2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Hepinize gunaydiiinnnn kizlarrrr :)) cok guZel ve mide bulantisiz bir gun diliyorum herkese :))))[/QUOT

Günaydın ben 3 gündür bu konuda rahatım inşallah tüm herkeste böyle olur :))
Amiiinn. Pirencim ins ya bizimde gecse biran oncede beslesek bebileri :)

Insallah canimm daha 9aylik surece coookkkk var geri kalan 7ayimizda daha saglikli beslenelim insallahhh bebishlerimizide sagsalim kucagimiza alalimmm...Allahin izniyleee.....
kizlar kilo aldinizmi hic?????

Bende 58 kiloydum 56 ya dustum sonra geri 57.5 olmustum ama bi hafta onceydi. Umarim cok almadan tamamlariz sureci :)

günaydın kızlaaaaaaaar :KK3:

nasılsınız ?

ya ben cevizdi fındıkdı hergün yiyemiyorum.. süt de içmiyorum son günlerde.. nesguik alsam diyorum ama aranızda içen var mı faydalı olur mu sizce :44:eek:nda bi çok vitamin var yaaa:KK53:
bu arada beni,m sürekli midem kalkıyor ama çıkarmıyorum çok şükür.. belki de bunlar daha iyi günlerim :KK17: bu arada bende aldım 1 kilo falan şimdiden
Canim ya o nesguiklerde falan kivam arttirici maddeler var bence yararindan cok zarari olur gibi ama sen bilirsin yinede. O maddeler cok zararli kansorojen ve ani zehrlenmelere sebep olabilen maddeler var :KK43:
Ben artık ağustos annesi değilim bebeğimi dün aldılar.

Canim ya cok gecmis olsun Rabbim yar ve yardimcin olsun ins. Bende ilk bebegimi gecen sene kaybettim :KK43:( cok iyi anliyorum seni ama bi kapiyi kapayan rabbim yine aciyor sen ona sigin...

çok zor yaa rabbım sabır versın arkadasım dıyecek bıseyım kalmıyo bole duyunca nutkum duruo

maalesef öyle çok zor rabbim kimseye yaşatmasın banada sabrını versin herkese sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin.umarım ağustos annelerinden bebeğini kaybeden son kişi olurum.

günaydın şekerlerr ya benim de dudak çevremde ve çenemde bi sürü sivilce çıktı 2 haftadır da duruyolar ki benim regl dönemimde bile en fazla 1 tane çıkardı çirkinleştim yaa kız mı doğurcam nedir?
bir de kızlar dün aile hekimime gittim hamileliğin bildirilmesi gerekiyormuş çünkü 5,7 ve 8. ayda gebe adına gebeye özel tetenos aşıları gelcekmiş ve vurulcakmışız bi de 2 günde bir gel tansiyon ve kilo bakalım dedi tabi 2 günde bir gidemem de...

tetenoz aşısı isteğe bağlı ben ilk gebeliğimde olmadım, bunda da olmayı düşünmüyorum bilgin olsun...

Günaydın kızlar. Bu sabah kanamam oldu. Şimdi dr a geldik. Muayenesi 9 buçuk ta baslayacakmis. Icimde kötü bi his var :KK43: dua edin bana..

Sanırım kontrole girmişsindir. Allah yardımcın olsun. Az Kanamadan sıkıntı olmaz ki fazla olsaydı muayne başlama saatini bekleteceklerini sanmıyorum. Gönlünü ferah tut arkadasım. bizide habersiz bırakma

Ben kilo almaya bayaaaa musait biriyimmm..hamile kalmadan once 8kilo vermistim 60a indi ama normalim 54 55oldugu icin yine kilolu his ediyordum kendimi simdi de 60im ama soracagim hani 20 kilo 25kilo aliyor ya hamislerrr aranizda dogum yapan coktur ondan soruyorum en fazla hangi aylarda aliniyoo kilolar.ben simdi kendi hesabimla simdi almadiysam bundan sonraki aylara her ayi 2kq.dan son ayi 3 4kilodan hessp yapiyorum 15 falan ediyooo.oyle olursa sukur ederimmm sordugum ilerki aylarda 5 6kilo birden alinan ay oluyormukiii

