2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
aynen yaa o yürüyüşte yorulma bende de çok var
aşırı yürüyen bir insandım önceden ama şimdi 5 dakika yürüsem seriliyorum hemen
bi gün uyusam ancak dinleniyorum
bi de çok uyumaya başladım bu ara
akşamları özellike 9 deyince uykum geliyor

dimi dimi bende öle işte çok yürüyen yorulmayan bi insan olarak enem şimdi akşamları yoruluyorum
valla ben akşam sahura kadar uyumyrum kalkamam die o bakımdan böle alıştı uyku düzenim :)

Arkadaslar mrb Allah herkesin bebegini hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin bende Ocak annesi olucam kismetse yalnız ben 2 gündür sag alt karnımda yanma gibi bir aci hissediyorum ağrı girip çıkıyor sizde bu sekilde hiç oldumu yada bebek ilk hareketlendiginde ağrı yaparmi.Bilgisi olan varmi doktorluk birşey varmi sizce..?

amin canım cümlemizinkini :)
mrb, malesefki zaman zaman bu ağrıları bizde hissediyoruz canım,yani şidettli değilse bi sorun yoktr,
genelde benim herket etmekle ,aniden ayağa kalkmakla falan oluyo ama geçiyo bi süre sonra

Selam kızlar,

Dün çok kötü bi gün geçirdim. Annem torun haberini alınca Ankara'dan gitmekten vazgeçmişti. Dünse ben bu kararı almakla yanlış yaptım galiba dedi. Ben gidiyim nasıl olsa doğuma 6 ay var, sonraSINDA asen ücretsiz izin alırsın falan, ben ara ara gelirim dedi.
Bi başladım ağlamaya. Ama tutamıyorum kendimi. Çok sinir oldum sormayın. Kaç aydır bu konuyu konuşuyoduk tam hallettik dedim 2 ay sürdü mutluluğumuz. Çok sıkılıyomuş, oyalancak bişey yokmuş. Torun geliyo daha ne olabilir ki oyalancak şey!
Anlayamıyorum bazen derdini. 7.30 da yatağa gittim. 9 gibi sızmışım, sabah kurbağa gözlerle uyandım.
Bebeğime bişey olcak diye de çok korktum gerçekten!
Yarın cinsiyetini öğrencez bebişin, onun heycanı bile kalmadı inanın, başım ağrıyo çok fena!

canım öle düşünme napıcaksın mecbur bi şekilde bakıcaz bebişlerimize annende haklı olabilir sıkılıyo olabilir kendi evine yurduna alıştysa zorla tutamyosun işte
kayınvaliden falan yokmu

günaydın canım :)
bebiş hareketlerini 3 gün önceye kadar göz seyrmesi gibi hisediyodum ama bu ara arada bi vuryo okadar bidaha tık yok ama 3 gün önceye kadar 15-20 kere devam ediyodu ay onu hissettiğm an yüzümde bi tebessüm ya çok güzelll:KK9:

YAŞASINNN YAAA O ZAMAN BENİMKİ DE BEBİŞİMİN HAREKETİ OLUYOR ÇÜNKÜ TARİFİN UYUYOR BANA KELEBEK UÇUŞMASI GİBİ BALIK YÜZMESİ GİBİ ŞEYLER DEMİŞLERDİ....ÖZELLİKLE SOL KASIK BÖLGEMDE TIK DİYE BİR ŞEY HİSSEDİYORUM.İŞTE EMİN OLAMADIMKİ SEVİNEYİMMMM

