2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
herkese günaydın anneler duruay87 okudum duanı allah kabul etsin inş.Kalktık işimizin başına geldik akşamda kına gecesi var gidicem oynasammı ama sırf otursammı bişey olurmuki kızlarr :) birde bebişimin 4 gündür günde en fazla 5 - 6 tekme atıyo onuda hissedersem anlıyorum sabah atmadı hiç yattım yarım saat çikolata yedim anında bi tekme attı neyse artık cumartesş şeker yüklmem var hemde kontrolüm iyi haberlerle dönerim inş.

bu arada bakıyorum da herkeste hummalı bir çalışma :)) herkesin eşyası arabası gelmiş odalar hazırlanmış... acaba biz geç mi kaldık ki?...
hatta doğumu benden sonra görünenler bile herşeyi tamamlamış, vay benim başıma geleeeen :KK43:(

Günaydın canım:)Bende henüz bir hazırlık yapmadım.Şu aralar araştırma ve listeleme aşamasındayım.Sonuçta tüm hazırlıkların tamamlanması en fazla 1 haftayı bulur.Öncelikli olan hastane çantası onunla başlarsın gerisi yavaş yavaş tamamlanır.Bende öyle yapacağım.Bence yeterli zamanın var :KK31:

bu arada bakıyorum da herkeste hummalı bir çalışma :)) herkesin eşyası arabası gelmiş odalar hazırlanmış... acaba biz geç mi kaldık ki?...
hatta doğumu benden sonra görünenler bile herşeyi tamamlamış, vay benim başıma geleeeen :KK43:(

korkmamı desem bilmiyorum çünkü ben korkmuyorum daha hiç bişeyini almadım oğlumun sadece bi kaçtane eşortman ve tulum :KK43:( alırız heralde bu ay sonu diye düşünüyorum :)

günaydın kızlar

uzun olmuş sayfaya girmeyeli.epey yorum olmuş bu arada:)ben bebişinin kalp hastalığını öğrenen anne adayıyım..bugün kardiyolog kontrolümüz vardı söylediğim gibi..bi umut bi gelişme olduğunu duyarım diye gitmiştim ama maalesef:KK43: Farklı bi doktora gittik bu sefer ama o da aynı şeyleri söyledi.Ama doğar doğmaz ameliyat olacağı kadar vahim bi durum görmediğini de ekledi.Doğduktan 6 ay ya da 1 yıl sonra ameliyat olması gerekicekmiş yavrumun..Neyse biz de Allahtan gelen razı olduk velhasıl..İnşallah iyi olucak oğlum ne yapalım Allah beterinden korusun..Bu arada cevap yazabildiklerime yazdım yazamadıklarım kusura bakmasın..hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Allah razı olsun
inşallah bebeğin sağlığına kavuşur.biz de dua edicez tedavisi olan birşeymiş neyseki.
ben bugün uyku setini çarşafını normal bizim deterjanla yıkadım. kıyafetleri içinde sıvı deterjan alırım diye düşünüyorum. ama birde şöyle bir durum var. hem kendi çamaşırlarımız için deterjan hem bebek için. e birde bebeğe bez alıncak sürekli. birde bunlar hep biten şeyler. bu kadar şeye bütçe ne duruma gelir hiç bilmiyorum. acaba diyorum ilk normal deterjanla yıkasamda bebeğe öyle mi giydirsem. eğerki alerji olursa o zaman ayrı bir deterjan alıp kıyafetlerini ayrıca yıkarım. acaba böyle yapsam nasıl olur ki ne dersiniz?? :44::44:
ben normal deterjanla yıkamayı alerji yüzünden değil de kanserojen diye istemiyorum.aslında nerdeyse makineyi dolduruyor bebeğin eşyaları çok da problem olmuyor.

Selammmmm
bebeği hiç durmadan hareket eden var mı benim gibi yaw..
artık korkmaya başladım yani
benim de aynı durum var sürekli hareket halinde.