29 kilo alan biri olarak ilk üç ayda sadece 4 kilo almıştım. 20. haftadan sonra esas kilo alımı başlıyor 30 lu haftalarda haftada 1 kilodan fazla aldığımı hatırlıyorum. Bağırsaklardaki sıkışmayla birlikte kabızda başlıyor resmen ne yersen içinde kalıyor gibi geldi bana. birde son zamanlarım çok sıcaklara geldiğinden vücudum çok fazla su tuttu(ödem yaptı) dikkatli olmak lazım

Kontrole gittim kızlar eve döndüm şimdi. Çok şükür bebegimizin kalbi atiyor. Ufak bi kanama yeri varmış istirahat et dedi doktorum. Normalde 11+2, bizimki 3 gün önden gidiyor 11+5 günlük ultrasonda. Dr cinsiyet tahmini için erken ama ben erkek görüyorum dedi. Allah tan hayırlısı bakalım.. Sağlıklı hayırlı evlatlar olsun inşallah hepimizinki..

Kontrole gittim kızlar eve döndüm şimdi. Çok şükür bebegimizin kalbi atiyor. Ufak bi kanama yeri varmış istirahat et dedi doktorum. Normalde 11+2, bizimki 3 gün önden gidiyor 11+5 günlük ultrasonda. Dr cinsiyet tahmini için erken ama ben erkek görüyorum dedi. Allah tan hayırlısı bakalım.. Sağlıklı hayırlı evlatlar olsun inşallah hepimizinki..
gözun aydın canım ıyı olmanıza cok sevındım kotu bır haber duycam dıye kahroluyorum burda gunlerce aklıma geldıkce aglıyorum
kendımı yasayan arkadasların yerıne koymadan edemıyorum allahın takdırı ılahısı ama... yınede ınsan uzulmeden duramıyo:KK5:
cın takvımıne gore cınsıyetı neydı cnm muhtemelen erkektır bebısın hadı bakalım erkekler cogalıyo rabbım saglıklı hayırlı eyvaltar nasıp etsın

gözun aydın canım ıyı olmanıza cok sevındım kotu bır haber duycam dıye kahroluyorum burda gunlerce aklıma geldıkce aglıyorum
kendımı yasayan arkadasların yerıne koymadan edemıyorum allahın takdırı ılahısı ama... yınede ınsan uzulmeden duramıyo:KK5:
cın takvımıne gore cınsıyetı neydı cnm muhtemelen erkektır bebısın hadı bakalım erkekler cogalıyo rabbım saglıklı hayırlı eyvaltar nasıp etsın

Aynen canım ben de arkadaslara çok üzülüyorum. Allah sabrini versin tez zamanda yeniden bebisleri olsun inşallah. Kötü haberlerimiz bitsin artık :KK43:
Çin takvimi de erkek diyor canım. Hayırlısı olsun sağlıklı olsun inşallah bebislerimiz..

maalesef öyle çok zor rabbim kimseye yaşatmasın banada sabrını versin herkese sağlıklı hayırlı doğumlar nasip etsin.umarım ağustos annelerinden bebeğini kaybeden son kişi olurum.

canım geçmiş olsun.. şimdi neler hissettiğini çok iyi anlıyorum.. ama üzülme ve dua et.. hayırlısı buymuş de.. bence bu bir imtihan ve biz bunu iyi bir şekilde atlatmalıyız.. acın çok taze hiç azalmaz sanıyorsun ama benimki birazcık azaldı.. bebişim sağlıksız olacağına şimdiden kaybetmem daha iyi diye teselli ettim hep kendimi..
bebeğini kaybedenlerin bir oranı var ben bu başlıktaki oranı doldurmuşumdur inşallah, inşallah son kayıp benimki olur diyordum ama maalesef ara ara alıyoruz böyle kötü haberler..
sormak istediğin bir şey olursa ben buralardayım.. tekrar çok geçmiş olsun..

