2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Günaydın kızlar nasılsınız bakalım bugün biz çok iyiyiz bira yorgunuz ama ve heyecanlıyız bugün kızımı görmeye gideceğiz öğleden sonra inş iiyidir kızçem özledim valla 1 aydır göremedik:KK49::KK49::KK49::KK49:

fyzmrt; Canım duanı okudum allah kabul etsin inş....

ne oldu .valla sinirler hassas gerçekten ben de sinir küpüyüm

walla ya aynen bende çok sevdiğim insanlar bile batar oldu hiçkimse ile konuşasım yok telefonuma bakmıyorum hiç arayan sorana geri dönmüyorum vs.

park yatak aldık bizde haftasonu. kraftın calipsosunu aldık diğerlerinden daha büyük hemde kumaşı daha az naylonlu gibi geldi bana. kırmızı grisini aldık bütün renkleri güseldi ama o evimize daha uygun olcaktı. az kalsın arabasını da alcaktık ama kararsız kaldık. graconun bi modelini sevdik ama ben rengini sevmedim tam olarak o yüzden erteledik.
bu arada farkettimki izmitteki bebek mağazalarını gördükten sonra istanbula boşuna gitmişiz.
phılıps aventin süt sağma makinesini aldım.
ateş ölçer aldık arzum
şampuanını(bübchen) bide sebamed iki tane aldık. küvetini falan aldık,pişik kremi sebamed,dr brown biberon,emzik chicco,tarak chicco,emzik saklama kabı wee,kulak çöpü bebe dor.tırnak makası.
bide bunları koymak için babaannesi english home dan sepet aldı tavşanlı:):)
sırada park yatağın içine alıcak yatak kaldı birde nevresim takımı. yorgan ve yastığını özdilekten almıştık.
arabayla yatak işide hallolunca kafam rahatlıycak inşallah. sonra kendimi düşüncem ,bi gecelik bi pijama aldım. bi gecelik daha alcam. sabahlık almıycaktım ama annem çok terliyceksin en çok o lazım olcak dedi.yataktan kalktığında sırtına alıcaksın dedi. mantıklı geldi.
bütün anneler aldıkları cicileri güzel mutlu günlerde kullansın inşallah.

evet ya o süt sağma mak. konusunda ben de kararsızım ne yapsak ki? diğer ciiclerinizi de güle güle kullann annesi

kızlar bugun milupa dan bugun hediyem geldi :) bende şaşırdım hiç beklemiyodum daha bu sabah baktım netten hediye ile ilgili yazılara :) hee içinde şunlar var devam sütü 2 tane. indirim kuponları..pişik kremi... sç ve vucut şampuanı...bebegim diye bir dergi.. emizren anneler için çay...bebek çantası ...

oo benim aylar oldu ama tık yok

kızlarrrrrrrrrrrrrrr cücüklerinizin kıyafetlerini neyle yıkayacaksınız zaman egcmeden yıkayııp kaldırayım dıyorum ark.ilkını ayrı ozel yıka kaldır sonrakılerde sennkıle yıka kı bebek hassa solmasın dyor bende dalın ın bebe sıvı detarjanı var matık onunla yıkayımm dıyorum ya ne dersınız fıkırnız varmı cunku hatalar gectıkce utuyu sevmemeye baslaım(belım grıyorda)sizceee gercı beyzlılarımızı yanı ıc altelerınııı elımde yıkayıp sonra makınede bır daha yıkayım sonra da utuleyımdıyorum ama sızın fıkrınız nedırrr

bence makinede tek yıkama ya da hasssas ayarda iki yıkama yeter gibi ama sen bilrisin bir de sıvı deterjanların durulanması daha kolay diye biliyorum ama sabun da en doğalı diyorlar belki doğal sabunla yıkamalı sıvısından hem de :pp

kızlar benim
10 adet çıtçıtlı badi
1 adet hastane çıkışı
3 adet tek alt
1 adet zıbın
2 adet pijama
3 adet bebe elbisesi 3 ayık giyer
1 adet tulum
var bir zıbın takımı ve tuum daha artı 3 penye yelek de alacağım sizce az mı almışım çok mu tavsiyeleriniz var mı lütfen yorum yapın kafam karışk