aynen canım sol kasıkta benimde :)) cinsiyet belli oldumu senin

Selam kızlar,

Dün çok kötü bi gün geçirdim. Annem torun haberini alınca Ankara'dan gitmekten vazgeçmişti. Dünse ben bu kararı almakla yanlış yaptım galiba dedi. Ben gidiyim nasıl olsa doğuma 6 ay var, sonraSINDA asen ücretsiz izin alırsın falan, ben ara ara gelirim dedi.
Bi başladım ağlamaya. Ama tutamıyorum kendimi. Çok sinir oldum sormayın. Kaç aydır bu konuyu konuşuyoduk tam hallettik dedim 2 ay sürdü mutluluğumuz. Çok sıkılıyomuş, oyalancak bişey yokmuş. Torun geliyo daha ne olabilir ki oyalancak şey!
Anlayamıyorum bazen derdini. 7.30 da yatağa gittim. 9 gibi sızmışım, sabah kurbağa gözlerle uyandım.
Yarın cinsiyetini öğrencez bebişin, onun heycanı bile kalmadı inanın, başım ağrıyo çok fena!

canım neden üzülüyorsun ki bu kadar..bak benim annem hayatta değil:KK43:((..bi ablam izmir de çalışıyor ,kızkardeşim evlenip başka bi şehire gidecek..

..en azından başın sıkıştığında telefon açarsın koşar gelir annen..:KK34::KK34:

dimi dimi bende öle işte çok yürüyen yorulmayan bi insan olarak enem şimdi akşamları yoruluyorum
valla ben akşam sahura kadar uyumyrum kalkamam die o bakımdan böle alıştı uyku düzenim :)

mrb, malesefki zaman zaman bu ağrıları bizde hissediyoruz canım,yani şidettli değilse bi sorun yoktr,
genelde benim herket etmekle ,aniden ayağa kalkmakla falan oluyo ama geçiyo bi süre sonra

canım öle düşünme napıcaksın mecbur bi şekilde bakıcaz bebişlerimize annende haklı olabilir sıkılıyo olabilir kendi evine yurduna alıştysa zorla tutamyosun işte
kayınvaliden falan yokmu

aynen canım sol kasıkta benimde :)) cinsiyet belli oldumu senin

EVET CANIM ERKEK :)SENİNKİ???BUGÜN SESİ ÇIKMIYOR AMA DÜN 5-6 KERE YOKLADI BENİ BUGÜN TIK YOK :)

Selam kızlar,

canım aslında annen haklı daha doğuma çok var bebısı doğmasına yakın gelir inşallah....

benımde annem kzıkardesım yakınımda ama ben kendım bakmak ıstıyorum ya inşallah durumlar uygun olur...

günaydın fıstık,
iyi diyelim iyi olalım valla :)
çok çalışyıosun sen ya :KK34:

günaydın canım ya napalım çalışıyoruz gene pek ıs yok bugun :) de kzı var die giremıom :KK70:

büryan annemin en özel yemeğidir çok yapar çokta lezzetli olur dene bence
tavsiye ederim ayşecimm

canım ılk kez yaptım ve ılk kez yedım güzeldi cidden ama hanı tadı yakın bi tadmı oldu

bilemıyorum :KK70: yanı ama güzeldi yedık vallaa :)

EVET CANIM ERKEK :)SENİNKİ???BUGÜN SESİ ÇIKMIYOR AMA DÜN 5-6 KERE YOKLADI BENİ BUGÜN TIK YOK :)

belli değil hayatım ya 15 gün sonra :KK43:(

canım aslında annen haklı daha doğuma çok var bebısı doğmasına yakın gelir inşallah....

benımde annem kzıkardesım yakınımda ama ben kendım bakmak ıstıyorum ya inşallah durumlar uygun olur...

günaydın canım ya napalım çalışıyoruz gene pek ıs yok bugun :) de kzı var die giremıom :KK70:

hıııııı anlaşıldıııı :))

selam herkese...:KK3:

cuma günü henüz krem gelmedi diye yağ sürmüştüm üzerimde şifon gibi bi buluz vardı tek renk ..tenin bayağı emmesine rağmen iş yerine geldiğimde önüm komple yağ olmuştu :18: tüm gün rezil gibi dolaştım..bir daha iş yerine gelirken yağ sürmem, buradaki arkadaşın öneriği siteden aldım lierac ertesi gün geldi,saolsun...

