2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlarr bişey sorcam size..daha önce konuşuldu ama ben endişe ettim işte napıymm..oğlum sürekli aşağıdan vuruyo hani bazı arkadaşlar diyoya göbeğimde hissediyorum diye ama ben hep aşağıda hissediyrm. zamanımı var acaba yukarda hissetmem için ????

bu şekilde bi sorun olmaz umarım..

Canım bende genelde kasıkta hissediyrm ama dr yukarıda dedi bence hiç düşünme böyle onunla ilgisi yok bebek büyüyo ve rahmn heryerini kaplıyo tekmeleri daha kuvvetli olduğu için onu daha cok hissediysn göbek cevresinde de hafif kıpraşmalar olur belki sen suan hissetmezsin de 1 hafta sonra hissedersin net olarak herkesin yapısı farklı canım..

yani bişey yapmama gerek yok öylemi ? ben tatlıya çok düşkünüm çok yediğim için böyle çıktı diye tahmin etmiştim ama yanıldım demekki..

Allahın izniyle bi atlatsam rahatlıycam bende canım :KK43:

eşimle gidicez ama inşallah oda sıkılmaz benimle birlikte..hakkımızda hayırlısı artık :KK43:

e peki 50grda neden yüksek çıkmışki o zaman senin canım..yanıltıcımı acaba ilk yapılan test ?

sebebini bilmiyorum ama sadece benim değil bi çok kişininki böle çıkıyo seninki 50lik yüklemede kaç çıkmıştı benimki 150 idi

herkese slmmm..umarım iyisinizdir...bizde geldik işe başladık...dün oğlumu pek kıpırdamamıştı ama bugün maşallahı var :))

aslında moralim hiç iyi değil kızlar...dün gece işte başıma öyle bir şey geldiki çok korktumm..:KK43:(tam işim bitti eve gitcem derken adamın biri sarhoş gelip kafayı bana takmazmı..12den gece 3 e kadar karakoldaydık:KK43: hakaret etti bana bende şikayetçi oldum çok kötü bi gece geçirdik bebeğime bişey olacak diye çok korktum çünkü ağlama krizine girdim o derece yani...şimdi biraz daha iyiyim ama aklıma geldikçe yine sinirlerim bozuluyoo..umarım bir daha böyle tatsız bir olay yaşamam ..

çook geçmiş olsun canım senin için çok üzüldüm

kızlarr bişey sorcam size..daha önce konuşuldu ama ben endişe ettim işte napıymm..oğlum sürekli aşağıdan vuruyo hani bazı arkadaşlar diyoya göbeğimde hissediyorum diye ama ben hep aşağıda hissediyrm. zamanımı var acaba yukarda hissetmem için ????

bu şekilde bi sorun olmaz umarım..

canım ben de hep aşağıda hissediyorum doktor kafası yukarda seninkinin dedi doğuma kadar dönerse normal yaparsın yoksa sezaryan dedi ama daha çok var 32ye kadar bile dönebiliyo

canım ben de hep aşağıda hissediyorum doktor kafası yukarda seninkinin dedi doğuma kadar dönerse normal yaparsın yoksa sezaryan dedi ama daha çok var 32ye kadar bile dönebiliyo

geçen ayki kontrolde banada kafası yukarda bi sorunyok gayette iyi dedi..ama sana açıkladığı gibi benim doktorum bişey demedi??zaten sinir oluyorum doktoruma hiç açıklayıcı bilgi vermiyor poffffff :KK43:(

yani? ne demekmiş o canım ?
Bebeğe giden sol damarda biraz tıkanıklık varmış.Kendi dr mla konuştum sakın korkma 2 tarafta olsa bebeğin gelişim gerilimi olasılığı yüksek olurdu dedi ama Aspirin iç dedi.Tuzuda azaltmıştım kesmem gerek bol su içiyodum zaten.

cnm yaa ne olduğunu bilmiyorum ama umarım kötü bir şey değildir...
Valla cnm çok korktum kendi dr mla konuşana kadar.Bebeğe giden sol damarda kan akışıında biraz tıkanıklık varmış.Teşekkür ederim cnm Allah bebeklerimizi bize sağlıkla kavuştursun inşallah.

