2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Gunaydin kizlar.ayy ben gece azicicik koyverdim yaaa:KK30:cok utanc vericii.hic hissetmedim bile sıkıstıgımı.cok mu su iciyorum acaba.sinirlerim bozulduuuuu:KK17:

Ayyy kızçe beni nasıl güldürdün:KK1::KK1:Kız ne utanacaksın sen yine iyisin.Ben
de azııck koyvermiştim ama diğerinden:KK9::KK9::KK9::KK9:Ne olduğunu anlamadan
oluvermişti sonra bakakalmıştım öyle sonra da bir gülme bir kahkaha kendi
kendime:KK52::KK52::KK52:

Canımcım ben doktoruma sordum bu konuyu ilk hamileliğimi öğrendiğimde. Konserveleri tüketmemeye çalış derin dondurucudakilerle ilgili bir sıkıntı olmaz demişti. ben tükettim bayaca kış ayında.

Çok sağolasın kuzum.Sonuç olarak birşey olmaz diye düşünüyorum ama
yine de psikoloji işte illa ki burdakilere soracak.Eşimin dediği gibi kadınlar
kulübüne sor :KK1::KK1::KK1:Çok biliyosunuz siz diyor:KK1::KK1:Tekrar teşekkür ederim
kuzummmm

canım mrb öncelıkle kacınc haftadasın torch panelını yaptırdınmı eğer yaptırdıysan başkada bırsey kalmamış zaten :)
bana mı sordun anlamadım ama canım torch paneli neki merak ettim?
Günaydınlar kızçeler biz geldikkkk:KK55::KK55::KK55::KK55:
Babamızla kahvaltı yaptık ve hemen yanınıza geldik...
Kıpır kıpır kızçemle değişik günler geçiriyoruz.Eskiden ay
o atan tekme miydi?yoksa bağırsak hareklerim mi?derken
artık tekme üstüne tekme yiyorum..:KK31::KK31::KK31:Bir doğsun o
görecek o ben ona neler neler yapacağım:KK31::KK31::KK31:Yiyeceğim
onu,göbüşünü öpüp koklayacağım offfff nasıl geçecek şu günler,haftalar,
aylar:26::26::26:Aklıma takılan birşey var size sormak istiyorum:Annelerimizin
yazın buzluğa attığı bezelye,barbunya vs.gibi ürünleri tüketmek zararlı mı?
Konserve olarak değil..Poşetlenip kışın tüketmek için yaptıklarını..Hep bu kafamda
soru işareti benim de...Aydınlatırsanız sevinirim:KK1::KK1::KK1:
sanırım pişmemiş olarak konulan şeylerin hiçbir zararı yok ama pişmiş konulanlar çok zararlıymış.

bebek arabasını ben de çok düşündüm. ama benim de haziran 20 gibi olacak sanırım doğum. sonrasında hadi 20 gün evde duralım ama o sıcaklarda hiçbiyere gitmeden evde çok bunalırız. ya da kısa mesafeye gitsek bile kucakta taşısak bebiş de çok sıcaklar. ana kucağında taşısak yine zor çünkü bebişler 1 ay sonra nerdeyse 5 kg oluyor bir de anakucağının ağırlığı :/ en azından akşamları eşimizle yürüyüş yaparız bebek de arabasında rahat rahat yatar temiz hava alır. ya da markete vs gideriz diğer türlü araba olmadan evden dışarı adım atamayız gibime geliyor. bu düşüncelerde biz dün graco mosaic modelini aldık hem baston tipi hem de doğumdan itibaren kullanılıyor. çünkü gerçekten kimle konuşsam, en iyi travel sistemi bile almış olsalar bebek 1 yaşına gelmeden arabanın ağırlığından ve hantallığından bıkmış durumdalar herkes bir de baston puset alıyor. ben de 2 kere masraf etmektense direk bunu aldım.