canım benim aldıkalrımdan daha çok şey almışsın ama yeterli mi ben de bilmyorum

kızlar yha bebek sampuanlarını faln ne marka alıcaksınz ben karar veremedım de

mustela canım

Kizlar bifincan.com a uye olan var mi

o ne ki

bende bugün şeker yüklemesi için doktora gittim herşey iii hoş tosunum 1100 gr olmuş çoook sevindim derken enfeksiyon çıktı idrarda yaaaa ilaç verdi dr akşam yatmadan önce içmem için bol su içiyom hergün kaç kere çamaşır değiştiriyom nie oluyo ki yaaaa

ya enfeksiyon old. doktor nasıl farketti??

kızlar 9 nisan benim doğum günüm, 17 nisan evlilik yıldönümümüz.. eşim ne düşünüyo bilmiyorum ama evlilik yıldönümü hediyesi konusunda kararsızım. fikirlerinizi bekliyorum...

canım daha önce diğer arkadaşa da yazmıştım aslında son evl. yıldönümümüzde pek hediye almadık birbirimize sevgililer gününe yakındı ben de masraf yapmayalım dedim.. ama bana sorarsanız her özel gün için en güzel hediye iki günlük kaçamaklar tatillerdir bence.. hele ki bir daha başbaşa kalamayacağınızı düşünce

mete dini isim değlmiş bunu eşime soleyınce degıstrmeye karar verdık sımdı yanık yanık ism arıyorum bı kac tane buldm kızlar sızce hangısı
MELİH

TALHA
EMİR

melih çok kulağa hoş geldi ama anlamı ne bilmiyorum

kızlar dr a gittim serum taktılar sırf onun için gittim zaten bebem sussuz kalmasın diye kan tahlili gayta tahlili yapıldı iyi çıktı çok şükür
salgın varmış özellikle bugun iyice artmış istanbulda yaşayan arkadaşlarıma duyrulur dikkatli olsunlar :18:
:KK16:

geçmiş olsun lyreecikk

bunlar lcw indiriminden dayanamayıp aldığımız ciciler :)) ve diğer ihtiyaçlar :)) asıl cicilerimiz anneannemizde, gelirken getirecek, o zaman paylaşırım sizinle...Eki Görüntüle 675770 Eki Görüntüle 675767 Eki Görüntüle 675773 Eki Görüntüle 675769 Eki Görüntüle 675772 Eki Görüntüle 675774 Eki Görüntüle 675775

beepe bayıldımm

herkese iyi geceler bugün doktora gittim şeker yüklemesi için ultrasonda kızımı gördüm çok tatlıydı ama bir gün geriden geliyormuş niye böyle oldu kafama taktım şimdi doktar bi sorun var demedi ama kendimi kötü hissettim acaba bebeğimi iyi besleyemiyormuyum vicdan yaptım bebeğim yaklaşık 850 gram olmuş sizin bebekleriniz kaç gram merak ettim

canım benim önceki haftalar hep geriydi hele sonuncu da bir hafta geri çıktı sonra ben ete balığa başladım ve dün gidişimde 2-3 gün geri çıktı yani daha iyiydi durumu dert etme değişir protein candır ::)))

Kızlarrrr yarın renkli ultrasonumuz var dualarınız bizimle olsun...çok tedirginim kendimi bir türlü rahatlatamıyorum...aklımdan çıkartmak istiyorrum ama olmuyo eşimlede tartıştım bu yüzden... inşallah herşey yolundadır...allaha emanet olsun yavrularımız...

güzel haberlerle gel canım

bana yardım edermisiniz kızlarrrr kızımın adına karar veremiyoruzz

beste
berrak
eslem
yaren

eslem ve beste kulağa hoş geliyor ama anlamını bilmiyorum :))