Son düzenleme:
Slm kızlar naber nasılsınız.Umarım hepimiz için güzel bi gün olur..Çalışanlar sizlerede kolay gelsinn...Bende gün sayıorum artık antepime gitcem günü :) Mehtap 13 :) İnş bi aksilik çıkmaz..O kadar özledimkiiiiii havasını suyunu ailemi arkadaşlarımı işyerimi ahh ahh tam 1 yıl olacak görmeyeli:KK43: Doya doya gezicem valla..

merhaba kızlar nasılsınıız. ben ayın 15 inde memleketime gidiyorum ancak o zaman doktor kontrolüme gidebileceğim bu arada uçakla bu ayda gitmeme tehlikeli olurmu yaa.

Canım bende uçakla gidicem.28.haftaya kadar kendi isteğinle gidebiliyorsun.Ama Dr.unununda risk olup olmadıgına bakması ve onay vermesi gerekiyo.Benim Dr.um izin verdiği halde gitmezden önce son defa yine bakıcam dedi.İnş bişiy olmazda giderim bende...

Furkan benim kardeşimin ismi, furkanlar genelde biraz yaramaz oluyor söyleyim:))) Anneme de böyle demişler ya isimle mi olur yaramazlık demiştim diyo, ama tuttu:)

Ay bende dicektim ama yanlış anlaşılır die demedim:) Sen söyleyince söleyim dedim.Arkabalarımda 2 furkan var.İkisinde felaket hiperaktif yerinde durmayan çok yaramaz çocuklardı belki hala öylelerdir :)

Selam kızlar,

Canım asla üzülme buna.Annen haklı bence.Hem daha çok zaman var sıkılır tabikide.Benim annem yanıma geldiğinde 1 hafta die geliyo 15 saatlik yolu zor zekat 10 gün tutabiliyorum.Çünkü herkes kendi evinde rahat edebiliyor onuda anlıyorum.Benim annem doğumdan 1 hafta önce filan gelirim kızım 1 ay filan kalırım inş dio.Bende 40 ını çıkarırız öyle diyorum.Abooo kızım çok dio:):) yinede kendisine bırakırım ne zaman gitmek isterse çünkü ben kendim bakmak istiyorum tek başıma..Allah o günleri gösterir inş....

cuma günü henüz krem gelmedi diye yağ sürmüştüm üzerimde şifon gibi bi buluz vardı tek renk ..tenin bayağı emmesine rağmen iş yerine geldiğimde önüm komple yağ olmuştu :18: tüm gün rezil gibi dolaştım..bir daha iş yerine gelirken yağ sürmem, buradaki arkadaşın öneriği siteden aldım lierac ertesi gün geldi,saolsun...

önceki konulara baktım ama göremedim ,hangi site acaba

önceki konulara baktım ama göremedim ,hangi site acaba

aşkolsun yaaa biriniz de bana hak vermemişiniz! :KK14:

canım bence cok dert etme anneni cok iyi anlıyorum. Daha doguma bir sürü vakit var, sizin yanınızda kadın ne yapsın? Cok dogal gideyim demesi. Sonrasında gelir bir müddet bakar, sen izin alırsın bakarsın annenin bakması gibi güzel birseymi var. Calısmaya baslarsanda eminim bu kadın gelir baksana daha dogmadan kalayım demiş biri vallahi boşuna dert ediyorsun ya en kötü derdin bu olsun

aperpil tabiki en kötü derdim bu olsun. ama benim annem yanlız yaşıo ve kardeşim yok. burada birlikte yaşıyorduk, ben evlenince ayrı evde yaşamaya başladık. baksın diye ısrarcı olduğum için değil, istemezse bakmaz. ama ne bilim sıkılıyorum falan diyo, torun gelince sıkılcak vakti mi olcak sanki. ben olsam en güzel vakit geçirme şekli olurdu diye diyorum. izin alır bakarım tabi işte yine de üzülüyorum öyle çat çut laflar söyleyince.

