2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Arkadaşlar akşam kontrolüm var dı, oğlum kocaman olmuş ne kadar büyümüş çok özlemişim. 29 cm , 667 gr olmuş . Herşey yolunda dedi doktor amcamız süperrrrr ya çok mutluyum.

maşallah canım..böyle güzel şeyler duyunca nekadar rahatlıyo insan dimi??darısı benim başıma bende 1 hafta sonra gitcem kontrole...

slm anneler.o kadar yorgunum ki bugün bebişle biz daha akşam yemek yiyemedik.babamızda gelmedi eve. oğluşumda çok tekmecikler atıyor.vücudumda bahar yorgunlugu var.işten eve dönünce kafamı yastıga koyuyorum.sizde yorgun olunca böyle oluyormusunuz.

cnm valla ben normaldede çok uykucu biri olduğum için her fırsatta uyurum :))ama ağırlaştıkça yürümeye bile üşeniyorum...

cnm valla benim düşüncem hevesin geliyosa al çünkü ilk çocuğumuz herşey gönlümüze göre olsun herzaman doğurmıcazya...içinde kalmasın derim ben...koku konusunda yeni alınan herşeyin ilk başta kokusu olur..oyüzden ben odasını en az 2 ay öncesinden kurucamki sürekli havalandırıp kokusunu dağıtayım..hele mobilya kokusu kolay koly çıkmıyor...

evet tatlım biraz pahalı ve büyük oldukları içinde vaz geçmiştim ama bugün belisin mini takımını buldum bir dükkanda ve uygun fiyata bırakıcam dedi adam bakalım araştırıcam gerçek fiyatlarını bilmediğimiz için bir düşünelim dedik uyarsa o takımı alıp hevesimi almış olucam nasipse dilerim herkes bebeğini hayalini kurduğu gibi karşılayabilir bende

cnm valla ben normaldede çok uykucu biri olduğum için her fırsatta uyurum :))ama ağırlaştıkça yürümeye bile üşeniyorum...

cnm bende de o üşengeçlik var ve hatta arttıda.az önce yemegim biraz dibine tutmuş.of yemek yapmak bile bir sorun oldu...

herkese slmmm..umarım iyisinizdir...bizde geldik işe başladık...dün oğlumu pek kıpırdamamıştı ama bugün maşallahı var :))

aslında moralim hiç iyi değil kızlar...dün gece işte başıma öyle bir şey geldiki çok korktumm..:KK43:(tam işim bitti eve gitcem derken adamın biri sarhoş gelip kafayı bana takmazmı..12den gece 3 e kadar karakoldaydık:KK43: hakaret etti bana bende şikayetçi oldum çok kötü bi gece geçirdik bebeğime bişey olacak diye çok korktum çünkü ağlama krizine girdim o derece yani...şimdi biraz daha iyiyim ama aklıma geldikçe yine sinirlerim bozuluyoo..umarım bir daha böyle tatsız bir olay yaşamam ..

kız allah korumuş seni şu spreylerden yokmu çantana at bir tane kendini korumak için sıkıntı yapma geçmiş çok şükür bir daha da olmaz inşallah

ay bi gün sabahtan beri giremedim coşmuşunuz yine ara verdim, son on sayfa bitiricem inşallah :KK60:

cnm sayfa açılmıyor :KK43:mağaza ismide yazmıyo
şekercim yine indirinli gerçide dün 600tlydi bugün 800yapmışlar n 11 den baktım. bebek çocuk anne kategorisinde
http://www........./de-mobilya-kedi-sallanabilen-bebek-odasi-high-gloss-P10578464
inşallah açarsın :KK54:

kızlarrr yaa ben bi sorunumu daha paylaşmak istiyorum sizinle...daha önceki sütyenlerim malum olmuyo.bende hamile sütyeni aldım toparlayıcı...ama alışkın değilim giyemedim..büyük beden bir sütyen aldım onu kullanıyorum ama gün sonunda çıkarttığımda göğüslerimde iz kalıyor..acaba bu zararlımıdır?? kontrole gittiğimde doktora sorcam ama önce size bi sorayım dedim aranızda bu durumu yaşayan varmı...??aynı şey külotlu çorap içinde geçerli karnımı sıkıyor biraz :KK43:((offff offf
kız aynı dert bendede var benim göğüslerim çok küçüktü önceden ama sırtım geniş olduğundan 85 takıyodum şimdi 90 aldım oda göğsüme oturuyor sıkıyor fenalar basıyor beni şu önden açılanlar rahat oluyor, onlarda her yerde bulunmuyor malesef. hamile sütyeni istiyorum bana emzikli bez sütyen gösteriyolar sinir oluyorum ben emzirmiyorumki diyorum şöyle balensiz kumaşı esnek rahat sutyenler internette bissürü var bizim için ama mağazalar çok yetersiz gerçekten

kızlarr doktordan geldik hamdolsun,herşey yolunda.şeker testi yaptıramadım ilaç bitmiş :KK43:

bebişimin kilosu 637 gr.24+2 yiz bugün.normal ölçümler oranında ama sanki düşük mü accık,sizinkiler daha bir toparlak sankim :KK1:

bacak arası ağrısını sordum gayet normal dedi.

