2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

hahahaha 43 yaşında anne olmak süper birşey bence keyfini sürün aramıza h geldinizzz

hahahaha 43 yaşında anne olmak süper birşey bence keyfini sürün aramıza h geldinizzz

Teşekkür ederim. Esasen herkesten aldığım tek tepki de bu... gelsin bakalım minik ısrarcı prenses )) yemezsek kendisini büyür gider o da inşaallah...

aslına bakarsan ben de tembelim çocuğun varsa da tembel olmamak zorundasın.işimiz çok zor.bir de benim ikinci geliyor ne yapcam bakalım

kızlar doktorlarınız doğumla ilgili bişey konuşuyormu yoksa erkenmi henüz ben epiduralli normal düşünüyorum kısmet olursa

Normal doğum elbette sağlıklı olan adı üzerinde normal olan. Fakat benim annemde kayınvalidem de sezaryen ol diyorlar... Çevremde birkaç arkadaş normal doğum diye ısrar ettiler, doktorları da normal doğum demişti fakat hiçbiri doğumda normal yapamadılar. Onca saat sancı çektikten sonra sezaryen olmak zorunda kaldılar... Ayrıca bir arkadaşımda rahim sarkması oldu. Benim annemin normal doğumda bilmem kaç tane altta dikişi varmış çok çekmiş kadıncağız kayınvalidem de aynı şekilde. Bir de ilk doğumunu normal ikinci doğumunu sezaryen yapan bir arkadaşım kesinlikle sezaryen daha iyi diyor.

Bu yüzden normal doğum takıntım yok açıkçası. Sağlıkla bebişime kavuşayım da sezaryen de olabilir.

hoş geldiniz sefalar getirdiniz ne güzel yeniden anne olacaksınız eminim ufaklık evinize neşe verecek bizlerde siz ve sizin gibi deneyimli annelerin bilgilerine başvururuz sizlere sorarız takıldığımız merak ettiğimiz şeyleri mesela ben çok tecrübesizim 21 yaşındayım ilk bebeğim zaman zaman takılıyorum neyse çenem düştü yine herkese iyi geceler ...

Teşekkür ederim svem, hoşbuldum. evet bu bebek ablasına göre şanslı olacak Sanırım. Ablasında hem tecrübesizdim hem de işe gitmek zorunda idim. Şimdi emeklilik hakkımı elde ettim ancak 6 yıl daha yaşı beklemek Zorundayım. ama çalışmasam bile artık bir kaybım yok. Dünde erken emeklilik falan söylentileri çıktı. Bakalım nasip. Şimdi geriye dönüp Kızımı nasıl büyüttüğümü hatırlıyorum sık sık. ne çileler Çekmiştik bu sanırım prensesler gibi buyuyecek. Yaşı genç olan tüm arkadaşlara tabiiki tecrübelerimizi anlatırız. Allah herkesin yardımcısı olsun inşaallah.

iyiyim kızlar ben de teşekkürler.biz de tatilin keyfini çıkarıyoruz gerçi biraz da evi toparlamayla geçti.

Benimde izin günüm gelse de evi toparlasam. Gerçi o zamanda oturduğum yerden kalkamıyorum bütüünn gün

kızlar ben 19+2 günlük hamileyim daha cinsiyeti öğrenemedim perşembe doktora gididcem inşallah o zaman öğrenebilirim benim içimden kız gibi geliyo ama hayırlısı artık.

Oyyy çok utangaçmış.Kızçe mi gelicek ondan mı acaba b u utangaçlık

Maşallah ne kadar güzel. Şimdi daha bir keyiflidir sizin için hamilelik tam bir süpriz olmuş gerçekten

kızlar doktorlarınız doğumla ilgili bişey konuşuyormu yoksa erkenmi henüz ben epiduralli normal düşünüyorum kısmet olursa

Ben daha hiç konuşmadım doğumla ilgili. Erken diye düşünüyorum. Doktor ne zaman uygun görürse açar konusunu bence. Ya da bende bu kontrolümde bi sorsam mı acaba :44::44:

Doğum işi birazcık kısmet işi bence. Herkes farklı bir şey söylüyor. kimisi normal yapmış çok sıkıntı yaşamış kimisi sezeryanda çok sıkıntı yaşamış.
Doğum anında yanımızda doktor ve ebelerin deneyimleri dikkatleri de ayrıca önemli.
Benim annemle kv normal doğum yap diyorlar. ikiside sıkıntı yaşamamış. Ama bir arkadaşım da ilk çocuğunu normal ikinciyi sezeryan doğum yapmış. Keşke ilkinde de sezeryan yapsaydım diyor.
O ana kadar bizim için neyin iyi olduğuna karar vermemiz mümkün olmucak galiba.
En önemlisi zaten bebişlerimizin sağlıklı doğması. Bakalım hayat bize hangi yolu göstericek
az kaldı aazz 4 ay nerdeyse

Yarın bir bakayım bende.
Ne zamandır (3 gündür) oğluşuma bişey almamıştım

Bu indirim ayın 15i 16sında oluyormuş 17sinde de oluyormu acaba, al al napcaz bilmem biz , biliyorum hoş değil ama kendimi tutamıyorum bende napiim giymezse hediye götürürüm :26:

Hoşgeldin canımmm uzmanlık eserin olacak çok güzelll eşim de 2 tane şimdi olsun 1tane de ileride sevmelik uzmanlık eserimiz olsun hem çocuklar üniversiteye falan gittiğinde yalnız kalmayız diyor

Gunaydin kizlar.artik sabah kalkinca bebegimin sabah nesesiyle gulmek istiyorum.sabirsizlaniyorum onunla bulusmak iciiiinnnn

Günaydın kızlar! Dün akşama kadar temizlik yaptım camları sildim, koltukları halıları sildim. İnanılmaz yorulduk kızımla. Gece yattığımızda da ağrımızdan uyuyamadık sabah 5 den beri ayaktayız. Ama kızım kıpır kıpır maşallah! Şimdi hazırlanıyoruz kızımla kahvaltıya gideceğiz. Geldiğimde cimcimeye aldıklarımızı göstereceğim size. Hadi hepinize keyifli pazarlar!

kızlar bugun doktora gittim 17+1 . erkekmiş bebişim graf benide eklermısın. 22 ekim son adet. dogum 29 temmuz ilk bebegimiz olacak ıns kırşehir . hepimize sağlıklı hamişlikler inş
Hayirli olsun oglusun canim saglikla büyüsün
ben pek anlamadım açıkçası ya ,pipi die bişe gösterdiler ama:):)babasıyla doktor anladı ama:):)
Benimki soruyor kesinmi kesinmi %100 mi diye dr kesin dedi zaten pipimiz masallah öyle bi ortada ki görmemek imkansiz nazar edecekler oglumu her gören aa kocaman diyor ) ekleyebilirsem eklerim buraya teyzeleride görsün )

Kizlar ben kilo almiyorum(( gobusumde cikmadi 19.haftdayim 44 kiloyum((

Kizlar insallah cabuk aksam olur is yollarindayim yine kocacim evde birakip gelmek zor oluyor :-(

Cinsiyeti ögrenene kadar problem yoktu simdi isim derdi basladi bide erkek ismi cok daha zor
Benim kocis te nerde sacma sey varsa gidip onu söylüyo begenmeyincede aliniyo üff napicami sasirdim.
Kendisi besiktasli ya kalkmis kartal olsun diyor bende dedim yok o cimbomun yeni bomba forveti aslan olsun dalga geciyosun diyor sonra ee napim ama simdi
Bide biz yurtdisindayiz ya yabanci dilde de rahat telaffuz edilsin istiyorum oglumla dalga gecmesinler
Ü ö ç ş ı gibi harfleri icermemesi lazim yoksa gercekten cok zor oluyor..
Allah yardimcim olsun ne diyim )

herkese günaydınnn... daha erken ama bişi sorcam bu süt sağma makineleri varya, hiç araştrdınızmı ne almayı düşünüosunuz?? neye dikkat etmemiz gerekio acaba

tünaydın kızlar..
misafirim olduğundan giremiyorum iki gündür ama şimdi show tv de bi program gördüm... mutlaka açmanızı tavsiye ediyorum... doğuma hazırlıkla ilgili bişiler var...

Kızlar Show tv de feriye çilingiroğlunun sunumuyla yeni başlayan ilk nefes bebek programı var doğum öncesi doğum sonrası anlar paylaşılıyor.çok keyifli bir program.izlemeniİ tavsiye ederim.

Selam herkese güzel bir pazar keyfi yapın emi :)) Ben öyle yapıyorum :)

Zaman benim kan değerlrimde sorun var dedi dr. test 1/1 çıktı dr bile ben buna anlam veremedim sen bilirsin ama riskli görünüyor dedi. Ben aynı sonucu Zeynep kamile götürdüm 1/70 risk görünüyor yapalım dediler. Yaş 39 oldu bu durumda 35 yaş üstü herkese aynı şeyler söyleniyor. Eğer senin kan değerlerin ve görüntülemede sorun yoksa boşuna yaptırma zaten , bu stres çekilmez ayrıca işleminde Düşük riski var mecbur kalmadıkça yapılmamalı...
Doktor konusuna gelince hem test değerlendirmesinden hemde buz gibi iletişimi sıfır bir Prof olmasından sıkıldım. En azından ben sormadan beni anlayacak iletişimi düzgün yüzü gülen birine ihtiyacım var. Bu profosyeneller fazla snop bu yüzden değiştiriyorum. ha birde tabi maddi boyutu var...
Herkese sağlıklı haftasonları.. :)

Teşekkür ederim. Esasen herkesten aldığım tek tepki de bu... gelsin bakalım minik ısrarcı prenses )) yemezsek kendisini büyür gider o da inşaallah...

Maşallah allah sağlıkla kucağın aldığın günleri göstersin. :)
Geçen biriyle tanıştım 45 yaşında 3 yaşında kızı dünya güzeli bir kızı var, zor bir karar değilmi bunca zaman sonra diye sordum. diyorki ablası kocaman 16 yaşında yakında okuldu felan yanımızdan uçar, ama küçüğünü da 15 yıl sevebileceğiz dedi, çok mutlulardı minik kızı tam gözbebeği olmuş ailenin. Eminin sizinde öyle olacaktır.
sevgiler :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…