2014 Aralık Anneleri

Ben bolca yedim bi ara bişi olmadı. Herhalde zararı yoktur.

Kola denedim ben hiç işe yaramadı hatta daha kötü yaptı...Yalnız denerken de üzülerek içmiştim. Zararlı değil mi cnm ya? İçindeki kafein miktarını bilemiyorum ama karbondioksit var asitlendirmek için. Bebeklerin kemiklerine zarar veriyo diye biliyorum.

çatlak kremi kullanmaya başlayan varmı???? ben mustela kullanmaya başladım gögüslerim çok kötüydü ağrıyordu çok iyi geldi herkese tavsiye ederim.

çatlak kremi kullanmaya başlayan varmı???? ben mustela kullanmaya başladım gögüslerim çok kötüydü ağrıyordu çok iyi geldi herkese tavsiye ederim.

Bana erken geliyo. Sanırım bi arkadaşın dr u da ilk 3 ayda önermemişti.

Kakao yağı ya da başka yumuşatıcı bir yağ denenebilir.

Canım hayır hemwn kötüye yorma haftan küçük galiba ama kesesi büyüyorsa bebek gelişiyor demektir kanama oluyor maalesef benimde ilk lekelenme gibi kahverengi başladı hep kahve devam etti tam dün geçiyo artık dedik 3-4 damla pembe geldi ( ama şuan da gene kesildi. Biraz hareketlensem gene gelicek diye hep yatıyorum inşallah bebeklerimiz iyidir. İlaç progestan ama almanyada ultrogest ismi fitil gibi kullanıyorum ama bana bunu türkiyedeki doktorum tavsiye etti burdaki doktorlar yazmıyor bile sen almanyanım neresindesin

Sakinca varmi bilmiyorum da ben ilk haftalarda yiyordum istifar ederken oyle bir yaniyorduki bogazim limondan.. yedigime pisman oluyordum

Bana erken geliyo. Sanırım bi arkadaşın dr u da ilk 3 ayda önermemişti.

Kakao yağı ya da başka yumuşatıcı bir yağ denenebilir.

3 arkadaşım var birisi mustela diğeri lierac kullandı hiç çatlağı yok bu dediğiniz yağlardan kullanan arkadaşımın şuanda kollarına kadar çatlağı var yağlardan memnun olan birisi yok etrafımda ve şuanda krem kullanmadığına çok pişman biraz masraflı ama mustelada kampanya var alınabilir yani ve bu kremleri 9 ay boyunca kullanmamız gerekiyormuş doğumdan sonrada 1 ay

Anladim canım.ben Neuwieddeyim.Koblenze çok yakınım.peki sen

ben de iyiyim dedim dedim yine başlandı bulantı ve şişkinlik oluyor. çok üzülüyorum süt içemiyorum, yoğurt yiyemiyorum. ceviz badem bile bulandırıyor içimi bir sonraki kontrolüm 12 mayıs. canım ilkim koleji güzel bir okul idi kuzenimin çocukları oraya gidiyordu ama battı yaklaşık 6-7 ay belki daha fazla oldu. mavi yıldız kreş te karar kıldık gibi. hayırlısı bakalım.

kızlar bebişlerimiz aralık ayında doğacak kısmetse peki belki 15-20 belki daha az gün için yaş mı alsın ocak tarihli kimlik çıkarabiliyor muyuz

çok sinir bozucu bende şimdi netten biraz araştırdım olmuyormuş

benim oğlum 29 aralık doğumlu. 2 ocak yazdırmak istedik. hastane çocuk doğduktan 2-3 saat sonra SGK'ya belgeleri gönderiyor, doğum ücretinin ödenmesi için. o belgelerde doğum tarihi 29 aralık. biz nüfus cüzdanını 2 ocak çıkartırsak tarihler birbirini tutmayacağı için SGK parayı ödemez,tüm masrafı kendiniz ödersiniz dendi. SGK il müdürlüğüne bizzat gittim 10 günlük bebek arabada bekledi babaanne ile. aynı cevabı aldım. sonuçta 29 aralık yazıldı. hastane bize önceden söyleseydiniz, evrakları 2-3 gün sonra gönderir sizin istediğiniz tarihi yazardık dedi.

eğer hastane ücretini kendim öderim diyorsanız, doğum raporu götürmez beyana göre istediğiniz tarihi yazdırırsınız. ya da hastane ile konuşur bu durumu belirtir 2015 tarih yazdırabilirseniz hastaneye sorun yok.

çalışan ve çocuğu olan ve bulantı yanma vs mide şikayeti olan gebe arkadaşlar,

yemek ütü vs nasıl hallediyorsunuz? ne zaman neyi yapıyorsunuz ?

Ben bolca yedim bi ara bişi olmadı. Herhalde zararı yoktur.

Sakinca varmi bilmiyorum da ben ilk haftalarda yiyordum istifar ederken oyle bir yaniyorduki bogazim limondan.. yedigime pisman oluyordum

kızlar su saatr kadar hemen hemen aç sayılirdim.canim hic bir sey istemiyodu birden biber salcasi cekti canim icine zeytinyagi pulbiber nane az kimyon koydum bide cay demledim onu yiyorum şimdi ama iyi geldi bastırdı midemi

Keşke benimde lekelenme yerine böyle şikayetlerim olsaydı yerimden kalkamıyorum (

cnm nerden aldın kremi? Bu krem gogus ağrısına mı iyi yoksa catlaklara mı anlamadim

göbek,bacak,kol ve gögüslerde çatlakları önlemek için kullanılıyor ama ciltte esneklik ve sıkılaşma sağladığı için benim gögsümdeki ağrı hassasiyet geçti çok gerilmişti ağrım vardı eczaneden aldım benim aldığım eczanede 2li satılıyordu 2.si %50 indirimli olarak heryerde varmıdır bilmiyorum araştırmak lazım

Keşke benimde lekelenme yerine böyle şikayetlerim olsaydı yerimden kalkamıyorum (

canım kıyamam yaaaa inşallah herşey yoluna girecek bitecek lekeler. senin kızında küçük değil mi? yardım eden kimsen varmı?

canm calismiyorum çocuğum var halsizlik var bulanti arada oluyor iki kaybim oldu bunda da gecenlerde lekelenmem oldu ve hicbir sey yapacak konumda degilim duzenli olarak yemegimi yapmaya calisiyorum evim alıp başını gidiyor eşim iş dönüşü el atıyor çamaşır ise bir sürü birikti kalkıp yapmam lazım benim de

Diğer arkadaşlar ilk uc ay doktorumuz onermiyor diye yazmışlar bende bir sorayım sen ne kadara aldın cnm?

cnm progestan kullanmayi ihmal etme ve hep uzan elinden geldiğince kalkma uzan dinlen gör bak geçecek kanaman ben de 1hafta falan once leke gördüm sonra hersey normale girdi insan hep kötü düşünüyor bu durumda anlıyorum seni.insallah 9 ay boyinca bebeklerimiz bizimle olurlar 9 aydan sonrada sagsalim kucagimiza gelirler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…