4,5 kilo almışım ona bile çok dedi :KK19: 7.ayın sonunda 5 hamilelik bitimine kadar 10 en iyisi dedi...

benden haberler bunlar :KK66:
maşallah bebeğine canım evham yapma sen sakın :KK16:
dr.un çok az demiş ama herkese göre değişir bu kilo mevzuu boyuna kilona göre alabileceğin kiloda farkeder herkes için aynı olmazki ben 9 kilo aldımdaa, boyum 1.73. göbeğim var ama kilom hiç belli olmuyor herkes aynı şeyi söylüyor hiç 71 kilo gibi durmuyorum valla bebeğim yeterki sağlıklı olsun, bak beslenmeme dikkat ediyorum da kızımın gelişimi 1 hafta önde. bunu duymak bile herşeye değer :KK16:

Son düzenleme:
evet tatlım biraz pahalı ve büyük oldukları içinde vaz geçmiştim ama bugün belisin mini takımını buldum bir dükkanda ve uygun fiyata bırakıcam dedi adam bakalım araştırıcam gerçek fiyatlarını bilmediğimiz için bir düşünelim dedik uyarsa o takımı alıp hevesimi almış olucam nasipse dilerim herkes bebeğini hayalini kurduğu gibi karşılayabilir bende

saol cnm aminn allahım herkesleri korusun..önceden olsa belki daha soğukkanlı olurdum ama şimdi bi can daha taşıyorum ve onunda düşünmek ve korumak zorundayız.

buarada belisin hangi takımını beğendin ve nekadara?? birde ist damı baktığın mağaza??

kızlar 50 gr şeker yükleme testinde değerim yüksek çıktı şimdi 100gr yapılacak çok kötü moralim bozuldu..bebeğime zararı çokmu acaba ya :KK43:

moralini bozma belki daha önceki beslenmende birşeyleri fazla kaçırmışsıdır inşallah 100lükte normal çıkar değerlerin birde tatlım biz seninle aynı haftadaydık erken değilmi şeker testi için

maşallah bebeğine canım evham yapma sen sakın :KK16:
dr.un çok az demiş ama herkese göre değişir bu kilo mevzuu boyuna kilona göre alabileceğin kiloda farkeder herkes için aynı olmazki ben 9 kilo aldımdaa, boyum 1.73. göbeğim var ama kilom hiç belli olmuyor herkes aynı şeyi söylüyor hiç 71 kilo gibi durmuyorum valla bebeğim yeterki sağlıklı olsun, bak beslenmeme dikkat ediyorum da kızımın gelişimi 1 hafta önde. bunu duymak bile herşeye değer :KK16:

çok sağol cnm ben boyuma göre ideal kilomdayım sadece karnım var senin gibi.onun için çok demesi şaşırttı.70-80 kilo olsam haniii tamam dicem ama :KK19:
hergün düzenli yediğim şeyleri hiç bırakmıyorum ona yarasın diye yiyorum.Allahım sağlıklı olsunlarda tek dileğimiz o :KK16:

saol cnm aminn allahım herkesleri korusun..önceden olsa belki daha soğukkanlı olurdum ama şimdi bi can daha taşıyorum ve onunda düşünmek ve korumak zorundayız.

buarada belisin hangi takımını beğendin ve nekadara?? birde ist damı baktığın mağaza??

izmitte baktım tatlım belis starlıne çok hoşuma gitti kelebekte güzel adamdan fiyat almadık acelemiz vardı cumartesi gidicez tekrar kelebekten forumdaki yarim almıştı ama kaça aldı bilmiyorum starlıne nette buldum 1080 tl di birde adam herşey içinde vericem size takımı dedi yatağı uyku seti felan belis tkmların fiyatı hakkında bir bilgin var mı canım

gecmiş olsun canım dun bende ilk vukaatımı yatım arka yandan carptım bıraz coktu karsıdakının arabası
neyse sanada geçmiş olsun canım allah beterinden saklasın.
ama hamile olmasaydım eşimin tepkisi biraz daha sertçe olurdu diyede düşünmüyor değilim :KK9:
kitap almak istiyorum hamilelikle ilgili değil anne ve çocuk kitapı gibi bizi yetiştirecek bebek bakımını anlayabileceğmiz bilgisi olan varmöı tavsiye edebileceğiniz.
hoşgeldin bebek adında bir kitap biliyorum okumadım ama bebeğin ilk zamanları ile ilgili faydalı bilgiler içerdiğini duydum bi araştır istersen canım :KK54:

herkese slmmm..umarım iyisinizdir...bizde geldik işe başladık...dün oğlumu pek kıpırdamamıştı ama bugün maşallahı var :))

aslında moralim hiç iyi değil kızlar...dün gece işte başıma öyle bir şey geldiki çok korktumm..:KK43:(tam işim bitti eve gitcem derken adamın biri sarhoş gelip kafayı bana takmazmı..12den gece 3 e kadar karakoldaydık:KK43: hakaret etti bana bende şikayetçi oldum çok kötü bi gece geçirdik bebeğime bişey olacak diye çok korktum çünkü ağlama krizine girdim o derece yani...şimdi biraz daha iyiyim ama aklıma geldikçe yine sinirlerim bozuluyoo..umarım bir daha böyle tatsız bir olay yaşamam ..
verilmiş sadakan varmış yinede canım daha kötü şeyler olmamış allahtan rabbim hepimizi ve bebeklerimizi korusun inşallah
unut unut kötü şeyleri atmosfere gönder :KK9:

kızlarr bişey sorcam size..daha önce konuşuldu ama ben endişe ettim işte napıymm..oğlum sürekli aşağıdan vuruyo hani bazı arkadaşlar diyoya göbeğimde hissediyorum diye ama ben hep aşağıda hissediyrm. zamanımı var acaba yukarda hissetmem için ????

bu şekilde bi sorun olmaz umarım..
bende yukarda hissediyorum bi kaç gündür canım ama biz hep aşağılarda vurmasına alıştık ya o yüzden yukarda hissetmek garip geliyor henüz. yoksa aşağı aşağı çalıştığıda çok oluyor benimkinin:KK9:
e 35 cm olmuş boyu kızçemin napsın orda gittikçe daralıyor yeri :KK31:
içerde halaya bağladı benim zilli diyorum bazen :KK60:

izmitte baktım tatlım belis starlıne çok hoşuma gitti kelebekte güzel adamdan fiyat almadık acelemiz vardı cumartesi gidicez tekrar kelebekten forumdaki yarim almıştı ama kaça aldı bilmiyorum starlıne nette buldum 1080 tl di birde adam herşey içinde vericem size takımı dedi yatağı uyku seti felan belis tkmların fiyatı hakkında bir bilgin var mı canım

hımm bende ist sanmıştım..cnm 1080 tl çok iimiş..belisi ben baya bi araştırdım hem nette hemde istte mağazada..belisinde bu fiyata takımları var ama suntadan yapılma..açıkçası suntayı tavsiye etmiyolar çünkü uzun ömürlü olmuyomuş ucuza alıcam diye paranı sokağa atma dediler bize...en iyisi MDF LAKE olanlarmış dayanıklıymı..yani aralarında 300-400 tl fark oluyo tabi modele göre..ben 2000 tl ye kadar bakıyodum ve beğendiğim doğa modelini 1.800 alıcaz inş..umarım sende güzel bi model bulursun gönlüne göre..

hımm bende ist sanmıştım..cnm 1080 tl çok iimiş..belisi ben baya bi araştırdım hem nette hemde istte mağazada..belisinde bu fiyata takımları var ama suntadan yapılma..açıkçası suntayı tavsiye etmiyolar çünkü uzun ömürlü olmuyomuş ucuza alıcam diye paranı sokağa atma dediler bize...en iyisi MDF LAKE olanlarmış dayanıklıymı..yani aralarında 300-400 tl fark oluyo tabi modele göre..ben 2000 tl ye kadar bakıyodum ve beğendiğim doğa modelini 1.800 alıcaz inş..umarım sende güzel bi model bulursun gönlüne göre..

saol canım belki bende son anda doğa alabilirim dükkanın dekorasyonunu yeniliyeceklermiş elimdekilerden seç depoya kaldıracağıma size geliş fiyatına yakın bir fiyata vereyim dedi bakıcaz hayırlısı bende ist bakıcaktım ama anlaşılan burdaki daha uygunmuş hayırlısıyla hangisini alırsak alalım bebişlerimiz sağlıklı güzel günlerde kullansınlar inşallah