https://www.google.com.tr/search?q=...y-stuff.us%2Fgraco-mosaic-stroller%2F;250;250
bence de çok gerekli birşey de,ben kış olana kadar bebğimle hiç dışarı çıkmam,kışın da alışveriş merkezine gitme durumum yok diyenler varsa onlara hiç gerekli değil tabiki.ama ben de bebeğim doğduktan sonra günlerce aylarca evde oturamam çok canım sıkılır.temmuzun başında doğacak zaten.belki 10-15 gün çıkmayız.sonra yürüyüşe de çıkarım.ya da arabayla bir yere gidersek de arabadan inince yine yürürsek kullanırım.sonra alışveriş merkezlerine gitmeden duramam zaten oralara da kırkı çıkınca gitmeye başlarız.yine arabasız olmaz.böyle olanlar için şart.

benmdeee yhaaaa dun gece yattk bnde ole uyuyamm dondum ettım en sonnda sırt ustu yattm oğlusum tabı yerlesene kadar ıcerde tekme tekme bnde hıc solemedım eşime tekme atıo dıe en sonnda eşim noluo ddı tekmelerımı bu yoksa dedı evet dedm ne kadar sert atıo ddı acımıomu dedı yok ama ınsann ıcı bı tuaf oluo :KK9: :KK9: sabah da aclıkla uyandım eşmde sen yandın dıo dogunca sabahın korunde dıkıcek ayaga dıo :KK9: gece uyutmaz sabahn korunde uyanır napıcaz bılmıorum yha

Hem de ne kadar tuhaf oluyor içim,,Artık dışarıdan da gözüküyor
tekmeleri:emir_bebek::emir_bebek:Bence bu smile deki gibi takla
atıyorlar içimizde:emir_bebek::emir_bebek::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Eşimle konuşuyordukta dedim ki nerden nereye ilk önce kesesini
gördük,dedik ki örümcekimiz ağsını örmüş ama kendi nerde?Sonraki
hafta nokta kadardı.Sonra mercimek koyduk adını.Nohut,fasulye tanesi derken
parmak patates kızartması kadar oldular.Sonra 250 gr sanayağ,yarım kg kıyma ve şimdi
yaklaşık olarak 1kg kıyma kadar oldular:KK9::KK9::KK9:Eşim de demez mi?Hep yemek üstüne olmuş
tabirlerimiz:KK1::KK1::KK1:

bana mı sordun anlamadım ama canım torch paneli neki merak ettim?

sanırım pişmemiş olarak konulan şeylerin hiçbir zararı yok ama pişmiş konulanlar çok zararlıymış.

bence de çok gerekli birşey de,ben kış olana kadar bebğimle hiç dışarı çıkmam,kışın da alışveriş merkezine gitme durumum yok diyenler varsa onlara hiç gerekli değil tabiki.ama ben de bebeğim doğduktan sonra günlerce aylarca evde oturamam çok canım sıkılır.temmuzun başında doğacak zaten.belki 10-15 gün çıkmayız.sonra yürüyüşe de çıkarım.ya da arabayla bir yere gidersek de arabadan inince yine yürürsek kullanırım.sonra alışveriş merkezlerine gitmeden duramam zaten oralara da kırkı çıkınca gitmeye başlarız.yine arabasız olmaz.böyle olanlar için şart.

Sağolasın yavrum çok aydınlattınız,içimi rahatlattınız...
İYİ Kİ VARSINIZ KIZÇELERRRRR VE BÖCÜKLERİİİİİ:nazar::nazar:

Konserve olarak değil..Poşetlenip kışın tüketmek için yaptıklarını..Hep bu kafamda

Günaydın canım sana ve minik tosbağana bendekullanıyorum dondurucudan valla taze fasulyem felan vardır hala ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum donmuş sonuçta yani çıkarıp pişirdiğindede taptaze lezzetli oluyor yani bunu doktoruma sormaya gerek duymadın hiç :KK19::KK19::KK19::KK19: bebişim bu kadar evhamlı olma canımmm :KK1::KK1::KK1::KK1: yoksa aç kalırız hepimiz kesin o sakıncalı o kansertocen maddeli falan filann allaha emanetin hepimiz ve miniklerimiz canım :21::21::21::21:

parmak patates kızartması kadar oldular.Sonra 250 gr sanayağ,yarım kg kıyma ve şimdi
yaklaşık olarak 1kg kıyma kadar oldular:KK9::KK9::KK9:Eşim de demez mi?Hep yemek üstüne olmuş

aynen bızde oleyız :KK9: allaha ınanmayanlar taş olsun vallahı eşmle bızde ole konustuk cana can verıo yanı allahm sen buyuksun

Bugün ilk kez 11de kahvaltım bitti erkenciyim yani çok mutluyum:KK52::KK52: süt pompasıyla ilgili bişi diycem ben lansinoh alıcaktım sonra nekadar doğru ne kadar yalan bilemem ama alıcağım adam bunlardan geri dönüş oluo ama phılıps avent ten sayılı geri dönüş olmuştur dedi beni vazgeçirdi, zaten kampanyadaydı da hem bizde onu aldık .Kullanan arkadaşlarım da memnun.