Ay kızlar siz hep kabus görürdünüz de inanamazdım..
Felaket bi gece geçirdim ya....
ilk rüyamda gece bi uyanıyorum.iç çamaşırım kanlar içinde bacaklarıma kadar.. Eşimi uyandırıp bebeğimizi kaybettik diye ağlıyorum.. Tabi o korkuyla nasıl uyandım tahmin edebilirsiniz.
2. Rüyamda da bana iş yerinde artık ilk muayeneden hamile oldugum için az hasta veriyorlardı.. Rüyamda yeni bi başhekim gelmiş.. Bana takmış adam.. Sizi tespit ettim cok az hasta bakıyorsunuz hakkınızda soruşturma açıcam .. Günde en az 40 hasta verin buna artık falan diyodu.. Ay inanılmaz korkunçtu..anlatamam yaaaa

canım kaygılarındandır dert etme

ayyy canım o korkuyu tahmin edebiliyorum bende 2 kez gördüm ilk gördüğümde 2 aylıktım kanama oluyor ve bebeğim artık içimde olmuyor sabah ağlaya ağlaya uyanınca gerçek gibi hissettim koştur koştur tuvalete gittim bişey yok 2.rüyada ise 4 aylıktım cinsiyet merakım çoktu o zamanlar neyse duş almak için duşa giriyorum hafif sancı gibi bişey oluyor sonra birden kanlar boşalıyor ardından bebeğin duşakabinin ortasına düştüğünü görüyorum hemen ağlaya ağlaya elime alıyorum inanmıyorum allahım napıcam ben oğlum olucakmış bebeğim bebeğim diye ağlayarak uyanıyorum yine sonra yine aynı koştur koştur tuvalet.. rüyalara bakıpta kendini üzme ben çok üzülmüştüm ama bitanecik kızım şimdi içerden tekmeliyor ben :) :)

oy maaşallah kuzuna

kızlar hepinize günaydın!
bu sabah farklı bi durumla karşılaştım, birdenbire karnımın alt ve üst bölgelerinde kasılma-kramp karışımı bi şey.. kımıldayamadım bile.. derin derin nefes almaya çalıştım. Allah'tan eşim daha işe gitmemişti, onun yardımıyla uzandım biraz. sonra da başladım Ayet-el'kürsi okumaya :) kuzucuğumun attığı tekmeyle içim rahatladı tabi. erken doğum korkusu sardı beni.. az önce doğum çantamı hazırladım nolur nolmaz diye.
içine 2 adet pijama, 3 adet çamaşır, havlu, kağıt havlu, ped, göğüs kremi, bepanthen, çorap, terlik koydum. şimdi bebişin eşyalarını da ılık sabunlu su ile yıkayıp kurutup ütülicem, onları da eklicem... başka koymam gereken bi şey varsa söyleyin...

bence foto mak., şarj mak., misafire ikramlık, makyaj malz., diş fırçası da olabilir

ya arkadaşlar siz kaç kilo aldınız? ben zaten hamile kaldığımda kiloluydum şimdi 7 kilo aldım doktor geçenlerde kızdı bana ne bu diye :KK43: benim göbeğim yeni yeni çıkıyor ama göğüslerim çok büyüdü çamaşır bulamıyorum o derece oldu :KK43: :KK43: yürüyüşlere çıkıyorum evde hareket halindeyim ama ne bileyim ya napmam lazım ki :KK43: :KK43:

canım 14 kilocuk aldım dr artık sana birşey demiyorum ne diyeyim dedi ama seninki gibi bir tepki de hiç vermedi

bu iki haftadır bol bol muhabbwt wttim sizinle..ama haftaya artık yokuuuumm..yani giremem bu kadar..32.haftama kadar istirahat izin filan alcam..evdeyim yani..iş kadar rahat giremem.küçük bıdık oğlum uyursa o zaman belki açarım interneti...

oh benim yerime de dinlen

kızlar günaydın geçmişi okudum gözüm şaşı oldu yaaa :)

bu arada moralim bozuk benim gün geçtikçe kg alıyorum ve bu beni çok rahatsız hissediyor kendimi bakımsız salaş hissediyorum. ben çok mu yiyorum acaba şimdi yazacağım size yediklerimi çok mu sizce ?
SABAH 7 de kahvaltı
*2 dilim tam buğday ekmeği yada çeyrek normal beyaz ekmek
*beyaz peynir 5 zeytin
*1salatalık
*1 domates
çay reçel sarelle vs yok. çok nadir çay kaşığı ile küçük parça sarelle son lokma ekmeğe

ARA ÖĞÜN
10,30 da 1 kutu süt ve sabahtan öğlene kadar 1-1,5 lt su

ÖĞLEN
evde ne yemek varsa akşamdan kalma abartmadan 1 dilim ekmek 1 kase yoğurt ile

ARA ÖĞÜN

15.00 da 1 elma 1 avuç (çok dolu değil ) badem yada fındık
17.00 da 1 kutu süt
AKŞAM
sebze yemeği et yemeği ne varsa yanında pilav makarna abatmadan mesela pilavın yanına fasülye koyarak 1 tabak

ARA ÖĞÜN
10.00 DA 1 bardak süt.

