2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

cok sukur herseyımız guzelll oglusumuz yuzunu kapattı gostermediii yaaaaaaaaaaaaaa o kaa dıl doktum gostermedı gene hehe:KK8:annesi kurban olsun yaradan aaa:21::21:

4 gün önden gidiyor cıktık ve kg mızde 832 gr cıktı haftamıza gore cok ıyısınız dedı cok sukur her gunumuzeee herseyımız ıyı mıss cok sukurrr hemen takvımı ılerı aldım heheh 26 haftalıgızz sımdıkk hayılrısı ılee cok sukur elhadulıllahh :KK16::KK16:ve dr aıle hekımını yaptıgını kabul etmedı 50 gr lık glıkoz ıctım yarın sonuc cıkıcakk resmen tatlı serbtoydı dırek ılk su ıle ıctımm esım bır dıkıste ıc dedı ama ben tatalıyı sevmedıgım cıınn 4 yudumda ancakk :KK19:ama ıgrenc tatlıydı yaaaaaaaaaaaaaa:KK9: 1 ay sonra gorusuruzz dedı kg m de normal mıss 77,7 cımtım gecen aydan bu yana 1 kg almıs cıktm ve ben degıl beebgım alıyorr cok sukur tam dledıgım gıbııı cok sukurrr
:KK52::KK52::KK52::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:işte böleeeeeeeeeeeeeee:KK76:

maşallah annesinede kuzusunada:nazar: herşeyin iyi olmasına sevindim cnm

cok sukur herseyımız guzelll oglusumuz yuzunu kapattı gostermediii yaaaaaaaaaaaaaa o kaa dıl doktum gostermedı gene hehe:KK8:annesi kurban olsun yaradan aaa:21::21:

4 gün önden gidiyor cıktık ve kg mızde 832 gr cıktı haftamıza gore cok ıyısınız dedı cok sukur her gunumuzeee herseyımız ıyı mıss cok sukurrr hemen takvımı ılerı aldım heheh 26 haftalıgızz sımdıkk hayılrısı ılee cok sukur elhadulıllahh :KK16::KK16:ve dr aıle hekımını yaptıgını kabul etmedı 50 gr lık glıkoz ıctım yarın sonuc cıkıcakk resmen tatlı serbtoydı dırek ılk su ıle ıctımm esım bır dıkıste ıc dedı ama ben tatalıyı sevmedıgım cıınn 4 yudumda ancakk :KK19:ama ıgrenc tatlıydı yaaaaaaaaaaaaaa:KK9: 1 ay sonra gorusuruzz dedı kg m de normal mıss 77,7 cımtım gecen aydan bu yana 1 kg almıs cıktm ve ben degıl beebgım alıyorr cok sukur tam dledıgım gıbııı cok sukurrr
:KK52::KK52::KK52::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:işte böleeeeeeeeeeeeeee:KK76:

maşallah ikinizede:KK16:

maşallah canım inşallah böyle güzel gider herşey. çok sevindim adına :))

ya o kadar panik yapma canım hem kendin için hem bebeğin için. Endişelenme
ben de bi uyanıyorum sırtüstü yatmışım kimbilir ne zamandır öyle uyuyorum ama napacan elinde değil ki insan dönüyor işte.. :/

biz hap vermiyoruz demiş ya vitamin falan da mı vermedi hiç bişey mi kullanmıyorsunuz:44:

yok tatlım benım
vitamın hapı elevit kullanıyorum birde demir hapı var gy ile başlıyor