Bebek arabası da kesinlikle yaşam şekliyle ilgili. Ben mesela bir aylıkken falan çıkarıp gezdirmeyi istiyorum sahilde. Çocuk rahat etsin Hava da ekimde kasımda ancak soğuyo,yine de çıkarırım çok soğuk olmadıkça die düşünüorum ama yaşayıp görces onu:)

Ayy doktor randevumuza da bir hafta kaldı az kaldı:KK16::KK16::KK16:

Bu arada eltimin doğumu gerçekleşti 36 haftalıkken:) Dünya tatlısı bi bebiş oldu. Şimdi giresuna gidicez haftaya falan bizde görelim sevelim bebişi:):)

Günaydın canım sana ve minik tosbağana bendekullanıyorum dondurucudan valla taze fasulyem felan vardır hala ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum donmuş sonuçta yani çıkarıp pişirdiğindede taptaze lezzetli oluyor yani bunu doktoruma sormaya gerek duymadın hiç :KK19::KK19::KK19::KK19: bebişim bu kadar evhamlı olma canımmm :KK1::KK1::KK1::KK1: yoksa aç kalırız hepimiz kesin o sakıncalı o kansertocen maddeli falan filann allaha emanetin hepimiz ve miniklerimiz canım :21::21::21::21:

Doğru söylüyosun yavrummmm...Kafama takılmıştı ama çok rahatladım sayenizde.
Zaten bu aralar neyi tüketsek sorun oldu:balık,brokoli,bakla,portakal herşeyde
sorun varmış.Onu yeme bunu yeme ne yiyeceğiz dediğin gibi...İyi ki varsınız
canlarrrrrr:KK31::KK31::KK52::KK52::KK52::KK34::KK34::KK34:

pirinç i unutmussun tatlım :KK9: valla ben hersey yıyorum balık harıc hamılelgmn oncesınde cok yerdım hamılelıkte tıskındım :KK43: yıyemıorum :KK43:

walla canım konyadaki gibi bizim buralardsa alışveriş merkezi yok ne real ne kule malum doğudayız :) zaten ekim dedi mi havalar soğuyor kasımda kardan biz bile işe zor gidip geliypruz ben çıkarmam pek o yüzden almayacağım.

walla canım yaptırmadım. detaylıda çıkmıyor mu da o dediğin dört lü test ile doopler aynı şey mide ?

ben mümkün oldukça barbunya kuru alıp yaptım bezelyede 2 kez konserve yaptım onun haricinde bence zararı yok yiyorum ben dondurucudan şekerim ama sen bilirsin tabi.

Canım benim bildiğim dörtlü test, 3.düzey ultrason,renkli dopler hepsi aynı şeyler...:44:

Sen yiyecek isimleri takmışın ne güzel ben bezelye,mandal,kumanda kadar diye anlatıyodum.:KK9::KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
Ben çarşıya çıkıcam, dualarınıza çok ihtiyacım var, çünkü giyecek bişiler bulamıorum ööle hamile kıyafeti gibi diil de daha güsel daha spor salaş şeyler arıorum, bugün bulurum inşallah ciddi anlamda arıycam:KK39::KK39::KK39::):):) Akşama görüşürüüüzzz.....

pirinç i unutmussun tatlım :KK9: valla ben hersey yıyorum balık harıc hamılelgmn oncesınde cok yerdım hamılelıkte tıskındım :KK43: yıyemıorum :KK43:

Ayyyy evet son zamanlar da pirinçte eklendi.Ben pek tüketmiyorum.
Ama herşeyde de bir sorun be anammmmm...