:KK9::KK9::KK9: aynen canım...

Canım bende bebişim için ayrı deterjan almıyacağım belki karbonat karıştırıp yıkarım.
Yengem çocuğuna çok titizlendi acayip ti yani tırlatmıştıki bebekte astım çıktı.Ev akarına karşı alerjisi çıktı sonra 1 yıl boyunca 2 haftada bir iğne yaptılar doktor bebeklerinde bakteriye ihtiyacı var yoksa böyle savunmasız oluyolar demişti.
Maddi olarakta ne sıkıntılar çekmişti bilemezsiniz.Dr suadiyedeydi ve işinin ehliydi baya masraflı oldu titizliği anlıcanız.:KK28::KK54:
karbonatla ilgili birşey paylaşmıştım burda gerçekten süper birşey.onu kullansak yeter bence.gerçekten çok titizlenmemek gerek temizlik konusunda.tabiki mikroba alışmalı.bir de çok sıkı giydirmeye alıştırmamak gerek.böyle şeyler çocukları hasta ediyor.
canım bende de oluyor o.
bende sorucaktım. sabit bi şekilde aynı yere defalarca vuruyor. kalp atışı gibi. ama hep aynı noktaya oluyor. çok kuvvetli olmuyor ama çok uzun sürüyor. ben sormuş dr.a hareketli olması çok iyi sağlıklı bir bebek olduğunu gösterir demişti. ne tuhafız hareket etmese panikliyoruz. çok hareket etse yine panikliyoruz :KK1::KK1:
eğer hissettiğin düzenli aralıklarla sabit bir vuruşsa o büyük bir ihtimal hıçkırık canım.bebeğimiz karnımızda hıçkırıyor bazen.zaten o hareket etmesinden farklı hissediliyor.dediğin gibi kalp atışı gibi.

bence gayet güzel çok hoşuma gitti nerden bu site adı var mı ?

işlerimi hallettim geldim ama çok yoruluyorum artık, kabullenmek de istemiyorum ama:)zamankulesi doğum tarihlerimiz aynı görünüyo:) bi dahaki randevun ne zaman?

bende kabullenmek istemiyorum senin gibi son kontrolde doktra dedim hemen yoruluyorum içinde kocaman adam var dedi :)

kızlar şu avent biberon setinin fiyatını bilen var mı bu gün sordum da 95 dediler acaba iyimidir bu fiyat ben daha bu tür şeyleri hiç araştırmadım
canım set almak yerine tek almak daha iyi gibi sen bilirsin belki sevmez kullanmazsa biberon boşa para gibi geldi bana. bir tane al dene sevrse sonra set alırsın.

kızlar merhabalarrr kızımın odasının duvar kağıdı yapıldı şimdi mobilyamızı bekliyorum ama kıyafetleri yıkayıp yerleştirme konusunda kararsızım temmuz a çok var erkenmi acaba birde deterjan olarak hacışakirin sabun tozunumu alsam dalinin sıvı deterjanınımı karar vermedim yardımcı olurmusunuz kullanan varmı

ben dalinin sıvısını aldım onu kullanacağım ama sonra ne yaprım bilmiyorum en azından ilk 3 ay onunla ayrı yıkmayı düşünüyorum.

uzun olmuş sayfaya girmeyeli.epey yorum olmuş bu arada:)ben bebişinin kalp hastalığını öğrenen anne adayıyım..bugün kardiyolog kontrolümüz vardı söylediğim gibi..bi umut bi gelişme olduğunu duyarım diye gitmiştim ama maalesef:KK43: Farklı bi doktora gittik bu sefer ama o da aynı şeyleri söyledi.Ama doğar doğmaz ameliyat olacağı kadar vahim bi durum görmediğini de ekledi.Doğduktan 6 ay ya da 1 yıl sonra ameliyat olması gerekicekmiş yavrumun..Neyse biz de Allahtan gelen razı olduk velhasıl..İnşallah iyi olucak oğlum ne yapalım Allah beterinden korusun..Bu arada cevap yazabildiklerime yazdım yazamadıklarım kusura bakmasın..hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Allah razı olsun
çok geçmiş olsun umarım sapasağlam kucağına alırsın