gözün aydın canım

allah kabul etsin canım
bu arada üniversite hastanesine gittik ilk defa gidiyoruz yeni binaya tabelalatra baktık kadın doğum eski binada gözüküyor eski binaya gittik yeniye taşındı dedi tekrar yeni binaya gittik eskide dedi kafay yiyecektik.:KK52::KK52::KK52: telefonda hamileyim ayrıntılı ulturason istiyorum demiştim kadın 11.15 e verdim dedi gittik adınız gözükmüyor telefonda randevu veremiyoruz doktora muayene olacaksınız o sevkedecek sonra randevu alacaksınız dedi radyolajideki. bari muayene olalım bir doktora sevketsin randevu alalım dedik sıra dolmuş haftaya birgüne randevu verin dedik muayenede randevuyla çalışmıyruz erkenden gelip sıra alacaksınız dedi eşim deli oldu hadi park hastanesine giidiyoruz dedi.:KK4::KK4: dönüşte uğradık 4 e randevu aldık gideceğim birazdan.:KK19::KK19:
gitmeyi düşünürsen tecrübelerimi anlatayım dedim:KK45::KK45:

Canım baya macera yaşamışınız valla sinir bozucu gerçekten eşimde olsa birdaha gitmezdi eminim şimdi gitsem mi acaba diye düşünmeye başladım :KK45::KK45::KK19::KK19::KK19::KK19:

kızlar amniyosentez sonuçlarımı öğrendim şimdi. herşey normalmiş. çok mutluyum. darısı tüm bekleyenlerin başına
çok sevindim cnm hakkımızda hayırlısı herşeyin :KK9:
kızlar bu arada drmla nihayet iki gün sonra görüşebildik dün gün boyu doğum yaptırdığından ulaşaşmıştım :))
vee beklendiği gibi şeker çıkmadı çok şükür ama nedense açlık şekerim yüksek çıktı daha doğrusu tam sınırda 70-100 arasındayken benimki de 97 çıktı..drma göre yüksek bir ay sonra tekrar ölçelim dedi,

tabi kilocuğuna dikkat et dedi :)))

onun dışında düşük denilen hemaktorit mi neydi o da hamilelerde öyle çıkar normal dedi :)))

şimdi kafamı karıştıran tek şey her ay ikişer ikişer gerilemesi acaba normal mi değil mi??
kuzum ne güzel işte sen iyisin bebeciğin iyi, ufak tefek şeylere kafanı takma sakın :KK1:
onu gerileme diyerek algılama sen beslenmene bak her bebek aynı olucak diye bişey yok çünkü biliyosun 3 aydan sonra herşey farklılaşıyor 1-2 hafta geriden gelip herşeyi gayet normal sağlıklı doğan nice bebekler var, sende gayet iyisin rabbime şükür bak ne güzel :: :21:

merhabalar canım
benımde haftaya renkli ultrason cekımı var diğer adı galiba doppler
ben bağcılar medipol araştırma hastanesine giidiyorum kısmetse doğumumuda orada yapacağım
doppler için verilen fiyat bilgisi
sgk:200
sgk olmadan 500

umarım yardımcı olabilmişimdir

ama haftabaşından randevu almak gerekıyor çünkü hemen randevular doluyor
tamam canım bunuda aldım listeye yanlız ben suna hanımdan randevu almıştım fakat işimiz çıktı gidemedim
sen hangi dr.a gidiyosun onuda öğrenebilirmiyim?

maşallah cnmmmmmmmm allah böyle devam ettirsin darısı bizlerin başına :KK31: :KK16:

kızlar sizede bi danışayım dedim
kızımıza önce beren ismini koyalım diye düşünmüştük ama şimdi eşim ece de çok güzel bi isim dedi
şimdide ece ismine daha sıcağız sanki, siz ne dersiniz?

beren (akıllı güçlü kuvvetli)
ece ( kraliçe, üstün özellikleri olan ,ulu)

kızımıza önce beren ismini koyalım diye düşünmüştük ama şimdi eşim ece de çok güzel bi isim dedi

valla bence ikisi de güzel ben seçemedim ya :26:

bence ece daha güzel

çok sevindim cnm hakkımızda hayırlısı herşeyin :KK9:

kuzum ne güzel işte sen iyisin bebeciğin iyi, ufak tefek şeylere kafanı takma sakın :KK1:
onu gerileme diyerek algılama sen beslenmene bak her bebek aynı olucak diye bişey yok çünkü biliyosun 3 aydan sonra herşey farklılaşıyor 1-2 hafta geriden gelip herşeyi gayet normal sağlıklı doğan nice bebekler var, sende gayet iyisin rabbime şükür bak ne güzel :: :21:

tamam canım bunuda aldım listeye yanlız ben suna hanımdan randevu almıştım fakat işimiz çıktı gidemedim
sen hangi dr.a gidiyosun onuda öğrenebilirmiyim?