Herkese iyi akşamlar,
Ben de bugün ayrıntılı ultrasona gittim. Rabbime sonsuz sonsuz şükürler olsun bi sorun çıkmadı. Kızımın yüzünü de gordüm, ne tatlı bir şeydir ki o öylee :KK49:
ben de yemeye doyamıyorum, böyle masadan kalkmasam 15 dakka durup durup tekrar başlıyorum, ama tabi sonra feci sıkıştırıyor. Bi de kesinlikle kesinlikle çikolataya dayanamıyorum, napıcam bilmiyorum :26:

bende bende cıkoltaya dayanamırum dktrm yeme dedı eşim artık işten gelrken almıo:KK43: beraber dısarı cıkıoruz markete gıdgmzde resmn cıklata kokuo yha yok bole bıse kıyamıo al bıtane dıo :) yemm lazmmmmm

ben yaptırıcam eşimn tanıdıği var daha uygun 750 tl ıkı kapılı dolabı 4 çekmecelı şifonıyeri buyuyebılen beşik mdf den bıde ıstedgm gıbı oluyo bıde kızlar dktrlar halı koymayın dıolar bebek odasına ben kucuk araba seklınde bı halı almayı dusunuorum hergun sirkelenmesı lazm mış halı koyarsak kucuk olması ıyı olur

ben yaptırıcam eşimn tanıdıği var daha uygun 750 tl ıkı kapılı dolabı 4 çekmecelı şifonıyeri buyuyebılen beşik mdf den bıde ıstedgm gıbı oluyo bıde kızlar dktrlar halı koymayın dıolar bebek odasına ben kucuk araba seklınde bı halı almayı dusunuorum hergun sirkelenmesı lazm mış halı koyarsak kucuk olması ıyı olur

ayy ne güzel yaa işte insanın heryerde bi tanıdığı olacak çok işe yarıyo vaalla...hem çok uyguna hemde istediğin gibi bi takım yaptırıyosun..hayırlı olsun şimdiden :))

ben maden suyuna 1 portakal 1 limon sıkıyorum, meyveli gibi oluyo tadı tavsiye ederim:KK53: hatta evde vişne kompostosu falan yaptığınızda da katabilirsiniz nefis oluyo :KK56:

bende daha hiç çizgi oluşmadı, sadece göbekdeliğimin etrafı biraz koyulaştı. acaba bu çizgi oluşmasına az kaldı demek mi:KK53:

ben daha karar vermedim, hiç bakmadım:26:
ohh afıyet olsun cnm nsl bende baslıcam baslarda ıctımama sımdılerde pek aklıma gelmıyorkiiiiii:KK25::KK25:göbek delıgım benım 3 ayda gobıse ulastı baalım gebelık sonuna dogru yukarda olur sanırsaamm:KK9::KK9:

ayy gecmıs olsun cnm ya senn meslek neydı ki ne???:44:
kızlar 50 gr şeker yükleme testinde değerim yüksek çıktı şimdi 100gr yapılacak çok kötü moralim bozuldu..bebeğime zararı çokmu acaba ya :KK43:
cnm benım benımde yuksek cıktı dıı dun den 100 luk yaptılar aynısı bendede oldu moral bozulugu stres fılannn:26:ama sukur ogleden sonra sonucu ögrendım normal dedı drrr rahat bır nefes aldım cok sukurr:KK8::KK8::KK8:koskma yedılerıne test gunune kdr abartmadan dıkkat ett yanı ye ama kısma da abartmada kı varsa bırsey cıksınn cnm tmm stres etme demıcem cunkum oluyor ınsann ve o st ler gecmıyor lımon yanında gotur ben verıırler dedım ama bıs goturecekmısız dedıler lımonsuz ıctım resmen serbet tadıyaa ıyy ama olsun oglum ıcın degerrrrrrrrrrrr:21::21:cok sukur sonuc da ı cıktı ınsl sende ıı cıkarrrr

kızlarr bişey sorcam size..daha önce konuşuldu ama ben endişe ettim işte napıymm..oğlum sürekli aşağıdan vuruyo hani bazı arkadaşlar diyoya göbeğimde hissediyorum diye ama ben hep aşağıda hissediyrm. zamanımı var acaba yukarda hissetmem için ????

bu şekilde bi sorun olmaz umarım..
cnm benımm erken dogum ıcın basınn asagıda olması gerekk 1 ıkıncısı ısee ayakalrı ıle vuruyor bendede o var dr söledım verde rahat oluyorsa oraya gecıyor dedıı korkma normal dedıı tmm

ii geceler herkesleree sımdıkkkkkkkkkkkk:KK54::KK54:

ayy ne güzel yaa işte insanın heryerde bi tanıdığı olacak çok işe yarıyo vaalla...hem çok uyguna hemde istediğin gibi bi takım yaptırıyosun..hayırlı olsun şimdiden :))

tesekkur ederm canm valla ole oldu burası kucuk bıyer bıde bafra da yasıoruz samsunluyuz oyuzden ayarlıcaz inş. sızde bulursunz hesaplı hemde guzel :)

gece kuşları bu akşam lık benden bu kadar :KK1:
çok yoruldum bugün eşiminde daha geleceği yokmuş
yatam ben artık
hepinize iyi geceler renkli renkli rüyalar :21:
inşaalllaaah rüyalarımızda bebeişlerimizi görürüüüzzzz :KK9: :KK9: :KK16: :KK16:

X