ben bugün uyku setini çarşafını normal bizim deterjanla yıkadım. kıyafetleri içinde sıvı deterjan alırım diye düşünüyorum. ama birde şöyle bir durum var. hem kendi çamaşırlarımız için deterjan hem bebek için. e birde bebeğe bez alıncak sürekli. birde bunlar hep biten şeyler. bu kadar şeye bütçe ne duruma gelir hiç bilmiyorum. acaba diyorum ilk normal deterjanla yıkasamda bebeğe öyle mi giydirsem. eğerki alerji olursa o zaman ayrı bir deterjan alıp kıyafetlerini ayrıca yıkarım. acaba böyle yapsam nasıl olur ki ne dersiniz?? :44::44:

walla canım ben çok aşırı titiz bir insan değilim biraz rahat bi titpimdir :) bende çok üsütüne düşmek istemiyorum ama eşim ayrı yıka dedi bende en azından ilk 3 ay dalinin sıvısı ile ayrı yıkayacağım sonra deneyeceğim ama yaşına girene kadar bizimkiler ile karıştırmak istemiyorum en azından. ama toz kullanmam gibi geliyor ben kendimizde sıvı kullanıyorum zaten sıvılardan memnun kalıyırum. ön yıkama yapıyorum çok kirli olursa özellikle beyazlarda ön yıkma mutlaka yapıyorum. olmadı bebeğinkine de yaparım hatta çift durulama yapınca bişey kalmaz zaten ütü oluyor ya. fazla düşünmemek lazım sakınılan göze çöp batar :)
Selammmmm
bebeği hiç durmadan hareket eden var mı benim gibi yaw..
artık korkmaya başladım yani
benimki canım durmuyor hiç. hatta dün müdür yazı verdi yaz diye yazıyorum adam da tepemde aha bi tekme ah dedim odadakilerde güldü rezil etti oğlum beni yani :)

ben geldim kızlar geçmiş çoookdu uzun okuyamadım son 2-3 sayfayı okudum :KK17: kaçırdığım bişi varsa söyleyin;

pazartesi sizle konuştuktan sonra temizliği bir güzel kendim yaptım, pasta vs de yaptım, misafirlerimiz şehir dışından gelmişlerdi bizde kaldılar; ertesi gün arkadaşlarla avm'ye gittik ama çok gezemedim oturduk, çünkü; hafif kasık ağrım oldu, akşamına arttı; eşimle çok korktuk:KK14: neyse ki bugün yoktu... ama azıcık hakkım varsa helal etmiyorum ablaya... o kadar korktuk ki; gerçi arkadaşlar güldü telaşlanmama; hamileliğim boyunca yavrum en ufak sıkıntı yaşatmadığı için napayım problem var sandım:26: ama pazartesi günü çok yorulmamdan olduğunu düşünüyorum:KK31:

bugün de çok ağladım; eşimin sevgiliyken aldığı altın bilekliğim vardı; düşmüş... sanırım pazarda düşürdüm... bulamadım :KK43: çok değerliydi benim için kızıma vericektim :KK43: nazara da çok inanmam ama bu aralar nedense böyle... Allahım beterinden korusun...
benim kız sürekli hareketli değil ortalama yarım saat- kırkbeş dakikalık periyodu var :KK9: bi 30-45 dk çok hareketleniyor sonraki 30-45dk duruluyor o zamanlar hareket ettiğini değil de ben hareket ettikçe kaydığını hissediyorum; zaten anne karnında bebek yarım saat-bir saat aralıklarla uyuyup uyanıyormuş; uyusunda büyüsün kızım :KK8: ayy bide bu sabah babası günaydın kızım ben işe gidiyorum akşam görüşürüz diye konuşup severken öyle sert bi tekme attı ki; sabah sabah senin etin ne budun ne bu nası bi tekme kızz dedi şaşırdı gitti kocacımm:KK9:

dürtükleri tepikcikleri artık tekme oldu bizim kuzuların annişler:KK76: daha bide tekmeleyince dışardan elini ayağını görceksin diyorlar... hadi inşallah... sağlıkla kucaklarımıza alsak:KK16:...