notch: damar direnci demek.. yani damarlarımız normalde bebek büyüdükçe kanla yeteri besini taşıyabilmek için genişliyor.Ancak tansiyon hastası olan yadaailesindedamar sertliği olan bazı annelerde bu durum yuzunden 2 durum oratayaçıkıyor. Ya damar hiç genişlemiyor ve bebeğe gerekenden az gıda gidiyor ya da annenin tansiyonu çok yükseliyor. İki durumda da ya anne zarar görüyor ya bebek. Benim ablamda var da ondan bu kadar net anlatıyorum. Ancaaaak illa ki kötü bir şey olacak diye bir şey de yok. 36. haftaya kadarşikayetduymayananne adayları da olabiliyor. 32 - 33 haftaya kadar dayanabilirlerse bebeğin yoğunbakıma bile girmeden devam etme şansı çok fazla. Tuzu kesinlikle yasaklamıştı ablama, kesin istirahat verdi, bir de aspirin verdi. genelde preeklamside damar direnci ile birlikte idrarda protein atılımı ve bacaklarda fazlaca şişme görülüyor. Ancak anladığım kadarıyla bayanın notch u çok fazla br değerde değil. Dikkatli geçirirsegebeliğini sorun olmazdiye düşünüyorum.

Canım ablan devamlı tansiyonmu ölçtü yoksa ar aramı .
Birde nasıl atlattı yani neler uyguladı.Bana aspirin iç dedi corasprinmi içti Bebe asprinimi içti.

kızlar yarın bebek bakım kursum başlıyor çok heycanlayım :21:

lyre cnm çok sağol kauçuklar içine su alıyor falan diye tercih etmedim bende :KK66:

kızlar buyrun size alışveriş listesi :))))

Avent PES Biberon 125 ml Tekli SCF660/17 BPA%0 Adet 21,20 TL 21,20 TL
Nuk Emzik Silikon Baby Rose (0-6 ay) Adet 8,05 TL 8,05 TL
Lansinoh LatchAssist Göğüs Ucu Çıkartıcı Adet 9,24 TL 9,24 TL
Lansinoh Lanolin Meme Başı Kremi 10 gr Tüp Adet 9,75 TL 9,75 TL
Lansinoh Manuel Göğüs Pompası ŞOK FİYAT Adet 29,81 TL 29,81 TL
Bebedor Kolay Kavrama Çıt Çıt Tırnak Makası 552 Adet 3,39 TL 3,39 TL
Bebedor Burun Aspiratörü 561 Adet 5,30 TL 5,30 TL
Bebedor Pamuklu Çubuk 300 lük 463 Adet 2,75 TL 2,75 TL
Bebedor Yeni Emzik Kutusu 8590
Bio-Oil Cilt Bakım Yağı 1 adet, 24,99 TL
Bebedor Fırça ve Tarak Seti (pembe)1 adet, 9,80 TL
Uni Baby Yenidoğan için Islak Pamuk Mendil (3'lü paket)1 adet, 11,90 TL
Lansinoh Göğüs Pedi (60) 1 adet, 11,90 TL

kızlar buyrun size alışveriş listesi :))))

Avent PES Biberon 125 ml Tekli SCF660/17 BPA%0 Adet 21,20 TL 21,20 TL
Nuk Emzik Silikon Baby Rose (0-6 ay) Adet 8,05 TL 8,05 TL
Lansinoh LatchAssist Göğüs Ucu Çıkartıcı Adet 9,24 TL 9,24 TL
Lansinoh Lanolin Meme Başı Kremi 10 gr Tüp Adet 9,75 TL 9,75 TL
Lansinoh Manuel Göğüs Pompası ŞOK FİYAT Adet 29,81 TL 29,81 TL
Bebedor Kolay Kavrama Çıt Çıt Tırnak Makası 552 Adet 3,39 TL 3,39 TL
Bebedor Burun Aspiratörü 561 Adet 5,30 TL 5,30 TL
Bebedor Pamuklu Çubuk 300 lük 463 Adet 2,75 TL 2,75 TL
Bebedor Yeni Emzik Kutusu 8590
Bio-Oil Cilt Bakım Yağı 1 adet, 24,99 TL
Bebedor Fırça ve Tarak Seti (pembe)1 adet, 9,80 TL
Uni Baby Yenidoğan için Islak Pamuk Mendil (3'lü paket)1 adet, 11,90 TL
Lansinoh Göğüs Pedi (60) 1 adet, 11,90 TL

güle güle kullan canım

herkese iyi akşamlar

iyi akşamlar mercimeg :KK16:

Arkadaşlar akşam kontrolüm var dı, oğlum kocaman olmuş ne kadar büyümüş çok özlemişim. 29 cm , 667 gr olmuş . Herşey yolunda dedi doktor amcamız süperrrrr ya çok mutluyum.

slm anneler.o kadar yorgunum ki bugün bebişle biz daha akşam yemek yiyemedik.babamızda gelmedi eve. oğluşumda çok tekmecikler atıyor.vücudumda bahar yorgunlugu var.işten eve dönünce kafamı yastıga koyuyorum.sizde yorgun olunca böyle oluyormusunuz.

X