ben annemle aynı şehirde yaşıyorum.bebişme bakmayacak...ücretsiz izin al kızım bakamam dedi.napıyım
baştan böyle dese zaten bişey demicektim. ama heycanlandı bakarız ederiz. hatta geçenlerde iki üç tane yap, birle kalma diyodu. ben bakarım yanındayım diyodu. şimdi böyle yapınca bi gerildim, napim elimde diil.

kayınvaliden falan yokmu

Kayınvalidem de burada. Zaten ben bakarım dedi kadın, sağolsun. anneme de sizin bakamadığınız gün olur, bana getirirler diyodu. Kendi de torununa bakıyo da, kızının çocuğu. Ama evi uzak, her gün bırakmaya gidemem bebeği. Esas ondan koyuyo bana heralde, hani annem bakmaktan yan çiziyo ama kayınvaldem bi çocuğa bakarken, sizinkine de bakarım getirin diyoya, onu yediremiyorum galiba kendime.

canım neden üzülüyorsun ki bu kadar..bak benim annem hayatta değil:KK43:((..bi ablam izmir de çalışıyor ,kızkardeşim evlenip başka bi şehire gidecek..

..en azından başın sıkıştığında telefon açarsın koşar gelir annen..:KK34::KK34:

Evet canım çok haklısın tabi o açıdan. Ne bilim hep destek olcakmış gibi dururken gitcem deyince bi üzüldüm açıkçası.

inşallah canım ben de kendim bakmak istiyorum ama işte şlk bebek sonuçta. hiçbişey bilmiyorum bebek bakmaya dair.
yanımda deneyimli biri iyi olur diye düşündüm.
e insan kendi annesiyle olmıcak da kimle olcak dedim.
neyse ben fazla hassaslaştım heralde bu dönemde.

Canım asla üzülme buna.Annen haklı bence.Hem daha çok zaman var sıkılır tabikide.Benim annem yanıma geldiğinde 1 hafta die geliyo 15 saatlik yolu zor zekat 10 gün tutabiliyorum.Çünkü herkes kendi evinde rahat edebiliyor onuda anlıyorum.Benim annem doğumdan 1 hafta önce filan gelirim kızım 1 ay filan kalırım inş dio.Bende 40 ını çıkarırız öyle diyorum.Abooo kızım çok dio:):) yinede kendisine bırakırım ne zaman gitmek isterse çünkü ben kendim bakmak istiyorum tek başıma..Allah o günleri gösterir inş....

Amin canım. Zaten annem bende kalmıcaktı. Kendi evinde kalıp, sadece gündüzleri biz götürcektik, ya da o gelip bakcaktı.
Ama gözü yemedi heralde. Neyse torun olduktan sonra görürüm ben deyip daha da bişey demiyorum. O zaman da bakıcı tutunca, aa ona ne gerek vardı derse, yazarım yine artık foruma. Siz beni hatırlarsınız o zaman zaten:KK1:

yürüyüş konusunu ben doktoruma danıştım..eğer yorulmuyorsan sana zararı yoksa yürüyüş yapabilirsin dedi..yoruluyorsam ara verecekmişim..kendine göre ayarlama yap dedi bana..
doğru demiş
benim iki tane olunca daha çok yoruyor sanırım

ay ben o saate kadar hayatta uyumadan duramam:))
bi de ben çalışıyorum
sabah işe gelmem lazım osaate kadar nasıl durayım :KK1:

daha cok karsılasırsınız boyle durumlarla :KK31: kaynanacım kızıma hamile olmadan once sen cocuk yap ben bakarım dedi surekli. dogurdum ucretsiz izinler aldım cocugumu 15 aya getirdim. esimin ısrarıyla geldi geldigi gun yok falancanın torunu 3 aylık bakıcı bakıyo, yok filanca cocugunu 1 yasında krese vermis cok memnunmus demeye basladı. anladım ki gonlu yokk..toplam 4 ay baktı esiyle birlikte..evimizde baktı ne lokma yemek hazırladı ne zerre ise elini surdu. yeri geliyo sabah erkenden kalkıp yapıyordum yemegi ise oyle gidiyodum..4 ay zor durdu ne kres bulabilmistik, ne bakıcı bizi yuzustu bırakıp gitti memleketine..Allah 1000 kere razı olsun henuz ameliyat olalı 2 ay gecmis olan kanser hastası annem sahiplendi kızımı ve 1.5 sene baktı...