Ne demek bebişim biz ve miniklerimiz iyi olalım da gerisi boşş tatlım sende iyiki varsın kızzzzz:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar geçmişe bakmadan hemen yazmak istiyorum çok moralim bozuk....

bugünlerde çok agrasif , sinirli , uyuz , gıcık , alıngan , sevimsiz, sinirrrr, ay nebiliyim aklıma daha gelmeyen bi çok şey oldum ....

Kendime bile tahammül edemiyorken bana nasıl katlansınlar... çevremdekilerle sürekli sorun yaşıyorummm ama biliyorum ki sorun biraz ben birazda insanların laflarını kaldıramamak....
:110:
neden neden nedeeenn...:KK14::KK14:
bi an önce işten ayrılmak istiyorum ve mümkünse evimde kocamla yanlız yaşamak istiyorum...

en azından bi süre ...

Kısacası; bugünlerde bana herşey "ağır" geliyor..!
:KK31:

Son düzenleme:
Ayyyy evet son zamanlar da pirinçte eklendi.Ben pek tüketmiyorum.
Ama herşeyde de bir sorun be anammmmm...

canm ben gıdıorum pazara yeşillik hep koylerdn gelıo zaten tanıdıgımzda var kendı yetstıro ıspanak pırasa maydnz marul hepsını aldım geldım bugun ıspanak cok faydalıymış her hafta alıorum cok yıyncede bda yemek ıstemıorum haftada bıkere yıyorum. mıllete bakarsak aç kalırız valla broklı mesela en faydalı sebze corbasını yapıorum cok ta guzel oluo :KK9: tavsıye ederım :KK9:

bugünlerde çok agrasif , sinirli , uyuz , gıcık , alıngan , sevimsiz, sinirrrr, ay nebiliyim aklıma daha gelmeyen bi çok şey oldum ....

Kendime bile tahammül edemiyorken bana nasıl katlansınlar... çevremdekilerle sürekli sorun yaşıyorummm ama biliyorum ki sorun biraz ben birazda insanların laflarını kaldıramamak....
bi an önce işten ayrılmak istiyorum ve mümkünse evimde kocamla yanlız yaşamak istiyorum...

en azından bi süre ...

Kuzum yapma böyle meleğinde içeride etkilenecek.
İnsanları düşünme takma kafana,birazcık sıkıntıya
düştün mü karnındaki aklına gelsin.Onunla yaşayacağınız
mutluluğu,heyecanı,aşkı,sevgiyi,kokusunu düşünsen bile
yeter:KK31::KK31::KK31::KK31:Sıkıntı yapma her ne olursa olsun
Dua et bol bol.NE kadar da sevimlisindir sen:KK52::KK52::KK9::KK9:
Hormonlarımızın etkisi tabiki ama bunu en aza indirebiliriz....

en azından bi süre ...

stres yapmıssn tatlım yorulmussun ve artk dınlenmeye hakkın var cekemıosun kımseyı sen tatılını dusun rahatla bıraz sakın relax bebgnde içerden sana kızıodur anne sakın ol dıe

uzun olmuş sayfaya girmeyeli.epey yorum olmuş bu arada:)ben bebişinin kalp hastalığını öğrenen anne adayıyım..bugün kardiyolog kontrolümüz vardı söylediğim gibi..bi umut bi gelişme olduğunu duyarım diye gitmiştim ama maalesef:KK43: Farklı bi doktora gittik bu sefer ama o da aynı şeyleri söyledi.Ama doğar doğmaz ameliyat olacağı kadar vahim bi durum görmediğini de ekledi.Doğduktan 6 ay ya da 1 yıl sonra ameliyat olması gerekicekmiş yavrumun..Neyse biz de Allahtan gelen razı olduk velhasıl..İnşallah iyi olucak oğlum ne yapalım Allah beterinden korusun..Bu arada cevap yazabildiklerime yazdım yazamadıklarım kusura bakmasın..hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Allah razı olsun
canım rabbim şifalar versin inşallah benimde bebeğim doğunca çocuk cerrahına verilicek yenidoğan yoğunbakımda kalıcak bisüre, bağırsaklarında sorun var, çok zor bi dönemden geçiyoruz lışması kabullemesi bile çok vakit aldı, ama imtihanımız dedik allahtan gelene,seni çok iyi anlıyorum dualarımda sende olucaksın artık gerçekten rabbim beterinden korusun sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :KK16:

Selammmmm
bebeği hiç durmadan hareket eden var mı benim gibi yaw..
artık korkmaya başladım yani
hehehe .9: o benim işteee :KK9: bazen o kadar arka arkaya uzun süre kımıldanıyoki bi sıkıntısımı var acaba die tedirgin bile oluyorum, sesleniyorum sonra kızım uyu artık birazda büyü diye :KK9: şarkı sölüyorum okşuyorum karnımı sakinleşiyor :KK9:

Kizlarr 27-28. Haftada bebislerinizin kilosu kac di.kontrolum o zaman da.esim 1 kiloyu gecer diyor.ben de 900 felan olur diyorum da.iddiaya girdikk:):)
şekerim benimki 26+0da 986gr 35cmdi. 27.haftanın ilk gününde yani :KK9:

kızlar birşey sorcam ya.ben ilk önce bir doktorda başladım.ilk gittiğimde tahliller yapıldı neyse kese gözüktü falan.ikinci kez yine o doktora gittim.kalp atışına bakıldı.3.kez gitiim 2li test yaptırmak istemediğim için yapılmadı ultrasonda bakıldı.sonra doktor değiştirdim başka bir doktora gittim ayrıntılı ultrason zamanıydı organlarına bakıldı herşey yolunda dediler.orda tahliller yapıldı 2-3 gün sonra alacaktık.1 ay sonra şeker ölçümüne gel dedi.ben yine doktor değiştirdim.1 ay sonra değiştirdiğim doktora gitttim.orda şeker ölçümü yapıldı.tabi önceki tahlilleri de almadım.
şimdi ben bu en son gittiğim doktoru değiştirmiycem en sonunda karar verebildim de,ben böyle doktor değiştircem diye birşey kaçırdımmı ki diyorum.benim ikinci doğumum olacak aslında ama öncekinde neler yapıldığını tam olarak hatırlamıyorum da.o alamadığım tahlillere internetten baktım anormal birşey yok gibi ama bir daha doktora giderken onları da çıktıyla çıkarıp götürcem.şu ayrıntılı ultrasona da kafam takılıyor.10-15 dk.sürdü.ne bileyim içime sinmedi.gerçi bakan doktor da kulağının ayrıntılarını bile gördüm duruşu şansımıza çok iyi falan diyordu.bunlar dışında bildiğim kadarıyla birşey yok ama yinede sorayım dedim.iki de bir doktor değiştirmek de iyi birşey değil.
evet fazla dr. değiştirmek iyi değil ama sende normal demişler herşeyine, sadece o alamadığın ayrıntılı sonuçlarını al yeni dr.una göster istersen kafanda soru işareti kalmasın :KK54:

Sevgili annişler ben şu bebek arabası işine kafayı çok taktım.
Şimdi benim kızım temmuz sonu ağustos başı gibi doğacak anakucağında taşıyıcam o dönemlerde
sonuçta kış gelicek ve kışın bebek arabası kullanırmıki bilemedim olmadı ocak şubat gibi alırım diyorum yanlışmı düşünüyorum.

birde diyolarki yazın arabalar fiyatı artıyo kışın ucuzluyo diye kafam bayağı karışık... :KK37::KK53::44:
bende acil olarak almayı düşünmüyorum zaten bi yere götürücek olsam araba var.kışa doğru almayı düşünüyorum bende belki dahada geç, ihtiyaç durumuna göre bakarsın sende araştırmanı yap aklında bi iki model olsun yinede, paran olduktan sonra herzaman alınır zaten :KK54:

he yaaa?? dimi şekerim? pıt pıtlarını hissetmeyi beklerken şimdi bayağı bayağı tekmeleniyoz:KK9: ya bazen o kadar sıkı geçiriyoki canım bile yanıyor :KK9: ama bak son üçe girdik artık:21:
canım ben geçen sene buzluğa attığım taze fasülyeyi bamyayı fln yiyorum. konservelerimde vardı köz biber köz patlıcan fln yapmıştım domates sos yapmıştım arada onlardanda açıp yiyorum hazır konserve almıyorum ama kendi yaptıklarımı gayet güzel yiyorum. annem başka şeylerde yapıp atmıştı buzluğa şimdi sölemiyim canınız çekmesin onlarıda götürüyom valla:KK9:

X