2014 Aralık Anneleri

ya saçla ilgili çok fazla bilgim var çok şey denedim o yüzden bu kadar yorum yapıyorum kırıklarına mayonez sür yarım saat beklet bak göreceksin hepsi birden gidecek sakın diplerine sürme mayonezi.. aslında mayonez kolay yolu mayonez maskesi bunun adı.. ah ben olacaktım neler neler uygulardım hemde sıfır kimyasalla saçlarına... ben beyaz olan bölgelerime papatya suyu sürüyorum demindir diyorum zaten.. bir de anı kurtarıcı göz farlarından kahverengi de sürebilirsin günü kurtarır

ayy ne güzel yaaaa.. keşke bizim de babaannemiz olaydıı iyi olurdu...hayat öyle geçiyo da itiş kakış :) gerçi bana kaynanalığı eşim yapıooo

kaynanalık kaynanaya yakışıyor o laf sokmasa rahat edemem ben illa bişeyler sıkıştırcak bi de bağışıklık kazandım ne derse desin :)

Hay bir devlet memuru olamadık gitti yaniiii Bi de 3 çocuk doğur derler önce sen şartları iyileştir gebeleri bile ikiye ayırıyon devlet memuru insan da biz neyiz bizim çocuk doğurmak hakkımız değil mi? Adamlar işe gitmiyor işe ... Biz işten çıkamıyoruz....Bari gebelere kolaylık sağla patronlar nerdeyse hamile kaldık diye canımızı okuyor önce devlet olarak onları bir sustur ..... Bu stresle gene bu bebeler iyi doğuyor anne olmak rahat bir hamilelik geçirmek bizim de hakkımız Kadın Doğum bölümlerini her yerde ücretsiz yap...bir sürü tahlil test suyumuz çıkıyor oraya buraya gitmek izin almaktan 9 ay bari rahat ettir hani sosyal devlettik biz nerdeeeeeeeeeeeee

Kızlar saç kestirme konusunda bilginiz nedir?
Sakıncası var mı gerçekten yoksa hurafe mi?

bende onu düşünüyorum yaaaa saçlarım çok uzun bugün yarın derken erteliyodum kuaföre gitmeyi ki hamileliğimi öğrendim yazda geliyo nasıl olcakk bilmem.etrafımdakilerde kestirme bişey olursa vicdan azabı çekersin diyo.

Kızlar saç kestirme konusunda bilginiz nedir?
Sakıncası var mı gerçekten yoksa hurafe mi?

hurafe canım ya. ben kzıımda kestirdim hem de 2 kere. yaza denk geldi çok uzamıştı çok rahatsız etti. yine de dr a sordum kestir dedi.
benim en çok merak ettiğim de şunlar. hani derler ya ciğer, nar vb gibi şeyleri yerken bi yerlere lekesi değerse çocukta da olur. veya gül koklarsan çocuğun yüzünde renkli lekeler olur. hatta kına yaparsan saçına çocuk kızıl olur gibi. bunların doğruluk payını çok merak ediyorum. çevremde öyle hikayeler anlatıyorlar ki şaşırıyorum. hele tanıdığım biri sırf denemek için bileğine sürmüş ciğer lekesi. çocuğun bileğinde leke var gerçekten.

canım bende onu söyleyecektim sıra beklemekten gına geliyor ben hamile kalmadan bir devlete bir özele takip ettiririm diyordum vazgeçtim tek özele gidiyorum ikisine takip ettiren var mı ki ?

Hamileliğimi öğrendiğimde idrar yolu iltihabım vardı. Augmentin kullandım. Kötünün iyisini seçmek zorundasın. Allah'a emanetiz
Aynen canim Allah'a emanet dua edip iciyorum zaten hapi 2 gun kullan dedi dr bana cunku idrar kulturunde ureme cikmamis cok sukur ama lokosit 30 epitel 14.55 ürobilinojen 2 cikti yatirimmi dedi dr hastaneye yok dedim kaldiramiyorum psikolojim bozuluyor cunku dusuk gecirdim subat ayinda 2 gun kaldim cok kotuydu Allah suan yatanlarin yardimcisi olsun.

kim o işe gitmeyen biz de kamuda gebeyiz. dr gitmeye izin alırken 4 takla atanlar var bizim kurumda.

ciğeri ve çileği gördüm canım bi araştırmak lazım kaçıncı ayda yapılırsa etki ediyor diye çünkü yedim ben çilekte ciğerde hatta güller açmıştı tam hamile olduğumu öğrendiğimde gelip geçip kokluyordum yavrum leke içinde olmaz inşallah

canım bende onu söyleyecektim sıra beklemekten gına geliyor ben hamile kalmadan bir devlete bir özele takip ettiririm diyordum vazgeçtim tek özele gidiyorum ikisine takip ettiren var mı ki ?