cnm korkma benim bebişim geç döllenmemesela .yani yumurtam 1 hafta geç çatlamış ve geç döllenme olmuş.ama ben hamileliğimi 4 haftalıkken falan öğrendiğim için idrar kitiyle hemen kan testi yaptırmıştım pozitif çıkınca doktora gitmiştim.hatta daha keseyi falan görememişti o hafta, ve sağdan yumurtlamışsın daha rahme doğru yeni iniyor yumurtan kist oluşturmuş ,başkası olsa kistin var deyi alsa düşük yapardın çünkü daha kesende görünmüyor demiştiancak 5 haftalıkken görürüz demişti..bende normalde 20 ocak falan olması lazımken 25 ocak ve sonrası yani 30una kadar yolu var doğumun benimde anlıycan.doktorum öle dedi.kokma doktorun kötü bişey olsaydı söylerdi.ki kötü konuşan doktorlarada aldanmayın başka doktorlara görünün derim hep.bazıları okumuş ama bilgisizin teki oluyor.bazıları sadece bebek sağlığı ile ilgileniyor anne sağlığıyla alakadar ,bazıalrı bu geç döllenmeyi bilemiyor çocukta gelişim geriliği var dior,çook arkadasım yaşadı bunu,özlelikle devlet hastanelerindeki ultrasonlar eski olabiliyor,yani normalde kaç haftalık kaç kilo kaç gr olduğunu ölçer biliosunuz yeni ultrasonalr,benim bi arkadasım 3 hafta bebişinin kaç haftalık olduğunu öğrenemedi düşünün en sonunda özele gitti çocuk olmuş 7 haftalık.Allahtan benim doktorum çook çok iyi bi hekim.sor doktoruna bu düşüncelerini cnm istersen..içinde kuşkun olmasın

Son düzenleme:
kızlar merhaba bir soru sormak istiyorum.hafta sonu doktora gittim.baş ve göbek 16 haftalık genel olarak 15 haftalık boyutlarında dendi.bu ne demek.acaba.bunu yaşayan varmı.birde 15 ocak demişken 17 ocak dedi doğum tarihime bu neden böyle oldu.lütfen yardım.
bana bebek gayet iyi dedi.ama bu fark benim kafamı karıştırdı.

kızlar merhaba bir soru sormak istiyorum.hafta sonu doktora gittim.baş ve göbek 16 haftalık genel olarak 15 haftalık boyutlarında dendi.bu ne demek.acaba.bunu yaşayan varmı.birde 15 ocak demişken 17 ocak dedi doğum tarihime bu neden böyle oldu.lütfen yardım.
bana bebek gayet iyi dedi.ama bu fark benim kafamı karıştırdı.
bi cevap verebilirmisiniz lütfen kızlr