Aynen canım ben de arkadaslara çok üzülüyorum. Allah sabrini versin tez zamanda yeniden bebisleri olsun inşallah. Kötü haberlerimiz bitsin artık :KK43:
Çin takvimi de erkek diyor canım. Hayırlısı olsun sağlıklı olsun inşallah bebislerimiz..
inşallah arkadasım sende ıyı dınlen kendınede mınıgınede ıyı bak olur mu?

ecmel1987:Kız
Atazan:Kız
İlkem5534:Erkek
hazan86: Erkek / doktor:erkek
la_nina:Erkek
sosyolog_35:Erkek
Ozgok85:Erkek
sercem89:Kız
ece90ya:Kız
nutez:Kız
jolyjoker:kız
eylül166:erkek
hazan86:erkek
kuzeynep:kız
hukukcu_:erkek
foreveryour:kız
İnsanbul:kız
hüsnam:erkek
KARAY07:erkek
mvkrs:erkek
mehmetelif:erkek
seraphazal:erkek
aycaaaa:kız
gıda_pınar:kız
mabel_la:erkek
sessiz86:erkek
dexter:erkek
hul_ya:kız
nevbaharr_34:kız
gamzealici:erkek
rainblue:kız
anqelface:kız /doktor:kız
merffe:erkek
halozzy:erkek
NARL:erkek
duygu68:erkek
fulık:erkek
yeşillila:erkek
pearly8487:erkek / doktor:erkek
tazmanya:doktor:erkek

Son düzenleme:
allah daim etsin bulantı çok zor

- 1 kilodayım canım ya birde benim kızım emmeyi ne yaptıysam bıraktıramadım gündüz kandırıyorumda gece yurken bakıyorum yanımda emiyor o yzde benim yedikleri bana kalacağını sanmıyorum bebilere gidiyor :)

anladım canım sen bol bol ye o zaman ben de dün tartıldım verdiğim kiloları almıştım ama yine vermişim hamile kaldığım kilodan yaklaşık 2 kg azım şu an

kabız doğru olabilirde kilo sanmıyorum zaten yarına kadar bakalım sonrası azaltacağımda şu kızımı emmeden bıraktırsam ben kilo alacağımı sanmıyorum bu hamilelikte bebek alsa o yetecek dediğin gibi hafta ileri geri gidiyor her cihaz farklı ölçebiliyorda işte içimi rahatlatayım die birazda

ben -1 kilodayım kısmetse hedefim 10 kiloyu aşmamak ama kızım emiyi bırakmazsa 5 kiloyuda zor görürüm gb
anladım canım sen bol bol ye o zaman ben de dün tartıldım verdiğim kiloları almıştım ama yine vermişim hamile kaldığım kilodan yaklaşık 2 kg azım şu an
canım Allah sabır versin çok üzüldüm :KK43:
tetenoz aşısı isteğe bağlı ben ilk gebeliğimde olmadım, bunda da olmayı düşünmüyorum bilgin olsun...

isteğe bağlı olup olmadığını bilmiyorum da ben yaptırcam çünkü okulda yapılırken de bi problem nedeniyle olamamıştım aşım yok yani benim

Sanırım kontrole girmişsindir. Allah yardımcın olsun. Az Kanamadan sıkıntı olmaz ki fazla olsaydı muayne başlama saatini bekleteceklerini sanmıyorum. Gönlünü ferah tut arkadasım. bizide habersiz bırakma

29 kilo alan biri olarak ilk üç ayda sadece 4 kilo almıştım. 20. haftadan sonra esas kilo alımı başlıyor 30 lu haftalarda haftada 1 kilodan fazla aldığımı hatırlıyorum. Bağırsaklardaki sıkışmayla birlikte kabızda başlıyor resmen ne yersen içinde kalıyor gibi geldi bana. birde son zamanlarım çok sıcaklara geldiğinden vücudum çok fazla su tuttu(ödem yaptı) dikkatli olmak lazım
isteğe bağlı olup olmadığını bilmiyorum da ben yaptırcam çünkü okulda yapılırken de bi problem nedeniyle olamamıştım aşım yok yani benim