En onu yapmaya çalışıyorum ama artık işimden olacağım devlet te bile heryer herşeye bakmıyor ikili test için başka hastane ona başka hastane bilmiyorum yaaa hele doğum tam bir skandal hala pis çarşaflar devlette ... Bu nasıl iş yaaaa ne zaman düzelecek bu sağlık sistemi aslında bu DÜNYA'ya bebe getirilmez ama bu dünyada ancak onlarla çekilir hale geliyor... Evlatlar iyiki var diyorum yüzlerine bakınca da .....

saçımı ben de kestirdim oğlumda tereddütsüz. geçen gün kuruyemişçiden çekirdek alırken siyah üzüm beni ye diye bağırdı bi tane aldım adama söyledim al abla tabi dedi. sonra alnım kaşındı. arkadaşlar dalga geçti üzümü yediğin elinle mi kaşıdın siyah ben olacak alnında vs. bana hurafe geliyor. oğlum doğduğunda kabak doğdu, kafasının tam arkasında Gorbaçov gibi pembe leke vardı. saç çıkınca kayboldu. kazıtırsa çıkar mı hala duruyor mu bilmiyorum. bu pembe leke benim yediğim birşeyden olmamıştır diye düşünüyorum.

Kızlar bende ilk hamileliğimde hiç ne saçımı boyattım nede kestirdim. Zaten kışa denk gelmişti problem olmadı ama bu yaza denk gelcek ki kuaförüm bunlar saçmalık hiç zarrlı değil demişti salak adam boyucaktı saçımı az kalsın ısrarla hayır dedim ve değiştirdim kuaförü. Bunda da saçlarım çok kötü yanlar bembeyaz uçlar kırık kırık. Ama sabretcem artık hatta papatya çayını deneyebilirim :)

canım ben de devletteyim ama izinler öyle sıkıntı ki sana anlatamam. biraz da müdürünle alakalı bu işler. dr a gidiyosak mutlaka muayene fişini vb insan kayanklarına bırakmak zorundayız. ne kadar süre taahhüt ettiysek o sürede dönmek zorundayız vb. yoksa direk sözlü uyarı alıyosun.tabi izin alabildiysek. ben muayenelerimi hafta sonuna ya da akşam 5 den sonraya denk getirmeye çalışıyorum.

Ben onu yapmaya çalışıyorum ama artık işimden olacağım sanırım devlet te bile heryer herşeye bakmıyor ikili test için başka hastane ona başka hastane bilmiyorum yaaa hele doğum tam bir skandal hala pis çarşaflar devlette ... Bu nasıl iş yaaaa ne zaman düzelecek bu sağlık sistemi aslında bu DÜNYA'ya bebe getirilmez ama bu dünyada ancak onlarla çekilir hale geliyor... Evlatlar iyiki var diyorum yüzlerine bakınca da .....

anaammm neler duyucaz ilk defa duyuyorum cnm yazdıklarını.benim evin etrafında güller var ve ben eşimi bile durdurup koklarım bayılırımmm.son zamandada hanımeli kokusuuuuu...o ne guzel bi kokuduurrr....dünde ciğer yaptım inşallh bi yerime sıçramamıştır.benim annemde kardeşime hamileyken bi akrabamızın kızının popsundaki bene aaa nerde çıkmış diye tepki vermişti.aynı ben aynı yerde aynı şekil ve büyüklükte kardeşimde oldu.bide annem bana hamileyken sıcak mum damlamış bacağına bendede onun izi var annemle aynı cnm annem lekesinide severim ben onun

birşey olmaz canım ya. annelik işte herşeyi takıyoruz kafaya

ben de kayınvaldemden ve arkadaşlardan duydum çoğunu :)

Ben türkiye de değilim almanyadayım ama aynen bende ya sabah erkenden yada akşam üstü iş çıkışı bide burda hafta sonu çalışmıyor doktorlar haftanın hergünü bile çalışmıyorlar. Randevuyu denkleştirmek için canımjz çıkıyor. Yani burda da zor o işler maalesef

Valla işte böyle canım artık nefretlik geldi bana da o zaman çocuk doğur demesi kolay çalışan annelik-gebelik çok zor ama yavrum için değer diyorum.... Ama yıpranıyor insan ne olsa şöyle güle oynaya gitsek sıkıntı olmadan düşünmeden tadını çıkarsak bugünlerin resmen tazı gibi herşeye yetişmeye çalışmaktan anlamıyorum offff yoruldum HAYAT sen çok zorluyorsunnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…