cnm korkma benim bebişim geç döllenmemesela .yani yumurtam 1 hafta geç çatlamış ve geç döllenme olmuş.ama ben hamileliğimi 4 haftalıkken falan öğrendiğim için idrar kitiyle hemen kan testi yaptırmıştım pozitif çıkınca doktora gitmiştim.hatta daha keseyi falan görememişti o hafta, ve sağdan yumurtlamışsın daha rahme doğru yeni iniyor yumurtan kist oluşturmuş ,başkası olsa kistin var deyi alsa düşük yapardın çünkü daha kesende görünmüyor demiştiancak 5 haftalıkken görürüz demişti..bende normalde 20 ocak falan olması lazımken 25 ocak ve sonrası yani 30una kadar yolu var doğumun benimde anlıycan.doktorum öle dedi.kokma doktorun kötü bişey olsaydı söylerdi.ki kötü konuşan doktorlarada aldanmayın başka doktorlara görünün derim hep.bazıları okumuş ama bilgisizin teki oluyor.bazıları sadece bebek sağlığı ile ilgileniyor anne sağlığıyla alakadar ,bazıalrı bu geç döllenmeyi bilemiyor çocukta gelişim geriliği var dior,çook arkadasım yaşadı bunu,özlelikle devlet hastanelerindeki ultrasonlar eski olabiliyor,yani normalde kaç haftalık kaç kilo kaç gr olduğunu ölçer biliosunuz yeni ultrasonalr,benim bi arkadasım 3 hafta bebişinin kaç haftalık olduğunu öğrenemedi düşünün en sonunda özele gitti çocuk olmuş 7 haftalık.Allahtan benim doktorum çook çok iyi bi hekim.sor doktoruna bu düşüncelerini cnm istersen..içinde kuşkun olmasın

ya benim cildim hassas güneşe çıkınca oluyo işte ama hamilelikte çoğaldımı bilemyrum hiç zaten bende vardı bu güneş lekesi yazın ortaya çıkıyo kışın yok oluyolar işin ilginci bende 50 faktörlü güneş kremi kullanyrum öylen dışarı çıkmamaya çalışyrum:KK43:

o lekeler cok can sıkıcı olmalı.gecmiş olsun.kullandıgın kremin markası ne acaba? seba-med degildir umarım

Ayşe'cim biz çocuğumuzun ismini eşimle birlikte aile büyüklerimizle de konuşarak değiştirdik ve ikimizin de içinen sinen Kuran-ı Kerim'den bir isim koyduk. Bir tanesi zaten rüyamda görmüştüm Emin diye. Aynı zamanda bir de Furkan koyduk. Furkan Emin oldu :)

Paylaşmak istedim :))

Listeye de eklersin musait olduğunda sevinirim canım :))
Emin ismini koymana sevindim.adıyla yaşasın minik erkek.Furkan ismide güzel

doğru demiş
benim iki tane olunca daha çok yoruyor sanırım

ay ben o saate kadar hayatta uyumadan duramam:))
bi de ben çalışıyorum
sabah işe gelmem lazım osaate kadar nasıl durayım :KK1:

ay siz nasıl çalışyosunuz ya ben bıraktım işi falan eşim istemedi hamileyken zor olur allah yardımcınız olsun ben evde bile yorulyrum :KK1:
e senin çalıştığın için çok normal o saate kadar duramaman

daha cok karsılasırsınız boyle durumlarla :KK31: kaynanacım kızıma hamile olmadan once sen cocuk yap ben bakarım dedi surekli. dogurdum ucretsiz izinler aldım cocugumu 15 aya getirdim. esimin ısrarıyla geldi geldigi gun yok falancanın torunu 3 aylık bakıcı bakıyo, yok filanca cocugunu 1 yasında krese vermis cok memnunmus demeye basladı. anladım ki gonlu yokk..toplam 4 ay baktı esiyle birlikte..evimizde baktı ne lokma yemek hazırladı ne zerre ise elini surdu. yeri geliyo sabah erkenden kalkıp yapıyordum yemegi ise oyle gidiyodum..4 ay zor durdu ne kres bulabilmistik, ne bakıcı bizi yuzustu bırakıp gitti memleketine..Allah 1000 kere razı olsun henuz ameliyat olalı 2 ay gecmis olan kanser hastası annem sahiplendi kızımı ve 1.5 sene baktı...

anne işte ya ben anlamyrum bu kayınvalideleride genelleme yapmıyım ama benimkide kızının kine bakıyo kızının çocuğu torun pek bi seviliyoda oğullarınınkine neden bukadar düşmüyolar halbuki soyismlerini taşıyolar
ama dur dur onlardaki düşünce aman baksın gelin ama kızlarına kıyamıyolar aynı bizim annelerimiz gibi :)

X