Son düzenleme:
ben aldım hemde o kusmalarıma rağmen almışım nasıl becerdim bunu bende bilmiyorum çok fazla meyve yiyorum acaba omu yapıyor anlamadım :)
Cok meyve kilo yapiyor diye duymusdum canim hatta bir topikte okumustum kiz meyve cok yiyeyim kilo almiyim demis 36 kiloyla tamamlamissss. Gunde farkli saatlerde 1 2cesit yemek bence dogru..gunasiri da farklu meyve yemek bana gore oyle canim kendimce bolgu yaptim...
Cok uzuldum canim...senin uzuntunu anlamak zor belki ama her kes en az birkez o korkuyu yasar yani herkesin basina gelecek bisey guzelim..uzulme diyemem ama en kisa zamanda toparlan yeni calismalara bak canim Insallah son uzuntun olur...allah yardimcin olsun.....kimseye de yasatmasin birdahaa...
ya bu konuda benim de kafam karışık en son gittiğimde 6+6 günlüktü.. tam iki hafta sonra tekrar kontrole gittim 9+5 günlük dediler.. 14 günde 8+6 olmuştur diye düşünüyordum niye daha farklı oldu :44: benim zaten SAT da karmaşık ne zaman doğum yapcam ben bebeğim yeterli gelişiyor mu nasıl anlayacağım kafam çok karışık :KK17:
ultrason farki canim cok takmamak gerek kafayaaa...dogumu da son aylarda kesin anlariz herhaldeeee bilemedimkiiii...)))))

Eee bizim de son aylarimiz sicaga denk gelicekkkk.... ben de yaz aylarinda hep kendiliyimden zayiflarim o zaman da cok kilo almam diyordum....ama qaliba bol bol yuruyuse ihtiyacimiz olucakkkkk.....

Kiz bak dedim ben sanaaa bebish haylaxlik yapiyomush diyeeee..... cinsiyyeti bilindi yaa seni cagiriyormus gel de oglusunu gor anne diyeeee.... haylaz senin oglusunn yaramaz)))) Allah nazardan saklasin canimmm

Cok meyve kilo yapiyor diye duymusdum canim hatta bir topikte okumustum kiz meyve cok yiyeyim kilo almiyim demis 36 kiloyla tamamlamissss. Gunde farkli saatlerde 1 2cesit yemek bence dogru..gunasiri da farklu meyve yemek bana gore oyle canim kendimce bolgu yaptim...

Cok uzuldum canim...senin uzuntunu anlamak zor belki ama her kes en az birkez o korkuyu yasar yani herkesin basina gelecek bisey guzelim..uzulme diyemem ama en kisa zamanda toparlan yeni calismalara bak canim Insallah son uzuntun olur...allah yardimcin olsun.....kimseye de yasatmasin birdahaa...

ultrason farki canim cok takmamak gerek kafayaaa...dogumu da son aylarda kesin anlariz herhaldeeee bilemedimkiiii...)))))

Eee bizim de son aylarimiz sicaga denk gelicekkkk.... ben de yaz aylarinda hep kendiliyimden zayiflarim o zaman da cok kilo almam diyordum....ama qaliba bol bol yuruyuse ihtiyacimiz olucakkkkk.....