çok mu bu yediklerim şimdi ortalam bi liste yaptım size bu nadir değişiyor mesela hafta sonları kaçamak oluyor ama dondurma vs gibi. ama genelde canım çok tatlı yemek istiyor günde 1 küçük parça çikolata atıyorum ağzıma o kadar. günde mutlaka 4 lt su içiyorum belki çok yiyorum ama etrafımda 2 kişi daha hamile benim yediğimden çok daha fazla yiyorlar. ben bu yemek olayını abartıyor muyum sizce offfff :KK43:

bence gayet sağlıklı besleniyorsun

Gunaydin kizlar.sabah sabah gerizekali erkek muhendisin birisi ile birbirimize girdik.sefim sakalasiyor benle yenildiniz felan diye.mal muhendis laf atip duruyordu.yok emperyalist takim felan.adam taa nerelwre getirdi lafi.birini daha cildirtti.sefim yine bisey dedi ben de guldum cevap verdim.mal yine atladi lafa mactan bu kadar anliyon iste dedi.benim tepem atti herseye atlama dedim.sus lan dedi bana.allaaaahhh sen misin bana bunu diyen actim azimi yumdum gozumu.zor tuttular vallaa bu halime bakmadan dalacaktim.zorla azimi bozdurdu herif yaaaa.bi insan bu kadar mi gerizekali olur yaa.az kaldi kuytuda kistirip doverim ben bu adami.

uyuz adam yaalafını da bilmez sıkma canını... sabah ben de lavuğun teki yüzünden ışıkta iki dk beklemek zorunda kaldım öyle bir sinirim oynadı ki.. akşam kocam eve maç izleyeceğim diye geç geldi ve ben gece boyu uyuyamadım sanırım onun da siniri vardı elim ayağım titredi resmen

Bugün, günlerden ne olursa olsun
Ama sizin için özel olsun, güzel olsun, hayırlı olsun
Yüzünüz, gönlünüz güleç, huzurunuz bol olsun
Yüreğinizdeki güzelliklerin ve umudun hiç tükenmemesi dileğiyle..
Sağlıklı Olun, Mutlu Olun, Sevgiyle Kalın
Günaydın,Herkese...:KK16:

inş. canım ama ilk izlenimler pek öyle değil bugülük :KK43:(( inş. sonrası güzel olur

Günaydın annelerrrrr Şeker yüklemesi için hastanedeyiz kan vermek için bekliyorum ama bana glikozla suyu karıştırıp vermediler aşağıdaki glikozlu içecekten içirdiler???????

sizinkiler dışarıdan söylemişler glikozu :pp
kızlar altta yazıyor bugün imza alanımda da aklıma geldi.bu kordon kanı saklama nasıl oluyor ki bu konuda bilgisi olan var mı.allahkorusun belki gelecekte çocuğumuzun ihtiyacı olacak teknoloji de sürekli gelişiyor belki ilerde kordon kanı birçok alanda kullanılacak. nasıl yapabilirizki bunu hastane mi alıp saklayacak

canım bildiğim kadarıyla aylığı ya da günlüğü 10 dolar gibi bir fiyat bunu uzun yıllara vurduğunda epey maliyet yapıyor, yapan hastaneler var özel dolaplarında saklıoyorlar diye biliyorum ve bir hastalık olduğunda kordon kanı sahibi ya da başkası için iyileştirici özelliği olabiliyormuş

Tetanoz aşımın ikinci dozunu olmaya gittim. 4haftta dolduğu halde yapmadılar. Ptesi geliceksin dediler. İşten zor izin aldığımı söyledim. Yapmadılar. Sonra da birden hungur hungur aglamaya başladım.Herkese deliler gibi bagırdım. İşe gelene kadar elim ayagım titredi. Annem de yanımdaydı onu eve bıraktım önce ama kadıncağız cok korktu.İçime şeytan kaçmış gibi oldum birden.

