2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
canım bi derdim vardı onu paylaştım özel bi konuydu benim için zaten utana sıkıla yazmıştım ama kimseyi pek ilgilendirmedi heralde o yüzden bende sildim..

günaydın bu arada nasılsın

Günaydın canımcım iyiyim rutin bir iş günü ,sende bebişinde iyidir umarım :) Ben görmedim burda cinsellik dahil birçok özel konuda birbirimize yardımcı oluyoruz.Utanıp sıkılacak bir durumda yok :KK66: Arkadaşlar belkide yardımcı olamayacakları bir konu diye yorum yapmadılar.Sen bir daha yaz bence :KK16:

günaydın kızlarrrrr nasılsınız bakalım. dün gittik gördük doktor amcamısı :) malum ay başına 15 gün kaldı ay başında alacağım ben süt pompasını sizce hangisini almalıyım ? lansinoh, medela, philips mi alsam? birde emzik alacağım bir tane yedek bulunsun parmak emmesinde anlatan arkadaşlardan korktum çünkü onun içinde yine philipsin Ortodontik emzikleri var çene ve diş yapısnın gelişimine katkı sağlayan ne diyorsunuz?
medelaya iyi diyen çok ama sen yine de araştır öyle al.zaten elektrikli olmayanlar pek işe yaramıyormuş.ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar böyle söylüyordu.
canım bi derdim vardı onu paylaştım özel bi konuydu benim için zaten utana sıkıla yazmıştım ama kimseyi pek ilgilendirmedi heralde o yüzden bende sildim..

günaydın bu arada nasılsın
dün bir arkadaş cinsellikle ilgili bir soru sormuştu baya da yorum yaptık ama,sen miydin hatırlamıyorum canım

Yatak odam çok büyük değil ama beşiği alabilir,
Odam böyle:

Eki Görüntüle 680548

Yatağı biraz daha öne alıp, pencerenin önüne koymayı düşünüyorum beşiği.
Sizce nasıl olur?

Not: Şu haliyle pencere ile yatak arasında 1 m mesafe var.

bence yatağın görünen yerine koy beşiği çekmeceyi girişe alınca olabilir bebek için daha iyi olur gibime geldi

Günaydın canımcım iyiyim rutin bir iş günü ,sende bebişinde iyidir umarım :) Ben görmedim burda cinsellik dahil birçok özel konuda birbirimize yardımcı oluyoruz.Utanıp sıkılacak bir durumda yok :KK66: Arkadaşlar belkide yardımcı olamayacakları bir konu diye yorum yapmadılar.Sen bir daha yaz bence :KK16:

bende iyiyim canım sağol..3 gündür tekmelerimiz daha bi belirgin hale geldi onun mutluluğunu yaşıyorum :)

canım benim cinsel organımda büyüme farkettim gibi geldi yanlarında şişlik farkettim böyle dokununca içindeki damar gibi bişey şişmiş gibiydi onu sormuştum kızlara ama dediğim gibi demek kimsenin bi bilgisi yoktu cevap veren olmadı...

dün daha açık yazmıştım ortada durmasın diye sildim bende :KK43:

medelaya iyi diyen çok ama sen yine de araştır öyle al.zaten elektrikli olmayanlar pek işe yaramıyormuş.ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlar böyle söylüyordu.

dün bir arkadaş cinsellikle ilgili bir soru sormuştu baya da yorum yaptık ama,sen miydin hatırlamıyorum canım

yok canım o ben değildim..benimki cinsel sağlığımızla ilgiliydi ama yorum gelmeyince utandım kaldırdım:KK17:

günaydın sevgili hamişler gecmişi okumadan yazayım dedim dun e bebekte prıma prımıumcare bebek bezini 20 milyona aldım ındırımdeydı normal fiyatını bılmıyorum ama real marketınde aynı bez 32 tlydi :)
unnadoda 23 tü kargo bedava ordan almıştım 1 paket bende. bugün e bebekte 24.49 diyor. kargo var birde 1 günlük sanırım indirimleri
bendensin eşim diyor ya arkadaş insanın canı bişey ister araştırırız bulurz gece gider alırt gelirim bende anlatırım hamile iken gece kalkıp şunu aldım diye ama yok diyor :)