Kiz bak dedim ben sanaaa bebish haylaxlik yapiyomush diyeeee..... cinsiyyeti bilindi yaa seni cagiriyormus gel de oglusunu gor anne diyeeee.... haylaz senin oglusunn yaramaz)))) Allah nazardan saklasin canimmm

kendimi 36 kilo almış düşünemiyorum yeni bir gezegeni oluştururum her halde :):) bundan sonra daha dikkatli yiyeyim meyveleri :):)

cinsiyetini öğrenmek için şuan erken değilmi canım

Biraz renk olsun belki daha önce paylaşılmıştır. :)

Halk arasında bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılan çok eski yöntemler vardır. Bunların hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Ne zaman ve nasıl ortaya çıktığıyla ilgili bir bilgi de mevcut değildir. Bazen hamile olan kişinin karnının şekliyle bazen bir yüzükle bazen de anne ve baba adayının beslenme ve kilo alma şekliyle bebeğin cinsiyeti hakkında yapılan yorumlardır. Okuduğunuzda çoğunun hurafe olduğunu düşüneceğiniz bu tahminlerin ultrasonun icadından önce olduğu kanaatindeyim. İyi vakit geçirmeniz dileğiyle paylaşıyorum.
1. Hamile iken biri başınıza siz görmeden biraz tuz attığında ilk önce burnunuzu ellerseniz oğlunuz, ağzını ellerseniz kızınız olacak.
2. Ucunda nikâh yüzüğü olan altın kolye anne adayının avcunun üzerinde serbestçe sallandırılır. Eğer yüzük dairesel olarak hareket ediyorsa bebek erkek, ileri geri hareket ediyorsa kızdır.
3. Gebe iken bir erkek bebek size ilgili davranıyorsa karnınızdaki bebeğin kız olduğu düşünülür.
4. Göbeğiniz kavun gibi uzun duruyorsa oğlunuz, basket topu gibi yuvarlak duruyorsa kızınız olacak.
5. Gebelikte sol memeniz sağa göre daha büyükse kızınız, sağ daha büyükse oğlunuz olacaktır.
6. Oğlunuz varsa kafasının arkasına dikkatlice bakın: saçların kafanın arkasında dairesel olarak dağıldığı nokta şeklindeki saçsız alan kafanın ortasındaysa kız kardeşi, yandaysa erkek kardeşi olacaktır.
7. Sol göz kapağınızı elinizce hafifçe aşağı çekin. Eğer v şeklinde bir damar yapısı görüyorsanız kızınız olacak.
8. Gebe iken biri sizden masadaki anahtarı tutup kaldırmanızı istediğinde eğer yuvarlak kısmından tutup kaldırdıysanız oğlunuz, uzun kısmından kaldırdıysanız kızınız olacak demektir. Anahtarı ortadan tuttuysanız ikizleriniz olabilir.
9. Küçük çocuklardan bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmelerini isteyin, iyi tutturdukları söyleniyor.
10. Bir önceki çocuğunuz önce " anne" dediyse şimdiki çocuğunuz kız, "baba" dediyse erkek olacak.
11. Mayalılara göre gebe kaldığınız zamandaki yaşınız ve yıl cinsiyette belirleyicidir. İkisi de çift sayı ya da tek sayıysa bebek kız, biri tek diğeri çift sayıysa bebek erkek demektir.
12. Hamileliğinizde güzel görünüyorsanız oğlunuz, güzel görünmediğinizi düşünüyorsanız kızınız olacak.
13. Portakal suyunu seviyor ve içmek istiyorsanız oğlunuz, sevmiyorsanız kızınız olacak.
14. Gebelikten önce ve gebelik boyunca daha çok tuzlu yerseniz oğlunuz, tatlı yerseniz kızınız olur. Tam tersini iddia edenler de var.
15. Yatağınızın altına bir tahta kaşık ve bir de makas koyun kızınız olsun.
16. Bir diş sarımsak yiyin, terinizde sarımsak kokusu varsa oğlunuz, koku yoksa kızınız olacak.