bugün bir arkadaşın oğlunun doğumgünü vardı; 1 yaşından 8 yaşına kadar çocuk vardı... hepsinin ayrı bir telaşı var; kimisi emmeyi bıraktırma kimisi okuma-yazma öğretme kimisi tuvalet öğretme vs... o kadar uzak geldi ki... ama sonra düşününce önce hamilelik sonra koca göbekli olmak da uzak geliyordu... aslında zaman çok hızlı geçiyor.. o günleri de görürüz inşallah... doya doya tadını çıkara çıkara yaşayalım :KK8:

tatlı rüyalar:nazar:

ya bende kaybettim dün künyemi çoookkkk üzüldümm:KK43:

kızlar dün yazdım ama kimse cevap vermedi bi kaç arkadaş dışında ya bu süt pompasında ne almalıyım. medela, lansinoh ve philips :KK43:

kızlar dün yazdım ama kimse cevap vermedi bi kaç arkadaş dışında ya bu süt pompasında ne almalıyım. medela, lansinoh ve philips :KK43:

Günaydın canım:)Okuduğum birçok blogta tecrübeli anneler madela yı öneriyorlar.Bende çalıştığım için almak durumundayım önümüzdeki ay almayı düşünüyorum.

daha hiç bişey yapmadınız mı yani yine vardır bişeyler diye düşünüyorum :)

canım herkes o markalardan bahsediyor ama ablam bebedorunkini kullanmıştı elektirikli. gayette memnundu
bilmiyorum ben de ondan kullanıcam zaten :)

bi de kızlar ya ben de dalin sıvıyı kullanıcam inşallah ama yumuşatıcısını da mı alacaksınız yoksa tek deterjan mı düşünüyorsunuz napsam bilemedim:26:

Gunaydin kizlar.ayy ben gece azicicik koyverdim yaaa:KK30:cok utanc vericii.hic hissetmedim bile sıkıstıgımı.cok mu su iciyorum acaba.sinirlerim bozulduuuuu:KK17:

bi de kızlar ya ben de dalin sıvıyı kullanıcam inşallah ama yumuşatıcısını da mı alacaksınız yoksa tek deterjan mı düşünüyorsunuz napsam bilemedim:26:

Toz detarjanlar kalıntı bırakıyormuş,bende sıvı detarjan kullanıcam ama yumuşatıcıda alerjiye sebeb oluyormuş.O yüzden en güzeli yumuşatıcı kullanmadan sadece sıvı bebek detarjanı kullanmak :KK31:

Gunaydin kizlar.ayy ben gece azicicik koyverdim yaaa:KK30:cok utanc vericii.hic hissetmedim bile sıkıstıgımı.cok mu su iciyorum acaba.sinirlerim bozulduuuuu:KK17:

Tatlı çok mu yorulmuştunda hissetmedin bile uyanmamışsın :)Bende gece uykuda son anda kaçırmak üzereyken yakalıyorum kendimi.Karnımı tuta tuta wc ye koşturuyorum.Uyumadan önce sıvı tüketimini azalt iyisimi bende öyle yapıyorum daha rahatım 2 gündür.