süper yapmışsın bende sinir oluyorm bazen hastanedekilere bazen diş göstermek iyidir :)

Tetanoz aşımın ikinci dozunu olmaya gittim. 4haftta dolduğu halde yapmadılar. Ptesi geliceksin dediler. İşten zor izin aldığımı söyledim. Yapmadılar. Sonra da birden hungur hungur aglamaya başladım.Herkese deliler gibi bagırdım. İşe gelene kadar elim ayagım titredi. Annem de yanımdaydı onu eve bıraktım önce ama kadıncağız cok korktu.İçime şeytan kaçmış gibi oldum birden.

niye ptesiymiş ki

günaydınnn anneler...sabah açlığın verdiği bulantıyla uyandık bir güzel kahvaltımızı yaptık...
bugün kıymalı yeşil mercimek pişireceğim aklınızda olsun dedim tam bir vitamin protein deposu.bebişlere yararlı...

kızlar günaydın geçmişi okudum gözüm şaşı oldu yaaa :)

bu arada moralim bozuk benim gün geçtikçe kg alıyorum ve bu beni çok rahatsız hissediyor kendimi bakımsız salaş hissediyorum. ben çok mu yiyorum acaba şimdi yazacağım size yediklerimi çok mu sizce ?
SABAH 7 de kahvaltı
*2 dilim tam buğday ekmeği yada çeyrek normal beyaz ekmek
*beyaz peynir 5 zeytin
*1salatalık
*1 domates
çay reçel sarelle vs yok. çok nadir çay kaşığı ile küçük parça sarelle son lokma ekmeğe

ARA ÖĞÜN
10,30 da 1 kutu süt ve sabahtan öğlene kadar 1-1,5 lt su

ÖĞLEN
evde ne yemek varsa akşamdan kalma abartmadan 1 dilim ekmek 1 kase yoğurt ile

ARA ÖĞÜN

15.00 da 1 elma 1 avuç (çok dolu değil ) badem yada fındık
17.00 da 1 kutu süt
AKŞAM
sebze yemeği et yemeği ne varsa yanında pilav makarna abatmadan mesela pilavın yanına fasülye koyarak 1 tabak

ARA ÖĞÜN
10.00 DA 1 bardak süt.

çok mu bu yediklerim şimdi ortalam bi liste yaptım size bu nadir değişiyor mesela hafta sonları kaçamak oluyor ama dondurma vs gibi. ama genelde canım çok tatlı yemek istiyor günde 1 küçük parça çikolata atıyorum ağzıma o kadar. günde mutlaka 4 lt su içiyorum belki çok yiyorum ama etrafımda 2 kişi daha hamile benim yediğimden çok daha fazla yiyorlar. ben bu yemek olayını abartıyor muyum sizce offfff :KK43:

cnm bende buna yakın besleniyorum.dünkü kaçamağım 1 dilim ev kekiydi mesela.ama ben aşırı kilo almadım bence hamilelliğin senin bünyene böyle yansıyor.hiç sıkma canını.
kuzun iyi olsunda millet 30 kiloyu veriyor..
onlar sağlıklı olsun gerisini hallederiz..

Son düzenleme:

neden yapmadılar ki? benimde ay doldu 2.dozu yaptırdım bugün.

günaydınnnnn... ay nolmuş böyle ben bi 50 sayfa falan geride kalmışım şok oldum direk sondan daldım bakalım kaç saate çıkarım :KK9::KK9::KK9:

henuz almadık almayı dusunduklerım bunlar bı tanesı elektırklı sallanan besık su kucuk olan her kullanan cok memnunmus sızde bılen varmıEki Görüntüle 676177 Eki Görüntüle 676178 Eki Görüntüle 676179

cnm bnde sepet beşikler bayılıyorum hatta bi ara bnde paylaşmıstım aynı ürünü felaket derecede ondan istiyorum ama 6-7 aydan sonra rahat olmaz dedikleri için hevesim kursağımda kaldı çünkü o ürüne 350 dediler 6 ay içinde fazla geldi.. ama bi arkadasımdan ebatlarının büyük olanını aldığını duydum onu bulma çabalarındayım olmazsa da kraftın paylaştığın park yatağını bnde beğendim hatta bu renkleri kısmet bakalım.. hemen hmen zevklerimiz aynı sanırım.. :KK19:

kraftın bu park yatağı genel olarak tutuluyor kızlar memlekete gidice bende buna bakacağım.ama kız ya pembe mi alsam ara renk mi bikemiyorum.
2 .çocuk erkek olursa diye

günaydınnn anneler...sabah açlığın verdiği bulantıyla uyandık bir güzel kahvaltımızı yaptık...
bugün kıymalı yeşil mercimek pişireceğim aklınızda olsun dedim tam bir vitamin protein deposu.bebişlere yararlı...

cnm bende buna yakın besleniyorum.dünkü kaçamağım 1 dilim ev kekiydi mesela.ama ben aşırı kilo almadım bence hamilelliğin senin bünyene böyle yansıyor.hiç sıkma canını.
kuzun iyi olsunda millet 30 kiloyu veriyor..
onlar sağlıklı olsun gerisini hallederiz..

öyle ama kendimi çok kötü hissediyorum saçımı boyatmak isitiyorum olmuyor doktor hayır dedi korkuyorum. birde aldığım kilolar moarlimi bozuyor. abur cuburdan uzak durmaya çalışıyorum dün sadece dondurma yedim o kadar kaçamak. bu arada bende dün akşam yeşil mercimek yaptım :)

niye ptesiymiş ki

7martta olmuştum 7 nisandan önce olamazsın. 7 nisan pazarsa pazartesi olucaksın dediler. Dedim ki ya 4 hafta geçmesi gerek üzerinden bugün 4 hafta doldu. Ama küçük beyinli olduğuiçin karşımdaki kişi yapmadılar. yok sağlık bakanlığından ceza alırarmış bilmemneymiş. acababen gidip o aşıyı hiç olmasam ne yapabilecekler?
gidip özelde yaptırıcam uyuzluğuna koşturup dursunlar peşimden.

öyle ama kendimi çok kötü hissediyorum saçımı boyatmak isitiyorum olmuyor doktor hayır dedi korkuyorum. birde aldığım kilolar moarlimi bozuyor. abur cuburdan uzak durmaya çalışıyorum dün sadece dondurma yedim o kadar kaçamak. bu arada bende dün akşam yeşil mercimek yaptım :)

cnm boya konusunda net cevaplar yok o yüzden biraz daha sabır.insan vücut şekli değişince ister istemez üzülüyor.ama yavrunu düşün gerisini boşver.nasıl olsa vereceğim hep böyle kalmayacağım de.yeni kıyafetler al,makyaj falan keyfin yerine gelsin biraz.

cnm boya konusunda net cevaplar yok o yüzden biraz daha sabır.insan vücut şekli değişince ister istemez üzülüyor.ama yavrunu düşün gerisini boşver.nasıl olsa vereceğim hep böyle kalmayacağım de.yeni kıyafetler al,makyaj falan keyfin yerine gelsin biraz.

walal alıyorum yapıyorum ama banamısın demiyor. biraz kokoştum şimdi kendimi kötü hissediyorum :) özellikle topuklularımı çok özledim o oğlum doğsun görüşcez onunla :)

walal alıyorum yapıyorum ama banamısın demiyor. biraz kokoştum şimdi kendimi kötü hissediyorum :) özellikle topuklularımı çok özledim o oğlum doğsun görüşcez onunla :)

totosuna vurup ısırırsın annesi bol bol :KK9:

o topukluları ben de özledim.evden onlara bakıp bakıp çıkıyorum.giyeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

o topukluları ben de özledim.evden onlara bakıp bakıp çıkıyorum.giyeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

aynen yeni sezonlara bakıyorum yaa diyorum içim gidiyor ayakkabı hastalığım var da biraz nasıl özledim işe nerdeyse eşofmanla geleceğim :)

Hastane çantamı tabi ki henüz hazırlamadım. Güzel kaliteli bir hastane çantası arıyorum. Çok büyük olmasın.Çekçekvaliz gibi olmasına da gerek yok. Victorias Secret'ın seyahat çantaları güzel aslında. Başkabir şey gelmedi aklımamarka olarak. Bilenler yardımcı olabilriler mi acaba? Çok merci.

X