17. Gebe kaldığınız cinsel ilişki esnasında kim daha "istekli ve ateşli" davrandıysa bebek onun cinsiyetinden olur.
18. Gebelikte bacaklarınız adeta bir ağacın gövdesi gibi şekilsiz ve kalın hale geldiyse oğlunuz olacak, şeklinde değişiklik olmadıysa kızınız olacak.
19. Gebelikte elleriniz kuruduysa oğlunuz, yumuşaklığını ve narinliğini koruduysa kızınız olacak.
20. Gebelikte iştahınız açıldıysa oğlunuz, yiyemiyorsanız (erken gebelikte) kızınız olacak.
21. Eğer gebelikte yüzünüzde ve göğsünüzde sivilceler çıktıysa kızınız olacak.
22. Rüyalarınıza güvenin, kız görüyorsanız kızınız olacak.
23. Eğer arkadan bakıldığında gebe olduğunuz anlaşılmıyorsa bebeğiniz erkektir.
24. Meme ucunuz çok koyulaştıysa oğlunuz olacak.
25. Bebek karnınızın sağında duruyorsa oğlunuz, solunda duruyorsa kızınız olacak.
26. Yumurtlama gününüz ile yaşınızın toplamı tek sayıysa oğlunuz, çift sayıysa kızınız olacak.
27. Kilolarınızı üst tarafınızdan alıyorsanız oğlunuz, alt taraftan (kalça bölgesi) alıyorsanız kızınız olacak.
28. Bacaklarınızdaki kıllar daha hızlı uzuyorsa oğlunuz, değişmemişse kızınız olacak.
29. Eğer bebek karnınızın alt tarafında duruyorsa oğlunuz, üst tarafında duruyorsa kızınız olacak. Tam tersini iddia edenler de var.
30. Yastığınızın yönü kuzeydeyken uyuyorsanız oğlunuz, güneydeyken uyuyorsanız kızınız olacak.
31. Hamileyken ayaklarınız daha çok üşüyorsa oğlunuz, değişmediyse kızınız olacak.
32. Ekmeğin ucunu yemeyi seviyorsanız kızınız, ortasını seviyorsanız oğlunuz olacak. Tam tersini iddia edenler de var.
33. Eğer baba da anneyle birlikte kilo alıyorsa oğlunuz, baba kilo almıyorsa kızınız olacak.
34. Karnınızda tüyler çıktıysa oğlunuz olacak.
35. Hamileliğin ilk aylarında sabahları bulantınız oluyorsa oğlunuz, olmuyorsa kızınız olacak.
36. Hamilelikte göğüsleriniz büyüdüyse oğlunuz, büyümediyse kızınız olacak.
37. İdrarınız berrak ise oğlunuz, mat ise kızınız olacak.
38. Hamilelikle birlikte burnunuzda genişleme ve yayvanlaşma varsa oğlunuz, değişiklik yoksa kızınız olacak.
39. Canınız et ve peynir çekiyorsa oğlunuz, meyve çekiyorsa kızınız olacak.
40. Karnınız sivriyse bebeğiniz erkektir.
41. Bebeğin kalp atışı dakikada 140’ın üzerinde ise oğlunuz, 140’dan az ise kızınız olacak.
42. Hamilelikte baş ağrılarınız varsa oğlunuz, yoksa kızınız olacak.
43. Birisine elinizi göstereceğinizde avuç içleriniz yukarıya bakıyorsa oğlunuz, aşağıya bakıyorsa kızınız olacak.
44. Bir fincanı kulpundan tutuyorsanız oğlunuz, gövdesinden tutuyorsanız kızınız olacak.

*alıntıdır.

Son düzenleme:
kendimi 36 kilo almış düşünemiyorum yeni bir gezegeni oluştururum her halde :):) bundan sonra daha dikkatli yiyeyim meyveleri :):)
Saglikli tamamliyalim saglikli bebisler dunyaya getirelim de INsallah ben raziyim.kuzenim 107kiloyla dogum yapti ve 1.5 yil icinde 64kiloya dustuu..ondan umiyleniyorummm
Bunlar sadece cin takvimine gore tahminlet arkadasim...sadece 2 3kisi oyrendi cinsiyyetii....o da dk.lari soylrmeyip merakinda ip ucu alanlarrrr))))) sali brn de prensesimi gormeye gidicem ip ucu alirim insallah....

Listede yerimizi aldık oglumla :) bu kelimeyi ilk defa kullaniyorum bu arada :) teşekkür ederim ecmelcim :)

X