ya canım doktordan sonra oğluma alışveriş yaptık gelincede uyudum çok yoruldum giremedim :) artık başladık bizde liste yaptık dışına çıkmadan alıyoruz. kıyafet almayacağım artık o tamamlandı hemen büyüyecekler anneanne babanne de alıyor. yatağınıda aybaşında alcağız öyle işte. doktor amcamız haftası ile boyu ve kilosu uyumlu dedi. sordum bi anda yoruluyorum tansiyonum düşüyor vs dedim oda normal kocaman oldu oğlun artık dedi öyle :)

evet var ama özellikleirnde yatağın eni ve boyu yazıyor canım iç derinliği yazmıyor ben onu merak ediyorum asıl

Ebatlar
Uzunluk 123 cm
Genişlik 66 cm
Yükseklik 80 cm
Yatak genişliği 60 cm
Yatak uzunluğu 120 cm galiba yüksekliği soruyorsun anladığım kadarıyla 80 cm canımcım
dünden beri ikea sitesinden sipariş vermye çalışıyorum olmuyor kafayı yicem yaaa ikea internet sitesinden alışveriş yapan varmı başarılı şekildee :KK53::KK53::KK53::KK53::KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

Son düzenleme:
bende iyiyim canım sağol..3 gündür tekmelerimiz daha bi belirgin hale geldi onun mutluluğunu yaşıyorum :)

canım benim cinsel organımda büyüme farkettim gibi geldi yanlarında şişlik farkettim böyle dokununca içindeki damar gibi bişey şişmiş gibiydi onu sormuştum kızlara ama dediğim gibi demek kimsenin bi bilgisi yoktu cevap veren olmadı...

dün daha açık yazmıştım ortada durmasın diye sildim bende :KK43:

Ayyy tekmeleri çoklaşmış demekki :21: tekmeleri hissettikçe iletişim taha çok artıyor sanki bebeğimizle :KK16:

Tatlım alemsin bumu utanıp sıkılacak konu.Bu durum genelde gebelikte karşılaşılan vajinal varis denen bir durum.Gebelik sonrası zamanla geçermiş.Aslında çoğu gebe yaşar ama farketmez demekki sen bedeninle farkındalık yaşıyorsun :KK66:Eğer vajinal varis değilse ayakta çok durduğun zaman bebeğin aşağı doğru yaptığı baskıdan dolayı vajinal damarlarda şişme olabilir.Istırahatle bacaklarını akşam yukarı uzatarak dinlendirirsen sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.Son kontrolünde dr una sormanı tavsiye ederim daha doğru detaylı bilgiyi sana verecektir.

Kizlar esim normal dogum yapmami istemiyorr:26:hem beni hem bebegi dusundugunu soyluyor.uzun zamandir sezeryan olursun kesin felan diyordu.sabah sordum yine oylekonusunca.evet sezeryan olmani istiyorum diyor.o kadar sanci aci cekmeni istemiyorum dedi.sok oldum ilk defa endiseli gorunuyordu bu kadar.bebege bisey olur diye korkuyormus hem de.kuzenmin bebeginin kolu catladi dogumda.onu soyluyor ya bisey olursa diyor.ne yapacagimi sasirdim.akil verin.

benim eşimde bana normal doğum diyip duruyo senin için daha iyi biraz acı çekersin ama ilerde daha rahat edersin diyip duruyo :)))) onada biz karar verelim amaa ...bide kızlar 25.haftamdayım bazen çok hissediyorum bazen hiç hissetmiyorum mesela 2 gündür işten eve geldiğimde çok yoruldum cam silmeydi yemekti acaba ondanmı hissetmiyorum 2 gündür yaaa :KK43: böle sbah 1 kere tekme gibi bişey duydum o kadar sizede oluyomu

Kizlar esim normal dogum yapmami istemiyorr:26:hem beni hem bebegi dusundugunu soyluyor.uzun zamandir sezeryan olursun kesin felan diyordu.sabah sordum yine oylekonusunca.evet sezeryan olmani istiyorum diyor.o kadar sanci aci cekmeni istemiyorum dedi.sok oldum ilk defa endiseli gorunuyordu bu kadar.bebege bisey olur diye korkuyormus hem de.kuzenmin bebeginin kolu catladi dogumda.onu soyluyor ya bisey olursa diyor.ne yapacagimi sasirdim.akil verin.