Günaydın canım:)Okuduğum birçok blogta tecrübeli anneler madela yı öneriyorlar.Bende çalıştığım için almak durumundayım önümüzdeki ay almayı düşünüyorum.

bende önümüzdeki ay alacağım yada bu aya ay başında duruma göre medela için ses çok çıkayoru göğüs ucunu acıtıyor diyenler oldu da canım o yüzden bende oylamaya sundum bilemedim :KK43:

ben dalin sıvı aldım canım ama yumuşatıcı kullanmayacağım

Tatlı çok mu yorulmuştunda hissetmedin bile uyanmamışsın :)Bende gece uykuda son anda kaçırmak üzereyken yakalıyorum kendimi.Karnımı tuta tuta wc ye koşturuyorum.Uyumadan önce sıvı tüketimini azalt iyisimi bende öyle yapıyorum daha rahatım 2 gündür.

Ya hemen uyandim ama azicik kacirmisi..kosa kosa gittim wc ye:KK17:gece ayayip susuyorumm.dayanamiyom ki icmedenn.:KK76:

Kizlarr 27-28. Haftada bebislerinizin kilosu kac di.kontrolum o zaman da.esim 1 kiloyu gecer diyor.ben de 900 felan olur diyorum da.iddiaya girdikk:):)

İnsan aynadır; karanlık olan karartır, parlak olan aydınlatır..
Sevgi kokan çiçekler açsın yüreklerde.
Yüreğinizden Umutlar ,Gözlerinizden Mutluluklar ,
Sofranızdan Bereketler,Yuvanızdan Saadetler ,
İşlerinizden Kazançlar Eksik Olmasın İnşallah..
Yüzünüzdeki Gülümsemeleri Kalbinize , Aklınızdaki Doğru Düşünceleri de Hayatınıza Yansıtmanız Dileğiyle;
Günaydın,annişler ve kuzucukları:KK16::KK54:

Canım geçmiş olsun inşallah sıkıntısız atlatırsınız sorununuzu. Buna da çok şükür Allah dermansız dert vermesin..

Korkma canım ben de sendenim :KK9:

Kizlarr 27-28. Haftada bebislerinizin kilosu kac di.kontrolum o zaman da.esim 1 kiloyu gecer diyor.ben de 900 felan olur diyorum da.iddiaya girdikk:):)

Canım biz 27 haftada gittik 970 gr dı 1 kiloyu geçer tahminen. :)

Günaydın güzel anneler ve onların tosibikleri... :emir_bebek:

$563148_635796729780434_932324502_n.jpg

kızlar birşey sorcam ya.ben ilk önce bir doktorda başladım.ilk gittiğimde tahliller yapıldı neyse kese gözüktü falan.ikinci kez yine o doktora gittim.kalp atışına bakıldı.3.kez gitiim 2li test yaptırmak istemediğim için yapılmadı ultrasonda bakıldı.sonra doktor değiştirdim başka bir doktora gittim ayrıntılı ultrason zamanıydı organlarına bakıldı herşey yolunda dediler.orda tahliller yapıldı 2-3 gün sonra alacaktık.1 ay sonra şeker ölçümüne gel dedi.ben yine doktor değiştirdim.1 ay sonra değiştirdiğim doktora gitttim.orda şeker ölçümü yapıldı.tabi önceki tahlilleri de almadım.
şimdi ben bu en son gittiğim doktoru değiştirmiycem en sonunda karar verebildim de,ben böyle doktor değiştircem diye birşey kaçırdımmı ki diyorum.benim ikinci doğumum olacak aslında ama öncekinde neler yapıldığını tam olarak hatırlamıyorum da.o alamadığım tahlillere internetten baktım anormal birşey yok gibi ama bir daha doktora giderken onları da çıktıyla çıkarıp götürcem.şu ayrıntılı ultrasona da kafam takılıyor.10-15 dk.sürdü.ne bileyim içime sinmedi.gerçi bakan doktor da kulağının ayrıntılarını bile gördüm duruşu şansımıza çok iyi falan diyordu.bunlar dışında bildiğim kadarıyla birşey yok ama yinede sorayım dedim.iki de bir doktor değiştirmek de iyi birşey değil.

X