeme kararı aldığımızı söyledim. Gidenlerin morallerinin bozulduğuyla kaldığını öğrendiğimi

söyledim. anne karnında müdahale de edilemediği için gidipte moralimi bozmak istemediğimi söyledim. Doktorum ben de ayrıntılı

ultrasona girmedim çok da gerek yok zaten bizim gönderme sebebimiz anne-baba adaylarının dava açması dedi. Bazıları dava

açıyormuş, bebeğimin parmağının olmadığını doktor ultrasonda söylemedi söyleseydi aldırırdım diye dava açıyorlarmış.

Doktorum bebeğin her şeyinin normal olduğunu söyledi ama yine de emin olmak için radyoloğa gönderdi, bir de o baktı,

çok şükür o da temiz çıktı.

bende ayrıntılıya girerken doktor bebeğe nne karnında hiç bşy yapılamaz dedi

Geçen hafta perşembe ve cuma iki ayrı doktora gittim. Perşembe gittiğim hiçbişey söylemedi. Cuma günü baştan beri takip eden doktorum 3.1 dedi ama hiçbir yorum yapmadı, hemşirede dosyaya not aldı. Haftaya perinatolog bakana kadar bekleyeceğim, o zaman daha iyi belli olur. İnşallah sıkıntı çıkmaz.
Sana rapor verince ilaç haricinde tavsiyelerde bulundu mu? İlacı ne kadar süre kullanmak gerekiyormuş?

Allah (c.c.) yardimcin olsun bacim.....
Ne yazik ki oldukca dusuncesiz bir toplumumuz var....
Su hamilelere ozel bolumde oturan insanlara benim yerime oturmussun deyip sansini dene istersen

Hadi gozun aydin bacim
Radyologun gormesi iyi olmus ama icin daha da rahatlamistir

Sonuclarinda tertemiz cikar cikar ins.
Sanirim icinizde bir benim aya gore gram artisi alan
Doktorumda bebek saglikli dedi sen kendine bakma dedi icimi rahatlatti....
Ye bacim ye yarasin bebisee

ikinizinde temiz güzel haberlerini okudum ve maşallah diyorum

Yaziklar olsun gercekten bencil bir toplum oluyoruz gittikce Allah yardimcin olsun cnm

Her gece hemen hemen nefes almadığım icin uyaniyorum burnum cok tikaniyo bnm de uykusuzlugumun sebebi de bu zaten kalkip yuzume su carpiyorum vicks i de deniim ins ise yarar

Doktorun detayliyla ilgili söylemlerine cok şaşırdım bebekler ilgili bı terslik varsa onceden belirlenir tedbir alınır ornek vereyim gecen sene cok yakınımın basına geldi bebeği besleyen damarlar tıkanmış bu detaylida meydana çıktı ve apar topar hastaneye yatırıldı gece gündüz takiple bebgi kurtardılar kaç kere kalp atışları zayıfladı serumlar yedi 1 ay hastanede yattı fark edilmeseydi bebeğini olebilirdi,bu tek bı ornek ayrıca organlariyla ilgili bı sorun olabilir anne karnında yapılmasa bile doğumun hemen pesine müdahale edilebilir,bence atlanmamasi gerekn bisey bu benim fikrim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…