Canım sen ısrarla normal doğum mu istiyorsun?Sonuçta en doğru kararı ne sen ne eşin verecek.Doktorun son an oluşabilecek komplikasyonlar sonucunda doğum şekline karar verilecek.Geçen ay inatla normal doğum yapmak isteyen arkadaşım neredeyse bebeğini kaybediyordu.Sezeryanla almak zorunda kaldılar bebeğini.Bunun tam tersi durumlarda geçerli olabiliyor.Sezaryan isteyip açılması gayet uygun olan kolay doğumlarda olabiliyor.Bence eşine durumu bu şekilde anlat dr karar verecek gibi..yada sen normal doğum istiyorum diyorsan eşine kandine güvendiğini açıklayabilirsin .Allah hepimize hayırlı olanı versin.:KK16:

ayyy çoook komik bişey yaa... ben 2. ayımdaydım daha kışın ortası kudurdum resmen bi meyve istiyo canım... kocamı aradım garibim nerden bulmuşsa almış 3 tanesi 20 tl... pazar günü de kadıköydeydik... bi baktım o meyve çıkmış kilosu 20 tl... aşkım dedim nasıl düştük böyle bi hataya... 3 tane yettimi yetmedi alır 1 kilo yerdim doya doya :KK9:

valla bızde kişn ortasında bı meyve cektı canm gttı buldu geldı bı tanesıne 40 tl verdı iyi çıksaydı yne sorun degıldı az bse yedım gerısını attk :KK9: manavcılarda bılıo ışını mecbur alcaklar dıe kazıklıolar yha

yok canım o ben değildim..benimki cinsel sağlığımızla ilgiliydi ama yorum gelmeyince utandım kaldırdım:KK17:

aynı sorun bendede var geçen gün farkettim bende bayadır aynaya bakmıyodum sanırım :)) korktum bide . ama int araştırdım biraz normal yazıyodu gayet normal yani :))

benim eşimde bana normal doğum diyip duruyo senin için daha iyi biraz acı çekersin ama ilerde daha rahat edersin diyip duruyo :)))) onada biz karar verelim amaa ...bide kızlar 25.haftamdayım bazen çok hissediyorum bazen hiç hissetmiyorum mesela 2 gündür işten eve geldiğimde çok yoruldum cam silmeydi yemekti acaba ondanmı hissetmiyorum 2 gündür yaaa :KK43: böle sbah 1 kere tekme gibi bişey duydum o kadar sizede oluyomu

valla tatlım ben evı bıle supuruken tekme atıo bna bazen de atmıo yoruluosun oda içerden yoruluo oyuzdendır :KK9: endışelenme ama ne cam sılmesı bu ayda hem calışımussunda dıkkatlı olsana azcık canm yha bebgnı dusun

Canım ben normalde bile cam silemem :KK1: hele hamileyken öyle yorucu işler hiç yapma.Mümkünse yarımgünde olsa bir yardımcı al o halletsin ağır işlerini...bende saatlerce hissetmediğim olur uykudamı oluyorlar nedir dinlenince yemek yediğim zaman hissediyorum

normal doğmn faydalarını anlat tatlım bızmde olydı esm sezayn dıyp duruodu normal doğmla ilgli herseyı anlattm bnm için en sagliklisı ddm bebgm ıcın de sonucta amelyat oluosun 7 kat kesılıosun edıosun zor yanı doğmdan snra hareket kısıtlılğn olucak dikişlerme bse olmasn dıe snucta normale donuyosun artk ilşkinz normal olucak hep kısıtlılk olucak bole anlat bn bole anlattm dondu valla bnm koca :KK9: :KK9:

bendensin eşim diyor ya arkadaş insanın canı bişey ister araştırırız bulurz gece gider alırt gelirim bende anlatırım hamile iken gece kalkıp şunu aldım diye ama yok diyor :)

ya canım doktordan sonra oğluma alışveriş yaptık gelincede uyudum çok yoruldum giremedim :) artık başladık bizde liste yaptık dışına çıkmadan alıyoruz. kıyafet almayacağım artık o tamamlandı hemen büyüyecekler anneanne babanne de alıyor. yatağınıda aybaşında alcağız öyle işte. doktor amcamız haftası ile boyu ve kilosu uyumlu dedi. sordum bi anda yoruluyorum tansiyonum düşüyor vs dedim oda normal kocaman oldu oğlun artık dedi öyle :)

evet var ama özellikleirnde yatağın eni ve boyu yazıyor canım iç derinliği yazmıyor ben onu merak ediyorum asıl
Bizde öyle doktordan çıktığımız gibi alışverişe attık kendimizi :KK1:
kıyafet çok almamak lazım hakkaten yaa ama ben görünce dayanamıyorum. dün aldıklarım için bunlar son artık kıyafet almıycam dedim bakalım sözümü tutabilcekmiyim :KK1:
inşallah hep böyle sağlıklı haberler alırız canım. çok sevindim seninde güzel haberler almana :KK16:

günaydın herkese.benim de yine reflü başladı.arada bir oluyor böyle .gerçi biraz da yediklerimden.ilaç kullanmak da istemiyorum.

ben ne yesem günün sonunda midem mutlaka yanıyor o yüzden ilaç alıyorum mecburen çünkü uyutmuyor.:KK50:
hatta gece o kadar fena olduki yatamadım oturdum yatakta biraz hafiflemesini bekledim. ilaç bile fayda etmiyor bazen

günaydın kızlarrrrr nasılsınız bakalım. dün gittik gördük doktor amcamısı :) malum ay başına 15 gün kaldı ay başında alacağım ben süt pompasını sizce hangisini almalıyım ? lansinoh, medela, philips mi alsam? birde emzik alacağım bir tane yedek bulunsun parmak emmesinde anlatan arkadaşlardan korktum çünkü onun içinde yine philipsin Ortodontik emzikleri var çene ve diş yapısnın gelişimine katkı sağlayan ne diyorsunuz?

bende önümüzde ki ay alıcam o tarz şeylerini. önce bir liste hazırlamam lazım. benim alacağım yerde (eşimin ark.ı olduğu için indirimde yapıyor)chicco ve philips var yanlış hatırlamıyorsam. ona göre sitesinden bakıp liste hazırlıycam canım ben. listemi hazırlayınca yazarım bende alıcaklarımı

canım her doğumda ayrı bir zorluk var muhakkak. Hakkında hayırlısını iste her zaman. benim ark.ımda normal doğumda çok zarar gördü bebeğide aynı şekilde. eşim duyduktan sonra banada aynı tepkiyi verdi. Ama ben yinede normal doğum istiyorum. çünkü sezeryanda da acı çekicez sonrasında. Allah az acılı doğum nasip etsin inşallah canım. herşey bebelerimiz için tabikide ama bizde iyi olmalıyız ki bakabilelim onlara. hem aynı zamanda hala kocalarımızın eşiyiz onlar içinde iyi olmamız lazım. Zor bu doğum işine karar vermek

Günaydın canım bende normal doğumdan yanayım ilerde rahat etmem açısından ve cildimin çok hassas ve etimin kötü olmasından yani bir yerim kesildiğinde yara 1 ayda anca iyileşiyor hatta bazıları hiç iyileşmeyip iz kalıyor sezeryandan korkuyorum da zaten :18::18::18::18::18::18::18: ama hayırlısı tabiii zaman ne gösterecek bakalım....

Kız amma cesaretlisin cam felan silmişim ben geçen pazar temizlik yaptım yapmaz olaydım belimi incittim yani aman dikkat et canım iş sonrada olur boşver ondan hissetmiyorsundur bebişini aman dikkat :KK20::KK20::KK20::KK20:

elishka : Canım duanı okudum allah kabul etsinn (amin)

X