haklısın aslında işte pimpirikleneceğim ya birşeylere, benim endişem taa 2,5 aylık hamileyken bir cilt bakımı yapılmıştı onun yan etkisi mi oldu onu takıyorum aslında ama çok haklısın ya allahın takdiri hepsi ne nasip ederse o olur bunu unutmamalıyım :))

ece bence berenden daha güzel hem anlamca hem de kulağa hoş geliyor, sadece bana kısa geldi daha doğruus ben uzun isimleir seviyorum hatta iki isim seviyorum o da benim cinsliğim, eğer soyisminiz uzunsa bence ece çok güzel olur

admenciğim bu arada eğer yarın gidebilirsek tabii ki detayları aktarırım :)) öptümm

maşallah annesinede kuzusunada:nazar: herşeyin iyi olmasına sevindim cnm

maşallah ikinizede:KK16:

maşallah canım inşallah böyle güzel gider herşey. çok sevindim adına :))

maşallah cnmmmmmmmm allah böyle devam ettirsin darısı bizlerin başına :KK31: :KK16:

çokk sagolunuz kızlar darısı tabıkıde ınsl sızlerın basınaa guzel haberlele ınsll saglıklı bı rsekılde kucagımıza almak nasıp olur ınslllll:KK16::KK16::KK16::nazar::nazar:

evet işte soyismimiz biraz uzun o yüsden bende mecburen kısa isimler bakıyorum.
bide bu isim konusunda sorunlarımın biride benim sülalemde şu son 20 yıldır olan çocukların %90ı kız. :KK60:
bütün güzel isimler var etrafımda sayayımda bakın
hülya aybike tuğçe ayça gökçe sena zeynep şeyma elif ecrin azra öykü eda sema tuğba ilayda tuana.... bla bla bla :KK60:
bunlar bi tek benim tarafımda aklıma gelenler, e bide eşimin tarafıda var bi okadar onlarda kalabalık kız yönünden :KK60:
fenalardayım yani kzlar
ben ne yapayım işim çok zor işte :KK9: :KK9: :KK60: :KK60:

Son düzenleme:

canım eğer ki kızım olsaydı ben Beren koyucaktım. Ece de güzel ama bilmiyorum oldum olası büyük insanlarda ece ecem isimleri bana çocukça gelmiştir (sonrasını düşününce).. :44:

Son düzenleme:
evet işte soyismimiz biraz uzun o yüsden bende mecburen kısa isimler bakıyorum.
bide bu isim konusunda sorunlarımın biride benim sülalemde şu son 20 yıldır olan çocukların %90ı kız. :KK60:
bütün güzel isimler var etrafımda sayayımda bakın
hülya aybike tuğçe ayça gökçe sena zeynep şeyma elif ecrin azra öykü eda sema tuğba ilayda tuana.... bla bla bla :KK60:
bunlar bi tek benim tarafımda aklıma gelenler, e bide eşimin tarafıda var bi okadar onlarda kalabalık kız yönünden :KK60:
fenalardayım yani kzlar
ben ne yapayım işim çok zor işte :KK9: :KK9: :KK60: :KK60:

internetten araştırıyomusun?
birsürü site var. hem değişik isimlerde gördüm ben hiç duymadığım.
isim gerçekten önemli yaa
hem sen sevmelisin, hemde çocuk iyiki ismim bu olmuş demeli.
bence yani:KK34:

X